więcej

Dramatyczne sceny w Nowym Jorku - 700 osób zatrzymano.

PAP, APTN |  dodane 2011-10-02 (08:20) 3 lata 20 dni 1 godzinę i 40 minut temu
drukuj

Ponad 700 uczestników protestu w Nowym Jorku przeciw niesprawiedliwościom systemu gospodarczego zostało aresztowanych w sobotę wieczorem na Moście Brooklińskim przez amerykańską policję.
APTN


Demonstranci zostali zatrzymani za blokowanie ruchu ulicznego i próbę zorganizowania marszu bez zezwolenia władz. Niektórzy zeszli z przejścia dla pieszych na moście łączącym Manhattan z Brooklynem i zajęli jezdnię.

W proteście uczestniczyło około 1500 osób. - Nie było problemu, dopóki grupa ludzi nie oderwała się i nie zaczęła krzyczeć: "Zajmijmy most, zajmijmy most!" - relacjonował rzecznik policji Paul Browne.

Według policji, do aresztowań doszło dopiero wówczas, kiedy demonstranci nie posłuchali wielokrotnych wezwań funkcjonariuszy do powrotu na ścieżkę dla pieszych. Niektórzy w obliczu grożącego im zatrzymania próbowali uciec. Ci, którzy nie podporządkowali się nakazom, zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni autobusami do aresztu.

- Niektórzy usłuchali i usunęli się unikając aresztowania. Inni kontynuowali marsz w kierunku Brooklynu i zostali (aresztowani) - oznajmił rzecznik policji.

Protesty na Wall Street, w sercu finansowym miasta, trwają od dwóch tygodni. Ich uczestnicy buntują się przeciw nieuczciwemu - jak twierdzą - traktowaniu mniejszości, w tym muzułmanów, a także m.in. nadmiernemu użyciu siły przez policję, dużemu bezrobociu i przejmowaniu domów należących do ludzi, których nie stać na spłatę pożyczek.

Protest spowodował gigantyczne korki w okolicach Mostu Brooklyńskiego. Most został ponownie otwarty dla ruchu o godz. 20 (w niedzielę o 2.00 w nocy polskiego czasu).

Większość zatrzymanych otrzymała wezwania do sądu i została wypuszczona na wolność.


(mj, ked)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 33.33%
nie 22 66.67%

Przeczytaj też

Aresztowano uczestników ruchu Okupuj Wall Strett

dodane 2011-12-18 (00:55) 2 lata 10 miesięcy 4 dni 9 godzin i 5 minut temu

Wielka hinduska wystawa w Metropolitan Museum of Art

dodane 2011-10-08 (10:35) 3 lata 13 dni 23 godziny i 25 minut temu

W USA ponad 100 osób oskarżonych o kradzież tożsamości

dodane 2011-10-08 (03:10) 3 lata 14 dni 6 godzin i 50 minut temu

Protest głodowy 12 tysięcy więźniów w Kalifornii

aktualizacja 2011-10-04 (22:48) 3 lata 17 dni 11 godzin i 12 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (49)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
17
~om mani 2011-10-02 (15:52) 3 lata 19 dni 18 godzin i 8 minut temu

To samo powinny zrobic wladze z marszami nienawisci,organizowanymi przez Jaroslawa Kaczynskiego 10-go kazdego miesiaca.Aresztowac uczestnikow,wlepic im porzadne,dotkliwe mandaty.Co,ze to niedemokratyczne?A w USA,wzorze demokracji - mozna?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~jurant 2011-10-17 (12:56) 3 lata 4 dni 21 godzin i 4 minuty temu

prowokacja marna prowokacja ,wyprowadzili paru na ulice,,no to jak chcecie rozwalic to my rozwalimy wall street ,i o to im chodzi,ilu nabiora ,,,wielu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

odpowiedz

1
0
~ManieK 2011-10-15 (11:20) 3 lata 6 dni 22 godziny i 40 minut temu

u nas jeszcze jest dobrze,do sesji daleko,mama dała na piwo,dziewczyny są piękne....ŻYCIE JEST PIĘKNIE !!!!piękne są te lata kiedy funduje...tata,a roczek dwa wyjdzie taki magister cymbał z uczelni.....i patrzy,patrzy i.....WIDZII !!!!! że nic niema,WSZYSTKO SPRZEDANE I ROZGRABIONE,gdzie iść do pracy????? na zmywak,na zmywak cymbale jak przepiłeś i przeseksowałeć czas jak twoi idole....LEWACTWO I LIBERAŁKI POLSKĘ CI SPRZEDALI !!!! CYMBALE !!!!

odpowiedz

0
6
~gamma 2011-10-04 (19:55) 3 lata 17 dni 14 godzin i 5 minut temu

Rezultat nadmiernej łagodności - jak u nas. Powinno sie rozstrzeliwać bez procesu !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
8
~Kazimierz z USA 2011-10-02 (23:24) 3 lata 19 dni 10 godzin i 36 minut temu

Zycze takiej policji w Polsce to szybko probili by pozadek na stadionach.Policjant w USA nie rozmawia z Toba tylko wali na ziemie i zaklada kajdanki .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~gamma 2011-10-04 (19:53) 3 lata 17 dni 14 godzin i 7 minut temu

Rezultat nadmiernej łagodności - jak u nas. Powinno sie rozstrzeliwać bez procesu !

odpowiedz

1
3
~gamma 2011-10-04 (19:53) 3 lata 17 dni 14 godzin i 7 minut temu

Rezultat nadmiernej łagodności - jak u nas. Powinno sie rozstrzeliwać bez procesu !

