Strona główna serwisu
Iran: ajatollah Ali Chamenei zakazuje czatowania nieznajomym kobietom i mężczyznom

Iran: ajatollah Ali Chamenei zakazuje czatowania nieznajomym kobietom i mężczyznom

Przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei wydał fatwę (oficjalną opinię), która zakazuje nieznajomym mężczyznom i kobietom czatowania w sieci - poinformowały irańskie media, powołując się na stronę internetową ajatollaha.
Ali Chamenei Ali Chamenei ()
Fatwa była odpowiedzią na pytanie skierowane do Chameneia na jego stronie internetowej www.khamenei.ir.

"Zważywszy na amoralność, która często temu towarzyszy, jest to (czatowanie) zakazane" - cytuje opinię ajatollaha telewizja Al-Arabija na swej stronie internetowej.

Fatwę wydano w kilka dni po zablokowaniu przez irańskie władze popularnej aplikacji WeChat, która umożliwia użytkownikom smartfonów wejście do mediów społecznościowych.


Władze w Teheranie, jak pisze Al-Arabija, są wyczulone na sieci społecznościowe i zablokowały dostęp do wielu takich serwisów w internecie, w tym do Facebooka i Twittera. Serwisów tych używali aktywiści opozycji do organizowania protestów po wyborach prezydenckich w roku 2009, których wyniki były kontestowane.

Niemniej wielu irańskich użytkowników internetu próbuje obejść cenzurę, korzystając z tzw. serwerów pośredniczących (ang. proxy).

Jak na ironię, jak pisze Al-Arabija, wielu irańskich oficjeli, w tym prezydent Hasan Rowhani, jest aktywnych na Facebooku i Twitterze.


Rowhani, który jest bardzo aktywny na Twitterze (ma 163 000 obserwujących), przyrzekł złagodzenie działania władz w sferze życia prywatnego obywateli.

W listopadzie minister kultury i orientacji islamskiej Ali Dżanati powiedział państwowej agencji informacyjnej IRNA, że rząd powinien umożliwić dostęp do sieci społecznościowych, w tym Twittera i Facebooka.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (17)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~adam 2014-01-07 (21:13) 16 godzin i 1 minutę temu

Totalitaryzm religijny w pełnej krasie ! Cenzura religijna jak się patrzy ! Chory kraj !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
10
~Andrzej Wojciech G. 2014-01-08 (00:34) 12 godzin i 40 minut temu

allechy się cofają w rozwoju.I tak trzymać,wracać pod namiot do wielbłądzich gówien,a my im nie przeszkadzajmy to sami wymrą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~meteor 2014-09-19 (07:50) 5 godzin i 24 minut temu

No ku...a, czub na czubie w tym islamie:) Widziałem jak muzułmanka jadła.Coś niebywałego.Cała upierdo....na żarciem:) Jeszcze raz powtarzam: najmniejszy przejaw arogancji dla prawa państwa europejskiego,jakikolwiek akcent dot. negowania naszego prawa,obnoszenie się ze swoją religią,nawet skrzywienie warg/ jednych lub drugich/ ma skutkować natychmiastowym wywaleniem na piękne tereny pustynne.A tam niech ich dusza hula ile chce:) Ale nie tutaj.

odpowiedz

zgłoś do moderacji