Strona główna serwisu
Cztery amerykańskie myśliwce F-​22 przeleciały nad Koreą Południową

Cztery amerykańskie myśliwce F-​22 przeleciały nad Koreą Południową

• Cztery niewidzialne dla radarów myśliwce F-22 Raptor przeleciały nad Koreą Południową
• Jest to demonstracja siły po wystrzeleniu przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu i przed wspólnymi manewrami wojsk USA i Korei Płd.
Przelot myśliwców, które stacjonują na japońskiej wyspie Okinawa, to - jak podkreśla agencja - kolejny wyraz wzmacniania przez Waszyngton swojego potencjału militarnego na południu Półwyspu Koreańskiego. Było to drugie tego rodzaju wydarzenie po przelocie bombowca strategicznego B-52 zdolnego do przenoszenia broni nuklearnej.

Wcześniej armia USA rozmieściła w Korei Południowej dodatkowe pociski Patriot. Trwają rozmowy na temat rozmieszczenia nowoczesnego systemu antyrakietowego THAAD.

Ma to być reakcja na wystrzelenie przez Pjongjang 7 bm. rakiety dalekiego zasięgu i wcześniejszej próbnej eksplozji nuklearnej, mimo ostrzeżeń ze strony wielkich mocarstw i zakazujących takich działań rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.


Kolejne manewry wojsk USA i Korei Południowej mają rozpocząć się w marcu. Według źródeł południowokoreańskich weźmie w nich udział rekordowo wysoka liczba żołnierzy amerykańskich - ponad 28 tys. Armia Korei Południowej liczy 600 tys. ludzi. Liczebność sił zbrojnych Korei Północnej ocenia się na ok. 1,2 mln.

Zobacz także: Wojskowy wiec w stolicy Korei Północnej

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (12)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~nowygość 2016-02-17 (11:30) 16 godzin i 29 minut temu

Czy zaryzykują "niewidocznie" przelecieć nad Koreą Północną???!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
26
~ww 2016-02-17 (07:50) 20 godzin i 9 minut temu

czy ktoś zauważył cztery niewidzialne samoloty ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
26
~babcia 2016-02-17 (07:39) 20 godzin i 20 minut temu

nad Koreą Południową? też osiągnięcie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji