więcej

Ewakuowano dworzec Victoria Station w Londynie z powodu pożaru pociągu.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-01-17 (09:55) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 3 godziny i 10 minut temu
drukuj


Dworzec Victoria Station w Londynie
Dworzec Victoria Station w Londynie opinie video
Główny dworzec kolejowy w Londynie, Victoria Station, ewakuowano w godzinach porannego szczytu z powodu pożaru, jaki wybuchł w jednym z pociągów. Nikomu nic się nie stało, ale incydent spowodował znaczne zakłócenia w komunikacji miejskiej.

Pożar wykryto w pustym pociągu linii łączącej Victoria Station i lotnisko Gatwick, drugi co do wielkości port lotniczy w Londynie - podała firma Southern Trains. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Po stwierdzeniu pożaru dworzec został ewakuowany. Ogień szybko ugaszono, dzięki czemu dworzec został częściowo otwarty już po około godzinie.

Incydent spowodował jednak znaczne zakłócenia w porannym ruchu, a miejskie firmy transportowe przewidują, że sytuacja jeszcze się pogorszy. Ruch pociągów miejskich został na dłuższy czas wstrzymany, a brytyjska kolej zapowiedziała, że czas podróży może się wydłużyć nawet o 45 minut.

Dzień wcześniej, w środę, w centrum Londynu rozbił się helikopter, który zahaczył o dźwig stojący na dachu jednego z budynków. W katastrofie zginęły dwie osoby.


(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 70%
nie 3 30%

Przeczytaj też

Błąd maszynisty przyczyną groźnego incydentu na dworcu w Katowicach

dodane 2013-01-15 (13:05) 1 rok 11 miesięcy 6 dni i 1 minutę temu

W innych serwisach


Opinie (63)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
1
~Arek 2013-01-17 (11:25) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 40 minut temu

Drodzy uzytkownicy WP, szanujmy sie, jezeli zyje wam sie dobrze w Polsce to mnie to cieszy, niektorzy mieli mniej szczescia i pamietajmy, ze zadna praca nie hanbi. Ludzie ci, mieli na tyle samozaparcia, by zostawic wszystko i zarabiac na siebie i rodzine w obcym srodowisku. Zmywaki" smieciarze tez sa potrzebni, dlaczego ich obrazacie, gdyby nie te 7 mln ktory ten kraj opuscilo, to Polska by juz dawno upadla. Ja tez zaczynalem w fabryce Pizzy, szlifowalem jezyk, potem z roku na rok bylo coraz lepiej, dzis jestem ilustratorem medycznym, wiekszosc ludzi ktorych znam a zaczyanala na "zmywaku" tez juz juz z tgo "wyrosla" - cos tkiego uczy szacunku do pracy, ludzi i pieniedzy ktore zarabiasz. Pozdrawiam z UK.

odpowiedz

15
0
~Nika 2013-01-17 (12:01) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Polacy są jedynym narodem na świecie, który jest w stanie wyniszczyć sam siebie. Skąd ta nienawiść do rodaków pracujących w UK? Dlaczego obraża się Polaka pracującego na zmywaku (chociaż tych tak dużo wcale nie jest) w UK a nic nie pisze się o Polaku, który pracuje na zmywaku w naszym kraju? Bo ten w UK zarobi więcej, więc już zazdrośc zżera, prawda?

odpowiedz

14
0
~ArbuzGarbuz 2013-01-17 (11:30) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Uzytkownicy WP, szanujmy sie. Szanujcie ludzi ktorzy wyjechali, za praca w obce strony. Gdyby nie oni, Polska by miala najwyzsze bezrobocie w UE. Praca nie hanbi i uczy szacunku do ludzi, samego siebie, pieniedzy. Pozdrawiam.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
~ktos 2013-01-17 (11:52) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 13 minut temu

Jak czytam opinie zazdrosnych Polakow pracujacych w kraju za 4 zlote/h to potwierdza sie tylko ze slusznie zrobilam uciekajac od tego zawistnego i przepelnionego zloscia polskiego spoleczenstwa...wstyd mi za polski narod

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
3
Leśnik z Bieszczad 2013-01-17 (10:36) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 29 minut temu

Wczoraj helikopter a dzisiaj pociąg -czyżby coś się zaczynało?może zaczynają nie lubieć kolorowych i przyjezdnych?a może im się znudziły darozjady z "królewskiej" bandy ?do trzech razy sztuka i może się coś wyjaśni .

