więcej

Jej uzdrowienie uznano za cud Papieża. "Dlaczego ja?".

PAP |  dodane 2011-01-17 (21:45) 3 lata 11 miesięcy 23 godziny i 29 minut temu
drukuj


Francuska zakonnica Marie Simon-Pierre, której medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie z choroby Parkinsona uznano za cud potrzebny do beatyfikacji Jana Pawła II, powiedziała, że wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego została "wybrana".

49-letnia zakonnica ze zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego podczas pierwszej konferencji prasowej od ogłoszenia przez Watykan w piątek dekretu o uznaniu cudu mówiła: - Dlaczego ja? To pozostaje dla mnie wielką tajemnicą. Bez wątpienia są inne osoby bardziej chore wokół mnie.

- Mam wciąż całą rodzinę, moich rodziców, moich braci i siostry, moich bratanków. Wszyscy byli przekonani, że zostałam uzdrowiona, byli wtedy bardzo wstrząśnięci, teraz są bardzo wzruszeni - dodała siostra Simon-Pierre; uśmiechnięta i bardzo przejęta - jak zauważyli wysłannicy mediów obecni na spotkaniu z nią w Aix-en-Provence we Francji.

Wspominając pierwsze dni po całkowitym ustąpieniu zaawansowanych objawów choroby Parkinsona w czerwcu 2005 roku, opowiedziała: - 7 czerwca skonsultowałam się z moim neurologiem, a on, kiedy przyjechałam do niego, widząc, jak się poruszam, zapytał mnie, czy podwoiłam dawkę dopaminy. Powiedziałam mu, że nie. On na to, że chce mnie zbadać. Po badaniu nie znalazł żadnej oznaki choroby.

- Mój lekarz poprosił mnie, abym wróciła do niego po sześciu miesiącach, aby mieć całkowitą pewność - dodała. Mówiła też: - Moje uzdrowienie było jak nowe narodziny, miałam wrażenie, że się odrodziłam.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 70.59%
nie 15 29.41%

Przeczytaj też

Cud za przyczyną Prymasa Tysiąclecia

dodane 2011-10-27 (03:10) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 18 godzin i 4 minuty temu

"Kardynał Dziwisz mianował się na nowe stanowisko"

dodane 2011-02-14 (07:30) 3 lata 10 miesięcy 4 dni 13 godzin i 44 minuty temu

Wątpliwości wokół cudu Jana Pawła II

dodane 2011-01-18 (12:05) 3 lata 11 miesięcy 9 godzin i 9 minut temu

Dlaczego cud musiał pomóc w beatyfikacji Jana Pawła II?

dodane 2011-01-14 (15:35) 3 lata 11 miesięcy 4 dni 5 godzin i 39 minut temu

"Beatyfikacja Jana Pawła II jest dumą Francji"

dodane 2011-01-14 (15:15) 3 lata 11 miesięcy 4 dni 5 godzin i 59 minut temu

Znamy już datę beatyfikacji papieża Jana Pawła II

aktualizacja 2011-01-14 (13:29) 3 lata 11 miesięcy 4 dni 7 godzin i 45 minut temu

Co się stanie z krwią papieża Jana Pawła II?

dodane 2011-01-14 (06:53) 3 lata 11 miesięcy 4 dni 14 godzin i 21 minut temu

Dekret o cudzie Jana Pawła II ujrzy światło dzienne

dodane 2011-01-13 (09:15) 3 lata 11 miesięcy 5 dni 11 godzin i 59 minut temu

Czy papież podpisze dekret o cudzie Jana Pawła II?

