więcej

Dramatyczne sceny w Nowym Jorku - 700 osób zatrzymano.

PAP, APTN |  dodane 2011-10-02 (08:20) 3 lata 2 miesiące 16 dni 7 godzin i 3 minuty temu
drukuj

Ponad 700 uczestników protestu w Nowym Jorku przeciw niesprawiedliwościom systemu gospodarczego zostało aresztowanych w sobotę wieczorem na Moście Brooklińskim przez amerykańską policję.
APTN


Demonstranci zostali zatrzymani za blokowanie ruchu ulicznego i próbę zorganizowania marszu bez zezwolenia władz. Niektórzy zeszli z przejścia dla pieszych na moście łączącym Manhattan z Brooklynem i zajęli jezdnię.

W proteście uczestniczyło około 1500 osób. - Nie było problemu, dopóki grupa ludzi nie oderwała się i nie zaczęła krzyczeć: "Zajmijmy most, zajmijmy most!" - relacjonował rzecznik policji Paul Browne.

Według policji, do aresztowań doszło dopiero wówczas, kiedy demonstranci nie posłuchali wielokrotnych wezwań funkcjonariuszy do powrotu na ścieżkę dla pieszych. Niektórzy w obliczu grożącego im zatrzymania próbowali uciec. Ci, którzy nie podporządkowali się nakazom, zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni autobusami do aresztu.

- Niektórzy usłuchali i usunęli się unikając aresztowania. Inni kontynuowali marsz w kierunku Brooklynu i zostali (aresztowani) - oznajmił rzecznik policji.

Protesty na Wall Street, w sercu finansowym miasta, trwają od dwóch tygodni. Ich uczestnicy buntują się przeciw nieuczciwemu - jak twierdzą - traktowaniu mniejszości, w tym muzułmanów, a także m.in. nadmiernemu użyciu siły przez policję, dużemu bezrobociu i przejmowaniu domów należących do ludzi, których nie stać na spłatę pożyczek.

Protest spowodował gigantyczne korki w okolicach Mostu Brooklyńskiego. Most został ponownie otwarty dla ruchu o godz. 20 (w niedzielę o 2.00 w nocy polskiego czasu).

Większość zatrzymanych otrzymała wezwania do sądu i została wypuszczona na wolność.


(mj, ked)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 33.33%
nie 22 66.67%

Przeczytaj też

Aresztowano uczestników ruchu Okupuj Wall Strett

dodane 2011-12-18 (00:55) 3 lata 14 godzin i 28 minut temu

Wielka hinduska wystawa w Metropolitan Museum of Art

dodane 2011-10-08 (10:35) 3 lata 2 miesiące 10 dni 4 godziny i 48 minut temu

W USA ponad 100 osób oskarżonych o kradzież tożsamości

dodane 2011-10-08 (03:10) 3 lata 2 miesiące 10 dni 12 godzin i 13 minut temu

Protest głodowy 12 tysięcy więźniów w Kalifornii

aktualizacja 2011-10-04 (22:48) 3 lata 2 miesiące 13 dni 16 godzin i 35 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (49)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

29
0
coolturysta911 2011-10-02 (13:55) 3 lata 2 miesiące 16 dni 1 godzinę i 28 minut temu

Ponad 1000 osob od dwoch tygodni demonstruje w finansowym centrum swiata przeciwko nierownosci spolecznej a w mediach tylko krotkie, suche wzmianki... Hm...co najmniej ciekawe...

odpowiedz

22
1
~jadwiga 2011-10-02 (13:17) 3 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 6 minut temu

upadl.mur.upadnie.kapitalizm

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

16
0
an.drew 2011-10-02 (19:51) 3 lata 2 miesiące 15 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Czy władze USA były równie stanowcze wobec bankierów czy firm audytorskich które nadużyły zaufania? Czy skończyło się na wypłacie gigantycznych nagród?? Odbierają domy spox banki i komornicy nie stracą. Biedacy staracą oszczędności życia w związku ze spadkiem wartości licytowanych nieruchomości.

odpowiedz

16
0
~jadwiga 2011-10-02 (13:18) 3 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 5 minut temu

upadl.mur.upadnie.kapitalizm

odpowiedz

15
1
~obserwator 2011-10-02 (15:22) 3 lata 2 miesiące 16 dni i 1 minutę temu

Władze ktore sa odpowiedzialne za ta sytuacje nie wydaly zezwolenia na wyrazenie niezadowolenia ... Aj waj

odpowiedz

14
0
~jadwiga 2011-10-02 (13:18) 3 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 5 minut temu

upadl.mur.upadnie.kapitalizm

odpowiedz

13
0
~alfred 2011-10-02 (19:15) 3 lata 2 miesiące 15 dni 20 godzin i 8 minut temu

antysemici przeciw koszernym bankom!

odpowiedz

12
0
~kik 2011-10-02 (21:05) 3 lata 2 miesiące 15 dni 18 godzin i 18 minut temu

W USA jest judeofaszyzm.