odpowiedz

3
0
_LUCYFER_ 2011-10-04 (19:36) 3 lata 17 dni 14 godzin i 24 minuty temu

to samo będzie w całym USA całej UE w Polsce piramida spekulacji finansowej padła za wiedzą i przyzwoleniem rządów to już totalny koniec data: 12-12-2011rok radzę obejrzeć dokument filmowy pt. Kanciarze z wall Street kaneł tv: PLANETE - nie oszukuje się biednych i uczciwych - - to armagedon BOGACZY choć pierwsi ucierpią biedni ale... spoko biedni stracą jedynie swe ubóstwo gorzej z wami bogatymi bezwzglednymi łajdakami mizerniutko was widzę ... oj mizerniutko...

odpowiedz

4
0
_LUCYFER_ 2011-10-04 (19:20) 3 lata 17 dni 14 godzin i 40 minut temu

ludzie - to już stan przedagonalny złodziejska piramida finansowa z Wall Street okradła ludzi biednych i średnio zamożnych wszystkich narodów świata w tym także Polaków nie straszę ale radzę obejrzeć dokumentalny film pt. Kanciarze z Wall Street kanał tv - PLANETE włos się jeży na głowie co czeka nas już niebawem dokładnie: 12-12-2011

odpowiedz

7
0
~jankes 2011-10-03 (18:02) 3 lata 18 dni 15 godzin i 58 minut temu

Trzecia wojna swiatowa juz blisko i zdziwicie sie gdzie ona sie zacznie.

odpowiedz

22
1
~jadwiga 2011-10-02 (13:17) 3 lata 19 dni 20 godzin i 43 minuty temu

upadl.mur.upadnie.kapitalizm

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

8
1
~mill 2011-10-02 (11:08) 3 lata 19 dni 22 godziny i 52 minuty temu

Jeszcze troche i będzie jak marsz czarnych w latach 60-tych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~franuk 2011-10-02 (22:23) 3 lata 19 dni 11 godzin i 37 minut temu

moj kolega mowil że w nujorku jest bardzo chooyowo trzeba miec mocne papiery zeby dostac robote

odpowiedz

1
0
~Pan Sułek 2011-10-02 (21:47) 3 lata 19 dni 12 godzin i 13 minut temu

Najwięcej dramatycznych scen to jest na Broadwayu.

odpowiedz

12
0
~kik 2011-10-02 (21:05) 3 lata 19 dni 12 godzin i 55 minut temu

W USA jest judeofaszyzm.

odpowiedz

13
1
~Wars Walczący 2011-10-02 (15:51) 3 lata 19 dni 18 godzin i 9 minut temu

Kiedy zajmiemy mosty warszawskie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
0
~Hamerykanin 2011-10-02 (20:04) 3 lata 19 dni 13 godzin i 56 minut temu

"Niektórzy zeszli z przejścia dla pieszych na moście łączącym Manhattan z Brooklynem i zajęli jezdnię." Dziwne. Ludzie ktorzy uczestniczyli w demonstracji mowia ze policja zamknela czesc przejscia na moscie i ustawila sie przed mostem po bokach, kierujac cala demonstracje na most. Z racji tego ze czesciowo zamkniety chodnik ni mogl wszystkich pomiescic, ludzie zaczeli schodzic na jedna linie (przeznaczona dla autobusow miastowych, wiec pasow samochodowych, po ktorych autobusy tez moga jezdzic nie blokowali). Policjanci stali i nic nie mowili dopuki nie przeszli w ten sposob kawal mostu. Dopiero wtedy zablokowali oba konce i zaczeli aresztowac. Z doprowadzaniem autobusow do rozwozu tez nie mieli problemu. Calosc wygladala na zorganizowana. I nie mowie tu o protescie.

odpowiedz

12
0
~hehehe 2011-10-02 (12:25) 3 lata 19 dni 21 godzin i 35 minut temu

"Łukaszenka" - WON z USA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
0
an.drew 2011-10-02 (19:51) 3 lata 19 dni 14 godzin i 9 minut temu

Czy władze USA były równie stanowcze wobec bankierów czy firm audytorskich które nadużyły zaufania? Czy skończyło się na wypłacie gigantycznych nagród?? Odbierają domy spox banki i komornicy nie stracą. Biedacy staracą oszczędności życia w związku ze spadkiem wartości licytowanych nieruchomości.

odpowiedz

12
0
~byk emeryt 2011-10-02 (19:39) 3 lata 19 dni 14 godzin i 21 minut temu

jest to typowa hypokryzja faszystow amarykanskich wolnosc slowa wymagaja od arabow aby miec pretekst to bombowania i rabunku ropy ale u siebie to zamordyzm slowka nie wolno pisnac przeciwko sytemowi wyzysku

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ewa Kopacz rozmawiała z Donaldem Tuskiem o odwołaniu Radosława Sikorskiego
dodane 2014-10-22 (07:42) 2 godziny i 18 minut temu

Pijany wjechał w ludzi. Zginęło 6 osób. Dziś usłyszy wyrok
dodane 2014-10-22 (07:34) 2 godziny i 26 minut temu

"Die Welt" o sprawie Sikorskiego: czy Putin chciał skompromitować Tuska?
dodane 2014-10-22 (04:46) 5 godzin i 14 minut temu

Kolejne wyróżnienie dla Malali
dodane 2014-10-22 (06:30) 3 godziny i 30 minut temu

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy nad Bałtykiem
dodane 2014-10-21 (18:00) 16 godzin i 1 minutę temu

Pacjent z Nebraski wyleczony z eboli, w środę opuści szpital
dodane 2014-10-22 (02:05) 7 godzin i 55 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 32149