dodane 2011-01-12 (12:45) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 8 godzin i 29 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (232)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~gosc 2011-01-26 (13:36) 3 lata 10 miesięcy 22 dni 7 godzin i 38 minut temu

ojcze nie nas wszystkich !!!!
moim swietym a juz napewno ojcem tez nie byl i to ze mam go kochac to ponizajace

odpowiedz

0
0
~SZRAPNEL 2011-01-23 (20:53) 3 lata 10 miesięcy 25 dni i 21 minut temu

BEATYFIKOWAĆ DAWIDA COPERFIELDA SUBITO !!!
Wysłałem już propozycję beatyfikacji Dawida Coperfilda , ten to dopiero naczynił cudów ! Udowadnianie czynionych cudów by nie było trudne , wystarczy kilka nagrań programów rozrywkowych z jego udziałem i będą rozwiane wszystkie wątpliwości. Santo subito. MARYJA ZAWSZE DZIEWICA Z ATESTEM .

odpowiedz

0
0
~isia 2011-01-21 (21:11) 3 lata 10 miesięcy 27 dni i 3 minuty temu

ach, my katolicy i nasza wiara :)
jesteśmy ludźmi, jesteśmy najwierniejszą kopią Boga, który powiedział, że nas kocha.. nie rozumię co tu jest nie do-uwierzenia... Wiara...ona naprwdę uzdrawia, naprawdę czyni cuda.. ta nasza pradawna wiara :)) ... tak bardzo współczesna :)))))

odpowiedz

0
0
~isia 2011-01-21 (21:09) 3 lata 10 miesięcy 27 dni i 5 minut temu

ach, my katolicy i nasza wiara :)
jesteśmy ludźmi, jesteśmy najwierniejszą kopią Boga, który powiedział, że nas kocha.. nie rozumię co tu jest nie do-uwierzenia... Wiara...ona naprwdę uzdrawia, naprawdę czyni cuda.. ta nasza pradawna wiara :)) ... tak bardzo współczesna :)))))

odpowiedz

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (22:41) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 22 godziny i 33 minuty temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (21:54) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 23 godziny i 20 minut temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (21:54) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 23 godziny i 20 minut temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
Bartymeusz 2011-01-18 (14:27) 3 lata 11 miesięcy 6 godzin i 47 minut temu

To Bóg dokonuje cudów!!!! Nie Jan Paweł II
Gwoli ścisłości, to wyłącznie Bóg dokonuje cudów ,tym razem za wstawiennictwem Jana Pawła II.Stosowny fragment Pisma Świętego na tę okoliczność? Ależ, bardzo proszę... "Lecz ja bym zwrócił się do Boga, przedstawiając mu sprawę. On czyni niezmierne dziwy, a cudów Jego bez liku" (Hi 5,8-9) Sprawa następna. Dlaczego to Bóg wpierw zsyła choroby, aby następnie tę samą chorobę uleczyć? A mi skąd to wiedzieć???? Wiem tylko,że taka Jego wola. Bez stosownego fragmentu Pisma Świętego nie obejdzie się i tym razem. "Szczęśliwy, kogo Bóg karci, więc nie odrzucaj nagan Wszechmogącego. On zrani, On także uleczy, skaleczy- i ręką swą własną uzdrowi" (Hi 5, 17-18)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
Forrest Glemp 2011-01-18 (13:10) 3 lata 11 miesięcy 8 godzin i 4 minuty temu

och karol
Cudem jest wnuczka Paulina.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
michal260189 2011-01-18 (12:14) 3 lata 11 miesięcy 9 godzin i 1 minutę temu

Dla Boga nie ma nic niemożliwego
jest wszechmogący

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~JAJO 2011-01-18 (12:05) 3 lata 11 miesięcy 9 godzin i 9 minut temu

Eh ci wierzący w krasnoludki
Boga nie ma są tylko Krzyże przy drogach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~steffi 2011-01-18 (09:59) 3 lata 11 miesięcy 11 godzin i 15 minut temu

tylko przez Jezusa
nie ma innych posrednikow umiesz czytac tak napisano

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~BLAGA 2011-01-18 (09:33) 3 lata 11 miesięcy 11 godzin i 41 minut temu

CZYLI NIBY PRZEJĄŁ NA SIEBIE
JEJ PARKINSONA ?!

odpowiedz

0
0
~Światowid 2011-01-18 (09:15) 3 lata 11 miesięcy 11 godzin i 59 minut temu

Cud...
Miliony ludzi się modliło o zdrowie i modli się dalej i nic, tylko jeden przypadek ? Pielgrzymi pod Grenoble, śpiewali pieśni maryjne i spłonęli w ogniu piekielnym.

