Strona główna serwisu
Boeing ma podobno rozwiązanie problemu z akumulatorami Dreamlinera

Boeing ma podobno rozwiązanie problemu z akumulatorami Dreamlinera

Boeing znalazł rozwiązanie problemu z akumulatorami litowo-jonowymi w swoich Dreamlinerach - pisze Reuters, powołując się na "źródło zaznajomione z planami tej amerykańskiej firmy". Kłopoty z akumulatorami spowodowały uziemienie wszystkich Dreamlinerów. Jak podaje Associated Press, powołując się na anonimowego przedstawiciela Kongresu USA, Boeing ma jeszcze w tym tygodniu przedstawić Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) plan tymczasowego rozwiązania problemów.
Boeing 787 Boeing 787 ()
Rozwiązaniem ma być - według tego źródła - zwiększenie odstępów między ogniwami. Podobno właśnie za mały odstęp powodował przegrzewanie się akumulatorów. Reuters dodaje, że jego informator zastrzegł sobie anonimowość, ponieważ owe plany Boeinga są poufne.

Rzeczniczka amerykańskiego Krajowego Zarządu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) odmówiła wypowiedzi na temat doniesienia Reutersa i ewentualnych planów Boeinga dotyczących wznowienia lotów Dreamlinerów. Nie chciała się wypowiedzieć także rzeczniczka Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA), ani rzecznik Boeinga, który podkreślił jedynie, że "setki inżynierów i ekspertów technicznych pracują bez przerwy" nad rozwiązaniem problemu i że "robią duże postępy".

- Logicznym rozwiązaniem dla Boeinga byłoby umieszczenie płytek ceramicznych między poszczególnymi ogniwami i dodanie otworu wentylacyjnego w obudowie akumulatora - powiedział Reutersowi profesor Tokyo Metropolitan University Kiyoshi Kanamura.

Tego samego dnia, w środę, prezes państwowych indyjskich linii lotniczych Air India, Rohit Nandan, oświadczył, że Boeing ma nadzieję, iż Dreamlinery będą mogły wznowić loty na początku kwietnia br. - Powiedzieli, że te samoloty powinny znów zacząć latać od początku kwietnia. Nie mają pewności, ale mają nadzieję - powiedział.

Linie Air India mają sześć Dreamlinerów i zamówiły jeszcze 21.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, FAA i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (182)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
90
~PL 2013-02-20 (22:05) 1 godzinę i 16 minut temu

A co przeciętnego Polaka to obchodzi? Aferą to jest dzisiejsze przyjęcie przez sprzedawczyków z sejmu PAKTU FISKALNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska została oddana w niewolę finansową eurokomunie z Brukseli!!!! To koniec suwerennego państwa polskiego. A wy tu na wp od rana zaciemniacie czym tylko się da, żeby odciągnąć uwagę ludzi o tego wydarzenia!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
35
yam 2013-02-20 (22:13) 1 godzinę i 8 minut temu

jak tam ile to juz milionów odszkodowania dostajemy od USA?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
34
~paulek73 2013-02-20 (22:59) 22 minut temu

tacy k...wa mondrzy jestescie to dlaczego sami nie produkujecie nic ,powiedzcie mi co teraz polska produkuje bo chyba poza bezrobotnymi to nic, wszyscy mowia po...ne niemcy ale jak patrze to wszyscy tu lgna jakby ich lancuchem przywiazal.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~UJAWNIAMY 2013-02-20 (22:47) 34 minut temu

UJAWNIAMY: Ze stron ministerstw znikają narodowe symbole

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
23
~s 2013-02-20 (23:10) 11 minut temu

1 MAJ STRAJK GENERALNY trzeba wyznaczyc date STRAJKU GENERALNEGO w Naszym PANSTWIE by doprowadzic do rezygnacji premiera z tej funkcji ktora mu powierzyllismy PLAKAC sie chce co sie dzieje na NASZEJ rodowitej ziemi WYJDZIEMY NA ULICE czas na zmiany nie mozemy przejsc bez tego obojetnie to swiadczy o NAS samych TO NASZ OBOWIAZEK DLA NASZEJ OJCZYZNY DLA NASZEGO POKOLENIA 1 MAJ STRAJK GENERALNY W PANSTWIE POLSKIM wklejajcie,informujcie JEDNOCZMY SIE to ,,Walka,,o NASZ CZAS

