Strona główna serwisu
Bombowce Rosji nad Bałtykiem -​ NATO wysłało myśliwce
Bombowce Rosji nad Bałtykiem -​ NATO wysłało myśliwce

Bombowce Rosji nad Bałtykiem -​ NATO wysłało myśliwce

Dwa myśliwce NATO wysłano w przestrzeń powietrzną nad Bałtykiem w związku z przelotem dwóch rosyjskich naddźwiękowych bombowców Tu-22M - poinformowało litewskie Ministerstwo Obrony.
Bombowiec Tu-22 Bombowiec Tu-22 ()
- Dziś rano dwa niemieckie myśliwce, uczestniczące w misji NATO o nazwie Air Policing, zostały wysłane nad Morze Bałtyckie. Zidentyfikowały i eskortowały dwa rosyjskie Tu-22M lecące nad Bałtykiem - powiedziała cytowana przez agencję BNS rzeczniczka litewskiego resortu obrony Ugne Naujokaityte. Dodała, że resort został poinformowany o planowanym locie Rosjan.

Z kolei łotewski minister obrony Artis Pabriks powiedział agencji BNS, że Ryga otrzymała informację o planach przeprowadzenia przez Rosję ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, lecz zwróciła się do strony rosyjskiej, by ta przedstawiła szczegółowe dane o przelocie bombowców nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego. - Chcemy otrzymać wyjaśnienia - powiedział minister.

Dodał, że Łotwie bardzo zależy na wyjaśnieniach, aby uniknąć politycznych spekulacji przed planowanym na sobotę referendum w sprawie przyznania językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego Łotwy.

Pomysł nadania rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego na Łotwie forsują mieszkający tam Rosjanie i ludność rosyjskojęzyczna, którzy stanowią około 1/3 liczącej niewiele ponad 2 mln ludności kraju.

- Brak szczegółowych wyjaśnień w kwestii celu ćwiczeń sprawi, że Łotysze uwierzą, iż istnieje związek między nimi a referendum - powiedział szef resortu obrony.

W operacji ochrony przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, która nosi nazwę Baltic Air Policing, uczestniczą obecnie cztery niemieckie myśliwce F-4 Phantom.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (763)
Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
536
~Leszek- Gdynia 2012-02-17 (17:00) 23 godzin i 8 minut temu

A co z naszymi F16- czekały na odwilż czy nie były w stanie odpalić?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 34

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
473
~JA 2012-02-17 (18:02) 22 godzin i 6 minut temu

Ludzie! Nie uzalajcie sie na forach! Trzeba wyjsc na ulice,zjednoczyc sie i pognac ten rzad! Tak dalej byc nie moze! Najwyzszy czas zakonczyc ta parodie! Czas na polska wiosne! Dosc klamstwa,zlodziejstwa i obludy! Czekam na propozycje! Data i miejsce- to trzeba jakos zaczac. Czekam na chetnych lj-bs@wp.pl PS. Nie jestem sam,zebralem okolo setki zdesperowanych ktorzy chetnie rozszarpali by rudego. Pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 40

Nie zgadzam się z opinią
59
Zgadzam się z opinią
253
~Zetorix 2012-02-17 (17:31) 22 godzin i 37 minut temu

Pamiętam jak przed katastrofą smoleńską były obawy ze strony Pisu że na granicach rosjanie ćwiczą atak zbrojny na polskę. Sikorski tego nie potwierdził, potwierdziły inne media zagraniczne, o tym ludzie zapomnieli. Nie trzeba było długo czekać, dziwne spotkania premiera z Putinem na molo, kazdy zadawał sobie pytanie o czym oni tam tak biadolili?...i o...mamy katastrofę samolotu w którym leciała nasza elita, jeszcze wcześniej rozibł się też w lesie samolot CASA, Nasi najlepsi piloci polegli, w następstwie, jesteśmy świadkami rozbioru naszych sił narodowych, nie posiadamy żadnej na chwilę obecną obrony, nawet tej cybernetycznej. Jesteśmy świadkami prób rosyjskich uzbrojeń co w efekcie może być małym przedsmakiem tego co nas może spotkać w przyszłości. Przecież nie jeden raz wisiało nad nami kremlowskie widmo....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
178
~ra 2012-02-17 (17:32) 22 godzin i 36 minut temu

A nasza armia w zapaści. Stan polskich sił zbrojnych Żołnierzy około 100 000 Oficerów 22 000 Podoficerów 45 000 Szereg. Zaw. 12 000 Szereg. Nadterm. 10 000 Na jednego oficera przypada 2 podoficerów i jeden szeregowiec. Całość podzielona na szereg dowództw. Krótko mówiąc armia urzędników.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
83
~victtor 2012-02-17 (18:54) 21 godzin i 14 minut temu

Komorowski mówił kiedyś że polski pilot i na dźwiach od stodoły poleci !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
77
taniw 2012-02-17 (19:18) 20 godzin i 50 minut temu

te samoloty /TU 22/ mają 50lat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
70
~humorek 2012-02-17 (17:33) 22 godzin i 35 minut temu

Nasz rząd chciał wysłać szybowce,ale wiatru nie było w tym kierunku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
76
~Polak 2012-02-17 (19:59) 20 godzin i 9 minut temu

ZAUWAZYLEM, ZE JAK KTOS PISZE O ZJEDNOCZENIU SIE I POJSCIU NA WIEJSKA, ZEBY OBALIC RZAD, TO OD RAZU SA STOPOWANI PRZEZ PSEUDO POLAKOW ! NIE MA NA RAZIE INNEJ MOZLIWOSCI JAK JEDNOCZENIE SIE PRZEZ INTERNET, WIEC NIE WIERZCIE I NIE SLUCJAJCIE TYCH BREDNI I GLUPCOW CO TO KRYTYKUJA ! NIEDLUGO WIOSNA I MUSIMY SIE DO TEGO PRZYGOTOWAC ! A TERAZ MOZECIE MNIE KRYTYKOWAC I MINUSOWAC PSEUDO POLACY LUB WYNAJECI I OPLACANI ZDRAJCY MOJEGO KRAJU. MAM TO W D.. !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
71
~fan fan tulipan 2012-02-17 (17:33) 22 godzin i 35 minut temu

Czytajcie ze zrozumieniem! Rosyjskie samoloty leciały na inspekcję rurociągu naftowego na dnie Bałtyku, a kamrat niemiecki dołaczył myśliwce do eskorty, by inspekcja była bezpieczna... I zagrali Tuskowi na nosie... jasne?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
69
~OKI 2012-02-17 (17:10) 22 godzin i 58 minut temu

A kiedy wysylamy nasze Mysliwce do akcji ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
63
~toja 2012-02-17 (18:59) 21 godzin i 9 minut temu

Czy to te bombowce które wczoraj latały w te i spowrotem nad Policami., zostawiając smugi z których powstały chmury i zachmurzone do dzisiaj całe niebo. Ruski zmieniajcie i modyfikuje pogodę u siebie nas Polaków zostawcie w spokoju. Bo wezmę armate , lub harp i was zestrzelę jak kawki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
54
~bez nicka 2012-02-17 (21:01) 19 godzin i 7 minut temu

o wojna sie zbliza :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
50
~homo 2012-02-17 (22:53) 17 godzin i 15 minut temu

co wy z tymi gupimi pytaniami gdzie nasze f-16? powalilo was? wiecie po ile paliwo?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
52
~marek 2012-02-17 (17:37) 22 godzin i 31 minut temu

a naszych orłów widać nie było

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
48
~mezon 2012-02-17 (21:49) 18 godzin i 19 minut temu

a gdzie nasze polskie bombowce???? plaga inżynierów i naukowców wypędzana jest na zmywak, bo ten ciemnogród jest jeszcze w epoce kamienia łupanego, nawet łopaty nie potrafi wyprodukować nie wspominając o bombowcach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
79
~KRIS 2012-02-17 (19:38) 20 godzin i 30 minut temu

NIE GADAJCIE NA ROSJAN - UNIA JEST GORSZA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
49
~tzk 2012-02-17 (21:07) 19 godzin i 1 minutę temu

obywatele z glodu padaja ale na bombowce jest .....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
44
~Marcin 2012-02-17 (17:10) 22 godzin i 58 minut temu

F-4 Phantom latały w Wietnamie .... Niemcy postarali się :)))))))))))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
54
~jango 53 2012-02-17 (17:10) 22 godzin i 58 minut temu

racja trzeba sowietom patrzeć na łapki nigdy nie wiadomo co knują.

odpowiedz