więcej

Antyromskie demonstracje w Czechach, interweniowała policja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-08-25 (01:45) 10 miesięcy 29 dni 12 godzin i 37 minut temu
drukuj

Do antyromskich wystąpień doszło w kilku miastach Czech. Jak poinformowały władze, najwięcej prawicowych ekstremistów demonstrowało w Ostrawie. Podczas starć z policją zatrzymano tam około 60 demonstrantów.

W Ostrawie, na północnym wschodzie kraju, demonstrowało około tysiąca prawicowych radykałów.

Demonstranci zeszli z wyznaczonej przez władze trasy. Zachowywali się agresywnie, atakując werbalnie Romów, którzy z dachów i okien swych mieszkań obserwowali marsz. Gdy ekstremiści zaczęli niszczyć mienie publiczne oraz rzucać w policjantów kamieniami, cegłami i butelkami, demonstrację rozpędziły specjalne jednostki czeskiej policji, używając m.in. gazu łzawiącego i pałek.

Do antyromskich demonstracji, choć znacznie mniejszych i spokojniejszych niż w Ostrawie, doszło także w kilku innych miastach, m.in. w Czeskich Budziejowicach, Brnie, Pilznie, Varnsdorfie, Jiczinie i Duchcowie.

W Czechach mieszka ponad 200 tysięcy Romów. W latach 2008-2012 Europejskie Centrum Praw Romów odnotowało 47 rasistowskich ataków na mniejszość romską. Zginęło 5 osób a 22 zostały ranne.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 287 96.63%
nie 10 3.37%

Przeczytaj też

Policja rozpędziła antyromską demonstrację w Budziejowicach

dodane 2013-07-06 (23:05) 1 rok 17 dni 15 godzin i 17 minut temu

W innych serwisach


Opinie (447)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~PostępowaPrawdziwa Polka 2013-08-25 (12:40) 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

Marzę o Polsce WOLNEJ od SŁOWIAN --- Rządy Premierów: Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska zrobiły w tym zakresie dużo dobrego zmuszając miliony Aborygenów z Polski w wieku rozrodczym do emigracji zarobkowej. - Mam nadzieję, że nie wrócą. - Dużo dobrego robi także NFZ uniemożliwiając milionom faszystowskich moherów dostęp do opieki zdrowotnej; lekarzy specjalistów i szpitali.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~.B 2013-08-25 (12:11) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 11 minut temu

No, patrzcie, państwo - przecież Czesi to taki spokojny i przyjazny naród... podobno.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
10
~Polacy 2013-08-25 (09:00) 10 miesięcy 29 dni 5 godzin i 22 minuty temu

bracia Czesi musicie jakoś się z tą zarazą żyć,my mamy u nas to samo z pisowcami

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
0
~Rumcajs 2013-08-25 (11:01) 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 21 minut temu

Cyganska holota najezdza Niemcy. Rumuni (Romowie) i Bulgarzy wyjezdzaja masowo do Niemiec bo tam: "dobrze","od razu dostaje sie socjal i harz 4"(zapomogi), "kindergeld"(zapomoga na dzieci), "tam jest raj, nie trzeba pracowac, panstwo daje pieniadze samo z siebie". No i Niemcy biora sobie holote, która na przslowiowy "krzywy ryj" przyjezdza zeby sobie pocmokac cyca zapomogi, ale bron boze nie pracowac. Wszystko dzieki zwiazkowi baranów pod nazwa "Unia Europejska".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~\\zz 2013-08-25 (12:46) 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 36 minut temu

White Power !

odpowiedz

65
1
~nie_jestem_rasista 2013-08-25 (11:20) 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 2 minuty temu

nie jestem rasista, ale zapraszam do mego miasta. grupka 50 nieskalanych praca cyganow od lat zajmuje rynek. zlodzieje, smierdziele i szuje. nienawidze cyganow. ale dlatego ze sami sobie taka opinie wypracowali. banda nierobow.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
6
~Rep.Cz.winna 2013-08-25 (11:59) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Romowie nie pracują w Czechach , bo nikt ich nie chce przyjąć do pracy. Nie chcą przyjąć , bo nie mają zawodu a zawodu nie mają , bo nie mają wyuczonego zawodu. A nie mają , bo państwo czeskie nie miało interesu młodzieży Romów uczyć konkretnych zawodów. To tylko władze Rep.Czeskiej są winne takiej sytuacji. ! ! ! No chyba, że "" nasz Tusk" . Pepik zawsze będzie pepikiem .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
13
~Xxx 2013-08-25 (11:48) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 34 minuty temu

Bylam w Czechach pare miesiecy temu i moge stwierdzic ze Czesi to sa ostrzy rasisci... Kraj cofniety z kultura.... Za rasizm powinni byc karani jak w Uk......