odpowiedz

0
0
~Basia z Wadowic 2011-01-18 (08:35) 3 lata 11 miesięcy 12 godzin i 39 minut temu

dlaczego wasz "cudotwórca" nie uratował
pasażerów TU 154 nad Smoleńskiem..?..przecież mógłby szepnąć błyskawicznie swojemu "szefowi" ...że lecą tam ludzie niewinni mający rodziny,a ponadto wielu ...moich braci w wierze ..hierarchów w purpurach...no i tych prokatolickich z pisu,którzy to chcą dobrze do k.k....? a tu podajecie jakieś bzdety o zakonnicy ,.! .takich t.zwanych "cudownych", nagłych uzdrowień sa całe tysiące w skali świata....pogadaj tylko ze znajomym lekarzem i to potwierdzi,że dochodzi do tego w szpitalach, wielu pacjetów z niewyjaśnionych przyczyn pokonuje nawet raka, czy inną chorobę i to bez specjalnej terapi......są to normalne zdarzenia....ale przecież katolicy potrzebują...igrzysk i chleba, ale i zaszczyty , no i mamona,która od wieków jest ..bożkiem duchownych..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~ewelina 2011-01-18 (08:06) 3 lata 11 miesięcy 13 godzin i 8 minut temu

cudaki
Polska ma konkordat, kler który żyje w luksusie i jest na państwa utrzymaniu Watykan funduje świętego , aby durnie się cieszyli. Suchocka ma posadkę za konkordat. Śmiechu warte.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~steffi 2011-01-18 (07:45) 3 lata 11 miesięcy 13 godzin i 29 minut temu

a biznes sie kreci
ludzie nie dajcie sie sterowac i manipulowac prawda to Jezus i biblia

odpowiedz

0
0
~jasio F 2011-01-18 (07:45) 3 lata 11 miesięcy 13 godzin i 29 minut temu

Paranoja..
ludzie... pomyślcie trochę, był głównym szefem kleru, był pierwszym Polakiem na tym stanowisku,starał się być sympatycznym człowiekiem,.... ale BYŁ CZŁOWIEKIEM- do jasnej cho..y- a nie cudotwórcą czy bożkiem. A ten cud.. śmiechu warte!!!!!!

odpowiedz

0
0
~lekarz 2011-01-18 (07:42) 3 lata 11 miesięcy 13 godzin i 32 minuty temu

FALSZ? Watykan klamie....?
prosba o rzetelnosc...w skład zespołów parkinsonowskich wchodzi m.in. choroba Parkinsona; choroba Parkinsona nie jest uleczalna, ale objawy innych zespołów parkinsonowskich są, tzn. mogą ustąpic... z tego co wiem obiektywne komisje lekarskie zaprzeczaly nie raz, ze zakonnica byla chora na chorobe Parkinsona, a byla chora na zespol parkinsonowski....prosze opublikujcie nazwiska lekarzy z komisji lekarskiej stworzonej przez Watykan, abym wiedzial, co to za ludzie sa i na jakich podstawach stwierdzili cud...szanuje JP2, ale cudotwórców watykanskich, bo tak chyba nalezy ich nazwac, raczej nie dziele tym samym uczuciem....a tak swoją droga, gdyby lekarze w Polsce sami się sadzili za popelnione bledy lekaskie, ale bylaby tez przez nich stworzona komisja etyczna, potwierdzajaca slusznosc wyrokow, ale nie wiadomo z jakich czlonkow zlozona, tyle, zee ksiezy..moze 2 jaki(ch)s..., to wierzylibyscie tej komisji????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
ni$$an 2011-01-18 (07:40) 3 lata 11 miesięcy 13 godzin i 34 minuty temu

Tak..........
Widzę tu w większości trolling.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 10 godzin i 50 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 11 godzin i 9 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 11 godzin i 19 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 9 godzin i 14 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 8 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28263