więcej

Boeing ma podobno rozwiązanie problemu z akumulatorami Dreamlinera.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-02-20 (22:01) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 17 godzin i 1 minutę temu
drukuj


Boeing 787 opinie
Boeing znalazł rozwiązanie problemu z akumulatorami litowo-jonowymi w swoich Dreamlinerach - pisze Reuters, powołując się na "źródło zaznajomione z planami tej amerykańskiej firmy". Kłopoty z akumulatorami spowodowały uziemienie wszystkich Dreamlinerów. Jak podaje Associated Press, powołując się na anonimowego przedstawiciela Kongresu USA, Boeing ma jeszcze w tym tygodniu przedstawić Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) plan tymczasowego rozwiązania problemów.

Rozwiązaniem ma być - według tego źródła - zwiększenie odstępów między ogniwami. Podobno właśnie za mały odstęp powodował przegrzewanie się akumulatorów. Reuters dodaje, że jego informator zastrzegł sobie anonimowość, ponieważ owe plany Boeinga są poufne.

Rzeczniczka amerykańskiego Krajowego Zarządu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) odmówiła wypowiedzi na temat doniesienia Reutersa i ewentualnych planów Boeinga dotyczących wznowienia lotów Dreamlinerów. Nie chciała się wypowiedzieć także rzeczniczka Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA), ani rzecznik Boeinga, który podkreślił jedynie, że "setki inżynierów i ekspertów technicznych pracują bez przerwy" nad rozwiązaniem problemu i że "robią duże postępy".

- Logicznym rozwiązaniem dla Boeinga byłoby umieszczenie płytek ceramicznych między poszczególnymi ogniwami i dodanie otworu wentylacyjnego w obudowie akumulatora - powiedział Reutersowi profesor Tokyo Metropolitan University Kiyoshi Kanamura.

Tego samego dnia, w środę, prezes państwowych indyjskich linii lotniczych Air India, Rohit Nandan, oświadczył, że Boeing ma nadzieję, iż Dreamlinery będą mogły wznowić loty na początku kwietnia br. - Powiedzieli, że te samoloty powinny znów zacząć latać od początku kwietnia. Nie mają pewności, ale mają nadzieję - powiedział.

Linie Air India mają sześć Dreamlinerów i zamówiły jeszcze 21.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, FAA i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.


(bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 70 76.92%
nie 21 23.08%

Przeczytaj też

Dreamlinery w barwach LOT-u nie będą latały do końca października

dodane 2013-02-14 (12:42) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 2 godziny i 20 minut temu

Boeingowi zezwolono na próbne loty Dreamlinerów

dodane 2013-02-08 (00:35) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 14 godzin i 27 minut temu

Boeing rozpatrzy kwestię odszkodowań po wznowieniu lotów Dreamlinera

dodane 2013-02-07 (08:50) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 6 godzin i 12 minut temu

Boeing prosi o zezwolenie na testowe loty Dreamlinerów

aktualizacja 2013-02-05 (05:42) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 9 godzin i 20 minut temu

Japońskie linie chcą odszkodowania za Dreamlinery

dodane 2013-02-04 (16:30) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 22 godziny i 32 minuty temu

Japoński resort transportu: nie wykryto wad w akumulatorach Dreamlinera

dodane 2013-01-28 (13:55) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 7 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (182)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
2
~franek 2013-02-21 (03:11) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 11 godzin i 51 minut temu

a kto bedzie chcial nimi latac? to chyba najwiekszy problem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~polishbirds.cba.pl 2013-02-21 (22:59) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 16 godzin i 3 minuty temu

ot mogl zainwestowac w airbusy A330 przykladowo, mzszyny swoje juz wylataly sa bardziej sprawdzone niz ta dreamlinerowa innowacja obecnie..... Dreamliner bedzie fajna maszyna zgadzam sie ale dopiero po dotarciu udoskonalaniu etc.

odpowiedz

0
0
~patiomkin 2013-02-21 (17:16) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 21 godzin i 46 minut temu

