Strona główna serwisu
Wyniki II tury wyborów
1. Andrzej
Duda
52.00%
2. Bronisław
Komorowski
48.00%
Frekwencja
wyborcza
55.50%
Źródło: Ipsos dla TVP, TVN i Polsat
Zaginiony malezyjski Boeing 777. Służby mają coraz więcej wątpliwości
Zaginiony malezyjski Boeing 777. Służby mają coraz więcej wątpliwości

Zaginiony malezyjski Boeing 777. Służby mają coraz więcej wątpliwości

Amerykańskie służby mają coraz więcej pytań na temat tego, w jakich okolicznościach doszło do katastrofy malezyjskiego samolotu Boeinga 777. RMF FM na swojej stronie internetowej pisze, że coraz częściej można odnieść wrażenie, że FBI nie wyklucza zamachu terrorystycznego. Póki co nie ma na to dowodów.
Plamy paliwa na morzu Plamy paliwa na morzu ()
Do Malezji skierowano agentów FBI. Mają oni pomóc w dochodzeniu.

Póki co FBI sprawdza, w jaki sposób pasażerowie ze skradzionymi dokumentami przeszły kontrolę i dostały się na pokład Boeinga 777. Oficjalnie mówi się o dwóch osobach o rysach azjatyckich, które wykorzystały paszporty skradzione w Tajlandii na przestrzeni ostatnich dwóch lat obywatelom Austrii oraz Włoch. Ustalono już, że osoby te kupiły bilet w jedną stronę. Z ich deklaracji wynika, że docelowo zmierzały do Europy.

Na lotnisku w Malezji zabezpieczono już monitoring. Zdjęcia osób, które wsiadły do Boeinga 777 zostaną sprawdzone w amerykańskich bazach osób podejrzewanych o terroryzm.

Wciąż nie ma żadnych informacji o losach Boeinga, na pokładzie którego znajdowało się 239 osób. Samolot, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zaginął trzy dni temu.

W poszukiwaniach bierze udział 8 państw. Jak do tej pory nie przyniosły one jednak żadnego rezultatu.

W poszukiwaniach bierze udział ponad 30 samolotów i śmigłowców oraz 40 statków. Jak do tej pory nie potwierdzono odnalezienia żadnych szczątków maszyny.

W sobotę w pobliżu wietnamskiej wyspy Tho Chu natrafiono na dużą plamę ropy. Dziś po południu mają być gotowe analizy czy to paliwo lotnicze z zaginionej maszyny. Trwa ustalanie tożsamości 4 pasażerów Boeinga, którzy posługiwali się fałszywymi dowodami tożsamości.

FBI zdementowała informacje, jakoby jej agenci pomagali w przesłuchiwaniu pracowników lotniska w Kuala Lumpur, skąd wystartował Boeing linii Malaysia Airlines. Dziś do Kuala Lumpur mają przybyć eksperci Amerykańskiej Narodowej Komisji Transportu oraz przedstawiciele Boeinga.

Źródło: RMF FM, IAR
RMF FM, IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (194)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
46
~Mirek Nowicki 2014-03-10 (20:02) 17 godzin i 19 minut temu

Gdzie te satelity co moga odczytywac tablice rejestracyjna na samochodzie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~Grzesiek 2014-03-10 (18:49) 18 godzin i 32 minut temu

Boże - ten tekst to z translatora czy jak. Ani stylistyki, anie logiki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~Zdziwiony lotnik 2014-03-10 (19:55) 17 godzin i 26 minut temu

Cytaty z artykułu: "w jaki sposób pasażerowie ze skradzionymi dokumentami przeszły kontrolę i dostały się na pokład Boeinga 777" - Ciekawa odmiana... "W sobotę w pobliżu wietnamskiej wyspy Tho Chu natrafiono na dużą plamę ropy. Dziś po południu mają być gotowe analizy czy to paliwo lotnicze z zaginionej maszyny." Interesujące... Są plamy ropy i może być to paliwo lotnicze? Istniały co prawda lotnicze tłokowe silniki wysokoprężne, ale w silnikach odrzutowych używa się paliwo JET A1 składem najbliższe nafcie. Reszta artykułu podobna...;-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
33
~marucha271 2014-03-10 (22:24) 14 godzin i 57 minut temu

'' natrafiono na dużą plamę ropy '' nie wiedziałem że 777 ma silniki diesla ... Ktoś to się nie przygotował.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
30
~Zenek 2014-03-10 (22:06) 15 godzin i 15 minut temu

samolot przeniósł się do innego wymiaru przez wrota czasoprzestrzennei tyle w temacie. Poszukajcie o nim informacji w gazetach z przyszłości np. że w 2083 r. wylądował na lotnisku przestarzały samolot pasażerski (tylko że takich gazet nie ma bo nie drukowano już wydań papierowych) lub z przeszłości np. że w roku 1183 widziano latający obiekt w kształcie cygara tylko że świadków spalono na stosie jako obłąkanych a gazet nie było bo druku jeszcze nie wynaleziono.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
27
~konrado 2014-03-10 (21:40) 15 godzin i 41 minut temu