odpowiedz

12
0
~byk emeryt 2011-10-02 (19:39) 3 lata 2 miesiące 15 dni 19 godzin i 44 minuty temu

jest to typowa hypokryzja faszystow amarykanskich wolnosc slowa wymagaja od arabow aby miec pretekst to bombowania i rabunku ropy ale u siebie to zamordyzm slowka nie wolno pisnac przeciwko sytemowi wyzysku

odpowiedz

13
1
~Wars Walczący 2011-10-02 (15:51) 3 lata 2 miesiące 15 dni 23 godziny i 32 minuty temu

Kiedy zajmiemy mosty warszawskie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~lost 2011-10-02 (13:46) 3 lata 2 miesiące 16 dni 1 godzinę i 37 minut temu

Wszystkiemu winne są media, banki reklamują swoje usługi w prasie, radiu i telewizji, jest to wtłaczanie na masową skalę półprawd a czasami po prostu kłamstw, ludzie dają się ogłupiać reklamą i biorą bez opamiętania, wszędzie gdzie się da, kredyty, karty kredytowe itd. i kupują rozreklamowane w mediach produkty.

odpowiedz

12
0
~hehehe 2011-10-02 (12:25) 3 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 58 minut temu

"Łukaszenka" - WON z USA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
0
~Hamerykanin 2011-10-02 (20:04) 3 lata 2 miesiące 15 dni 19 godzin i 19 minut temu

"Niektórzy zeszli z przejścia dla pieszych na moście łączącym Manhattan z Brooklynem i zajęli jezdnię." Dziwne. Ludzie ktorzy uczestniczyli w demonstracji mowia ze policja zamknela czesc przejscia na moscie i ustawila sie przed mostem po bokach, kierujac cala demonstracje na most. Z racji tego ze czesciowo zamkniety chodnik ni mogl wszystkich pomiescic, ludzie zaczeli schodzic na jedna linie (przeznaczona dla autobusow miastowych, wiec pasow samochodowych, po ktorych autobusy tez moga jezdzic nie blokowali). Policjanci stali i nic nie mowili dopuki nie przeszli w ten sposob kawal mostu. Dopiero wtedy zablokowali oba konce i zaczeli aresztowac. Z doprowadzaniem autobusow do rozwozu tez nie mieli problemu. Calosc wygladala na zorganizowana. I nie mowie tu o protescie.

odpowiedz

7
0
~jankes 2011-10-03 (18:02) 3 lata 2 miesiące 14 dni 21 godzin i 21 minut temu

Trzecia wojna swiatowa juz blisko i zdziwicie sie gdzie ona sie zacznie.

odpowiedz

8
1
~mill 2011-10-02 (11:08) 3 lata 2 miesiące 16 dni 4 godziny i 15 minut temu

Jeszcze troche i będzie jak marsz czarnych w latach 60-tych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~franuk 2011-10-02 (22:23) 3 lata 2 miesiące 15 dni 17 godzin i 1 minutę temu

moj kolega mowil że w nujorku jest bardzo chooyowo trzeba miec mocne papiery zeby dostac robote

odpowiedz

7
2
~bojowiec 2011-10-02 (11:17) 3 lata 2 miesiące 16 dni 4 godziny i 6 minut temu

To idzie wolność , wolność , wolność , wolność i gdy wolnościowcy zniosą wizy dla Polaków to wolność jeszcze się powiększy .

odpowiedz

4
0
_LUCYFER_ 2011-10-04 (19:20) 3 lata 2 miesiące 13 dni 20 godzin i 3 minuty temu

ludzie - to już stan przedagonalny złodziejska piramida finansowa z Wall Street okradła ludzi biednych i średnio zamożnych wszystkich narodów świata w tym także Polaków nie straszę ale radzę obejrzeć dokumentalny film pt. Kanciarze z Wall Street kanał tv - PLANETE włos się jeży na głowie co czeka nas już niebawem dokładnie: 12-12-2011

odpowiedz

8
4
~hehehe 2011-10-02 (12:04) 3 lata 2 miesiące 16 dni 3 godziny i 19 minut temu

Won z Łukaszenką!!! Uwolnić więźniów politycznych na Manhattanie!!!

odpowiedz

3
0
_LUCYFER_ 2011-10-04 (19:36) 3 lata 2 miesiące 13 dni 19 godzin i 47 minut temu

to samo będzie w całym USA całej UE w Polsce piramida spekulacji finansowej padła za wiedzą i przyzwoleniem rządów to już totalny koniec data: 12-12-2011rok radzę obejrzeć dokument filmowy pt. Kanciarze z wall Street kaneł tv: PLANETE - nie oszukuje się biednych i uczciwych - - to armagedon BOGACZY choć pierwsi ucierpią biedni ale... spoko biedni stracą jedynie swe ubóstwo gorzej z wami bogatymi bezwzglednymi łajdakami mizerniutko was widzę ... oj mizerniutko...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 4 godziny i 59 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 5 godzin i 18 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 5 godzin i 28 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 3 godziny i 23 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 2 godziny i 53 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27817