więcej

Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-11-16 (18:50) 9 miesięcy 7 dni 2 godziny i 57 minut temu
drukuj


Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie"
Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie" opinie
Kilkudziesięciu Polaków demonstrowało przed siedzibą BBC przy Portland Place w Londynie przeciwko planom wyemitowania przez tę stację serialu niemieckiej telewizji ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie".

Podczas demonstracji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patriae Fidelis i grupę Polish Media Issues rozwieszono transparent z napisem "Stop Nazi Propaganda". Był to już drugi protest tego rodzaju.

W przemówieniach przypominano wcześniejsze obraźliwe dla polskich imigrantów wypowiedzi prezenterów BBC, na które dyrekcja nie reagowała. Protestowano też przeciwko nierzetelnemu przedstawianiu Polski w kontekście drugiej wojny światowej.

- Nie protestujemy tylko przeciw filmowi, ale generalnie przeciwko nieprawdziwemu przedstawianiu Polski i Polaków przez tego publicznego nadawcę, np. przeciwko straszeniu czarnoskórych kibiców z Anglii "krwawą łaźnią" w programie "Stadiony Nienawiści", jeśli pojadą do Polski na Euro 2012, posługiwaniu się obraźliwym dla nas określeniem "polskie obozy koncentracyjne", czy amnezji w sprawie wkładu Polski w zwycięstwo aliantów nad Niemcami - powiedział Jan Niechwiadowicz, działacz grupy Polish Media Issues, który na demonstrację przyjechał z Cardiff.

- Są to sprawy narastające od pewnego czasu i
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF Jan Niechwiadowicz
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF, zmieniając np. niektóre podtytuły, usuwając fragmenty lub opatrując je komentarzem itd., ale BBC odmawia dialogu. To organizacja będąca światem samym dla siebie. Jeśli postanowi coś zignorować, to nie ma jak się od tego odwołać - dodał.

- Współczesna młodzież ogląda program telewizyjny i bierze go za dobrą monetę. Wiadomości czerpie z Facebooka i Wikipedii. Stwarza to potrzebę ciągłego monitorowania mediów i prostowania małych i dużych kłamstw, które pojawiają się cały czas - podkreślił Niechwiadowicz.

Grupa Polish Media Issues systematycznie monitoruje brytyjskie media, prostując nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach. Własnym nakładem wydała broszurę "A Challenge to the BBC" (Wyzwanie dla BBC), w której poddaje dogłębnej analizie to, co nadawca mówi i pisze o Polsce.

Serial "Nasze matki, nasi ojcowie" ma wyemitować drugi program telewizji BBC pod zmienionym tytułem "Generation War".

Film "Nasze matki, nasi ojcowie" wywołał dyskusję w Polsce i Niemczech. Po emisji filmu w publicznej telewizji ZDF w marcu w niemieckich mediach rozpoczęła się burzliwa debata o odpowiedzialności "zwykłych Niemców" za zbrodnie II wojny. W Polsce produkcję krytykowano za ukazywanie partyzantów z AK jako antysemitów i relatywizowanie odpowiedzialności Niemców.

(ap, ah)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1894 93.48%
nie 132 6.52%

Przeczytaj też

Wielka Brytania: szkocka opera o polskim chemiku Stanisławie Hempelu

dodane 2013-09-24 (22:20) 10 miesięcy 29 dni 23 godziny i 27 minut temu

Niewolnicza praca w Wielkiej Brytanii - Polak pod opieką Czerwonego Krzyża

dodane 2013-09-24 (16:25) 10 miesięcy 30 dni 5 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (931)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

42
117
~mon 2013-11-17 (02:03) 9 miesięcy 6 dni 19 godzin i 44 minuty temu

jak to ciemnota Polska boi się prawdy , przecież ten film pokazuje prawdę , gorzką ale prawde i trzeba to z honorem przyjąć

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

2
0
~y 2013-11-19 (18:05) 9 miesięcy 4 dni 3 godziny i 42 minuty temu

Braun szef TVP1 też powinien odpowiadać karnie za wyemitowanie tego blamażu.