Cudowna TELEWIZJA N oszukuje swoich klientów. Podwyższają abonament zaraz po zakończeniu okresu umowy nawet 2,5 krotnie. Kolejny duży hak do okres wypowiedzenia 3 m-ce + okres rozliczeniowy. I głuche telefony od ich konsultantów - zawsze i wszędzie. Ja się dałem nabrać ale przestrzegam innych Zgłosiłem sprawę o naduzycia z ich strony do Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Zachecam innych oszukanych. Zgłaszajcie !!! Zapłacą ogromną karę to sie im odechcee

odpowiedz

1
1
~paulrk73 2013-02-21 (07:14) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 48 minut temu

tacy k...wa mondrzy jestescie to dlaczego sami nie produkujecie nic ,powiedzcie mi co teraz polska produkuje bo chyba poza bezrobotnymi to nic, wszyscy mowia po...ne niemcy ale jak patrze to wszyscy tu lgna jakby ich lancuchem przywiazal

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~myslecinaczej 2013-02-20 (22:10) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 16 godzin i 52 minuty temu

malolaty juz spia wiec przynajmniej brak "eksperckich" wpisow. Problemy techniczne to codziennosc w lotnictwie. Tuaj nie mozna walic mlotkiem, jak w samocgodzie, zeby weszlo na miejsce. Zastanawiacie sie czasem po co na codziec zatrudnia sie cale grupy inzynierow serwisowych w liniach lotniczych? I jeszcze wspomagani sa przez cale grupy inzynierow u producentow samolotow i silnikow? Jeslio nic by sie nie dzialo byliby bezrobotni. Problem polega na tym, ze pismaki wycigaja takie sensacyjki a mlodzi wyksztacenie z wielkich miast i wsi sie ekscytuja. Pisza, ze akumulatory to Boeing...to pol prawdy. Komponenty produkuja pod dostawcy. Czasem duxe zwspoly jak silniki firmowane sa przez zupelnie inne firmy niz firma matka. Np silniki w tym samolocie, ktory kupil LOR sa firmy RR (rolsik angielski). W iinych montuje sie silniki General Electric. Podobnie z innymi zespolami (choc za silniki akurat odpowiadaja bezposrednio producenci silnikow, nie platowca...z mniejszymi komponentami tak juz byc nie musi) pozdrawiam ze swiata aviacji ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Dymczak 2013-02-21 (07:40) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 22 minuty temu

Nie ważne jest to czy lata(dla mnie może pływać)..WAŻNE JEST TO,KTO WZIĄŁ W "ŁAPĘ"???Przecież to analogiczna sytuacja jak z tymi Naszymi"nielotami"F16.......

odpowiedz

0
0
~modrzep 2013-02-21 (07:27) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 35 minut temu

Mogie im kopsnąć bateryjkie z mojego starego "Mietka", zawsze działa!

odpowiedz

3
1
~Goscioo 2013-02-21 (07:27) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 35 minut temu

Od początku pisałem, że Dreamlinery to złom kupowany w systemie łapówkowym bo świadomie nikt tego szajsu nie kupuje. Ale w Polszy zrobiono święto narodowe - propagandą sukcesu chciano przykryć prowizje i łapówy?

odpowiedz

0
0
~MilleniumWinter 2013-02-21 (07:22) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 40 minut temu

Ciekawe. Czy to przypadkiem nie zwiększy wymiarów zewnętrznych akumulatora? Jak planują go wepchnąć do mniejszej wnęki?

odpowiedz

1
0
~ministrant 2013-02-21 (07:22) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 40 minut temu

Ciekawe ile łapówki wziął przedstawiciel Lot ,za kontrakt z Boeingiem

odpowiedz

0
0
~vbvcbvcb 2013-02-21 (07:21) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 41 minut temu

ZIPPY tak robil przy wiekszy pradach ale to byla lipa bo i tak zwarcia miedzycelowe byly przy pakietach 1300mah i 30c wiec o kiego de... ;)

odpowiedz

90
10
~PL 2013-02-20 (22:05) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 16 godzin i 57 minut temu

