więcej

Tajemnica lotu MH370. Gdzie jest zaginiony boeing? - infografika.

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2014-03-17 (17:08) 9 miesięcy 22 godziny i 16 minut temu
drukuj


Samolot Malaysia Airlines opinie video
Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, w niecałą godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Malezyjscy śledczy ustalili, że maszyna została uprowadzona przez osobę lub osoby ze znacznym doświadczeniem w pilotażu. Być może przy współudziale jednego lub nawet obu pilotów. Nie wiadomo, jakie były motywy porywaczy ani gdzie samolot został skierowany. Władze nie otrzymały dotychczas żadnych żądań. Media zelektryzowała informacja o 10 tonach złota, jakie miały znajdować się na pokładzie. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia, że w boeingu był jakiś cenny ładunek.

Amerykańscy eksperci sugerują, że najbardziej prawdopodobna teoria to rozbicie się samolotu z powodu braku paliwa - pewnie w Oceanie Indyjskim, które średnia głębokość to aż 2 km. Inne brane pod uwagę hipotezy to rozhermetyzowanie się kadłuba, co doprowadziło do utraty przytomności przez załogę. Najmniej prawdopodobne jest wylądowanie boeinga na jakimś lotnisku. Model 777 to największy dwusilnikowy pasażerski samolot świata i musi mieć do lądowania odpowiedni, doskonale utwardzony (najlepiej betonowy) pas długości ok. 2 km. Takie lotnisko jest na jednej z wysp archipelagu Nikobarów Car Nicobar, ale akurat tam stacjonuje jednostka indyjskiego lotnictwa, więc boeing nie mógł tam wylądować niezauważony.

Wciąż zwiększa się obszar poszukiwań samolotu. Jak informuje "The Independent" władze Malezji wystąpiły o zgodę na zbadanie obszaru kontrolowanego przez talibów. Chodzi o część Afganistanu i południowo-zachodniego Pakistanu. W poszukiwaniach uczestniczą 24 państwa.




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 67 65.05%
nie 36 34.95%

Przeczytaj też

materiał wideo

Łódź podwodna do poszukiwań malezyjskiego samolotu

dodane 2014-03-24 (10:39) 8 miesięcy 24 dni 4 godziny i 45 minut temu
materiał wideo

Australia wstrzymała akcję poszukiwania zaginionego boeinga Malaysia Airlines

dodane 2014-03-21 (18:47) 8 miesięcy 26 dni 20 godzin i 37 minut temu

Rodziny pasażerów Boeinga 777 zakładają komitet

dodane 2014-03-21 (10:04) 8 miesięcy 27 dni 5 godzin i 20 minut temu
materiał wideo

Nowa hipoteza dotycząca zaginionego boeinga. Ktoś celowo wyłączył urządzenia pokładowe?

dodane 2014-03-19 (16:16) 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 8 minut temu

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

dodane 2014-03-18 (18:20) 8 miesięcy 29 dni 21 godzin i 4 minuty temu

Poszukiwania Boeinga 777. Władze Malezji chcą przeszukać teren kontrolowany przez talibów

aktualizacja 2014-03-17 (10:47) 9 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 37 minut temu

System chińskich satelitów będzie szukał Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-12 (09:06) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 18 minut temu

Tajlandzka policja: dowody, że zaginiony samolot nie został porwany

aktualizacja 2014-03-11 (07:22) 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (350)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~ja 2014-03-18 (10:04) 9 miesięcy 5 godzin i 20 minut temu

niech podrzucą jakieś przedmioty zaginionych dla tego pana od znajdowania zmarłych to może coś będzie wiedział.

odpowiedz

3
1
~gimp 2014-03-18 (09:42) 9 miesięcy 5 godzin i 42 minuty temu

Ta zagadke moze rozwiazac tylko jedzen czlowiek (tutaj wchodzi muzyka z gwiezdnych wojen). Chwila przerwy ... Krzysztof Jackowski - jasnowidz z Czluchowa !!!

odpowiedz

5
3
~123 2014-03-17 (22:28) 9 miesięcy 16 godzin i 56 minut temu

Pewnie wpadł w jakąś anomalię.

odpowiedz

7
5
~czarny 2014-03-17 (22:23) 9 miesięcy 17 godzin i 1 minutę temu

Dzisiaj odwołałem swoje wszystkie loty zwłaszcza ten do Pekinu ,bo kto wie co planują chińczycy co do mojej osoby.