Może jakieś nowy trójkąt ? Tylko malezyjski ? Ja myślę, że to UFO. Mówcie co chcecie, bo i tak Nam nie powiedzą tego. Zawsze to ukrywają a najlepsi są w tym amerykanie. Może stad to zainteresowanie amerykańskich ekspertów i FBI ? Teraz wymyślają i wmawiają mediom, że były kradzione paszporty, że porwanie, że ktoś coś gdzieś dzwonił parę dni wcześniej i ostrzegał... sranie w banie. Ludzie są ogłupiani przez media i tv właśnie dlatego żeby zawsze wcisnąć tanią bajkę. Nie zdziwiłbym się gdyby przez te parę dni jakiegoś innego wraku tam nie przeciągnęli i że niby znaleźli. Do wszystkiego są władze zdolne. Pamiętacie WTC 9/11 ? jedna wielka mistyfikacja...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~piotrek2109 2014-03-10 (21:47) 15 godzin i 34 minut temu

Ludzie... prawie 300 rodzin czeka na jakąkolweik wiadomosc o losie ich bliskich a wy sb kabaret urzadzecie. Naprawde jestem pelen podziwu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~pierre 2014-03-10 (21:39) 15 godzin i 42 minut temu

pasażerowie ze skradzionymi dokumentami przeszły kontrolę i dostały się na pokład Boeinga 777. Hmm. Chłopaki wzięły i przeszły :)))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
21
~internauta 2014-03-10 (23:42) 13 godzin i 39 minut temu

A gdzie się podziały te komentarze które reklamowały jakieś stronki, które pozwalają wyśledzić żonę, dziecko, czy znajomego przez numer telefonu komórkowego. Niech się teraz odezwie, i pokaże jak to działa. Widać że to była tylko ŚCIEMA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
21
~lol 2014-03-10 (19:17) 18 godzin i 4 minuty temu

Póki co FBI sprawdza, w jaki sposób pasażerowie ze skradzionymi dokumentami przeszły kontrolę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~Marysia 2014-03-10 (22:46) 14 godzin i 35 minut temu

Pasażerowie dostały się na pokłąd....Boże, czy ten który tu pisze zna język polski. Żenujący niski poziom znajomości gramatyki języka polskiego.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~antonio 2014-03-10 (22:38) 14 godzin i 43 minut temu

Ponad 200 pasażerów na pokładzie, to ponad 200 tel. komórkowych. Czy dzwoniono pod wszystkie? Jeżeli we wszystkich jest komunikat "nie można nawiązać połączenia albo abonent jest poza zasięgiem" to niestety ich los jest chyba przesądzony...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~Majki 2014-03-10 (21:11) 16 godzin i 10 minut temu

Czytałem ,że kiedyś w Andach rozbił się samolot , po 2 miesiącach znaleziono 12 żywych , jedli zmarłych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
Natalia 2014-03-10 (19:47) 17 godzin i 34 minut temu

Mi sie najbardziej podoba fragment: "w jaki sposób pasażerowie ze skradzionymi dokumentami przeszły kontrolę i dostały się na pokład Boeinga 777" ..."przeszły"??? Gdyby to chociaż były kobiety...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~nbe 2014-03-10 (18:39) 18 godzin i 42 minut temu

UFO,czy to takie trudne do stwierdzenia?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~Kris 2014-03-10 (19:14) 18 godzin i 7 minut temu

Czy w momencie uderzenia np o wodę umiera całe elektroniczne wyposażenie.Dlaczego w samolotach nie ma hermetycznego urządzenia wysyłającego impulsy o swoim położeniu ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~sceptyk 2014-03-10 (19:26) 17 godzin i 55 minut temu

Śmieszne. Satelity podobno potrafią dostrzec próchnicę w zębach terrorystów, a tu szczątków potężnego samolotu nie daje się znaleźć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~weteran 2014-03-10 (21:49) 15 godzin i 32 minut temu

Jak zwykle polskie pismaki nie popisuja się newsami. Przecież juz zostało ustalone, ze olej znaleziony na morzu NIE POCHODZI od zaginionego samolotu, a dwóch złodziei europejskich paszportów NIE SĄ Azjatami, ale ich narodowość na razie jest tajemnica (chociaż jeden serwis podał, ze jeden z nich moglbyc z Iranu)- wszystko na bieżąco z serwisu malezyjskiego. Przekrecacie wiadomości, wy pismaki za 5 zł...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~Alessa 2014-03-10 (21:09) 16 godzin i 12 minut temu

przecież to niemożliwe żeby tak po prostu samolot zniknął. Żadnego śladu, kompletnie NIC a prawie 300 osób na pokładzie!! Amerkanie na pewno wiedzą, przecież mają satelity i inne sprzęty szpiegowskie. Kosmici porwali??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
22
~Karol 2014-03-10 (19:14) 18 godzin i 7 minut temu

Jak tam to najlepsi eksperci byli proszeni, natomiast do Smoleńska to problem. Wiadomo chyba dlaczego.

odpowiedz