więcej

Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-08-25 (01:45) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 13 godzin i 36 minut temu
drukuj

Do antyromskich wystąpień doszło w kilku miastach Czech. Jak poinformowały władze, najwięcej prawicowych ekstremistów demonstrowało w Ostrawie. Podczas starć z policją zatrzymano tam około 60 demonstrantów.

W Ostrawie, na północnym wschodzie kraju, demonstrowało około tysiąca prawicowych radykałów.

Demonstranci zeszli z wyznaczonej przez władze trasy. Zachowywali się agresywnie, atakując werbalnie Romów, którzy z dachów i okien swych mieszkań obserwowali marsz. Gdy ekstremiści zaczęli niszczyć mienie publiczne oraz rzucać w policjantów kamieniami, cegłami i butelkami, demonstrację rozpędziły specjalne jednostki czeskiej policji, używając m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Do antyromskich demonstracji, choć znacznie mniejszych i spokojniejszych niż w Ostrawie, doszło także w kilku innych miastach, m.in. w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Pilznie, Varnsdorfie, Jiczinie i Duchcowie.

W Czechach mieszka ponad 200 tysięcy Romów. W latach 2008-2012 Europejskie Centrum Praw Romów odnotowało 47 rasistowskich ataków na mniejszość romską. Zginęło 5 osób a 22 zostały ranne.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 287 96.63%
nie 10 3.37%

Przeczytaj też

Policja rozpędziła antyromską demonstrację w Budziejowicach

dodane 2013-07-06 (23:05) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 16 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach


Opinie (447)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

196
2
~Janek1952 2013-08-25 (05:04) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 10 godzin i 17 minut temu

Za co ich lubić. Chorzowscy cyganie, kradną z ogródka wszystko co z metalu. I nic nie można zrobić, bo jest zbyt drobna strata. Pokrywy kanalizacji, to ich robota, choć nie tylko. Nie jestem rasistą, ale to się musi skończyć. To jest uciążliwe i staje się plagą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

221
33
~jarek 2013-08-25 (08:28) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 6 godzin i 53 minuty temu

A my nie chcemy żydów w Polsce

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

191
5
~polak 2013-08-25 (08:23) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 6 godzin i 58 minut temu

nie jestem rasistą - ale cyganie to brudasy , awanturnicy i nieroby

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

200
20
~Anty- Rom 2013-08-25 (05:13) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 10 godzin i 8 minut temu

A kiedy Polacy zrobia porzadek z ta romska cholota piepszonymi nierobami zlodziejami prymitywami bez. szkoly podstawowej.To. cyganskie towarzystwo powinno mieszkac w specjalnych gettach bez prawa kontaktu z bialym czlowiekiem.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

173
1
~wawo 2013-08-25 (05:33) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 9 godzin i 48 minut temu

W W-wie od dawna nie spotyka sie już na ulicach cyganek. Wyniosły się do Londynu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

168
3
~maks @ 2013-08-25 (05:06) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 10 godzin i 15 minut temu

no i Czesi mają rację!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

166
2
~birk 2013-08-25 (05:41) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 9 godzin i 40 minut temu

gdyby romowie przyjęli styl życia panstwa w którym zamieszkali ,napewno nikt by nie protestował , a tak to brud i syf przy ich domostwach (bo przecież są słuzby które powinny po nich sprzątać) zebranina nachalna , kradzieże itp. wszędzie tak jest , tam gdzie romowie zaadoptowali sie nikt im nie dokucza

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

160
5
~Bob 2013-08-25 (07:03) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 8 godzin i 18 minut temu

Zadam pytanie.Czy ktoś zna Cygana,który jest np.hydraulikiem,szewcem,spawaczem,konserwatorem zabytków,lekarzem itp.itd.Ja nie choć mam 53 lata i niejedno widziałem.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

132
5
~darioo 2013-08-25 (05:10) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 10 godzin i 11 minut temu

popieram ich , musza bronic swego

odpowiedz

120
7
~Obserwator 2013-08-25 (05:43) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 9 godzin i 38 minut temu

Aj waj ajajaj, od razu epitety "prawicowi ekstremiści" - a przecież to tylko dzielni Czesi - Naród z charakterem szanowany w świecie.

odpowiedz

112
2
~Lach 2013-08-25 (07:54) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 27 minut temu

Czesi to spokojni ludzie, więc musiało im nieźle dopiec skoro się ruszyli. I wcale się nie dziwię. Cyganie nie tylko żyją na koszt innych to jeszcze kradną, niszczą i brudzą wszystko wokoło, włącznie z własnym najbliższym obejściem. To jest dzicz. Czas najwyższy żeby się ucywilizowali albo ich los będzie coraz gorszy i gorszy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

96
14
~Piniol 2013-08-25 (05:16) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 10 godzin i 5 minut temu

Czesi nie chcą Romów a nas Anglicy !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

92
13
~Patriota 2013-08-25 (10:21) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Brawo bracia Czesi!!!! .Bierzmy z was przykład ,my pogonimy Zydow potem Cyganow,.POLSKA DLA POLAKOW!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

81
2
~SUUKHOY 2013-08-25 (08:05) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 16 minut temu

8;00 SĄDZĄC PO OPINIACH WSTAŁO DOPIERO DWÓCH CYGANÓW RESZTA ŚPI .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

88
13
~jj 2013-08-25 (08:55) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 6 godzin i 26 minut temu

czystki powinny się odbyć na całym świecie i dla przykładu turków wygonić z niemiec, polaków z anglii a algierczyków z francji

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

71
3
~utrzymujący ,,to-to" 2013-08-25 (08:34) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 6 godzin i 47 minut temu

nikt nie chce robactwa.szacun dla Czechów

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

71
4
~typ 2013-08-25 (08:13) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 8 minut temu

ciekawe kiedy wroca do Indii skad przybyli

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

67
1
~Observer 2013-08-25 (08:10) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 11 minut temu

Wystarczy zobaczyć Cyganki /tak, tak!! nie żadne tam "Romki"!!/ w barze mlecznym. Awanturujace się , wyzywające personel od k...l, plujące na podłogę, z wrzeszczącymi dzieciakami, hałaśliwe, krzykliwe.

odpowiedz

65
1
~nie_jestem_rasista 2013-08-25 (11:20) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 4 godziny i 1 minutę temu

nie jestem rasista, ale zapraszam do mego miasta. grupka 50 nieskalanych praca cyganow od lat zajmuje rynek. zlodzieje, smierdziele i szuje. nienawidze cyganow. ale dlatego ze sami sobie taka opinie wypracowali. banda nierobow.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

62
0
~collins01 2013-08-25 (08:33) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 6 godzin i 48 minut temu

Akurat bylem w Jicinie,dwa tygodnie temu.To chyba najspokojniejsze miejsce na Ziemi:))Skoro w takim miejscu ludzie wychodza na ulice wkurzeni,to znaczy ze musi byc jakas przyczyna tych niepokojow.Tego oczywiscie nikt wprost nie powie bo poprawnosc polityczna nie pozwala....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: coraz mniej perspektyw na pokojowe rozwiązanie na Ukrainie
dodane 2015-01-29 (12:30) 2 godziny i 51 minut temu

materiał wideo

Aleksander Łukaszenka: nie jestem zadowolony z pracy części polskich księży
dodane 2015-01-29 (12:50) 2 godziny i 31 minut temu

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 1 dzień 3 godziny i 21 minut temu

Wirus ebola uległ znacznej mutacji, nie wiadomo jeszcze, jak groźnej
dodane 2015-01-29 (12:24) 2 godziny i 57 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 1 dzień 3 godziny i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 577