Strona główna serwisu
Dziecko Williama i Kate ma już imię
Dziecko Williama i Kate ma już imię

Dziecko Williama i Kate ma już imię

Księżna Kate i książę William zdecydowali, że ich pierworodny syn, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, będzie nosił imiona George Alexander Louis - poinformował w środę Pałac Kensington.
Najmłodszy członek rodziny królewskiej - zdjęcia

Oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary będzie brzmiał książę Cambridge George.

Wielka Brytania miała dotychczas sześciu monarchów o tym imieniu (ostatni to Jerzy VI, ojciec Elżbiety II), na Alexandra nalegała Kate, a Louis to czwarte imię Williama - zauważa BBC. Agencja dpa dodaje, że Louis może być hołdem wobec admirała lorda Louisa Mountbattena - wuja królewskiego małżonka księcia Filipa, który zginął w 1979 roku w dokonanym przez IRA zamachu bombowym.

Media podają, że imiona dla małego księcia najprawdopodobniej przedstawiono wcześniej Elżbiecie II podczas jej wizyty w Pałacu Kensington, londyńskiej rezydencji Kate i Williama. Monarchini po raz pierwszy zobaczyła wówczas swojego prawnuka. Nie towarzyszył jej książę Filip, który przeszedł niedawno operację jamy brzusznej.

U bukmacherów najczęściej obstawiano imiona: George, James i Alexander.

Po wizycie królowej młodzi rodzice wraz z synem udali się do domu rodziców Kate, państwa Middletonów, w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire, gdzie - jak podano - będą wypoczywać po trudach ostatnich dni.

BBC zauważa, że z ogłoszeniem imion najmłodszego członka rodziny królewskiej nie zwlekano długo. Dla porównania imię księcia Williama ogłoszono dopiero tydzień po jego narodzinach w 1982 roku, a imię księcia Karola, ojca Williama, świat poznał dopiero 42 dni po jego narodzinach w 1948 roku.

Wiele brytyjskich świeżo upieczonych matek postanowiło czekać z nazwaniem swego niemowlęcia do czasu, gdy zostanie ogłoszone imię małego księcia lub księżniczki. Mówią, że marzą o tym, by ich dziecko nosiło takie samo imię. Zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, imię dziecka należy zgłosić do urzędu najpóźniej sześć tygodni po jego urodzeniu.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.
BBC News, IAR, PAP, WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (749)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
231
~gfyfytg 2013-07-24 (19:37) 20 godzin i 11 minut temu

lepiej jakby Marian miał

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
220
~yaroyankol 2013-07-24 (19:37) 20 godzin i 11 minut temu

Ja codziennie siedzę na tronie i jakos o mnie tak tyle nie piszą..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
160
~kolo 2013-07-24 (19:36) 20 godzin i 12 minut temu

Przestańcie!!!! Co nas to obchodzi???? Co to za żałosny medialny cyrk z tą Anglią???!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
116
~anonim 2013-07-24 (19:35) 20 godzin i 13 minut temu

Jeszcze nas poinformujcie czy pierwsza kupka była zdrowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
97
~sda 2013-07-24 (21:03) 18 godzin i 45 minut temu

Jakie jutro są promocje w biedronce ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
101
~Jacek 2013-07-24 (19:36) 20 godzin i 12 minut temu

A mogli mu nadać na imię "Tradycja" :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
84
~kazek 2013-07-24 (22:58) 16 godzin i 50 minut temu

A kogo to obchodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
92
~kama 2013-07-24 (19:35) 20 godzin i 13 minut temu

Po naszemu Jerzy Aleksander Ludwik. Tradycyjnie i ładnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
74
~dariusz.cwynar 2013-07-24 (19:37) 20 godzin i 11 minut temu

spoko!!!!! tylko oni nie zadecydowali tylko babcia jak juz!!!! ELZUNIA!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
87
~Maniek 2013-07-24 (19:36) 20 godzin i 12 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
74
~kolo 2013-07-24 (20:23) 19 godzin i 25 minut temu

A kogo to wogóle obchodzi????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
65
~kicha 2013-07-24 (22:16) 17 godzin i 32 minut temu

