więcej

Dziecko Williama i Kate ma już imię.

BBC News, IAR, PAP, WP.PL |  aktualizacja 2013-07-24 (20:43) 1 rok 1 miesiąc 29 dni 3 godziny i 34 minuty temu
drukuj

Księżna Kate i książę William zdecydowali, że ich pierworodny syn, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, będzie nosił imiona George Alexander Louis - poinformował w środę Pałac Kensington.


Najmłodszy członek rodziny królewskiej - zdjęcia

Oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary będzie brzmiał książę Cambridge George.

Wielka Brytania miała dotychczas sześciu monarchów o tym imieniu (ostatni to Jerzy VI, ojciec Elżbiety II), na Alexandra nalegała Kate, a Louis to czwarte imię Williama - zauważa BBC. Agencja dpa dodaje, że Louis może być hołdem wobec admirała lorda Louisa Mountbattena - wuja królewskiego małżonka księcia Filipa, który zginął w 1979 roku w dokonanym przez IRA zamachu bombowym.

Media podają, że imiona dla małego księcia najprawdopodobniej przedstawiono wcześniej Elżbiecie II podczas jej wizyty w Pałacu Kensington, londyńskiej rezydencji Kate i Williama. Monarchini po raz pierwszy zobaczyła wówczas swojego prawnuka. Nie towarzyszył jej książę Filip, który przeszedł niedawno operację jamy brzusznej.

U bukmacherów najczęściej obstawiano imiona: George, James i Alexander.

Po wizycie królowej młodzi rodzice wraz z synem udali się do domu rodziców Kate, państwa Middletonów, w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire, gdzie - jak podano - będą wypoczywać po trudach ostatnich dni.

BBC zauważa, że z ogłoszeniem imion najmłodszego członka rodziny królewskiej nie zwlekano długo. Dla porównania imię księcia Williama ogłoszono dopiero tydzień po jego narodzinach w 1982 roku, a imię księcia Karola, ojca Williama, świat poznał dopiero 42 dni po jego narodzinach w 1948 roku.

Wiele brytyjskich świeżo upieczonych matek postanowiło czekać z nazwaniem swego niemowlęcia do czasu, gdy zostanie ogłoszone imię małego księcia lub księżniczki. Mówią, że marzą o tym, by ich dziecko nosiło takie samo imię. Zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, imię dziecka należy zgłosić do urzędu najpóźniej sześć tygodni po jego urodzeniu.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.


(ib, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 118 35.65%
nie 213 64.35%

Przeczytaj też

Księżna Kate dziękuje za prezent z Polski

dodane 2013-08-20 (10:20) 1 rok 1 miesiąc 2 dni 13 godzin i 57 minut temu

Królowa po raz pierwszy odwiedziła swojego nowego prawnuka

dodane 2013-07-24 (15:45) 1 rok 1 miesiąc 29 dni 8 godzin i 32 minuty temu

materiał foto

Dziadkowie odwiedzili następcę tronu Wielkiej Brytanii

dodane 2013-07-23 (19:34) 1 rok 1 miesiąc 30 dni 4 godziny i 43 minuty temu

Royal Baby miało ponad 25 tys. tweetów na minutę

dodane 2013-07-23 (13:00) 1 rok 1 miesiąc 30 dni 11 godzin i 17 minut temu

materiał foto

Księżna Kate w szpitalu - Londyn w amoku

dodane 2013-07-22 (13:34) 1 rok 2 miesiące 10 godzin i 43 minuty temu

Dziecko księcia Williama i księżnej Kate ma już hasło w Wikipedii

dodane 2013-07-22 (11:55) 1 rok 2 miesiące 12 godzin i 22 minuty temu

materiał wideo

Ekspert protokołu: "Royal baby" już popełniło gafę - spóźniło się

dodane 2013-07-22 (10:59) 1 rok 2 miesiące 13 godzin i 18 minut temu
materiał foto