odpowiedz

726
49
~steve in London 2013-11-16 (21:04) 9 miesięcy 7 dni i 43 minuty temu

Wyjechałem,7 lat temu. Nie chce pisać bzdur,które nieraz tu czytam. Ale,po roku ściągnąłem ,moją żonę i dwoje naszych dzieci. Nie było łatwo.ale,gdybym tego nie zrobił,pewnie nasze małżeństwo by się rozpadło. Teraz jest juz,ok. Kocham Polskę ,byłem na wszystkich świętych,na grobach rodziców i czułem,że jestem w Polsce.Anglicy też zresztą bardzo czczą swoich bliskich,bohaterów,którzy zginęli w wojnach,itd.Ale Polska,to Polska. Inne powietrze.Ale do Polski,chyba już nie wrócimy.Tylko ja,pracuje,żona zajmuje się domem i wychowaniem dzieci,które bardzo dobrze mówią,po polsku.Nic nie zapomniały,choć już kibicują Arsenalowi.Dzwonię nieraz do kolegów,którzy zostali w Polsce i słyszę,że syf,bezrobocie,ale władza ma się dobrze.W UK to byłoby niemożliwe.Czy wyście ludzie poszaleli? Dlaczego na to pozwalacie i jeszcze to ,popieracie? 7 lat,to,dużo i mało. Ale wystarczy,żeby spojrzeć na to z boku. Gdy usłyszałem o ''zielonej wyspie'' a do UK,przybywały w tym czasie tysiące Polaków,za chlebem,oniemiałem.Ktos w to w ogóle uwierzył?jestem patriotą,ale muszę mysleć o rodzinie.Czy wy,myslicie o swoich?Dlaczego ludzie,którzy niszczą,do końca polską gospodarkę,przemysł i was,nadal są u władzy? Czy myslicie o przyszłości swojej i waszych dzieci? Każdy powinien mieć ,jakiś instynkt zachowawczy.Czy wy,jeszcze go macie?

odpowiedz

pokaż 51 ukrytych odpowiedzi

25
67
~Lucky Man 2013-11-17 (07:21) 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 26 minut temu

Ten film zdobyl NAGRODE PRIX EUROPA za n ajlepszy film dokumentalny w 2013 niech wiec POLSKO KATOLSKO KIBOLSKA PRAWICA SKULI OGON POD SIEBIE!!!!!!!!!!!!Na miejscu Camerona tych kilkudziesieciu POLSKICH WARCHOLOWwyrzucuilby z Anglii za PSUCIE OPINII O POLAKACH!!!! Polacy na Wyspach przyjechali PRACOWAC a nie PROTESTOWAC!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
0
~zibi079 2013-11-18 (09:22) 9 miesięcy 5 dni 12 godzin i 25 minut temu

Jakoś dziwnie zniknął mój wpis z soboty, może dawał za dużo do myślenia poprawnym politycznie naiwniakom którzy jak ta głupia baba na bazarze KUPIĄ WSZYSTKO?

odpowiedz

14
3
~ghanima 2013-11-17 (11:46) 9 miesięcy 6 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Niemcy dziś chętnie dzielą się odpowiedzialnością za zbrodnie swoich dziadków z innymi narodami, bedącymi ich ofiarami (Polacy, Ukraińcy i.t.p.) Winę za holokaust wg ich nowej wizji historii ponoszą beznarodowi naziści (jakiej narodowości byli?). Zapominają, że Polacy są jednym z narodów najczęściej odznacznych przez Izrael za ratowanie Żydów w czasie wojny - orderem Sprawiedliwych wsród Narodów Świata, chociaż u nas groziły za to największe represje - rozstrzeliwane były cale rodziny ukrywające Żydów. Mnie najbardziej poruszył los rodziny Ulmów z dziewięciorgiem dzieci, pani Ulm była w wysokiej ciąży - wszystkich Niemcy rozstrzelali po tym jak znaleźli ukrywających się Żydów. We Francji takich represji nie było, a odsetek Francuzów uhonorowanych tym orderem jest niewielki. O tym powinny powstawać filmy, a nie jakieś Pokłosie ukazujące polskie postawy wobec Żydów w niewłaściwych proporcjach. Naród Polski nie ma powodów, żeby się wstydzić swojej historii, przynajmniej na tle sąsiednich narodów. Więcej dumy, mniej pedagogiki wstydu. Sami Polacy zniekształcaja własną historię na swoją niekorzyść - tego zrozumieć nie mogę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
24
~haron 2013-11-17 (12:54) 9 miesięcy 6 dni 8 godzin i 53 minuty temu

powiem tylko tak , te krzyki ujadaczy nie przykryją prawdy o pewnych grupach ludzi chorych na nienawiśc, nawet teraźniejsze czasy to pokazują jak jest nienawiść w pewnych kegach patologi, to pokazują takie bojówki typu ONR , WSZECH POLSKA NARODOWCY KACZYŃSKIE OBOZY SEKT RELIGIJNYCH, kazda miesiączka kaczyńskiego to nienawiść do wszystkich i wszystkiego, każdy marsz tych bojówek patologicznych ludzi pokazuje nienawiśc do wszystkich i wszystkiego, i zawsze z okrzykiem MY POND WSZYSTKO hau hau

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

15
3
~bond 2013-11-17 (13:07) 9 miesięcy 6 dni 8 godzin i 40 minut temu

racja jeszcze troche sie okaze że t Polacy sa winni wybuchowi 2 wojny światowej ,ze to Polacy zainicjowali holokaust

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
12
~antyklerykał 2013-11-17 (13:00) 9 miesięcy 6 dni 8 godzin i 47 minut temu

używanie przez propagandę watykańczyków w polsce katolickiej sformułowania "episkopat polski, biskup polski czy ksiądz polski" jest tak samo obraźliwe dla polski i polaków jak używanie sformułowania "polskie obozy zagłady" !!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

92
45
~Janie 2013-11-16 (21:45) 9 miesięcy 7 dni i 2 minuty temu

A kto z Was oglądał ten film?

odpowiedz

pokaż 31 ukrytych odpowiedzi

4
5
~Tolek 2013-11-17 (15:15) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 32 minuty temu

Jakos w Polsce nikomu nie przeszdkada antyrosyjska propaganda i to w jakis wypaczony i zboczony sposob pokazana jest Rosja i Rosjanie. Dlaczego Rosjanie mieszkajacy w Polsce nie wychodza i nie protestuja przez siedziba TVP? Czy dla kogos na tym forum jest niespodzianka, ze wiekszosc Polakow to antysemici? Kiedy Polacy sami zaczna odnosic do swoich wschodnich sasiadow tak jak chca zeby do nich odnosili sie zachodni sasiedzi Polakow?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~Jolasia 2013-11-17 (17:19) 9 miesięcy 6 dni 4 godziny i 28 minut temu

Goebelsowska czyli antypolska BBC, ciagle cos maja zlego i nieprawdziwego do pokazania aby oszkalowac Polske , co za banda klamcow i oszustow...

odpowiedz

62
194
~ten 2013-11-17 (08:02) 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 45 minut temu

niestety ten film mówi prawdę a prawda w oczy kole. Szczególnie polski ciemnogród i kołtuna.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

2
5
~J.M.Jarro 2013-11-17 (15:09) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 38 minut temu

HEILIGE PISLAM !!

odpowiedz

3
4
~J.M.Jarro 2013-11-17 (15:09) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 38 minut temu

PISLAM !!

odpowiedz

5
4
~POLSKA REP WAJMARSKA 2013-11-17 (12:40) 9 miesięcy 6 dni 9 godzin i 7 minut temu

