więcej

Obława w Norwegii na polskich przemytników .

WP.PL |  dodane 2013-04-14 (13:15) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 12 godzin i 13 minut temu
drukuj

W Norwegii zatrzymano konwój 14 polskich samochodów dostawczych załadowanych przemycanym z Polski alkoholem. Policja aresztowała pięciu kierowców, część przemytników uciekła do lasu. Trwa obława.



W trakcie rutynowej kontroli w okolicy lotniska Rygge policjanci zatrzymali samochód dostawczy na polskich numerach – relacjonuje portal norweskiego dziennika "VG". Okazało się, że jest po brzegi wyładowany przemycanym alkoholem. W chwili, gdy trwała kontrola, nadjechały kolejne polskie pojazdy wyglądające na przeładowane. W każdym z nich policjanci odkryli około tony nieoclonego piwa, wódki i wina. W zamieszaniu, jakie zrobiło się podczas kontroli, część polskich kierowców uciekła. Policja podejrzewa, że są to członkowie zorganizowanej siatki przestępczej. Obławę na nich relacjonują czołowe norweskie portale informacyjne oraz stacje radiowe.

"Paragraf mafijny"

Norweska policja za pośrednictwem mediów prosi okolicznych mieszkańców o pomoc w ujęciu zbiegów.
- Mieliśmy dziś od rana dużo pracy - tłumaczył się dziennikowi "Dagbladet" Tom Sandberg z dystryktu policyjnego Oestfold. - Jak na razie zatrzymaliśmy 14 samochodów, ale aresztowaliśmy tylko 5 kierowców, reszta pobiegła do lasu - dodaje.

Dziennik "Aftenposten" informuje, że poszukiwanych jest 9 zbiegów. Tom Sandberg powiedział dziennikarzom, iż nie jest zaskoczony skalą zjawiska. - W tym są wielkie pieniądze - rzucił krótko. Policja podejrzewa, że ma do czynienia z członkami tej samej grupy przestępczej, do której należeli skazani na początku kwietnia w Halden obywatele Polski. Ich wyroki określano jako "historyczne", bowiem zastosowano wobec nich tak zwany "paragraf mafijny". Kurierzy zostali oskarżeni nie tylko o przemyt, ale dodatkowo o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, co sprawiło, iż otrzymali bardziej surowe wyroki skazujące. Sąd uznał, że wszyscy byli zawodowymi przemytnikami, nie trudnili się niczym innym, a cały proceder był wyjątkowo skrupulatnie przygotowany. W więzieniu spędzą od pół do półtora roku.

Fala polskiego alkoholu

Przemyt alkoholu i papierosów to w Norwegii coraz poważniejszy problem. Dane Norweskiego Urzędu Celnego są jednoznaczne - tylko w ostatnim roku ujawniono o 30% więcej przemycanego towaru niż rok wcześniej /-/
Przemyt alkoholu i papierosów to w Norwegii coraz poważniejszy problem. Dane Norweskiego Urzędu Celnego są jednoznaczne - tylko w ostatnim roku ujawniono o 30% więcej przemycanego towaru niż rok wcześniej, co oznacza, że szmuglerzy są coraz aktywniejsi. Na początku 2013 roku przedstawiciel Norweskiego Urzędu Celnego postawił w dzienniku "Aftenposten" tezę, że wznosząca się fala przemytu alkoholu jest związana z rosnącą liczbą Polaków w Norwegii. Jego zdaniem przybysze z Polski przemycają głównie dla swoich. Polskich pracowników nie stać na wyjątkowo drogi norweski alkohol, więc chętnie korzystają z oferty rodaków parających się przemytem.