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Żwirek 2013-02-20 (21:55) 1 godzinę i 26 minut temu

Ciekawe czy LOT dostanie odszkodowanie za to, że dwa samoloty nie latają

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
23
~7pgpiotr 2013-02-20 (21:50) 1 godzinę i 31 minut temu

trzeba było wybrać airbusa.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~PP 2013-02-20 (22:56) 25 minut temu

płytka izolująca powinna być nie ceramiczna, ale z drewna brzozowego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~ah 2013-02-21 (00:15) 23 godzin i 6 minut temu

"setki inżynierów i ekspertów technicznych pracują bez przerwy" nad rozwiązaniem problemu " - ilu takich inzynierów można zastąpoić jednym człowiekiem z głową?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~gre 2013-02-20 (22:06) 1 godzinę i 15 minut temu

co na to prezydent komorowski?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~chinskie usa 2013-02-21 (02:44) 20 godzin i 37 minut temu

W Boeingu jest opowiadana historyjka jaka zdarzyla sie przed laty.Wyprodukowano prototyp nowego samolotu ale skrzydla mu odpadaly.Pekaly zamocowania.Radzilo nad tym setki inzynierow i w koncu ogloszono konkurs wenetrzny na rozwiazanie tego problemu.W skrzynce na odpowiedzi byla tylko 1 odpowiedz:"tam gdzie peka material trzeba wywiercic dziurki".Rozwiazanie wygladalo na kretynskie bo przeciez wywiercenie dziurek oslabi ta czesc a jej nie wzmocni.Pomimo to sprobowano tego rozwiazania i problem zostal rozwiazany , skrzydla nie odpadaly.Odnaleziono autora tego pomyslu,okazal sie nim gosc co sprzatal ustepy w Boeingu.Spytali go skad mu przyszedl ten pomysl do glowy?On na to ze z papieru toaletowego, ktory nigdy nie urywa sie tam gdzie jest perforowany.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~IKAR 2013-02-20 (21:49) 1 godzinę i 32 minut temu

Niech na oddadzą wrak Dreamlinera

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~PAJAC 2013-02-20 (23:26) 23 godzin i 55 minut temu

Aneks do raportu o rozwiązaniu WSI bezpośrednio doprowadził do zamachu na L.Kaczyńskiego a to dowodzi czyim zakładnikiem jest Tusk !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~kuba 2013-02-20 (22:56) 25 minut temu

rychlo w czas, to juz 2 tygodnie temu bylo wiadomo :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~DEDAL 2013-02-20 (22:39) 42 minut temu

JAK JUŻ COŚ ZAKUPIMY, TO AŻ MIŁO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Alek 2013-02-21 (06:39) 16 godzin i 42 minut temu

Kupują szajs z usa bo to przekupni bezmuzgowcy i sługusy nie dbający o interes Polski

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
11
~wj 2013-02-20 (22:53) 28 minut temu

Coś nie bardzo wierzę , że to akumulatory są przyczyną takich kłopotów ! Przecież taka wymiana na inne baterie , to kwestia kilku godzin i lata się dalej ! To jakaś ściema ! Myślę że nigdy się nie dowiemy !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
12
~Prawda 2013-02-20 (22:51) 30 minut temu

Akumulatory to nie koniec PROBLEMÓW!!!! Kto tym poleci ja bym się BAŁ!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~DANUTA 2013-02-20 (22:45) 36 minut temu

OSZUSCI ,PROPNUJA TELEWIZJE ZA DARMO.KASUJA ZA ESEMESA 62ZL ,A TELEWIZJI I TAK NIEMA ,ZLODZIEJE JUSZ TYLE SKARG BYLO NA FORUM A ONI DALEJ DZIALAJA.OKRADAJA NA OCZACH SWIATA I NIEMA MOCNYCH

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~inż. Kaz 3Ciry 2013-02-20 (22:44) 37 minut temu

a może małe wentylatory????????????????????????????????????????????

odpowiedz