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
4
~Strzelec 2013-08-25 (10:46) 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 36 minut temu

Uszczelnić granice z Polską, żeby to do nas nie przelazło.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~pardons 2013-08-25 (12:44) 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 38 minut temu

z roamami czy arabami zawsze jakis problem dosc denerwujace nacje

odpowiedz

12
0
~adm 2013-08-25 (12:08) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 14 minut temu

Czesi - mądry naród !!!

odpowiedz

17
1
~Dolnoślązakz domieszką Cygańskiej krwii 2013-08-25 (11:27) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 55 minut temu

Sami sobie cyganie winni. Jeżeli jest choć jeden Cygan uczciwy to niech potępi tych Cyganów którzy wyrabiają taką paskudna opinię o Cyganach. Kiedyś dawno Cyganie byli uczciwi i pracowici. Byli kowalami, bielili kotły i najwspanialsze patelnie robili. U nas w rodzinie jest patelnia zrobiona przez cygana w 1858 roku i dalej służy. Wtedy już Cyganie zaczęli handlować końmi z to był początek ich przekrętów. Pobudzali chemicznie stare CHABETY żeby zachowywali się jak wspaniałe ogiery. Teraz pod Wałbrzyskimi marketami oszukują ludzi,sprzedają kurtki z dermy jako skórzane. Jak kogoś interesuje to mam spisanych kilkanaście numerów samochodów tych cyganów. Ostatnio sprzedają rożne narzędzia po budowach które kupują w BIEDRONCE i nalepiają na nich nalepki z BOSCHA czy HITACHI. A kto znający się kupi samochód od Cygana, no obrońcy Cyganów napiszcie mi ze kupicie samochód od cygana??? Jest odważny??? Wiecie jak RASUJĄ te samochody sprowadzane z Zachodu?? A jak potrafią sprytnie liczniki przekręcać???? Oczywiście do tyłu. Jak dziury zalepiają papierem samoprzylepnym i baranek na wierzch. Oczywiście żaden z ich samochodów nie jest BITY. A we Wrocławiu jak tyranizują ta swoją orkiestrą na Rynku???? Już nie żebrają za swoje rzęcholenie a wręcz WYMUSZAJĄ datki do czapki i spróbuj im nie dać??? Ja zawsze pytam czy płacą podatki od darowizn i zaraz wołam Policję skarbową i Cyganie mnie już znają i się boją mnie.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
0
~Erudyta 2013-08-25 (12:06) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 16 minut temu

Romowie to holota. Oni nie pracuja nie z braku pracy, tylko z braku checi. Predzej ida zebrac. Jeden na 100000000 moze ma i prace, ale zapewne jest "dziwolagiem" u swoich ziomków.

odpowiedz

5
8
~polak 2013-08-25 (11:31) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 51 minut temu

mozna miec do nich wiele zastrzezen.jednak jak mowil jezus niech rzuci pierwszy kamien ten kto jest bez wad...Polacy to taki narod,ze my nikogo nie lubimy i nikogo obcego nie akceptujemy,a mamy zal do innych narodow,ze nas nie akceptuja........Po to Bog dal czlowiekowi mozg zeby z niego korzystal.Widac zrobil blad

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
4
~GAGA 2013-08-25 (11:37) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 45 minut temu

A KIEDY W KOŃCU POLACYSIĘ OBUDZĄ I POGROMIĄ PASO-ŻYDÓW Z POLSKI???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
2
~Komputerowiec 2013-08-25 (10:36) 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 46 minut temu

Ależ ROM jest potrzebny! Są urządzenia w których pamięć nie może być modyfikowana!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
2
~kristof 2013-08-25 (11:38) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 44 minuty temu

ja tez nie chce tych wrednych romów co kradna oszukuja i snuja sie w niedziele po galeriach drąć te swoje tłuste pyski i te baby szcsekajace i rozpasłe bachory kradnace w sklepach....obrzydliwe i bezxczelne zachowanie prowokujace spokojnych ludzi.....precz z nimi ...niech zyja sobie w rumunii bo tam ich mijesce. do tego wsty nam przynoszą zagranicą kradnąc i mówiąc po polsku..... ciecie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~BERLINER 2013-08-25 (11:59) 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 23 minuty temu

NIEMCY - mieszkałem kiedyś z cygaństwem tak zwany Heim czyli dom przejściowy, mieszkali cyganie z Rumuni to cygan miał 3 kobiety i 17 dzieci, dziecko nie dostało jeść jak jak coś nie ukradło i nie przyniosło do mieszkania, był wyganiany z mieszkania.

odpowiedz

43
3
~ja 2013-08-25 (08:49) 10 miesięcy 29 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Zobaczcie na YT jak wygląda cygański,o przepraszam romski porządek.Jakiś Czech nagrał ich poczynania.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

24
1
~nerwus 2013-08-25 (11:00) 10 miesięcy 29 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Nawet nie można powiedzieć "cygan"... romy wymyślili... romy to były w amidze

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Utracono kontakt z samolotem lecącym z Burkina Faso
dodane 2014-07-24 (11:34) 2 godziny i 48 minut temu

Wyrok Trybunału Praw Człowieka ws. więzień CIA w Polsce
dodane 2014-07-24 (12:52) 1 godzinę i 30 minut temu

Polski MSZ zabrał głos ws. decyzji Trybunału
dodane 2014-07-24 (13:10) 1 godzinę i 12 minut temu

Prokuratura: przeszukanie u ks. Mokrzyckiego dokonane w sposób prawidłowy
dodane 2014-07-24 (12:55) 1 godzinę i 27 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 6044