Strona główna serwisu
35 lat temu zmarł papież Jan Paweł I
35 lat temu zmarł papież Jan Paweł I

35 lat temu zmarł papież Jan Paweł I

Jego pontyfikat trwał tylko 33 dni. Był nazywany "uśmiechniętym papieżem". Dziś mija 35 lat od niespodziewanej śmierci Jana Pawła I, poprzednika kardynała Karola Wojtyły na Tronie Piotrowym.
Papież Jan Paweł I Papież Jan Paweł I ()
Mimo tego, że był papieżem krótko, zyskał wielką sympatię wiernych. Zaledwie 33 dni po wyborze niepodziewanie zmarł rankiem 28 września 1978 roku. Miał 65 lat.

Kardynał Albino Luciani, patriarcha Wenecji, był 263. papieżem. Jako pierwszy w historii przyjął podwójne imię Jana Pawła na cześć swoich dwóch poprzedników - Jana XXIII i Pawła VI. Nie życzył sobie, by noszono go w lektyce, nie chciał też nosić tiary, która była symbolem bogactwa i przepychu.

Oficjalnie podano, że przyczyną jego śmierci był atak serca, jednak nie brakło spekulacji np. o tym, że stała za nią włoska mafia. Nigdy jednak tego nie dowiedziono.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (128)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
80
LRO 2013-09-28 (14:56) 14 godzin i 11 minut temu

Mógł odmienić losy Kościoła. Niespodziewanie zmarł - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie jest tajemnicą, że JPII zaangażował się w walkę ze światową komuną i był na usługach antykomunistycznej polityki USA. Do tego celu zainspirował i aktywizował polski ruch społeczny *Solidarność*. Dolary z CIA i IZAELA poprzez Watykan skutecznie ten ruch wspomagały. To na polecenie przedstawicieli Waszej Świątobliwości potajemnie przelewaliśmy pieniądze organizacjom politycznym i religijnym na całym świecie* pisał do JPII szef Banco Ambrosiano Roberto Calvi, zamordowany w 1982 r. Robotnicy zostali sprytnie wykorzystani dla cudzych celów, a po obaleniu komuny, pozostawiono im przetrwanie na śmietnikach. JPII był świetnym aktorem i organizował ogromne widowiska dla tłumów wiernych. Wzywał publicznie Niebiosa: "Niech zstąpi Duch", a przecie wiedział doskonale, że nie ma najmniejszego wpływu na wolę, moc i wyroki Opatrzności. Grał jednak swą rolę dla ufających mu owieczek. Ale pod koniec, widząc fiasko "Solidarności", szeptał do Wałęsy: *wróćcie do korzeni*. Czy nieznane w dotychczasowej historii skłócenie Polaków, to skutek tych modłów? Czy dziś Niebiosa oczekują na nowego lokatora? Czy ziemskie gremium dysponuje miejscem w Niebie? Spektakl dla owieczek nadal trwa. O to wielka tajemnica wiary złoto euro i dolary !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
67
~ula 2013-09-28 (13:46) 15 godzin i 21 minut temu

Warto poczytać o Nim i Jego śmierci, ciekawa lektura o kolejnej zbrodni Watykanu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
82
~lutt 2013-09-28 (15:00) 14 godzin i 7 minut temu

Kilka dni ukazała się informacja, że we wrześniu 1978 r., czyli jeszcze przed śmiercią Jana Pawła I, Wyszyński i Wojtyła prowadzili tajne rozmowy w Niemczech w sprawie przejęcia tronu piotrowego przez Polaka. Pytanie: skąd wiedzieli, że wkrótce będą nowe wybory?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
63
~obywatel 2013-09-28 (17:00) 12 godzin i 7 minut temu

". Zaledwie 33 dni po wyborze niepodziewanie zmarł rankiem 28 września 1978 roku. Miał 65 lat. "?! Nie zmarł! Tylko został zamordowany (otruty) !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
65
~Marek 2013-09-28 (13:47) 15 godzin i 20 minut temu

To samo czeka Franciszka - za bardzo sie wychyla i to kluje czarnych, fioletowych i czerwonych w oczy a i podwaza ich wiarygodnosc. Rozpuscily sie paniska i ciezko teraz z przepychu zrezygnowac...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
48
~tio 2013-09-28 (13:50) 15 godzin i 17 minut temu

Franciszek uważaj...oni nie przebaczają

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
49
~myślący 2013-09-28 (16:55) 12 godzin i 12 minut temu

W Watykanie tak samo jak i w Moskwie reformatorzy szybko umierali :))) To były dwa totalitarne reżymy !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
47
~kobra47 2013-09-28 (13:45) 15 godzin i 22 minut temu

No Frańciszek mniej sie na baczności uważaj z kim zadzierasz mafia Watykańska czuwa i nie pozwoli na dalekie zmiany .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
39
~Prawda was ud... 2013-09-28 (15:02) 14 godzin i 5 minut temu

