Strona główna serwisu
Białoruś chce zniesienia sankcji UE

Białoruś chce zniesienia sankcji UE

• Białoruś deklaruje, że zrobi wszystko, co tylko możliwe, by doszło do zniesienia sankcji nałożonych na nią przez Unię Europejską
• Mówił o tym szef białoruskiej dyplomacji na uroczystości otwarcia ambasady Austrii w Mińsku
Minister Uładzimir Makiej podkreślił, że aby doszło do normalizacji stosunków, potrzebne są pewne kroki z obu stron. Zapewnił, że władze w Mińsku są gotowe - jak to ujął - "przejść swój odcinek drogi". Szef białoruskiej dyplomacji oznajmił, że kwestie te zostały poruszone w trakcie rozmów z przedstawicielami MSZ-ów kilku państw.

Media informowały wcześniej, że do Mińska przybyli wysłannicy resortów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Tymczasem liderzy ośmiu białoruskich ugrupowań opozycyjnych zaapelowali do Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych o utrzymanie sankcji nałożonych na przedstawicieli władz w Mińsku. Ich zdaniem, nie zważając na pewne pozytywne tendencje, które można było zaobserwować w ostatnich miesiącach, na Białorusi nie następują zmiany, które doprowadziłyby do pełnego przestrzegania praw człowieka.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~lolo 2016-02-16 (20:09) 21 godzin i 36 minut temu

Łapy precz od Białorusi, szczególnie te żydowskie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~Stanley638 2016-02-09 (23:24) 18 godzin i 21 minut temu

"Potrzebne są pewne kroki z obu stron". Pierwszy krok ze strony Białorusi - żadnych rosyjskich baz i wojsk na terenie Białorusi. Na Krymie była rosyjska flota czarnomorska i Pan Aleksander dobrze wie czym to się skończyło dla Ukrainy......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~www.xxfilmy.pl 2016-02-16 (20:57) 20 godzin i 48 minut temu

aaaaa.......... wbijajcie na dobrą stronę :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji