Strona główna serwisu
Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii

Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii

Kilkudziesięciu Polaków demonstrowało przed siedzibą BBC przy Portland Place w Londynie przeciwko planom wyemitowania przez tę stację serialu niemieckiej telewizji ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie".
Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie" Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie" ()
Podczas demonstracji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patriae Fidelis i grupę Polish Media Issues rozwieszono transparent z napisem "Stop Nazi Propaganda". Był to już drugi protest tego rodzaju.

W przemówieniach przypominano wcześniejsze obraźliwe dla polskich imigrantów wypowiedzi prezenterów BBC, na które dyrekcja nie reagowała. Protestowano też przeciwko nierzetelnemu przedstawianiu Polski w kontekście drugiej wojny światowej.

- Nie protestujemy tylko przeciw filmowi, ale generalnie przeciwko nieprawdziwemu przedstawianiu Polski i Polaków przez tego publicznego nadawcę, np. przeciwko straszeniu czarnoskórych kibiców z Anglii "krwawą łaźnią" w programie "Stadiony Nienawiści", jeśli pojadą do Polski na Euro 2012, posługiwaniu się obraźliwym dla nas określeniem "polskie obozy koncentracyjne", czy amnezji w sprawie wkładu Polski w zwycięstwo aliantów nad Niemcami - powiedział Jan Niechwiadowicz, działacz grupy Polish Media Issues, który na demonstrację przyjechał z Cardiff.

- Są to sprawy narastające od pewnego czasu i
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF Jan Niechwiadowicz
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF, zmieniając np. niektóre podtytuły, usuwając fragmenty lub opatrując je komentarzem itd., ale BBC odmawia dialogu. To organizacja będąca światem samym dla siebie. Jeśli postanowi coś zignorować, to nie ma jak się od tego odwołać - dodał.

- Współczesna młodzież ogląda program telewizyjny i bierze go za dobrą monetę. Wiadomości czerpie z Facebooka i Wikipedii. Stwarza to potrzebę ciągłego monitorowania mediów i prostowania małych i dużych kłamstw, które pojawiają się cały czas - podkreślił Niechwiadowicz.

Grupa Polish Media Issues systematycznie monitoruje brytyjskie media, prostując nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach. Własnym nakładem wydała broszurę "A Challenge to the BBC" (Wyzwanie dla BBC), w której poddaje dogłębnej analizie to, co nadawca mówi i pisze o Polsce.

Serial "Nasze matki, nasi ojcowie" ma wyemitować drugi program telewizji BBC pod zmienionym tytułem "Generation War".

Film "Nasze matki, nasi ojcowie" wywołał dyskusję w Polsce i Niemczech. Po emisji filmu w publicznej telewizji ZDF w marcu w niemieckich mediach rozpoczęła się burzliwa debata o odpowiedzialności "zwykłych Niemców" za zbrodnie II wojny. W Polsce produkcję krytykowano za ukazywanie partyzantów z AK jako antysemitów i relatywizowanie odpowiedzialności Niemców.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (929)
Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
727
~steve in London 2013-11-16 (21:04) 7 godzin i 59 minut temu