Czy podstawowym obowiązkiem następcy po zamordowanym JPI nie było wyjaśnienie tej zbrodni???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
46
~Zorro 2013-09-28 (14:37) 14 godzin i 30 minut temu

Troszkę zbrodniczej chrześcijańskiej historii Europy, do której, powrotu tak namawiają rozmaite Rydzyki,Brudzińscy i Terlikowskie. Na obradującym w 909 r.synodzie w Trosle, abp. Reims Herve, zarzucił biskupom niemoralne prowadzenie się i stwierdził: Plaga nierządu kala dostojników kościoła tak bardzo, że księża którzy mieli nauczać innych i uwolnić od zgnilizny, sami gniją w plugastwie ! W Rzymie margrabina Tusculum spowodowała że jej kochanek Jan został arcybiskupem, a póżniej papieżem [jako Jan X] Jej córka Marozja, z powodu której zostaje on zamordowany w więzieniu, utrzymywała kontakty seksualne z Sergiuszem II , a owoc tego związku, 25-letni syn, został papieżem jako Jan XI, który także wkrótce został zlikwidowany w więzieniu. Jan XII [został papieżem w wieku 18-lat] utrzymywał kontakty seksualne z własnymi siostrami, dopóki w 964 r. nie zmarł w trakcie sexu. Papież Bonifacy VII który w 974 r. rozkazał udusić swego poprzednika Benedykta VI, sam został zamordowany w 985 r., uchodził za straszną kanalię. Benedykt IX [1032-1045]który drogą przekupstwa objął papiestwo, już jako 15-latek, - póżniej je zwolnił za znaczną sumę, miał na sumieniu otrucie papieża Klemensa II. Słusznie tedy zauważył biskup Werony Ratcher: Nasi duchowni są niestety gorsi niż świeccy !! Kto z obecnie żyjących ma ochotę brać nauki od tych KANALII ???????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
36
~lilka 2013-09-28 (14:14) 14 godzin i 53 minut temu

Zmarł czy został zamordowany?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
35
~Bezebeusz 2013-09-28 (15:17) 13 godzin i 50 minut temu

Taaaak, chciał zrobić rewolucję, więc musiał umrzeć! Chciał rozbić beton i mafię kościelną, więc go zlikwidowano! Oby papież Franciszek miał więcej szczęścia i dokończył to, co zaczął! Niech Go chronią wszystkie dobre moce, z niebiańskimi na czele, aby mógł oczyścić Kościół ze zła !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
37
~marynika 2013-09-28 (14:00) 15 godzin i 7 minut temu

Dla jednych to była niespodziewana,a dla niektórych zaplanowana.Zapowiedział ,że sprawdzi watykańskie banki i strach padł na tych co pieniądze mafi włoskiej tam mieli.Nie mieli wyboru,usunięto problem.W historii papiestwa nie pierwszy to raz.Trucizny były na porzadku dziennym.Taka to swiętość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
43
~Marzena 2013-09-28 (13:38) 15 godzin i 29 minut temu

No , ciekawe kiedy dowiem się , że ten papież też miał zawał ? W sumie i tak długo mu się udaje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
36
~ola 2013-09-28 (17:00) 12 godzin i 7 minut temu

Zanim zmarl, to juz zamowiono trumne. takie cuda tylko w Watykanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
33
~k,k 2013-09-28 (14:36) 14 godzin i 31 minut temu

Raczej Czarna mafia a nie Włoska.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
33
~kola 2013-09-28 (14:37) 14 godzin i 30 minut temu

kościół dziś był by inny ,ale powiedział ze weżnie się za finanse kościoła i wiadomo mafia watykańska nie dała ,ale gdyby po nim był Franciszek też by było lepiej , a tak zmarnowane 35 lat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~hehe 2013-09-28 (14:37) 14 godzin i 30 minut temu

tjaaa a w rekach zmarlego byly podobno papiery dot. banku watykanskiego i to te papiery mialy tenze zawal spowodowac...guzik prawda...Jan Pawel I powiedzial cos publicznie pare dni wczesniej i pewne grupy bardzo sie tego wystraszyly...podobnie jak Kennedy mowil o tajnych organizacjach i o obronie przed konspiracyjnymi zrzeszeniami i tajemnicami...zreszta o tym co sie dzieje czasami w nocy w Kaplicy Sykstynskiej mowili inni tez- np. Malachi...poszukajcie a znajdziecie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
32
~Makiks 2013-09-28 (16:56) 12 godzin i 11 minut temu

Tak niespodziewanie. Nie pasował klechom Papież reformator, to go usunęli. Franciszek musi się pilnować i otoczyć zaufanymi ludźmi. Trzymam za niego kciuki. Może chłopisko zrobi porządek wśród kleru, który rozpasał się do granic możliwości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
34
~normalny 2013-09-28 (17:01) 12 godzin i 6 minut temu

Los Kościoła jest już przesądzony! Delegalizacja i zniszczenie!

odpowiedz