więcej

Bohdan Stupka nie żyje.

PAP |  aktualizacja 2012-07-22 (17:16) 2 lata 4 miesiące 26 dni 22 godziny i 9 minut temu
drukuj


Bogdan Stupka w "Starej baśni"
Bogdan Stupka w "Starej baśni" opinie video
Jeden z najwybitniejszych aktorów ukraińskich Bohdan Stupka, który w "Ogniem i mieczem" zagrał Chmielnickiego, zmarł w szpitalu w Kijowie po długiej chorobie - podała agencja Intefax-Ukraina. Stupka miał 71 lat.

Urodzony w Kulikowie w obwodzie lwowskim aktor wystąpił w ponad 50 rolach teatralnych. Od 1970 r. zagrał w ponad stu filmach. Współpracował z takimi reżyserami, jak Jerzy Hoffman, Krzysztof Zanussi, Siergiej Bondarczuk, Otar Joseliani, Władimir Bortko.

W latach 1999-2001 Stupka pełnił również funkcję ministra kultury. Był laureatem wielu państwowych nagród. Po złożeniu urzędu ministra został dyrektorem Teatru Dramatycznego im. Iwana Franki.

Jedną z ostatnich filmowych ról Stupki była tytułowa rola w rosyjsko-ukraińskiej ekranizacji "Tarasa Bulby" Mikołaja Gogola.

Pogrzeb aktora odbędzie się we wtorek na Cmentarzu Bajkowskim w Kijowie.

Stupka pozostawił żonę i syna Ostapa, który także jest aktorem, oraz troje wnuków.


(ib, msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Przeczytaj też

50 lat temu zmarła Marilyn Monroe

dodane 2012-08-04 (11:20) 2 lata 4 miesiące 15 dni 4 godziny i 5 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Opinie (148)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Stanisław P. 2012-07-24 (21:11) 2 lata 4 miesiące 24 dni 18 godzin i 14 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Niestety, gremialnie odchodzą wspaniali

odpowiedz

1
0
~RUDA 2012-07-22 (20:26) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 59 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Może nie miejsce na to, ale nie mogę pozostawić bez komentarza wypowiedzi osób o "bratnim narodzie" i " braciach Ukraińcach" w obliczu antypolskich akcji nacjonalistycznych na Wołyniu w roku 1943 ,o której nikt nie mówi, nikt nie pamięta, o której nie uczą w szkole, o której wspominać nie wypada, bo niewygodna, za którą nikt nie przeprosił....Rodacy: Wieczna Pamięć i honor pomordowanym!

odpowiedz

0
1
~stanley 2012-07-22 (20:36) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 49 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Ale to pewnie nie Polak,Stupka........Takie nazwiska nadawał urząd,zydom chcącym ukryć swoją tożsamość.

odpowiedz

0
0
~Stanisław P. 2012-07-24 (21:11) 2 lata 4 miesiące 24 dni 18 godzin i 14 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Niestety, gremialnie odchodzą wspaniali

odpowiedz

0
0
~zosia litwin lat 18 2012-07-24 (19:24) 2 lata 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Bohdan Stupka nie żyje
smutno mi ze taki wspanialy aktor zmarl jak stupka

odpowiedz

0
0
rupicaprarupicapra 2012-07-23 (20:36) 2 lata 4 miesiące 25 dni 18 godzin i 49 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Strasznie mi przykro że nie żyje tak wielki Aktor, jednak za Horacym możemy powiedzieć nie wszystek umrę, możemy Go oglądać w Jego wielkich kreacjach aktorskich.

odpowiedz

0
0
~galina koval ukraina 2012-07-23 (20:08) 2 lata 4 miesiące 25 dni 19 godzin i 17 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
smutek i zal z powodu smierci tak wspanialego aktora i jako zclowiek

odpowiedz

0
0
~galina koval ukraina 2012-07-23 (20:07) 2 lata 4 miesiące 25 dni 19 godzin i 18 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
smutek i zal z powodu smierci tak wspanialego aktora i jako zclowiek

odpowiedz

0
0
~galina koval ukraina 2012-07-23 (20:07) 2 lata 4 miesiące 25 dni 19 godzin i 18 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
smutek i zal z powodu smierci tak wspanialego aktora i jako zclowiek

odpowiedz

0
0
~MAREK JAKUBOWSKI 2012-07-23 (19:13) 2 lata 4 miesiące 25 dni 20 godzin i 12 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
niski ukłon zmarł wspaniały aktor!!!!!

odpowiedz

0
0
~samanta 2012-07-23 (09:43) 2 lata 4 miesiące 26 dni 5 godzin i 42 minuty temu

Bohdan Stupka nie żyje
wieczne odpoczywanie .Zmarl wspanialy aktor.

odpowiedz

0
0
~Nubbia 2012-07-22 (22:00) 2 lata 4 miesiące 26 dni 17 godzin i 25 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Cieszę się ,że dzięki Hoffmanowi mogłam poznać TAAKIEGO AKTORA. Wspaniale role i wielka osobowość ... Będzie nam Pana brakowało Panie Bohdanie....

odpowiedz

0
0
~addam 2012-07-22 (20:54) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 31 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Nigdy nie byliśmy z Ukraińcami braćmi.Nawet jako Słowianie.Stupka pokazał, że może być inaczej.Wojewódzki na pal....

odpowiedz

0
0
~addam 2012-07-22 (20:53) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Bohdan Stupka nie żyje
Nigdy nie byliśmy z Ukraińcami braćmi.Nawet jako Słowianie.Stupka pokazał, że może być inaczej.Wojewódzki na pal....

odpowiedz

0
0
~Adam DROP 2012-07-22 (20:50) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 35 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Szacunek,szacunek................i tyle po wspaniałym człowieku.

odpowiedz

0
0
~Adam DROP 2012-07-22 (20:49) 2 lata 4 miesiące 26 dni 18 godzin i 36 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Szacunek,szacunek................i tyle po wspaniałym człowieku.

odpowiedz

0
0
~antyfan 2012-07-22 (20:19) 2 lata 4 miesiące 26 dni 19 godzin i 6 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Pięknie grał. Cześć jego pamięci i wieczna pamięć jego rolom.

odpowiedz

0
0
~antyfan 2012-07-22 (20:17) 2 lata 4 miesiące 26 dni 19 godzin i 8 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
Pięknie grał. Cześć jego pamięci i wieczna pamięć jego rolom.

odpowiedz

0
0
~Anna 2012-07-22 (20:16) 2 lata 4 miesiące 26 dni 19 godzin i 9 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
świetna rola

odpowiedz

0
0
~я 2012-07-22 (20:14) 2 lata 4 miesiące 26 dni 19 godzin i 11 minut temu

Bohdan Stupka nie żyje
прощавай казаче!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 4 godziny i 25 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 4 godziny i 20 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 5 godzin i 10 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 5 godzin i 1 minutę temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 5 godzin i 20 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29017