odpowiedz

5
0
~ks 2013-01-17 (11:04) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 1 minutę temu

w londku nie ma glownego dworca, kazdy obsluguje okreslona czesc kraju

odpowiedz

3
0
~pawlo 2013-01-17 (11:40) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 25 minut temu

Londyn -kocham to miasto

odpowiedz

2
0
~g1 2013-01-17 (12:57) 1 rok 11 miesięcy 4 dni i 8 minut temu

Pracuje w Londynie.Zarabiam 2.900 funtów dostałem dogodny kredyt i kupiłem mieszkanie 85m kw. Starczyło tez na nowy samochód.mam 30lat. 2 razy w roku wyjezdzam na wakacje ( Cypr , Hiszpania ,Karaiby ) są to tanie podróże bo biura nie zdzierają jak w Polsce.Brakuje tylko słońca bo pogoda tu kiepska ale mozna się przyzwyczaić.W życiu nie wróce do tak chorego kraju.I to jest wina naszego rządu.Nie znaja pojęcia -dbałość o obywatela.Tu jest odwrotnie.Trzeba byc kompletnym nieudacznikiem żeby nie ułozyc sobie życia.Bo w koncu pracuje zeby zyć a nie żyje zeby harować .Pozdrawiam.

odpowiedz

2
0
~Irlandczyk 2013-01-17 (11:54) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 11 minut temu

W tytule "Ewakuowano dworzec Victoria Station w Londynie z powodu pożaru pociągu" a pasażerów pozostawiono co dworzec najważniejszy.

odpowiedz

4
3
~doris 2013-01-17 (10:49) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 16 minut temu

szkoda Londka-kocham to misto ;)

odpowiedz

0
1
~Anglik 2013-01-17 (10:47) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 18 minut temu

Chetakąba

odpowiedz

1
3
~FuNNy_Xryst 2013-01-17 (11:06) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 59 minut temu

To ostatnia miesiączka... Dzisiaj się rozstaniemy... Dzisiaj się rozstaniemy... na wieczny czaaaas.... Dwa jajniki w kąpieli formalinowej mam dla ciebie.

odpowiedz

1
3
~rudy na pysku 2013-01-17 (10:53) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 12 minut temu

Żadnego dzwigu na dachu nie widziałem.

odpowiedz

2
5
~uk 2013-01-17 (11:11) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

czy to jest artykul na polski portal???? co mnie interesuje ze byla ewakuacja dworca londynskiego?

odpowiedz

3
6
~poloczek 2013-01-17 (10:40) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 25 minut temu

klamia a to na pewno terrorysci , w Anglii cos sie dzieje i cos jest ukrywane przed nami

odpowiedz

0
6
~Yaca 2013-01-17 (11:51) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Nie musze szorowac kibli w Anglii. mam dobrą prace w Polsce. Jestem urzędnikiem w ministerstwie z wysoką pensją i zbytnio sie nie przemęczam i stać mnie na wszystko. Ale ja sie uczyłem a nie stałem pod blokiem i piłem piwko! I dlatego ja zyję sobie na luzie w kraju i nie narzekam a wy tam w Anglli nieuki musicie podcierać tyłki kolorowym za kilka funtów!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
13
~qwd 2013-01-17 (10:40) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 25 minut temu

brytole wychodzą z tej ue? bo jak wyjdą wywalą na zbity ryj 3 miliony polaków to dopiero będzie katastrofa ;)

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

8
16
~kka 2013-01-17 (10:34) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 31 minut temu

Angole to wrogowie polski

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
17
~Bosak 2013-01-17 (10:46) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 19 minut temu

Polacy jeszcze nie na zmywakach?

odpowiedz

1
28
~@PolskiBudiwniczy@ 2013-01-17 (11:20) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 45 minut temu

wy szorujecie gary w UK a ja się mam dobrze w Polsce.Założyłem firmę budowlaną,po 2 latach wygudowałem dom kupiłem dom ożeniłem się a mam dopiero 25 lat.Jak się chce to można a nie uciekac jak szczur do obcego panstwa i zasilac ich budrzet wstyd!U mnie nigdy żadem polak,który wróci z UK pracy nie dostanie chodz by miał 3 stronne CV:)

odpowiedz