Wyjechałem,7 lat temu. Nie chce pisać bzdur,które nieraz tu czytam. Ale,po roku ściągnąłem ,moją żonę i dwoje naszych dzieci. Nie było łatwo.ale,gdybym tego nie zrobił,pewnie nasze małżeństwo by się rozpadło. Teraz jest juz,ok. Kocham Polskę ,byłem na wszystkich świętych,na grobach rodziców i czułem,że jestem w Polsce.Anglicy też zresztą bardzo czczą swoich bliskich,bohaterów,którzy zginęli w wojnach,itd.Ale Polska,to Polska. Inne powietrze.Ale do Polski,chyba już nie wrócimy.Tylko ja,pracuje,żona zajmuje się domem i wychowaniem dzieci,które bardzo dobrze mówią,po polsku.Nic nie zapomniały,choć już kibicują Arsenalowi.Dzwonię nieraz do kolegów,którzy zostali w Polsce i słyszę,że syf,bezrobocie,ale władza ma się dobrze.W UK to byłoby niemożliwe.Czy wyście ludzie poszaleli? Dlaczego na to pozwalacie i jeszcze to ,popieracie? 7 lat,to,dużo i mało. Ale wystarczy,żeby spojrzeć na to z boku. Gdy usłyszałem o ''zielonej wyspie'' a do UK,przybywały w tym czasie tysiące Polaków,za chlebem,oniemiałem.Ktos w to w ogóle uwierzył?jestem patriotą,ale muszę mysleć o rodzinie.Czy wy,myslicie o swoich?Dlaczego ludzie,którzy niszczą,do końca polską gospodarkę,przemysł i was,nadal są u władzy? Czy myslicie o przyszłości swojej i waszych dzieci? Każdy powinien mieć ,jakiś instynkt zachowawczy.Czy wy,jeszcze go macie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 51

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
602
~!!!! 2013-11-16 (19:36) 9 godzin i 27 minut temu

A gdzie kuzwa jest Radek i MSZ razem z Tuskiem !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
348
~Mati 2013-11-16 (22:05) 6 godzin i 58 minut temu

Dlaczego polskie MSZ i prezydent nie interweniują? Czyżby nie interesowali się dobrym imieniem Polski i Polaków? A może prezydent powinien przeprosić za ukazany w tym filmie fikcyjny obraz Polaków?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
378
~ADA 2013-11-16 (19:55) 9 godzin i 8 minut temu

Nareszcie Polacy na emigracji przypomnieli sobie ,że są Polakami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
319
~rysk 2013-11-16 (19:30) 9 godzin i 33 minut temu

walczyc z opluwaczami POLSKI--WSZEDZIE i zawsze...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
287
~miecio 2013-11-16 (21:34) 7 godzin i 29 minut temu

z tępymi angolami jak zawsze, my im pomagaliśmy w walce z Hitlerem a oni w zamian za to sprzedali nas Ruskim, taki jest UK honor jak i również USA - tym drugim bym wprowadził wizy do Polski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
218
~Tomek 2013-11-16 (19:55) 9 godzin i 8 minut temu

Widzicie Rodacy? Kto broni Waszego dobrego imienia na Zachodzie? Organizacja sympatyzująca, bądź zrzeszona w RUCHU NARODOWYM. Tak, tak, to ci źli "skini", po których jeździ ostatnio cała telewizja i wszyscy politycy. A TO jest prawdziwe oblicze RN

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
210
~rosomak 2013-11-16 (22:48) 6 godzin i 15 minut temu

Nie jestem antysemitą i uważam , że Żydzi maja takie same prawo do życia jak inne narody. Wiem, że w czasie okupacji niemieckiej wielu żydów zostało uratowanych przez Polaków, ale nie spotkałem Polaka uratowanego przez żyda w czasie okupacji sowieckiej, oni na Polaków tylko donosili. Co dziś żydzi robią z Palestyńczykami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
196
~ZDRAJCY 2013-11-16 (19:43) 9 godzin i 20 minut temu

ZDRADA SOJUSZNIKÓW - 12 września 1939 roku odbyła się w Abbeville brytyjsko-francuska konferencja, na której zdecydowano o nieudzielaniu Polsce pomocy w walce z Niemcami.Polska nie została o tym poinformowana. Po pięciu latach - we wrześniu 1944 roku - Abbeville wyzwolone zostało właśnie przez Polaków: I Dywizję Pancerną pod dowództwem generała Stanisława Maczka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
191
~j.ie 2013-11-16 (22:58) 6 godzin i 5 minut temu

wszystko co było "świete"dla Polski trzeba zniszczyc - szkoda ze tylko emigracja protestuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
190
~aj waj 2013-11-16 (21:42) 7 godzin i 21 minut temu

kwestia dotyczy kłamliwego obrazu antysemityzmu AK...a kto to wymyślił...pseudo historyk pokroju Grossa, niemiecki pseudohistoryk pochodzenia żydowskiego....i o to tu chodzi...dopóki nie oddamy żydom wymyślonego odszkodowania nie odpuszczą...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
174
~Ziemowit. 2013-11-16 (19:46) 9 godzin i 17 minut temu

