więcej

Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-11-16 (18:50) 1 rok 1 miesiąc 6 dni i 39 minut temu
drukuj


Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie"
Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie" opinie
Kilkudziesięciu Polaków demonstrowało przed siedzibą BBC przy Portland Place w Londynie przeciwko planom wyemitowania przez tę stację serialu niemieckiej telewizji ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie".

Podczas demonstracji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patriae Fidelis i grupę Polish Media Issues rozwieszono transparent z napisem "Stop Nazi Propaganda". Był to już drugi protest tego rodzaju.

W przemówieniach przypominano wcześniejsze obraźliwe dla polskich imigrantów wypowiedzi prezenterów BBC, na które dyrekcja nie reagowała. Protestowano też przeciwko nierzetelnemu przedstawianiu Polski w kontekście drugiej wojny światowej.

- Nie protestujemy tylko przeciw filmowi, ale generalnie przeciwko nieprawdziwemu przedstawianiu Polski i Polaków przez tego publicznego nadawcę, np. przeciwko straszeniu czarnoskórych kibiców z Anglii "krwawą łaźnią" w programie "Stadiony Nienawiści", jeśli pojadą do Polski na Euro 2012, posługiwaniu się obraźliwym dla nas określeniem "polskie obozy koncentracyjne", czy amnezji w sprawie wkładu Polski w zwycięstwo aliantów nad Niemcami - powiedział Jan Niechwiadowicz, działacz grupy Polish Media Issues, który na demonstrację przyjechał z Cardiff.

- Są to sprawy narastające od pewnego czasu i
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF Jan Niechwiadowicz
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF, zmieniając np. niektóre podtytuły, usuwając fragmenty lub opatrując je komentarzem itd., ale BBC odmawia dialogu. To organizacja będąca światem samym dla siebie. Jeśli postanowi coś zignorować, to nie ma jak się od tego odwołać - dodał.

- Współczesna młodzież ogląda program telewizyjny i bierze go za dobrą monetę. Wiadomości czerpie z Facebooka i Wikipedii. Stwarza to potrzebę ciągłego monitorowania mediów i prostowania małych i dużych kłamstw, które pojawiają się cały czas - podkreślił Niechwiadowicz.

Grupa Polish Media Issues systematycznie monitoruje brytyjskie media, prostując nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach. Własnym nakładem wydała broszurę "A Challenge to the BBC" (Wyzwanie dla BBC), w której poddaje dogłębnej analizie to, co nadawca mówi i pisze o Polsce.

Serial "Nasze matki, nasi ojcowie" ma wyemitować drugi program telewizji BBC pod zmienionym tytułem "Generation War".

Film "Nasze matki, nasi ojcowie" wywołał dyskusję w Polsce i Niemczech. Po emisji filmu w publicznej telewizji ZDF w marcu w niemieckich mediach rozpoczęła się burzliwa debata o odpowiedzialności "zwykłych Niemców" za zbrodnie II wojny. W Polsce produkcję krytykowano za ukazywanie partyzantów z AK jako antysemitów i relatywizowanie odpowiedzialności Niemców.

(ap, ah)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1894 93.48%
nie 132 6.52%

Przeczytaj też

Wielka Brytania: szkocka opera o polskim chemiku Stanisławie Hempelu

dodane 2013-09-24 (22:20) 1 rok 2 miesiące 27 dni 21 godzin i 9 minut temu

Niewolnicza praca w Wielkiej Brytanii - Polak pod opieką Czerwonego Krzyża

dodane 2013-09-24 (16:25) 1 rok 2 miesiące 28 dni 3 godziny i 4 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (929)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

727
49
~steve in London 2013-11-16 (21:04) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 22 godziny i 25 minut temu