Pieniądze brytyjskiej rodziny królewskiej

dodane 2013-07-17 (09:42) 1 rok 2 miesiące 5 dni 14 godzin i 35 minut temu

materiał foto

Prezenty dla królewskiego potomka

dodane 2013-07-15 (13:55) 1 rok 2 miesiące 7 dni 10 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (749)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Nick Nolte 2013-08-27 (09:28) 1 rok 26 dni 14 godzin i 49 minut temu

Kutfa, tylko 3 imiona???Nie stać ich na więcej? :))))))))) Proponuję jeszcze Klaudiusz, Germanik, John, Jezus, Maria

odpowiedz

0
0
~stary pracownik 2013-08-15 (21:04) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 3 godziny i 13 minut temu

Chciałbym zapytać co mnie to obchodzi, ciągle piszecie o potomkach ajkichś nierobów, jak by nie było w Polsce problemów

odpowiedz

0
1
~niebieski 2013-07-29 (00:28) 1 rok 1 miesiąc 24 dni 23 godziny i 49 minut temu

utoczyć trochę krwi i pokazać światu że jest błękitna królewska

odpowiedz

0
2
~Rumun 2013-07-28 (19:09) 1 rok 1 miesiąc 25 dni 5 godzin i 8 minut temu

Moja siostra również urodziła i jakoś nitk nie robi z tego sensacji.

odpowiedz

0
0
~Henry 2013-07-28 (17:50) 1 rok 1 miesiąc 25 dni 6 godzin i 27 minut temu

Bez tej wiedzy nie zasnąłbym.

odpowiedz

3
2
~harry 2013-07-28 (15:28) 1 rok 1 miesiąc 25 dni 8 godzin i 49 minut temu

byłbym szczęśliwszy bez tej nowiny, kogo obchodzi jakaś dziana para i jej dziecko, klasyczna pożywka dla dziennikarzy i telewizji

odpowiedz

6
3
~jurek866 2013-07-28 (12:25) 1 rok 1 miesiąc 25 dni 11 godzin i 52 minuty temu

Cała prawda o polakach wyziera z tych wpisów , hamscy arogańci zadufani w wyższość ich cech narodowych jak i wątpliwych zaletach bliżej nieokreślonych. Polacy - naród skazany - na usmażenie się w swojej nienawiści, sami założyli sobie obroże a teraz zieją nienawiścią do wszystlkiego co dla nich nieosiągalne o czym nawet już nie śmią marzyć- niech bóg ulituję się nad tą umęczoną ziemią i ludźni , którzy na niej mieszkają.

odpowiedz

31
2
~VIVA SWEET GEORG!!!! 2013-07-25 (12:02) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 12 godzin i 15 minut temu

Za granica po kazdych narodzinach sklada sie zyczenia maluchowi a znajomi i rodzina przynosza prezenty (ubranka , przydatne gadzety) . Jest szacunek do dzieci. NIE ROZUMIEM TEJ ZAWISCI U POLAKOW. Jestem zaskoczona taka reakcja z waszej strony. Ja na emigracji zmienilam mentalnosc i takie slowa na forum tutaj mnie przerazaja. Co ma wspolnego to malenstwo z wasza sytuacja polityczna?? Bo nie rozumiem. Czy musicie myslec bez przerwy o biedzie i Tusku?! Po co na niego glosujecie? dalej ma wysokie poparcie. Oderwijcie sie choc raz od rzeczywistosci, wszedzie trzeba pracowac na chleb i wszedzie roznie bywa , nie tylko w Polsce. W kazdym razie NIE WYPADA OBRAZAC TO MALE NIEWINNE DZIECKO!. Osmieszacie sie tym a i tak nic wam w niczym nie pomoze. Jak was nie interesuje ten news to wcale nie musicie tu klikac, ale uszanujcie czyjes szczescie a nie jadem zucacie, brrrr. Co za narod!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

4
3
~podatnik 2013-07-27 (23:35) 1 rok 1 miesiąc 26 dni i 42 minuty temu

klejna geba do wyzywienia z moich podatkow

odpowiedz

1
1
~ALAMELIA 2013-07-27 (21:47) 1 rok 1 miesiąc 26 dni 2 godziny i 30 minut temu

