więcej

Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-08-25 (01:45) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 2 godziny i 36 minut temu
drukuj

Do antyromskich wystąpień doszło w kilku miastach Czech. Jak poinformowały władze, najwięcej prawicowych ekstremistów demonstrowało w Ostrawie. Podczas starć z policją zatrzymano tam około 60 demonstrantów.

W Ostrawie, na północnym wschodzie kraju, demonstrowało około tysiąca prawicowych radykałów.

Demonstranci zeszli z wyznaczonej przez władze trasy. Zachowywali się agresywnie, atakując werbalnie Romów, którzy z dachów i okien swych mieszkań obserwowali marsz. Gdy ekstremiści zaczęli niszczyć mienie publiczne oraz rzucać w policjantów kamieniami, cegłami i butelkami, demonstrację rozpędziły specjalne jednostki czeskiej policji, używając m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Do antyromskich demonstracji, choć znacznie mniejszych i spokojniejszych niż w Ostrawie, doszło także w kilku innych miastach, m.in. w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Pilznie, Varnsdorfie, Jiczinie i Duchcowie.

W Czechach mieszka ponad 200 tysięcy Romów. W latach 2008-2012 Europejskie Centrum Praw Romów odnotowało 47 rasistowskich ataków na mniejszość romską. Zginęło 5 osób a 22 zostały ranne.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 287 96.63%
nie 10 3.37%

Przeczytaj też

Policja rozpędziła antyromską demonstrację w Budziejowicach

dodane 2013-07-06 (23:05) 1 rok 2 miesiące 25 dni 5 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach


Opinie (447)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~PostępowaPrawdziwa Polka 2013-08-25 (12:40) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 15 godzin i 41 minut temu

Marzę o Polsce WOLNEJ od SŁOWIAN --- Rządy Premierów: Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska zrobiły w tym zakresie dużo dobrego zmuszając miliony Aborygenów z Polski w wieku rozrodczym do emigracji zarobkowej. - Mam nadzieję, że nie wrócą. - Dużo dobrego robi także NFZ uniemożliwiając milionom faszystowskich moherów dostęp do opieki zdrowotnej; lekarzy specjalistów i szpitali.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~.B 2013-08-25 (12:11) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 10 minut temu

No, patrzcie, państwo - przecież Czesi to taki spokojny i przyjazny naród... podobno.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
10
~Polacy 2013-08-25 (09:00) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 19 godzin i 21 minut temu

bracia Czesi musicie jakoś się z tą zarazą żyć,my mamy u nas to samo z pisowcami

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
0
~Rumcajs 2013-08-25 (11:01) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 20 minut temu

Cyganska holota najezdza Niemcy. Rumuni (Romowie) i Bulgarzy wyjezdzaja masowo do Niemiec bo tam: "dobrze","od razu dostaje sie socjal i harz 4"(zapomogi), "kindergeld"(zapomoga na dzieci), "tam jest raj, nie trzeba pracowac, panstwo daje pieniadze samo z siebie". No i Niemcy biora sobie holote, która na przslowiowy "krzywy ryj" przyjezdza zeby sobie pocmokac cyca zapomogi, ale bron boze nie pracowac. Wszystko dzieki zwiazkowi baranów pod nazwa "Unia Europejska".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~\\zz 2013-08-25 (12:46) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 15 godzin i 35 minut temu

White Power !

odpowiedz

65
1
~nie_jestem_rasista 2013-08-25 (11:20) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 1 minutę temu

nie jestem rasista, ale zapraszam do mego miasta. grupka 50 nieskalanych praca cyganow od lat zajmuje rynek. zlodzieje, smierdziele i szuje. nienawidze cyganow. ale dlatego ze sami sobie taka opinie wypracowali. banda nierobow.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
6
~Rep.Cz.winna 2013-08-25 (11:59) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 22 minuty temu

Romowie nie pracują w Czechach , bo nikt ich nie chce przyjąć do pracy. Nie chcą przyjąć , bo nie mają zawodu a zawodu nie mają , bo nie mają wyuczonego zawodu. A nie mają , bo państwo czeskie nie miało interesu młodzieży Romów uczyć konkretnych zawodów. To tylko władze Rep.Czeskiej są winne takiej sytuacji. ! ! ! No chyba, że "" nasz Tusk" . Pepik zawsze będzie pepikiem .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
13
~Xxx 2013-08-25 (11:48) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 33 minuty temu

Bylam w Czechach pare miesiecy temu i moge stwierdzic ze Czesi to sa ostrzy rasisci... Kraj cofniety z kultura.... Za rasizm powinni byc karani jak w Uk......