A co przeciętnego Polaka to obchodzi? Aferą to jest dzisiejsze przyjęcie przez sprzedawczyków z sejmu PAKTU FISKALNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska została oddana w niewolę finansową eurokomunie z Brukseli!!!! To koniec suwerennego państwa polskiego. A wy tu na wp od rana zaciemniacie czym tylko się da, żeby odciągnąć uwagę ludzi o tego wydarzenia!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
1
~gdfgdf 2013-02-21 (07:20) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 42 minuty temu

LIPOLE Z HOBBY KING !! za 9,9$$ padka LOT POLSKA I CALY RZAD....

odpowiedz

7
0
~Alek 2013-02-21 (06:39) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Kupują szajs z usa bo to przekupni bezmuzgowcy i sługusy nie dbający o interes Polski

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~ministrant 2013-02-21 (07:18) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Plan tymczasowego rozwiązania problemów przez Amerykańskiego Boeinga polega na zainstalowaniu specjalnego fotela w luku bagażowym dla Chińczyka, który kręcąc kołem roweru będzie wytwarzać prąd. Jak twierdzi koncern Boeinga takie rewolucyjne rozwiązanie jest ekologiczne i bezpieczne. A przede wszystkim tanie. I można je wdrożyć od zaraz.

odpowiedz

13
1
~ah 2013-02-21 (00:15) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 14 godzin i 47 minut temu

"setki inżynierów i ekspertów technicznych pracują bez przerwy" nad rozwiązaniem problemu " - ilu takich inzynierów można zastąpoić jednym człowiekiem z głową?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
4
~PNP 2013-02-20 (23:41) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 15 godzin i 21 minut temu

A można było brać Airbusa... Ale nie - my wolimy szajs z USA!!! Najlepiej przestarzałe technologicznie F-16...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
8
~s 2013-02-20 (23:10) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 15 godzin i 52 minuty temu

1 MAJ STRAJK GENERALNY trzeba wyznaczyc date STRAJKU GENERALNEGO w Naszym PANSTWIE by doprowadzic do rezygnacji premiera z tej funkcji ktora mu powierzyllismy PLAKAC sie chce co sie dzieje na NASZEJ rodowitej ziemi WYJDZIEMY NA ULICE czas na zmiany nie mozemy przejsc bez tego obojetnie to swiadczy o NAS samych TO NASZ OBOWIAZEK DLA NASZEJ OJCZYZNY DLA NASZEGO POKOLENIA 1 MAJ STRAJK GENERALNY W PANSTWIE POLSKIM wklejajcie,informujcie JEDNOCZMY SIE to ,,Walka,,o NASZ CZAS

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

13
8
~ojciec Tadeusz 2013-02-21 (00:11) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 14 godzin i 51 minut temu

Super ekspert Binienda niech się do roboty weźmie, bo jego cudo, w którym zaprojektował klamki do kibla jest uziemione... Zamiast opowiadac bajki 1000 i jednej nocy o Tupolewie niech stanie na wysokości zadania i naprawi Boeinga, a będzie bohaterem narodowym Hameryki i Podhala, z zapewnioną kwaterą na urnę w Świątyni Opatrzności Bożej...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

34
5
~paulek73 2013-02-20 (22:59) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 16 godzin i 3 minuty temu

tacy k...wa mondrzy jestescie to dlaczego sami nie produkujecie nic ,powiedzcie mi co teraz polska produkuje bo chyba poza bezrobotnymi to nic, wszyscy mowia po...ne niemcy ale jak patrze to wszyscy tu lgna jakby ich lancuchem przywiazal.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 5 godzin i 27 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 5 godzin i 32 minuty temu

materiał wideo

Wypadek w Rakoniewicach. Osiem osób rannych
dodane 2014-10-20 (09:17) 5 godzin i 45 minut temu

Marek Sawicki: za "frajerów" przepraszam, ale nie podam się do dymisji
dodane 2014-10-20 (08:37) 6 godzin i 25 minut temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI
dodane 2014-10-19 (10:50) 1 dzień 4 godziny i 12 minut temu

Wypadek w Zieleńcu. Zginęli kobieta w ciąży i jej mąż
dodane 2014-10-19 (12:30) 1 dzień 2 godziny i 32 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 29334