więcej

Do kanonizacji Jana Pawła II wybrano cud z Kostaryki?.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-06-19 (23:25) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 23 godziny i 49 minut temu
drukuj


Jan Paweł II opinie
Przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia wyzdrowienia kobiety z Kostaryki wybrano do kanonizacji Jana Pawła II - podały włoskie media. Doniesień tych oficjalnie nikt nie potwierdza, ale od razy wywołały one duże poruszenie.

Według nieoficjalnych informacji kobieta doznała ciężkiego uszkodzenia mózgu, które ustąpiło.

Z informacji podanych na stronach internetowych gazet i przez włoską agencję Ansa wynika, że kobieta modliła się do polskiego papieża. Co więcej, podały media powołując się na nieoficjalne wiadomości z Watykanu, w tym przypadku z Kostaryki, którą Jan Paweł II odwiedził 30 lat temu, mowa jest wręcz o podwójnym cudzie, bo rodzina chorej odzyskała wiarę.

Przypadek ten określono w pierwszych komentarzach jako "historię wiary i nadziei".

Ansa pisze o zaskoczeniu, z jakim przyjęto doniesienia o cudzie wyzdrowienia, który miał mieć miejsce w Kostaryce. Agencja cytuje wypowiedź przedstawiciela tamtejszego Kościoła, że ujawnienie tej informacji było błędem i może spowodować "problemy w Watykanie", gdzie szczegóły procesu kanonizacyjnego objęte są całkowitą dyskrecją.

Osoby zaangażowane w proces kanonizacji obowiązuje zakaz wypowiadania się.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 101 66.01%
nie 52 33.99%

Przeczytaj też

Ks. Sławomir Oder dla WP.PL o tajemnicach kanonizacji Jana Pawła II

aktualizacja 2014-04-26 (08:20) 9 miesięcy 2 dni 14 godzin i 54 minuty temu

Media: kanonizacja Jana Pawła II być może 24 listopada

dodane 2013-06-19 (15:05) 1 rok 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 9 minut temu

Do uznania cudu Jana Pawła II brakuje tylko zgody kardynałów i papieża

dodane 2013-06-14 (23:15) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 23 godziny i 59 minut temu

W innych serwisach


Opinie (472)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

74
1
~jack 2013-06-20 (08:11) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 3 minuty temu

cud to jest w kraju jak Polscy emeryci sa w stanie przezyc od 1 do 1

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

77
9
~sim 2013-06-20 (04:28) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 46 minut temu

Sami sobie produkuja cuda, sami sobie produkuja świętych, a Boga nikt o zdanie nie zapyta.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

72
15
~Roni67 2013-06-20 (04:27) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 47 minut temu

XXI wiek?! Szybciej jestem skłonny uwierzyć w Czerwonego Kapturka! Dla mnie to jest kabaret!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

61
6
~irrek 2013-06-20 (04:33) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 41 minut temu

Jak jeden człowiek może uczynić świętym innego człowieka??? To chyba nie są ludzkie kompetencje...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

63
19
~ZZZZ 2013-06-20 (08:23) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 51 minut temu

niech sobie robią świętych, niech sobie wierzą w jakiegokolwiek boga, niech rekrutują wiernych, niech nawet wyrażają opinie na temat sytuacji w państwie, ale NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKA, NIECH NIE WCISKAJĄ RELIGI W SZKOŁACH, NIECH CHRZEST MA MIEJSCE W WIEKU 18 LAT! Tak ciężko wprowadzić zmiany prawne? Jaj politycy nie mają.....

