więcej

Duńczycy wciąż nie wiedzą, czy polski kuter zatonął.

IAR | dodane 2009-05-03 (14:31)

fot. wp.pl

opinie
drukuj

Duńskie służby ratownictwa morskiego nie mogą oficjalnie potwierdzić, że jednostką, która zatonęła w czwartek na południe od Bornholmu, był polski kuter WŁA 127. Informacje taka przynoszą duńskie media. - Nie jesteśmy w 100% pewni, czy taki kuter rzeczywiście zatonął - oświadczył przedstawiciel duńskiego Dowództwa Operacji Morskich (SOK).

Pierwsza taką wiadomość przekazała lokalna bornholmska stacja telewizji publicznej TV2. Poinformowała, że duńskie SOK które koordynuje akcje ratunkowe na duńskich wodach morskich, jeszcze nie otrzymało od polskich władz urzędowego zawiadomienia o zaginięciu kutra WŁA 127.

W trakcie akcji ratunkowej, w której uczestniczyło 18 jednostek pływających, w tym okręty ratunkowe marynarek duńskiej, szwedzkiej, fińskiej i polskiej, cztery helikoptery oraz samolot obserwacyjny, przeszukano obszar morza o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych.

Znaleziono ślady katastrofy morskiej, w tym plamę ropy na powierzchni wody, koła i pustą tratwę ratunkową, należące do kutra WŁA 127. Nie wystarcza to jednak do formalnego stwierdzenia zatonięcia polskiej jednostki rybackiej. Najpierw polski właściciel musi zgłosić fakt jej zaginięcia - twierdzą przedstawiciele SOK.

Na pokładzie kutra było pięciu polskich rybaków.

Michał Haykowski
oceń
11
5
Podziel się

  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~z. [2009-05-03 17:07]

jak kogoś nie obchodzi, to po co czyta i po co się wypowiada. duńczycy w sumie też nie mogą dużo zrobić, bo w morzu wrak kutra i wszystko się przemieszcza, więc nie jest tak łatwo cokolwiek znaleźć, bo nawet dokładnie nie wiadomo, jakie było ostatnie położenie kutra. tragedia, na pewno, ci rybacy to koledzy mojego taty, a jeden z nich jest ojczymem mojej koleżanki. ;/

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~jacek [2009-05-03 16:36]

Trzeba natychmiast powiadomić Prezydenta
aby ogłosił żalobe narodową

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
Jan III Sobieski [2009-05-03 17:58]

UFO to ich sprawka albo
to jacyś sabotażyści od Prezydenta.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wer [2009-05-03 17:55]

Staranowal ich podwodny obiekt! Z JAKIEGO KRAJU?
Pelno ich na Baltyku przeciez sie nie przyznaja!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~internauta [2009-05-03 15:45]

Żal mi was
Chyba nie zdajecie sobie sprawy jaką tragedię przeżywają teraz bliscy zaginionych rybaków!!! Ale najwyraźniej niektórych to śmieszy...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~M.O'Hare [2009-05-03 17:16]

WEDŁUG NICH, NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ, ŻE
po prostu odfrunął. Bo jakby odleciał, to by go radarem namierzyli.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olaf [2009-05-03 16:13]

pomijam fakt że większość
z opniodawców ni zna języka polskiego , robi straszne błędy zarówno gramatyczne jak i ortograficzne .Kompletny analfabetyzm!!!!A wiedza o morzu -ZEROWA... Wy wiecieże MORZE ma plażę i koniec.. ToŻAŁOSNE że takie durnie i Cwierćinteligenty wypowiadają swoją jaskże ŻAŁOSNĄ opinie o morzu i ludziach na nim pracujących......WStYD polacken

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~pol2 [2009-05-03 17:00]

bledy ort
ty pacanie co jest wazniejsze tresc czy grama ,z tego wyglada ze KUL konczyles bo tragedia jest tragedia ale dla ciebie Klepsydra csie liczy i czy poprawnie napisana

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~beta [2009-05-03 16:45]

kazio ciebie to nie obchodzi,ty sobie swiętuj i pij dalej

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~spol [2009-05-03 16:44]

Do mkc2 jaja to robią sobie Duńczycy
zaginęli ludzie a oni nie maja pojęcia o co chodzi.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ooj [2009-05-03 16:39]

a moze ,,
dla zabawy ,ktos ich odstrzelil,,co

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kazio* [2009-05-03 16:18]

IIIRp a EU.
A kogo,Q-WA,obchodzi podczas majówki jakichś pięciu rybaków i kuter.Przecież urzednicy mają wolne.Dyżurują gówniarze ,a ci nie wiedzą jak się zachować,bo to plecaki wujków itp.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~mkc2 [2009-05-03 16:17]

tragedia
Na morzu zgineli ludzie a wy sobie jaja robicie z tragedii.Ktos stracil syna, ojca meza..Ta polska swiadomosc widac w tych wszystkich internetowych opiniach bez wzgledu na temat. Wiekszych durniow od naszego mlodego pokolenia nie ma chyba w zadnym kraju.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olaf [2009-05-03 16:13]

pomijam fakt że większość
z opniodawców ni zna języka polskiego , robi straszne błędy zarówno gramatyczne jak i ortograficzne .Kompletny analfabetyzm!!!!A wiedza o morzu -ZEROWA... Wy wiecieże MORZE ma plażę i koniec.. ToŻAŁOSNE że takie durnie i Cwierćinteligenty wypowiadają swoją jaskże ŻAŁOSNĄ opinie o morzu i ludziach na nim pracujących......WStYD polacken

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Grzegorz [2009-05-03 15:30]

Prawdopodobnie
Wy wszyscy którzy umieszczacie tu te głupie opinie ,nie macie mózgów .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~zocha [2009-05-03 15:37]

to nie jest smieszne
tam bylo pieciu rybakow

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wert [2009-05-03 15:35]

oby was dowcip nie opuścił
w obliczu waszej tragedii osobnicy bez zasad

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~a [2009-05-03 15:24]

Piraci ...?
...piraci na Bałtyku ? ...to teraz modne ...?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~de [2009-05-03 15:15]

nie legalna emigracja do rosji
niewykluczac,nie kazdemu dobrobyt POlski pasuje, chca troche ruskiej biedy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~nieduńczyk [2009-05-03 14:58]

Prawdopodobnie storpedowali kuter
talibowie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 829