A co mnie to k*rwa obchodzi?? Pracy nie ma a rachunki trzeba placic! Mam sie cieszyc z jakiegos bachora w obcym kraju???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
46
~sts 2013-07-24 (22:52) 16 godzin i 56 minut temu

Powiedzmy wprost, jakby urodził się naszej parze prezydenckiej syn to zagranicą by tylko o tym wspomnieli, a u nas media robią z narodzin księcia z Wielkiej Brytani szopke na miare święta narodowego. Wszedzie w prasie,wiadomościach w radiu, internecie najważniejsza informacja ostatniego tygodnia to narodziny jakiegoś księcia, aż się rzygać się chce słuchając ciągle o tym. Tak jakby to wydarzenie wniosło coś do rzeczywistości przeciętnego Polaka. Mam w d..ie to że książe ma tak czy siak na imie, tak samo jak oni nas mają w d..ie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
43
~ww 2013-07-24 (21:39) 18 godzin i 9 minut temu

A co nas Polaków to obchodzi. Paraolimpiady nie transmitowali , gdzie zdobylismy mnóstwo medali a takie głupoty transmitują. Kto im za to zapłacił?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
46
~lol 2013-07-24 (21:31) 18 godzin i 17 minut temu

Media mają czym przykryć ten tuskowy bajzel ! Będą eksploatować temat tak jak z Katarzyną W. i księdzem Lemańskim !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
57
~boris becker 2013-07-24 (20:20) 19 godzin i 28 minut temu

A co mnie to obchodzi ...? Jakaś gejowska kraina z dziwnymi mieszkańcami co są najgłupsi w całej Europie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
52
~George to Jerzy !!! Piszcie po polsku 2013-07-24 (22:36) 17 godzin i 12 minut temu

A królowa to Elisabeth czy Elżbieta ? A książę Walii to Charles czy Karol ? Nieuctwo na wp.pl jest porażające. Zapamiętajcie sobie imiona tłumaczymy na polskie, zwłaszcza imiona monarchów. Wszystkie powinny być tłumaczone, przypomina o tym od lat Janusz Korwin-Mikke. Jednak nikomu nie przychodziło na razie, z wyjątkiem tffórców wp.pl i im podobnych, żeby nie tłumaczyć imion monarchów. George to Jerzy !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
51
~ksia 2013-07-24 (19:36) 20 godzin i 12 minut temu

Bardzo ładnie, tak zwyczajnie :) Gratulacje dla rodziców.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
36
~pyton 2013-07-24 (20:32) 19 godzin i 16 minut temu

CZY BYŁO POSIEDZENIE SEJMU, NA KTÓRYM OMAWIANO TRAGICZNĄ SYTUACJE GOSPODARCZĄ POLSKI, CZY TYLKO MI SIĘ TAK WYDAJE? A MOŻE TO CAŁKIEM NIEWAŻNY BZDET?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
~VIVA SWEET GEORG!!!! 2013-07-25 (12:02) 3 godziny i 46 minut temu

Za granica po kazdych narodzinach sklada sie zyczenia maluchowi a znajomi i rodzina przynosza prezenty (ubranka , przydatne gadzety) . Jest szacunek do dzieci. NIE ROZUMIEM TEJ ZAWISCI U POLAKOW. Jestem zaskoczona taka reakcja z waszej strony. Ja na emigracji zmienilam mentalnosc i takie slowa na forum tutaj mnie przerazaja. Co ma wspolnego to malenstwo z wasza sytuacja polityczna?? Bo nie rozumiem. Czy musicie myslec bez przerwy o biedzie i Tusku?! Po co na niego glosujecie? dalej ma wysokie poparcie. Oderwijcie sie choc raz od rzeczywistosci, wszedzie trzeba pracowac na chleb i wszedzie roznie bywa , nie tylko w Polsce. W kazdym razie NIE WYPADA OBRAZAC TO MALE NIEWINNE DZIECKO!. Osmieszacie sie tym a i tak nic wam w niczym nie pomoze. Jak was nie interesuje ten news to wcale nie musicie tu klikac, ale uszanujcie czyjes szczescie a nie jadem zucacie, brrrr. Co za narod!

odpowiedz