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

49
10
~bogdan 2013-06-20 (06:59) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 15 minut temu

dlaczego swoją wiarę wplątujecie w codzienne życie ???? katole spieprzą życie wszystkim dokoła . żyjcie sobie w kościółkach ze wszystkimi świętymi, ALE ZA SWOJE PIENIĄDZE i dajcie ludziom też żyć

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

41
9
~Logika Katolicka 2013-06-20 (03:08) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 20 godzin i 6 minut temu

Co to za choroba ta Kostaryka ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
3
~Husyt 2013-06-20 (04:55) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 19 minut temu

No to wiadomo dlaczego z tego kraju,bo tam jest jeszcze ociemniałe społeczeństwo. W Polsce by to nie przeszło,a z resztą,przecież w cuda wierzą tylko ludzie kościoła watykańskiego i toim zależy na tym aby takich cuduów szukać. Unas w Polsce to są same cuda,cudem jest konkordat i to,że cały kler jest na utrzymaniu z naszego budżetu narodowego i budżetów samorządów.

odpowiedz

37
8
~justine 2013-06-20 (03:14) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Moglibyście ten CUD w tytule, wziąć w cudzysłów, albo umieścić dopisek, że chodzi o obrządki religijne a owe cuda to element wiary katolickiej, bo tytuł sugeruje, że portal jest kościelny a redaktorzy wierzą w CUDA. LOL

odpowiedz

30
3
~Hey 2013-06-20 (05:05) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 9 minut temu

Czemu na jesien? Bo kometa leci ! Chca wmowic gawiedzi jego swietosc.

odpowiedz

50
24
~niedowiarek 2013-06-20 (08:32) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 42 minuty temu

wierzył w cuda, a do lekarzy latał aż miło popatrzeć

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

30
4
~pawel 2013-06-20 (05:26) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 17 godzin i 48 minut temu

sobie nie potrafił pomóc za życia,to jak może pomóc innym po śmierci??? wiocha!

odpowiedz

30
4
~wiek 21 2013-06-20 (05:04) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 18 godzin i 10 minut temu

W Kostaryce muszą ćpać. Nie ma innej możliwości.

odpowiedz

40
16
~Józef 2013-06-20 (08:43) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 31 minut temu

Smutne to i tragiczne, że są jeszcze w Polsce obywatele co w te brednie wierzą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
31
~poznan33 2013-06-20 (09:12) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Pękam ze śmiechu - to jest żenujące, po prostu ręce opadają :). Jak to możliwe, że w XXI wieku ludzie są tak ciemni?

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

30
9
~eva 2013-06-20 (08:48) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 26 minut temu

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną." Czy to nie jest pierwsze przykazanie boże ? Szerzenie bałwochwalstwa przez kościół jest ciężkim grzechem.

odpowiedz

21
0
~drumandi 2013-06-20 (08:07) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 7 minut temu

Ja też powinienem zostać kanonizowany. 1800zł miesięcznie na 5 osób. I nadal żyję. To jest cud.

odpowiedz

26
5
~Wojtus Katolik 2013-06-20 (04:02) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 19 godzin i 12 minut temu

Jak siem tak glenboko zastanowic to faktycznie ma sens. Modlem siem do trupa, horoba mnie ostempoje i rodzina zaczyna wiezyc w czarnom magiem.

odpowiedz

22
2
~DDR 2013-06-20 (09:40) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 13 godzin i 34 minuty temu

Można by stwierdzić, że to śmieszne. Jednak jest to tragiczne. Można współczuć tego, że jeśli czegoś na dzień dzisiejszy nie da się wyjaśnić, nie czeka się, by zostało to wyjaśnione, kiedy nauka osiągnie wystarczające informacje, tylko ogłasza się to cudem... Niegdyś czarowano ludzkie umysły zaćmieniami Słońca, kłamiąc, że to gniew bogów... Tylko zły człowiek może wykorzystywać niedostatek wiedzy drugiego człowieka do manipulowania innymi.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
9
~w45tew 2013-06-20 (08:48) 1 rok 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 26 minut temu

HALO!!!! XXI WIEK!!! Cud to będzie, jak te bzdury wyparują z zaczadziałych głów!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 11 godzin i 14 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 11 godzin i 52 minuty temu

Szef administracji Putina skrytykował Komorowskiego
dodane 2015-01-27 (22:35) 1 dzień i 39 minut temu

Pisarz, który ustalił skład Cyklonu B
dodane 2015-01-28 (02:22) 20 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 27232