odpowiedz

3
1
~kjowdp 2014-03-17 (22:18) 9 miesięcy 17 godzin i 6 minut temu

to na pewno kosmici przechwycili statek

odpowiedz

4
2
~ciemnowidz 2014-03-17 (22:12) 9 miesięcy 17 godzin i 12 minut temu

Samolot jest głęboko pod wodą Niedaleko miasta, które jest wybudowane częściowo na terenach wydartych morzu. Nigdy tam nie byłe więc nie wiem jakie to miasto.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Rodak z USA 2014-03-17 (22:10) 9 miesięcy 17 godzin i 14 minut temu

Moze Wolomin ukryl go w jakiejs dziupli.

odpowiedz

2
1
~kat 2013 2014-03-18 (20:59) 8 miesięcy 29 dni 18 godzin i 25 minut temu

media też podają że niektóre telefony pasażerów są jeszcze włączone,więc dlaczego śledczy nie potrafią zlokalizować miejsca gdzie one się znajdują , i jakie to modele skoro ich baterie tak długo trzymają , pewnie stare dobre nokie z czarno-białym wyświetlaczem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~MISIU 2014-03-18 (12:29) 9 miesięcy 2 godziny i 55 minut temu

Wpadł w trójkąt bermudzki i tyle!

odpowiedz

1
0
~proste pytania 2014-03-18 (12:28) 9 miesięcy 2 godziny i 56 minut temu

3 proste pytania: 1)
3 proste pytania: 1) dlaczego systemy radarowe były blokowane dokładnie na środku morza ? (najpierw transponder dla pasywnych systemów cywilnych, potem zagłuszanie radarów aktywnych) 2) jakie zabawki trzeba mieć do wyciszenia echa wielu radarów równocześnie nadających z wielu źródeł (i na różnych częstotliwościach), kto je ma i jak daleko musiałyby być od samolotu ? 3) co musi umieć radar, żeby się go nie dało łatwo ogłupić ? ci, którzy w tamtych rejonach mają takie radary, nie chcą się do tego przyznać. Tyle podstawowe pytania dotyczące samego "zniknięcia". A kto i po co, to pewnie się nie dowiemy, natomiast te pytania zawężają krąg podejrzanych.

odpowiedz

1
0
~wojtek 2014-03-18 (10:40) 9 miesięcy 4 godziny i 44 minuty temu

putin go ukradł.

odpowiedz

1
0
~herman 2014-03-18 (10:25) 9 miesięcy 4 godziny i 59 minut temu

żółtki pewnie coś szmuglowali,pewnie kilka ton dolarów z europy za sprzedane towary

odpowiedz

3
2
~radiesteta 2014-03-18 (10:17) 9 miesięcy 5 godzin i 7 minut temu

Samolot jest ok.1200 km na wschód od Madagaskaru na wysokości miasta Antseranana- pasażerowie nie żyją

odpowiedz

1
0
~robs 2014-03-18 (10:03) 9 miesięcy 5 godzin i 21 minut temu

Trzeba zapytać Janukowycza,tylko on gdzieś przepadł nawet jak mu dzielą jego Kraj - nie odzywa się.

odpowiedz

2
1
~QBA 2014-03-18 (09:57) 9 miesięcy 5 godzin i 27 minut temu

Moim zdaniem samolot poleciał w stronę Afryki ! jeżeli prawdą jest, że na pokładzie było 10t złota ,,, to PEWNE, że wylądował w którymś z "dzikich" państw !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~kasa 2014-03-18 (00:41) 9 miesięcy 14 godzin i 43 minuty temu

jak tam faktycznie bylo zloto to mysle ze juz jest w Isarelu !!!!!!!!!!

odpowiedz

2
1
~Nikt 2014-03-18 (00:27) 9 miesięcy 14 godzin i 57 minut temu

Zgubic samolot to pestka. Wspolczesnemu swiatu wlasnie zginal calkiem pokazny polwysep na Morzu Czarnym i dziwnym trafem odnalazl sie w Rosji.

odpowiedz

2
1
~juzeff 2014-03-17 (23:01) 9 miesięcy 16 godzin i 23 minuty temu

na pewno wyladowal u ruskich

odpowiedz

2
1
~XX 2014-03-17 (23:00) 9 miesięcy 16 godzin i 24 minuty temu

Diego Garcia. Dobre miejsce?

odpowiedz

3
2
~Niktofonia 2014-03-17 (22:40) 9 miesięcy 16 godzin i 44 minuty temu

jest w Sudanie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 5 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 5 godzin i 19 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 5 godzin i 29 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 3 godziny i 24 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 2 godziny i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27819