Wyjechałem,7 lat temu. Nie chce pisać bzdur,które nieraz tu czytam. Ale,po roku ściągnąłem ,moją żonę i dwoje naszych dzieci. Nie było łatwo.ale,gdybym tego nie zrobił,pewnie nasze małżeństwo by się rozpadło. Teraz jest juz,ok. Kocham Polskę ,byłem na wszystkich świętych,na grobach rodziców i czułem,że jestem w Polsce.Anglicy też zresztą bardzo czczą swoich bliskich,bohaterów,którzy zginęli w wojnach,itd.Ale Polska,to Polska. Inne powietrze.Ale do Polski,chyba już nie wrócimy.Tylko ja,pracuje,żona zajmuje się domem i wychowaniem dzieci,które bardzo dobrze mówią,po polsku.Nic nie zapomniały,choć już kibicują Arsenalowi.Dzwonię nieraz do kolegów,którzy zostali w Polsce i słyszę,że syf,bezrobocie,ale władza ma się dobrze.W UK to byłoby niemożliwe.Czy wyście ludzie poszaleli? Dlaczego na to pozwalacie i jeszcze to ,popieracie? 7 lat,to,dużo i mało. Ale wystarczy,żeby spojrzeć na to z boku. Gdy usłyszałem o ''zielonej wyspie'' a do UK,przybywały w tym czasie tysiące Polaków,za chlebem,oniemiałem.Ktos w to w ogóle uwierzył?jestem patriotą,ale muszę mysleć o rodzinie.Czy wy,myslicie o swoich?Dlaczego ludzie,którzy niszczą,do końca polską gospodarkę,przemysł i was,nadal są u władzy? Czy myslicie o przyszłości swojej i waszych dzieci? Każdy powinien mieć ,jakiś instynkt zachowawczy.Czy wy,jeszcze go macie?

odpowiedz

pokaż 51 ukrytych odpowiedzi

602
28
~!!!! 2013-11-16 (19:36) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 53 minuty temu

A gdzie kuzwa jest Radek i MSZ razem z Tuskiem !

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

348
16
~Mati 2013-11-16 (22:05) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 21 godzin i 24 minuty temu

Dlaczego polskie MSZ i prezydent nie interweniują? Czyżby nie interesowali się dobrym imieniem Polski i Polaków? A może prezydent powinien przeprosić za ukazany w tym filmie fikcyjny obraz Polaków?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

378
52
~ADA 2013-11-16 (19:55) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 34 minuty temu

Nareszcie Polacy na emigracji przypomnieli sobie ,że są Polakami.

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

319
18
~rysk 2013-11-16 (19:30) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 59 minut temu

walczyc z opluwaczami POLSKI--WSZEDZIE i zawsze...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

287
11
~miecio 2013-11-16 (21:34) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 21 godzin i 55 minut temu

z tępymi angolami jak zawsze, my im pomagaliśmy w walce z Hitlerem a oni w zamian za to sprzedali nas Ruskim, taki jest UK honor jak i również USA - tym drugim bym wprowadził wizy do Polski.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

218
14
~Tomek 2013-11-16 (19:55) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 34 minuty temu

Widzicie Rodacy? Kto broni Waszego dobrego imienia na Zachodzie? Organizacja sympatyzująca, bądź zrzeszona w RUCHU NARODOWYM. Tak, tak, to ci źli "skini", po których jeździ ostatnio cała telewizja i wszyscy politycy. A TO jest prawdziwe oblicze RN

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

209
10
~rosomak 2013-11-16 (22:48) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 20 godzin i 41 minut temu

Nie jestem antysemitą i uważam , że Żydzi maja takie same prawo do życia jak inne narody. Wiem, że w czasie okupacji niemieckiej wielu żydów zostało uratowanych przez Polaków, ale nie spotkałem Polaka uratowanego przez żyda w czasie okupacji sowieckiej, oni na Polaków tylko donosili. Co dziś żydzi robią z Palestyńczykami.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

195
4
~ZDRAJCY 2013-11-16 (19:43) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 46 minut temu

ZDRADA SOJUSZNIKÓW - 12 września 1939 roku odbyła się w Abbeville brytyjsko-francuska konferencja, na której zdecydowano o nieudzielaniu Polsce pomocy w walce z Niemcami.Polska nie została o tym poinformowana. Po pięciu latach - we wrześniu 1944 roku - Abbeville wyzwolone zostało właśnie przez Polaków: I Dywizję Pancerną pod dowództwem generała Stanisława Maczka.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

191
17
~j.ie 2013-11-16 (22:58) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 20 godzin i 31 minut temu

wszystko co było "świete"dla Polski trzeba zniszczyc - szkoda ze tylko emigracja protestuje.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

190
20
~aj waj 2013-11-16 (21:42) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 21 godzin i 47 minut temu

kwestia dotyczy kłamliwego obrazu antysemityzmu AK...a kto to wymyślił...pseudo historyk pokroju Grossa, niemiecki pseudohistoryk pochodzenia żydowskiego....i o to tu chodzi...dopóki nie oddamy żydom wymyślonego odszkodowania nie odpuszczą...