To Polacy zawsze walczyli ,za siebie i innych,ale ci inni nie chcą o tym pamiętać wstyd wy fałszywi przyjaciele i obłudnicy , okradliście nas z majątków,ale w przeciwieństwie do was mamy jeszcze dumę i honor, ale czy wy wiecie co to znaczy być dumnym i honorowym?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
155
~pg 2013-11-16 (20:05) 8 godzin i 58 minut temu

Od dawna wiadomo czym i kim dla Anglików były i są Polska i Polacy. Dali temu dowód we wrześniu 1939, potem sprzedając Polskę w Jałcie Rosjanom i po zakończeniu wojny traktując Polaków jak zdarte kalosze. Tylko w naszym mniemaniu Polacy byli w oczach Anglików bohaterami. A tak na prawdę byli im potrzebni tylko ratowania ich królestwa. No i jak zrobili swoje, to przestali być potrzebni i nagle stali się kłopotem. Nigdy nie byliśmy dla Anglików przedmiotem większego zainteresowania i troski. Bliżsi im byli obywatele brytyjskich kolonii, bo stamtąd czerpali zyski. Czy obecnie mieszkający w Wlk.Brytanii Polacy są tam aż tak mile widziani jak się tym co niektórzy chwalą? Nie - to jest czysta kalkulacja. Potrzebni są do najgorszych robót dopóki nie zostaną zastąpieni przez biedniejszych od Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
147
~tomek b 2013-11-16 (22:20) 6 godzin i 43 minut temu

szkoda, że Sikorski (marionetka UE) milczy, czego się zresztą spodziewać po wszach unii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
146
~IZA 2013-11-16 (19:56) 9 godzin i 7 minut temu

To dobrze ,że Polacy biorą swoje sprawy w swoje ręce,nie ma co liczyć na taką władzę która wycofuje historię ze szkół a najważniejszych poetów i pisarzy Polskich usuwa z lektur szkolnych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
152
~parapet 2013-11-16 (21:40) 7 godzin i 23 minut temu

wybielanie niemców ciąg dalszy))) - ograbili do cna europę - może 10 % zostało odzyskane - ale reszta została przez firmy niemieckie dobrze zainwestowane a rząd 1/3 wywiózł do ameryki południowej 1/3 zdeponował w szwajcarii 1/3 prywatna incjatywa bonzów III rzeszy - skąd po tylu latach niemcy zamiast do dziś płacić odszkodowania już są liderem europy pod względem gospodarczym i przywódczym a aspiracje ich sa o wiele większe - mają to w genach - europa już jest ich - dlatego musza się wybielać jest to wpisane w politykę by potem przejąć wszystko jako ci dobrzy Niemcy ale potem dla innych już będzie za późno - historia się powtarza z coraz dłuższym okresem na przygotowanie sie narodu panów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
130
~Alf 2013-11-16 (19:30) 9 godzin i 33 minut temu

Brawoo więcej takich akcji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
126
~Misiu 2013-11-16 (21:02) 8 godzin i 1 minutę temu

Lewactwo demostruje w Polsce w rocznicę Nocy Kryształowej. Sugeruje to podobnie jak słynne już "polskie obozy koncentracyjne" , że pogromy Żydów i Kryształową Noc urządzili Żydom Polacy!!!! Potem nazywa sie norodowców i patriotów faszystami!!!!!!! To kłąmstwo!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
114
~az 2013-11-16 (22:46) 6 godzin i 17 minut temu

Naczelny BBC w Londynie jest Żydem. To wiele tłumaczy. Czy nie wyemigrował z Polski w 68 roku ?

odpowiedz