Strona główna serwisu
Do kanonizacji Jana Pawła II wybrano cud z Kostaryki?

Do kanonizacji Jana Pawła II wybrano cud z Kostaryki?

Przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia wyzdrowienia kobiety z Kostaryki wybrano do kanonizacji Jana Pawła II - podały włoskie media. Doniesień tych oficjalnie nikt nie potwierdza, ale od razy wywołały one duże poruszenie.
Jan Paweł II Jan Paweł II ()
Według nieoficjalnych informacji kobieta doznała ciężkiego uszkodzenia mózgu, które ustąpiło.

Z informacji podanych na stronach internetowych gazet i przez włoską agencję Ansa wynika, że kobieta modliła się do polskiego papieża. Co więcej, podały media powołując się na nieoficjalne wiadomości z Watykanu, w tym przypadku z Kostaryki, którą Jan Paweł II odwiedził 30 lat temu, mowa jest wręcz o podwójnym cudzie, bo rodzina chorej odzyskała wiarę.

Przypadek ten określono w pierwszych komentarzach jako "historię wiary i nadziei".

Ansa pisze o zaskoczeniu, z jakim przyjęto doniesienia o cudzie wyzdrowienia, który miał mieć miejsce w Kostaryce. Agencja cytuje wypowiedź przedstawiciela tamtejszego Kościoła, że ujawnienie tej informacji było błędem i może spowodować "problemy w Watykanie", gdzie szczegóły procesu kanonizacyjnego objęte są całkowitą dyskrecją.

Osoby zaangażowane w proces kanonizacji obowiązuje zakaz wypowiadania się.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (472)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
74
~jack 2013-06-20 (08:11) 16 godzin i 3 minuty temu

cud to jest w kraju jak Polscy emeryci sa w stanie przezyc od 1 do 1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
77
~sim 2013-06-20 (04:28) 19 godzin i 46 minut temu

Sami sobie produkuja cuda, sami sobie produkuja świętych, a Boga nikt o zdanie nie zapyta.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
72
~Roni67 2013-06-20 (04:27) 19 godzin i 47 minut temu

XXI wiek?! Szybciej jestem skłonny uwierzyć w Czerwonego Kapturka! Dla mnie to jest kabaret!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
61
~irrek 2013-06-20 (04:33) 19 godzin i 41 minut temu

Jak jeden człowiek może uczynić świętym innego człowieka??? To chyba nie są ludzkie kompetencje...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
63
~ZZZZ 2013-06-20 (08:23) 15 godzin i 51 minut temu

niech sobie robią świętych, niech sobie wierzą w jakiegokolwiek boga, niech rekrutują wiernych, niech nawet wyrażają opinie na temat sytuacji w państwie, ale NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKA, NIECH NIE WCISKAJĄ RELIGI W SZKOŁACH, NIECH CHRZEST MA MIEJSCE W WIEKU 18 LAT! Tak ciężko wprowadzić zmiany prawne? Jaj politycy nie mają.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
49
~bogdan 2013-06-20 (06:59) 17 godzin i 15 minut temu

dlaczego swoją wiarę wplątujecie w codzienne życie ???? katole spieprzą życie wszystkim dokoła . żyjcie sobie w kościółkach ze wszystkimi świętymi, ALE ZA SWOJE PIENIĄDZE i dajcie ludziom też żyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
41
~Logika Katolicka 2013-06-20 (03:08) 21 godzin i 6 minut temu

Co to za choroba ta Kostaryka ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
33
~Husyt 2013-06-20 (04:55) 19 godzin i 19 minut temu

No to wiadomo dlaczego z tego kraju,bo tam jest jeszcze ociemniałe społeczeństwo. W Polsce by to nie przeszło,a z resztą,przecież w cuda wierzą tylko ludzie kościoła watykańskiego i toim zależy na tym aby takich cuduów szukać. Unas w Polsce to są same cuda,cudem jest konkordat i to,że cały kler jest na utrzymaniu z naszego budżetu narodowego i budżetów samorządów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
37
~justine 2013-06-20 (03:14) 21 godzin temu

Moglibyście ten CUD w tytule, wziąć w cudzysłów, albo umieścić dopisek, że chodzi o obrządki religijne a owe cuda to element wiary katolickiej, bo tytuł sugeruje, że portal jest kościelny a redaktorzy wierzą w CUDA. LOL

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
30
~Hey 2013-06-20 (05:05) 19 godzin i 9 minut temu

Czemu na jesien? Bo kometa leci ! Chca wmowic gawiedzi jego swietosc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
50
~niedowiarek 2013-06-20 (08:32) 15 godzin i 42 minut temu

wierzył w cuda, a do lekarzy latał aż miło popatrzeć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
30
~pawel 2013-06-20 (05:26) 18 godzin i 48 minut temu

sobie nie potrafił pomóc za życia,to jak może pomóc innym po śmierci??? wiocha!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
30
~wiek 21 2013-06-20 (05:04) 19 godzin i 10 minut temu

W Kostaryce muszą ćpać. Nie ma innej możliwości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
40
~Józef 2013-06-20 (08:43) 15 godzin i 31 minut temu

Smutne to i tragiczne, że są jeszcze w Polsce obywatele co w te brednie wierzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
52
~poznan33 2013-06-20 (09:12) 15 godzin i 2 minuty temu

Pękam ze śmiechu - to jest żenujące, po prostu ręce opadają :). Jak to możliwe, że w XXI wieku ludzie są tak ciemni?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
30
~eva 2013-06-20 (08:48) 15 godzin i 26 minut temu

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną." Czy to nie jest pierwsze przykazanie boże ? Szerzenie bałwochwalstwa przez kościół jest ciężkim grzechem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~drumandi 2013-06-20 (08:07) 16 godzin i 7 minut temu

Ja też powinienem zostać kanonizowany. 1800zł miesięcznie na 5 osób. I nadal żyję. To jest cud.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~Wojtus Katolik 2013-06-20 (04:02) 20 godzin i 12 minut temu

Jak siem tak glenboko zastanowic to faktycznie ma sens. Modlem siem do trupa, horoba mnie ostempoje i rodzina zaczyna wiezyc w czarnom magiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~DDR 2013-06-20 (09:40) 14 godzin i 34 minut temu

Można by stwierdzić, że to śmieszne. Jednak jest to tragiczne. Można współczuć tego, że jeśli czegoś na dzień dzisiejszy nie da się wyjaśnić, nie czeka się, by zostało to wyjaśnione, kiedy nauka osiągnie wystarczające informacje, tylko ogłasza się to cudem... Niegdyś czarowano ludzkie umysły zaćmieniami Słońca, kłamiąc, że to gniew bogów... Tylko zły człowiek może wykorzystywać niedostatek wiedzy drugiego człowieka do manipulowania innymi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
29
~w45tew 2013-06-20 (08:48) 15 godzin i 26 minut temu

HALO!!!! XXI WIEK!!! Cud to będzie, jak te bzdury wyparują z zaczadziałych głów!

odpowiedz