Strona główna serwisu
Europol alarmuje: 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło bez wieści. Część może być ofiarami gangów

Europol alarmuje: 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło bez wieści. Część może być ofiarami gangów

• Europol: ponad 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło po przyjeździe do UE
• Wiele z nich mogło paść ofiarami gangów handlujących ludźmi
• Najwięcej nieletnich przepadło we Włoszech i Szwecji
Dziecko w obozie dla uchodźców przy granicy Serbii z Macedonią Dziecko w obozie dla uchodźców przy granicy Serbii z Macedonią ()
Szef sztabu Europolu Brian Donald powiedział brytyjskiemu magazynowi "The Observer", że we Włoszech zaginęło 5 tys. takich dzieci, a kolejny tysiąc w Szwecji.

Jak podają działacze Europolu, część porwanych zmuszana jest do niewolniczej pracy lub prostytucji. Donald uspokaja jednak, że z pewnością nie dotyczy to wszystkich zaginionych. - Po prostu nie wiemy gdzie i z kim przebywają oraz co się z nimi dzieje - tłumaczy.

Ostatnie działania europejskiej policji doprowadziły do zlokalizowania osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Jak poinformował Brian Donald, część śladów prowadzi do więzień w Niemczech i na Węgrzech. Przebywają tam przestępcy mający bezpośredni związek z osobami zaangażowanymi w działalność przestępczą, wykorzystującą kryzys migracyjny.


Według danych brytyjskiej organizacji Save the Children w 2015 roku do Europy przybyło co najmniej 26 tysięcy dzieci uchodźców. Działacze instytucji odnotowali przypadki wykorzystywania seksualnego, przemocy oraz wyłudzeń, w które byli zaangażowani wspomniani nieletni.
IAR, "The Observer", "The Guardian"

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (315)
Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
1177
~Kimka 2016-01-31 (16:47) 14 godzin i 5 minut temu

Ja tamzadnych dzieci nie widzialem wsrod uchodzcow. Chyba ze jest mowa o 17 letnich bykach...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 25

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
981
~th 2016-01-31 (18:44) 12 godzin i 8 minut temu

ktoś tu już pisał i podawał na forum dane statystyczne, że wśród "dzieci" i dzieci przybyłych do Europy ok 90% to są chłopcy. Gdzie są dziewczynki? Bo to jakieś bardzo dziwne zjawisko, że wśród tych "uchodźców" nie widać specjalnie ani kobiet ani dziewczynek ani starców ani kalek. Czyżby oni zostali w kraju, żeby walczyć??? Bo mnie to wygląda jakoś tak, jak by ktoś do Europy przysłał armię. Bo to armia składa się z młodych zdrowych byczków w wieku 20-40 lat, a tacy właśnie ludzie do Europy przybyli. Czy teraz będą czekać na przerzut broni na teren Europy? Jak świat światem uchodźcami zawsze były kobiety, dzieci i starcy. Tu mamy do czynienia z zupełnie odwrotną sytuacją.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
920
~Mieszkanka Szwecji 2016-01-31 (18:35) 12 godzin i 17 minut temu

Te dzieci mialy ponad 20 a nawet 30 lat przyjezdzajac do Szwecji, wiec w szybkim tempie dorosly by otrzymac socjal,,,,proste

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11