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
4
~Strzelec 2013-08-25 (10:46) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 35 minut temu

Uszczelnić granice z Polską, żeby to do nas nie przelazło.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~pardons 2013-08-25 (12:44) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 15 godzin i 37 minut temu

z roamami czy arabami zawsze jakis problem dosc denerwujace nacje

odpowiedz

12
0
~adm 2013-08-25 (12:08) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 13 minut temu

Czesi - mądry naród !!!

odpowiedz

17
1
~Dolnoślązakz domieszką Cygańskiej krwii 2013-08-25 (11:27) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Sami sobie cyganie winni. Jeżeli jest choć jeden Cygan uczciwy to niech potępi tych Cyganów którzy wyrabiają taką paskudna opinię o Cyganach. Kiedyś dawno Cyganie byli uczciwi i pracowici. Byli kowalami, bielili kotły i najwspanialsze patelnie robili. U nas w rodzinie jest patelnia zrobiona przez cygana w 1858 roku i dalej służy. Wtedy już Cyganie zaczęli handlować końmi z to był początek ich przekrętów. Pobudzali chemicznie stare CHABETY żeby zachowywali się jak wspaniałe ogiery. Teraz pod Wałbrzyskimi marketami oszukują ludzi,sprzedają kurtki z dermy jako skórzane. Jak kogoś interesuje to mam spisanych kilkanaście numerów samochodów tych cyganów. Ostatnio sprzedają rożne narzędzia po budowach które kupują w BIEDRONCE i nalepiają na nich nalepki z BOSCHA czy HITACHI. A kto znający się kupi samochód od Cygana, no obrońcy Cyganów napiszcie mi ze kupicie samochód od cygana??? Jest odważny??? Wiecie jak RASUJĄ te samochody sprowadzane z Zachodu?? A jak potrafią sprytnie liczniki przekręcać???? Oczywiście do tyłu. Jak dziury zalepiają papierem samoprzylepnym i baranek na wierzch. Oczywiście żaden z ich samochodów nie jest BITY. A we Wrocławiu jak tyranizują ta swoją orkiestrą na Rynku???? Już nie żebrają za swoje rzęcholenie a wręcz WYMUSZAJĄ datki do czapki i spróbuj im nie dać??? Ja zawsze pytam czy płacą podatki od darowizn i zaraz wołam Policję skarbową i Cyganie mnie już znają i się boją mnie.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
0
~Erudyta 2013-08-25 (12:06) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 15 minut temu

Romowie to holota. Oni nie pracuja nie z braku pracy, tylko z braku checi. Predzej ida zebrac. Jeden na 100000000 moze ma i prace, ale zapewne jest "dziwolagiem" u swoich ziomków.

odpowiedz

5
8
~polak 2013-08-25 (11:31) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 50 minut temu

mozna miec do nich wiele zastrzezen.jednak jak mowil jezus niech rzuci pierwszy kamien ten kto jest bez wad...Polacy to taki narod,ze my nikogo nie lubimy i nikogo obcego nie akceptujemy,a mamy zal do innych narodow,ze nas nie akceptuja........Po to Bog dal czlowiekowi mozg zeby z niego korzystal.Widac zrobil blad

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
4
~GAGA 2013-08-25 (11:37) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 44 minuty temu

A KIEDY W KOŃCU POLACYSIĘ OBUDZĄ I POGROMIĄ PASO-ŻYDÓW Z POLSKI???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
2
~Komputerowiec 2013-08-25 (10:36) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 45 minut temu

Ależ ROM jest potrzebny! Są urządzenia w których pamięć nie może być modyfikowana!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
2
~kristof 2013-08-25 (11:38) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 43 minuty temu

ja tez nie chce tych wrednych romów co kradna oszukuja i snuja sie w niedziele po galeriach drąć te swoje tłuste pyski i te baby szcsekajace i rozpasłe bachory kradnace w sklepach....obrzydliwe i bezxczelne zachowanie prowokujace spokojnych ludzi.....precz z nimi ...niech zyja sobie w rumunii bo tam ich mijesce. do tego wsty nam przynoszą zagranicą kradnąc i mówiąc po polsku..... ciecie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~BERLINER 2013-08-25 (11:59) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 16 godzin i 22 minuty temu

NIEMCY - mieszkałem kiedyś z cygaństwem tak zwany Heim czyli dom przejściowy, mieszkali cyganie z Rumuni to cygan miał 3 kobiety i 17 dzieci, dziecko nie dostało jeść jak jak coś nie ukradło i nie przyniosło do mieszkania, był wyganiany z mieszkania.

odpowiedz

43
3
~ja 2013-08-25 (08:49) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Zobaczcie na YT jak wygląda cygański,o przepraszam romski porządek.Jakiś Czech nagrał ich poczynania.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

24
1
~nerwus 2013-08-25 (11:00) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 21 minut temu

Nawet nie można powiedzieć "cygan"... romy wymyślili... romy to były w amidze

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Pierwszy cud Ewy Kopacz: Jarosław Kaczyński uścisnął dłoń Donaldowi Tuskowi
dodane 2014-10-01 (13:20) 15 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

14. premier III Rzeczypospolitej wygłosiła exposé
dodane 2014-10-01 (10:05) 18 godzin i 16 minut temu

Bronisław Komorowski: dobre expose
dodane 2014-10-01 (11:40) 16 godzin i 41 minut temu

Dreamliner zawrócił do Warszawy. Na pokładzie zmarł pasażer
dodane 2014-09-30 (20:11) 1 dzień 8 godzin i 10 minut temu

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 1 dzień 13 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 5767