11 kwietnia jeden z przemytników spowodował tragiczny w skutkach wypadek na trasie E18. Jadąc pod wpływem alkoholu samochodem przeładowanym grubo ponad normę przemycanym alkoholem zawadził o ciężarówkę, czego skutkiem był karambol. W wypadku jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Po próbie ucieczki 41-letni Polak został aresztowany, a dzień później postawiono mu pięć poważnych zarzutów. Można podejrzewać, iż wzmożone kontrole na drogach mają związek z tamta sprawą.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 330 82.71%
nie 69 17.29%

Przeczytaj też

Tragiczny wypadek w Norwegii. Polak z ciężkimi zarzutami

dodane 2013-04-11 (21:05) 1 rok 8 miesięcy 9 dni 4 godziny i 23 minuty temu

Tragiczny wypadek w Norwegii. Sprawcą jest polski kierowca

aktualizacja 2013-04-11 (11:55) 1 rok 8 miesięcy 9 dni 13 godzin i 33 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (1062)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
1
~polak 2013-04-14 (22:44) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 2 godziny i 45 minut temu

Niestety drodzy rodacy ale jestescie tam goścmi i musicie przestrzegać norweskie prawo czy to sie wam podoba czy nie!!! Wkrotce będą nas traktować gorzej niż cyganów dzieki moim wspaniałym ziomalom!!! Gratulacje zamiast zlotego rogu ostanie sie jak zwykle ino sznur.

odpowiedz

11
3
~chetny na browca 2013-04-14 (21:43) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 3 godziny i 46 minut temu

a co wam tak przeszkadzają ci przemytnicy nie kradną tylko kupują wszystko w Polsce wiec Polska zarabia jako kraj a ze sobie sprzedają gdzie indziej to tak was boli ,bo zarabiają kasę każdy może tego spróbować jeśli ma odwagę.

odpowiedz

8
0
~jarazz 2013-04-14 (19:38) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 5 godzin i 51 minut temu

Mogli wypic szybko dowody:DDDD

odpowiedz

15
7
~perle 2013-04-14 (19:14) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 6 godzin i 15 minut temu

W POLSCE JUŻ NIE MA POLSKIEGO ALKOHOLU 100% NALEŻY DO OBCYCH GŁÓWNIE ŻYDÓW I CYGANÓW.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
1
~seba dublin 2013-04-14 (17:16) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 8 godzin i 13 minut temu

do kolesia pivo może i Norwegowie byli by 100 lat za murzynami lecz polacy są 300 i nigdy nie będą przed jak Ci się nie podoba w Norwegii bo za drogie jest ci tam piwo to po jaki grom tam siedzisz wracaj do kraju i pij sobie tańsze mieszkam za granicą od ponad 10 lat i nie mam zamiaru wracać spotkałem w swoim życiu mnóstwo ludzi z różnych krajów w tym i polaków i niestety stwierdzam że polacy to strasznie zakompleksiony naród mało który potrafi się cieszyć z tego że ma szansę na godne życie tylko narzekają że flaszka whisky kosztuje 20 euro czy tylko alkohol się dla was liczy? nic po za nim nie ma jakiejś wartości? ja na przykład znalazłem siedmiodniowe wczasy na wyspach kanaryjskich za 158 euro na osobę ciekaw jestem czy wypoczniesz w polsce za 158 złoty na osobę? pewnie tyle kosztuje doba w jakiejś szopie nad morzem nie mam pojęcia i nie chcę wiedzieć

odpowiedz

9
1
~markusad 2013-04-14 (15:59) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 9 godzin i 30 minut temu

Za małe wyroki grożą tym przemytnikom,Norwegia jest zbyt liberalna.

odpowiedz

10
2
~. 2013-04-14 (13:35) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Norwedzy psami psami bydło się zapędza, psami ich

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~fremmed 2013-04-15 (11:13) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 14 godzin i 16 minut temu

Jest przejawem totalnego zdziczenia ten proceder uprawiany przez polskich złodziei! Ta mafia zostanie rozwalona przez norweską policje, a odium zła na Polakach mieszkających w NO, pozostanie. A złodzieje przyjeżdżają z „zielonej wyspy”!

