Strona główna serwisu
20 października kanonizacja Jana Pawła II?

20 października kanonizacja Jana Pawła II?

Pierwszym świętym, którego papież Franciszek może wynieść na ołtarze już w październiku, mógłby być Jan Paweł II - podała włoska agencja prasowa Ansa.
Kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy inauguracyjnej papieża Franciszka Kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy inauguracyjnej papieża Franciszka ()
Według agencji nowy papież zapewnił o tym tuż po swym wyborze kardynała Stanisława Dziwisza. Ten jednak twierdzi, że nie rozmawiał z papieżem Franciszkiem na temat ewentualnej kanonizacji Jana Pawła II. - Nie rozmawialiśmy na temat kanonizacji ze względu na powagę tej sprawy - podkreślił kard. Dziwisz. Wyraził opinię, że tak złożona kwestia wymagałaby specjalnego spotkania, a nie krótkiej rozmowy z papieżem.

W lutym w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych złożono dokumentację wybranego sygnału o możliwym cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. Prefekt kongregacji kardynał Angelo Amato powiedział 20 lutego: "Sprawa postępuje bardzo dobrze".

Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy. Potem do analiz przystąpi komisja teologów, a następnie kardynałów. To zaś oznacza co najmniej kilka miesięcy pracy.


Włoska agencja podała możliwą datę kanonizacji: 20 października. Dominuje jednak przekonanie, że kanonizacja wydaje się bardziej prawdopodobna w przyszłym roku.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (561)
Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
70
~wirus 2013-03-19 (17:41) 1 godzinę i 19 minut temu

Szkoda, że Adaś Kinaszewski nie doczekał. Byłby taki dumny z taty...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
83
memoryxx 2013-03-19 (19:12) 23 godzin i 48 minut temu

Bogato w cudowne zabobony i kult Wojtyłły rozzuchwalony. Szkoda, że z rozumem ubogo i strasznie. Ojczyzna papieża, który rozłożył na łopatki posoborowe próby odtrupienia zacofanej ideologii k.r.k. Przyczynił się do milionów zgonów, zeszłych i przyszłych, zarażonych HIV w Afryce, przez popieranie antykondomowych fobii podległego sobie kleru. Taił prawdę o bezmiarze zbrodni pedofilii w szeregach k.r.k. Chronił tyłki i strzegł fałszywej świętości czarnosukienkowych molestantów seksualnych przed osądzeniem ich karygodnych skłonności przez demokratyczny wymiar sprawiedliwości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
62
~żenada 2013-03-19 (19:04) 23 godzin i 56 minut temu

Cud to jest jak z polskiego budżetu wyparowywuje co roku 10 miliardów złotych w ramach konkordatu !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4