PORA NAKRĘCIĆ FILM O NASZYM BOHATERZE NARODOWYM RYDZU ŚMIGŁYM JAK TOPIŁ POLSKĄ KREW. NAJLEPIEJ FRAGMENTARYCZNIE POKAZUJE JEGO CIĘŻKIE ZAANGAŻOWANIE W UPADEK POLSKI W 1939 ROKU BOGUSŁAW WOŁOSZAŃSKI W SENSACJACH 20 WIEKU. JAK SZYBKO USUNĄŁ SIĘ DO BRZEŚCIA. PYTANIE CZY BYŁ MASONEM I CELOWO POŁOŻYŁ KRAJ JEST OTWARTE. CZY POŚWIĘCONO ZAŚ POLSKĘ ABY ZGNIŁY ZACHÓD MÓGŁ ZARABIAĆ NA NASZEJ KRWI KROCIE NA GIEŁDACH I W FIRMACH SUROWCOWYCH. CZY SZTAB GENERALNY I NAZWISKA ZE SZTABU GENERALNEGO WINNY ZOSTAĆ WYMAZANE Z HISTORII POLSKI NAWET JEŚLI OKREŚLANO ICH POJEDYNCZO POMPATYCZNIE JAKO "HETMANÓW". CZY ZACHODOWI JUŻ WTEDY ZAGRAŻAŁ KOMUNIZM CHIŃSKI I RADZIECKI ŻE WSPIERAŁ WOJNĘ I FINANSOWAŁ UPADEK POLSKI I RZEŹ W CHINACH. PORA POKAZAĆ PRAWDĘ O ELEMENCIE NIEPATRIOTYCZNYM RZECZPOSPOLITEJ 20-TO LECIA MIĘDZYWOJENNEGO. POKAŻMY FABULARNIE "NASZYCH OJCÓW NARODU I NASZE MATKI".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
47
ateista-666 2013-11-17 (11:26) 9 miesięcy 6 dni 10 godzin i 21 minut temu

NIESTETY. ALE. TO. PRAWDA. NSZ. I. WINOWCY. NAWET. PO. WOJNIE. WYŻYNALI. ŻYDÓW. WRACAJĄCYCH. Z. OBOZÓW. HITLEROWSKICH

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
8
~do betonu 2013-11-17 (12:59) 9 miesięcy 6 dni 8 godzin i 48 minut temu

Zdaje sobie sprawe ze nie wszyscy tutaj znaja historie zydowskiego narodku w Angli..... Poczytajcie sobie na ten temat na necie jeszcze mozna...... Kto wie kim byl Mojzesz ? Dla tych leniwych, byl to sobie najemny zolnierz ktory mordowal niewinnych cywilow na blisklim wschodzie , po wypiciu paru wodek doszedl do wniosku ze mozna sie przejsc po pustyni.... Zabladzil i w kacu i odwodnieniu zobaczyl drzewo ktore zagadalo do niego .... Zoldak tak sie tym przejol ze po wytrzewieniu postanowi uchronic zydow od zaglady ...... Hmmmmmmmmmm Juz mi sie chce smiac z tej zydowskiej opowiesci :)))) Ciekawe jakie maja psychy zolnierze najemni z Afganistanu ..... Na tym polega zydowska religia, strach i niewolnictwo .... Kto z was wie ze korzysci z prostytucji zydowskiej corki mogl czerpac tylko ojciec ? Hmmmmmm Zalosna religia pieniadza .....

odpowiedz

8
3
~klimek 2013-11-17 (12:43) 9 miesięcy 6 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Czy juz wiecie dlaczego nikt nie nawidzi zydow?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
17
~0n 2013-11-17 (12:42) 9 miesięcy 6 dni 9 godzin i 5 minut temu

Polacy napadli na niewinna Czechoslowacje w 1968 r. i grabibili i mordowali, i nikt z polakow o tym nie przypomina jacy to polaki porzadni. Wstyd

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prorosyjski protest przed ambasadą Ukrainy w Warszawie
dodane 2014-08-23 (19:44) 2 godziny i 3 minuty temu

materiał wideo

Pilot lądował bez wysuniętego podwozia na lotnisku w Modlinie
dodane 2014-08-23 (17:10) 4 godziny i 37 minut temu

Dwóch chłopców uderzyło quadem w budynek. 6-latek w szpitalu
dodane 2014-08-23 (17:26) 4 godziny i 21 minut temu

Angela Merkel w Kijowie: granica z Rosją będzie kontrolowana
dodane 2014-08-23 (11:17) 10 godzin i 30 minut temu

Dwa nowe satelity programu Galileo są na nieodpowiedniej orbicie
dodane 2014-08-23 (13:55) 7 godzin i 52 minuty temu

Libia: zatonęła łódź ze 170 nielegalnymi imigrantami. Uratowano 17 osób
dodane 2014-08-23 (14:35) 7 godzin i 12 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 9915