odpowiedz

12
5
~ja 2013-04-14 (22:45) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 2 godziny i 44 minuty temu

ale wy ludziska sie podniecacie tymi przemytnikami ,ja akurat tak sie sklada pracuje w Norwegi i szczeże, nie mam się czym chwalić ,bo ja jako Polak powinienem to robic w swoim kraju. I wcale kolesiom sie nie dziwie co robia ,bo to co oni robią, to jest nic w porównaniu TO CO ROBI SYSTEM ,A SYSTEM nas okrada na prawo i lewo A wy ludki na to się GODZICIE!!! ha ha ha .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
15
~Bolek 2013-04-14 (22:02) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 3 godziny i 27 minut temu

Polak- katolik wszędzie da plamę i zhańbi ojczyznę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~~~ 2013-04-14 (21:59) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 3 godziny i 30 minut temu

Prawda jest taka ze ,,tych,, zlapia, ukaraja, wtraca do wiezienia Po nich przyjda nastepni Wiekszosc nieche cale zycie tyrac lub cale zycie sie dorabiac

odpowiedz

7
0
~Icebreaker 2013-04-14 (21:26) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 4 godziny i 3 minuty temu

LOL. Polski robotnik pracujący legalnie w Norwegii ma w dupie przemycany alkohol i papierosy. Zarabiając 40k NOK z nadgodzinami lub i więcej, raczej nie będzie się bawił w przemyt.... <przykład elektryka z uprawnieniami>

odpowiedz

13
6
~kris 2013-04-14 (20:08) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 5 godzin i 21 minut temu

Drawsko pomorskie królem przemytników nie wytępicie tego procederu za mali jesteście!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
4
~adamadiwowo 2013-04-14 (18:00) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 7 godzin i 29 minut temu

no takie życie w polsce dzięki tuskowi powodzenia

odpowiedz

13
6
~jaMOC 2013-04-14 (17:59) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 7 godzin i 30 minut temu

PRZEMYTNICTWO - to jedyny przemysł jaki nam obecnie został w tuskolandii! PRZEMYTNIK - to elita wśród biznesmenów, przyszłość narodu!

odpowiedz

9
2
~mafia 2013-04-14 (17:33) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 7 godzin i 56 minut temu

poZDRawiamy ;d

odpowiedz

12
5
~sprawiedliwy 2013-04-14 (17:33) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 7 godzin i 56 minut temu

Takie konwoje kraza na drogach całej uni 24 h wystarczy ze na 14 samochodow 10 wjedzie i już sa kilkaset tysięcy jak nie ponad milion do przodu strata jest wliczona w koszta.A swoja droga to szkoda ze 14 ich złapali ale calkiem możliwe ze konwoj skladal się z 50 samochodow co znaczy ze 36 wjechalo wiec ?Kto tu jest stratny a kto tu zarobil? A tak na marginesie to co myślicie ze jak powstają największe fortuny w Polsce z uczciwej pracy?Nie pleść głupot i brac sprawy w swoje rece a nie za 1200 zapierdzielac !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~v70 2013-04-14 (17:14) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 8 godzin i 15 minut temu

Chanba dla polskiej nacji. Przez te patologie kazdego Polaka widza jako zlodzieja, bandyte, matacza i kanalie. I doigra sie Polska zamkniecia granic i oby tak sie stalo dla dobra innych krajow i normalnych rodakow zyjacych poza granicami

odpowiedz

14
7
~THOT 2013-04-14 (16:32) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 8 godzin i 57 minut temu

Dziwię się,że Europa wpuściła do siebie Polaków,najgorsza zaraza ,syf i prymityw .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
5
~maximus 2013-04-14 (16:01) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 9 godzin i 28 minut temu

nie zdziwię się jeżeli przemytnicy są z Gdańska.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 19 godzin i 34 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień i 34 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 17 godzin i 44 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 20 godzin i 11 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 14 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30477