Jejku .... A w Brytyjskin necie to nie napiszą o kryzysie POLSKIM ? Oczywiście ,że nie bo anglicy to samoluby . Ale jak już jest tio niech żyje ,

odpowiedz

1
3
~Oryginalna XDD 2013-07-27 (21:40) 1 rok 1 miesiąc 26 dni 2 godziny i 37 minut temu

Niech sobie jest . Ale zaciesz ma teraz cały świat , no nie ? Ale nie musimy go tak hejtować bo jak już będzie królem to skróci nas o głowę . XDD JERZYK , ;3

odpowiedz

13
4
~Kat 2013-07-25 (16:09) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 8 godzin i 8 minut temu

Tyle jest tragedii na świecie, brzydoty, że miło jest posłuchać o czymś dobrym i pięknym. Jeżeli media mówią dla odmiany o czymś pozytywnym, to bardzo budujące, człowiek myśli, że mimo wszystko życie nie jest takie złe. Można przecież cieszyć się szczęściem innych ludzi.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
3
~Trakt 2013-07-26 (22:08) 1 rok 1 miesiąc 27 dni 2 godziny i 9 minut temu

Napewno świat będzie lepszy dzięki temu, że narodził się książe....MASAKRA

odpowiedz

20
8
~ola 2013-07-25 (07:51) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 16 godzin i 26 minut temu

kogo to interesuje ? - kolejny darmozjad

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
4
~Derek 2013-07-26 (14:18) 1 rok 1 miesiąc 27 dni 9 godzin i 59 minut temu

Narodził się zbawiciel ziemi odnowiciel.Sorki ale dla mnie to są mało istotne informacje.Królowa wygląda jak wygląda.Karol po niej odziedziczył brak urody.A ten książę to do matki podobny to troszkę ładniejszy.Wreszcie jakiś znikomy gen urody się pojawił dzięki Dianie w tej rodzinie choć znikomy.

odpowiedz

5
4
~arti 2013-07-26 (12:52) 1 rok 1 miesiąc 27 dni 11 godzin i 25 minut temu

Kogo interesuja te sprawy?? chyba tylko anglikow. A w telewizji pieprza o tym codziennie jakby mial sie urodzic MESJARZ. Zenada. Tyle waznych spraw na swiecie a telewizji polskiej nuda i stałe tematy. Wiadomosci nadaja sie na szczaw.. Nic nie warte.

odpowiedz

3
1
~cezar lulek 2013-07-26 (06:42) 1 rok 1 miesiąc 27 dni 17 godzin i 35 minut temu

w skrócie GAL

odpowiedz

3
1
~Pokwik 2013-07-25 (22:52) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 1 godzinę i 25 minut temu

A ja obstawiałem na Alexandra...

odpowiedz

17
4
~A do kogo macie pretensje? 2013-07-25 (08:55) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 15 godzin i 22 minuty temu

Polacy ALE JESTESCIE ANTYPATYCZNI. Te slowa co tu piszecie to swiadcza o waszej madrej kulturze.Wy 24 godz na dbe myslicie o polityce? Wspolczucia! Macie sytuacje w POlsce , bo tak sobie zaglosowaliscie. Co teraz was ta zazdrosc zrzera ze Anglicy nie dali sie wyrolowac?. Nie czepiajcie sie niewinnego dzieciaczka tylko stuknijcie sie w glowke ze na Donka glosowaliscie. A poza tym po co tu wchodzicie jak was temat nie obchodzi. Macie cos z glowka??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
2
~Mag 2013-07-25 (20:41) 1 rok 1 miesiąc 28 dni 3 godziny i 36 minut temu

Do osób które maja jakieś wąty do dziecka William'a i Kate i piszą poje*ane teksty typu ,,Co mnie obchodzi to dziecko" itp to na ch*ja wchodzicie tutaj i czytacie ten artykuł jeżeli was to nie interesuje i nie ,,jara" to won stąd. Sami pokazujecie niski poziom inteligencji pisząc swoje głupie i niedorzeczne komentarze... Na przyszłość wybierajcie artykuły napisane pod waszą osobę typu Justin Bieber nasikał do kwiatka w restauracji to w 100% do was pasuje...

odpowiedz