więcej

Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-08-25 (01:45) 1 rok 3 miesiące 24 dni 9 godzin i 23 minuty temu
drukuj

Do antyromskich wystąpień doszło w kilku miastach Czech. Jak poinformowały władze, najwięcej prawicowych ekstremistów demonstrowało w Ostrawie. Podczas starć z policją zatrzymano tam około 60 demonstrantów.

W Ostrawie, na północnym wschodzie kraju, demonstrowało około tysiąca prawicowych radykałów.

Demonstranci zeszli z wyznaczonej przez władze trasy. Zachowywali się agresywnie, atakując werbalnie Romów, którzy z dachów i okien swych mieszkań obserwowali marsz. Gdy ekstremiści zaczęli niszczyć mienie publiczne oraz rzucać w policjantów kamieniami, cegłami i butelkami, demonstrację rozpędziły specjalne jednostki czeskiej policji, używając m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Do antyromskich demonstracji, choć znacznie mniejszych i spokojniejszych niż w Ostrawie, doszło także w kilku innych miastach, m.in. w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Pilznie, Varnsdorfie, Jiczinie i Duchcowie.

W Czechach mieszka ponad 200 tysięcy Romów. W latach 2008-2012 Europejskie Centrum Praw Romów odnotowało 47 rasistowskich ataków na mniejszość romską. Zginęło 5 osób a 22 zostały ranne.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 287 96.63%
nie 10 3.37%

Przeczytaj też

Policja rozpędziła antyromską demonstrację w Budziejowicach

dodane 2013-07-06 (23:05) 1 rok 5 miesięcy 12 dni 12 godzin i 3 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (447)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

196
2
~Janek1952 2013-08-25 (05:04) 1 rok 3 miesiące 24 dni 6 godzin i 4 minuty temu

Za co ich lubić. Chorzowscy cyganie, kradną z ogródka wszystko co z metalu. I nic nie można zrobić, bo jest zbyt drobna strata. Pokrywy kanalizacji, to ich robota, choć nie tylko. Nie jestem rasistą, ale to się musi skończyć. To jest uciążliwe i staje się plagą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

221
33
~jarek 2013-08-25 (08:28) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 40 minut temu

A my nie chcemy żydów w Polsce

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

191
5
~polak 2013-08-25 (08:23) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 45 minut temu

nie jestem rasistą - ale cyganie to brudasy , awanturnicy i nieroby

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

200
20
~Anty- Rom 2013-08-25 (05:13) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 55 minut temu

A kiedy Polacy zrobia porzadek z ta romska cholota piepszonymi nierobami zlodziejami prymitywami bez. szkoly podstawowej.To. cyganskie towarzystwo powinno mieszkac w specjalnych gettach bez prawa kontaktu z bialym czlowiekiem.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

173
1
~wawo 2013-08-25 (05:33) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 35 minut temu

W W-wie od dawna nie spotyka sie już na ulicach cyganek. Wyniosły się do Londynu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

168
3
~maks @ 2013-08-25 (05:06) 1 rok 3 miesiące 24 dni 6 godzin i 2 minuty temu

no i Czesi mają rację!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

166
2
~birk 2013-08-25 (05:41) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 27 minut temu

gdyby romowie przyjęli styl życia panstwa w którym zamieszkali ,napewno nikt by nie protestował , a tak to brud i syf przy ich domostwach (bo przecież są słuzby które powinny po nich sprzątać) zebranina nachalna , kradzieże itp. wszędzie tak jest , tam gdzie romowie zaadoptowali sie nikt im nie dokucza

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

160
5
~Bob 2013-08-25 (07:03) 1 rok 3 miesiące 24 dni 4 godziny i 5 minut temu

Zadam pytanie.Czy ktoś zna Cygana,który jest np.hydraulikiem,szewcem,spawaczem,konserwatorem zabytków,lekarzem itp.itd.Ja nie choć mam 53 lata i niejedno widziałem.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

132
5
~darioo 2013-08-25 (05:10) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 58 minut temu

popieram ich , musza bronic swego

odpowiedz

120
7
~Obserwator 2013-08-25 (05:43) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 25 minut temu

Aj waj ajajaj, od razu epitety "prawicowi ekstremiści" - a przecież to tylko dzielni Czesi - Naród z charakterem szanowany w świecie.

odpowiedz

112
2
~Lach 2013-08-25 (07:54) 1 rok 3 miesiące 24 dni 3 godziny i 14 minut temu

Czesi to spokojni ludzie, więc musiało im nieźle dopiec skoro się ruszyli. I wcale się nie dziwię. Cyganie nie tylko żyją na koszt innych to jeszcze kradną, niszczą i brudzą wszystko wokoło, włącznie z własnym najbliższym obejściem. To jest dzicz. Czas najwyższy żeby się ucywilizowali albo ich los będzie coraz gorszy i gorszy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

96
14
~Piniol 2013-08-25 (05:16) 1 rok 3 miesiące 24 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Czesi nie chcą Romów a nas Anglicy !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

92
13
~Patriota 2013-08-25 (10:21) 1 rok 3 miesiące 24 dni i 47 minut temu

Brawo bracia Czesi!!!! .Bierzmy z was przykład ,my pogonimy Zydow potem Cyganow,.POLSKA DLA POLAKOW!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

81
2
~SUUKHOY 2013-08-25 (08:05) 1 rok 3 miesiące 24 dni 3 godziny i 3 minuty temu

8;00 SĄDZĄC PO OPINIACH WSTAŁO DOPIERO DWÓCH CYGANÓW RESZTA ŚPI .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

88
13
~jj 2013-08-25 (08:55) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 13 minut temu

czystki powinny się odbyć na całym świecie i dla przykładu turków wygonić z niemiec, polaków z anglii a algierczyków z francji

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

71
3
~utrzymujący ,,to-to" 2013-08-25 (08:34) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 34 minuty temu

nikt nie chce robactwa.szacun dla Czechów

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

71
4
~typ 2013-08-25 (08:13) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 55 minut temu

ciekawe kiedy wroca do Indii skad przybyli

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

67
1
~Observer 2013-08-25 (08:10) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 58 minut temu

Wystarczy zobaczyć Cyganki /tak, tak!! nie żadne tam "Romki"!!/ w barze mlecznym. Awanturujace się , wyzywające personel od k...l, plujące na podłogę, z wrzeszczącymi dzieciakami, hałaśliwe, krzykliwe.

odpowiedz

65
1
~nie_jestem_rasista 2013-08-25 (11:20) 1 rok 3 miesiące 23 dni 23 godziny i 48 minut temu

nie jestem rasista, ale zapraszam do mego miasta. grupka 50 nieskalanych praca cyganow od lat zajmuje rynek. zlodzieje, smierdziele i szuje. nienawidze cyganow. ale dlatego ze sami sobie taka opinie wypracowali. banda nierobow.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

62
0
~collins01 2013-08-25 (08:33) 1 rok 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 35 minut temu

Akurat bylem w Jicinie,dwa tygodnie temu.To chyba najspokojniejsze miejsce na Ziemi:))Skoro w takim miejscu ludzie wychodza na ulice wkurzeni,to znaczy ze musi byc jakas przyczyna tych niepokojow.Tego oczywiscie nikt wprost nie powie bo poprawnosc polityczna nie pozwala....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień i 44 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 1 godzinę i 3 minuty temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 1 dzień 1 godzinę i 13 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 23 godziny i 8 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 22 godziny i 38 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28708