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

174
14
~Ziemowit. 2013-11-16 (19:46) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 43 minuty temu

To Polacy zawsze walczyli ,za siebie i innych,ale ci inni nie chcą o tym pamiętać wstyd wy fałszywi przyjaciele i obłudnicy , okradliście nas z majątków,ale w przeciwieństwie do was mamy jeszcze dumę i honor, ale czy wy wiecie co to znaczy być dumnym i honorowym?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

155
2
~pg 2013-11-16 (20:05) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 24 minuty temu

Od dawna wiadomo czym i kim dla Anglików były i są Polska i Polacy. Dali temu dowód we wrześniu 1939, potem sprzedając Polskę w Jałcie Rosjanom i po zakończeniu wojny traktując Polaków jak zdarte kalosze. Tylko w naszym mniemaniu Polacy byli w oczach Anglików bohaterami. A tak na prawdę byli im potrzebni tylko ratowania ich królestwa. No i jak zrobili swoje, to przestali być potrzebni i nagle stali się kłopotem. Nigdy nie byliśmy dla Anglików przedmiotem większego zainteresowania i troski. Bliżsi im byli obywatele brytyjskich kolonii, bo stamtąd czerpali zyski. Czy obecnie mieszkający w Wlk.Brytanii Polacy są tam aż tak mile widziani jak się tym co niektórzy chwalą? Nie - to jest czysta kalkulacja. Potrzebni są do najgorszych robót dopóki nie zostaną zastąpieni przez biedniejszych od Polaków.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

147
9
~tomek b 2013-11-16 (22:20) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 21 godzin i 9 minut temu

szkoda, że Sikorski (marionetka UE) milczy, czego się zresztą spodziewać po wszach unii.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

146
8
~IZA 2013-11-16 (19:56) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 33 minuty temu

To dobrze ,że Polacy biorą swoje sprawy w swoje ręce,nie ma co liczyć na taką władzę która wycofuje historię ze szkół a najważniejszych poetów i pisarzy Polskich usuwa z lektur szkolnych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

152
16
~parapet 2013-11-16 (21:40) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 21 godzin i 49 minut temu

wybielanie niemców ciąg dalszy))) - ograbili do cna europę - może 10 % zostało odzyskane - ale reszta została przez firmy niemieckie dobrze zainwestowane a rząd 1/3 wywiózł do ameryki południowej 1/3 zdeponował w szwajcarii 1/3 prywatna incjatywa bonzów III rzeszy - skąd po tylu latach niemcy zamiast do dziś płacić odszkodowania już są liderem europy pod względem gospodarczym i przywódczym a aspiracje ich sa o wiele większe - mają to w genach - europa już jest ich - dlatego musza się wybielać jest to wpisane w politykę by potem przejąć wszystko jako ci dobrzy Niemcy ale potem dla innych już będzie za późno - historia się powtarza z coraz dłuższym okresem na przygotowanie sie narodu panów

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

130
6
~Alf 2013-11-16 (19:30) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 59 minut temu

Brawoo więcej takich akcji

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

126
8
~Misiu 2013-11-16 (21:02) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 22 godziny i 27 minut temu

Lewactwo demostruje w Polsce w rocznicę Nocy Kryształowej. Sugeruje to podobnie jak słynne już "polskie obozy koncentracyjne" , że pogromy Żydów i Kryształową Noc urządzili Żydom Polacy!!!! Potem nazywa sie norodowców i patriotów faszystami!!!!!!! To kłąmstwo!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

114
4
~az 2013-11-16 (22:46) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 20 godzin i 43 minuty temu

Naczelny BBC w Londynie jest Żydem. To wiele tłumaczy. Czy nie wyemigrował z Polski w 68 roku ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

117
9
~j23 2013-11-16 (19:40) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 23 godziny i 49 minut temu

Gdyby rząd był polski wytoczyłby BBC proces o zniesławienie. Ale wybrano rząd PO więc sami jesteśmy sobie winni

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 4 godziny i 34 minuty temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 6 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 5 godzin i 15 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 7 godzin i 34 minuty temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 8 godzin i 38 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 9 godzin i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32166