więcej

Awaryjne lądowanie w Londynie. Film.

IAR |  aktualizacja 2013-05-24 (12:11) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 11 minut temu
drukuj

Na londyńskim lotnisku Heathrow lądował awaryjnie samolot British Airways. bezpośrednią przyczyną był pożar jednego z silników. Airbus A-319 miał na pokładzie 75 pasażerów.



Samolot, który wystartował do Oslo, miał awarię około 10 rano. Linie British Airways wydały komunikat, że maszyna z płonącym silnikiem zawróciła natychmiast na Heathrow, lądowała bezpiecznie, a pasażerowie zostali ewakuowani. Komunikat mówi o "bezpiecznej ewakuacji", nie wspominając o żadnych obrażeniach.

W mediach pojawiły się zdjęcia samolotu - najpierw w powietrzu, wlokącego za sobą cienką smugę dymu, a potem już na pasie startowym, z otwartymi awaryjnymi zjeżdżalniami i stojącym obok wozem strażackim. Jak się wydaje, pożar ugaszono bardzo szybko.

Zaraz po lądowaniu zamknięto oba pasy startowe Heathrow, ale obecnie otwarto już dla ruchu poołudniowy pas. Są to jedyne dwa pasy największego brytyjskiego portu lotniczego i od lat toczy się batalia o zgodę na budowę trzeciego. Ostatnio zaczęto nawet mówić o czwartym, ale ich budowę uniemożliwiają sprzeciwy okolicznych mieszkańców.


(kab, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 3 18.75%
nie 13 81.25%

Przeczytaj też

Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach

aktualizacja 2013-05-21 (09:51) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 31 minut temu

Pasażerski samolot awaryjnie lądował na brzuchu

dodane 2013-05-18 (23:23) 1 rok 6 miesięcy 3 dni 17 godzin i 59 minut temu

Samolot stanął w płomieniach podczas lądowania w Moskwie

dodane 2013-05-18 (16:26) 1 rok 6 miesięcy 4 dni i 56 minut temu

W USA samolot przymusowo lądował przez pasażerkę, która śpiewała

dodane 2013-05-14 (02:15) 1 rok 6 miesięcy 8 dni 15 godzin i 7 minut temu

Finlandia: o włos od katastrofy samolotu Lufthansy. Silnik w ogniu

aktualizacja 2013-05-05 (00:33) 1 rok 6 miesięcy 17 dni 16 godzin i 49 minut temu

W innych serwisach


Opinie (62)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Asiq 2013-07-26 (23:58) 1 rok 3 miesiące 26 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Film nie istnieje... ruscy już go usunęli ?

odpowiedz

0
0
~ggf 2013-05-24 (22:06) 1 rok 5 miesięcy 28 dni 19 godzin i 16 minut temu

Szybko odwrócili uwage od "odcietej glowy"

odpowiedz

5
0
~irondick 2013-05-24 (11:18) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 6 godzin i 4 minuty temu

Współczuje większości komentujących i ich rodzicom... Gdyby wasi ojcowie wiedzieli co im wyjdzie, woleli by się spuścić na kamień i was roztrzaskać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
10
~chahlowiec 2013-05-24 (11:54) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 28 minut temu

Sprzedam pancerną brzozę, mgłę w słoiku, gratis dorzucę dwa niewybuchy i fotelik dziecięcy kurdupla. Tylko poważne oferty.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
kocurek-49 2013-05-24 (13:42) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 3 godziny i 40 minut temu

Panie Premierze Tusk,nie rób Pan jaj,Antoniemu już broda łysieje.!!!

odpowiedz

12
9
~dany 2013-05-24 (11:21) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Nie wołajcie Antka!:) On już jest w drodze na "miejsce zdarzenia"!:) Jego odlot się trochę opóźnił, bo czekał na drugiego eksperta od zdarzeń lotniczych....Fotygę!:)))))

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
4
kocurek-49 2013-05-24 (13:18) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 4 godziny i 4 minuty temu

Do zamachowców.Przestańcie.Nasz wybitny ekspert Antoni, jest już wykończony i wycieńczony.Proszę Was.!!!

odpowiedz

6
3
kocurek-49 2013-05-24 (13:07) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 4 godziny i 15 minut temu

Szanowany na całym Świecie ekspert, Antonio Wybuchowy jest już na miejscu.Wyczuł w silniku bombę próżniową.

odpowiedz

12
5
~dieselman 2013-05-24 (10:49) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 6 godzin i 33 minuty temu

Pewnie miał źle ustawiony wtrysk ;)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
1
~iigh 2013-05-24 (12:55) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 4 godziny i 27 minut temu

brawo wrona

odpowiedz

5
6
~rezolutek1 2013-05-24 (11:33) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 49 minut temu

na 100% bomba i wybuch w skrzydle...! Gdzie w tym czasie był Donald?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~irek 2013-05-24 (12:53) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 4 godziny i 29 minut temu

tvn-tfu rozczarowany, samolot nie spadl nie ma ofiar tragedia poprostu

odpowiedz

25
32
~nino 2013-05-24 (10:58) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 6 godzin i 24 minuty temu

ANTEEEK !ANTEEEEK!! ANTEEEEK!! GDZIE KOMISJA ŚLEDCZA W TEJ SPRAWIE !!!!!!!!!!! NA HEATHROW NIE BYŁO BRZOZY !!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
0
~;) 2013-05-24 (12:30) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 4 godziny i 52 minuty temu

czy to był thotyl?

odpowiedz

0
1
~JJA 2013-05-24 (12:20) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 2 minuty temu

jak by sie rozpierfandolil bylo by głosno :) haha

odpowiedz

1
0
~gybu 2013-05-24 (12:15) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 7 minut temu

widzialem nad londynem trochr dymu i co ? pozar silnika standardowa procedura zadnego zagrozenia zycia a laadowanie awaryje to kazde nie planowane ladowanie tepi ludzi

odpowiedz

0
1
~sg 2013-05-24 (12:13) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 9 minut temu

nie lec do anglii bo wrocisz w trumnie

odpowiedz

5
0
~POLAK 2013-05-24 (11:34) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 48 minut temu

Zatankował wachy na orlenie to teraz ma .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~Moja Eminencja 2013-05-24 (12:10) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 12 minut temu

Jak samolot nie poswięcony, to spotkało go podobne nieszczęście jak Tutce w Smoleńsku.

odpowiedz

4
4
~Benek 2013-05-24 (11:55) 1 rok 5 miesięcy 29 dni 5 godzin i 27 minut temu

Jak by nim lecieli piloci ze zlikwidowanego 36 pułku to by nie lądowali, oni mieliby wydany rozkaz bez słów "ugasić za wszelką cenę , nie lądować" jak było pod pewną miejscowością gdzieś tak w świcie ruskim, 'lądawać za wszelką cenę"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 8 godzin i 41 minut temu

materiał wideo

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 1 dzień 3 godziny i 42 minuty temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-21 (13:05) 1 dzień 4 godziny i 17 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 1 dzień 4 godziny i 20 minut temu

Paweł Kowal: Putin za często mówi o broni nuklearnej; błąd krymski może być powtórzony
dodane 2014-11-21 (12:40) 1 dzień 4 godziny i 42 minuty temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 10 godzin i 9 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.