więcej

Tajemnica lotu MH370. Gdzie jest zaginiony boeing? - infografika.

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2014-03-17 (17:08) 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 37 minut temu
drukuj


Samolot Malaysia Airlines opinie video
Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, w niecałą godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Malezyjscy śledczy ustalili, że maszyna została uprowadzona przez osobę lub osoby ze znacznym doświadczeniem w pilotażu. Być może przy współudziale jednego lub nawet obu pilotów. Nie wiadomo, jakie były motywy porywaczy ani gdzie samolot został skierowany. Władze nie otrzymały dotychczas żadnych żądań. Media zelektryzowała informacja o 10 tonach złota, jakie miały znajdować się na pokładzie. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia, że w boeingu był jakiś cenny ładunek.

Amerykańscy eksperci sugerują, że najbardziej prawdopodobna teoria to rozbicie się samolotu z powodu braku paliwa - pewnie w Oceanie Indyjskim, które średnia głębokość to aż 2 km. Inne brane pod uwagę hipotezy to rozhermetyzowanie się kadłuba, co doprowadziło do utraty przytomności przez załogę. Najmniej prawdopodobne jest wylądowanie boeinga na jakimś lotnisku. Model 777 to największy dwusilnikowy pasażerski samolot świata i musi mieć do lądowania odpowiedni, doskonale utwardzony (najlepiej betonowy) pas długości ok. 2 km. Takie lotnisko jest na jednej z wysp archipelagu Nikobarów Car Nicobar, ale akurat tam stacjonuje jednostka indyjskiego lotnictwa, więc boeing nie mógł tam wylądować niezauważony.

Wciąż zwiększa się obszar poszukiwań samolotu. Jak informuje "The Independent" władze Malezji wystąpiły o zgodę na zbadanie obszaru kontrolowanego przez talibów. Chodzi o część Afganistanu i południowo-zachodniego Pakistanu. W poszukiwaniach uczestniczą 24 państwa.




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 67 65.05%
nie 36 34.95%

Przeczytaj też

materiał wideo

Łódź podwodna do poszukiwań malezyjskiego samolotu

dodane 2014-03-24 (10:39) 6 miesięcy 28 dni 19 godzin i 6 minut temu
materiał wideo

Australia wstrzymała akcję poszukiwania zaginionego boeinga Malaysia Airlines

dodane 2014-03-21 (18:47) 7 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 58 minut temu

Rodziny pasażerów Boeinga 777 zakładają komitet

dodane 2014-03-21 (10:04) 7 miesięcy 1 dzień 19 godzin i 41 minut temu
materiał wideo

Nowa hipoteza dotycząca zaginionego boeinga. Ktoś celowo wyłączył urządzenia pokładowe?

dodane 2014-03-19 (16:16) 7 miesięcy 3 dni 13 godzin i 29 minut temu

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

dodane 2014-03-18 (18:20) 7 miesięcy 4 dni 11 godzin i 25 minut temu

Poszukiwania Boeinga 777. Władze Malezji chcą przeszukać teren kontrolowany przez talibów

aktualizacja 2014-03-17 (10:47) 7 miesięcy 5 dni 18 godzin i 58 minut temu

System chińskich satelitów będzie szukał Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-12 (09:06) 7 miesięcy 10 dni 20 godzin i 39 minut temu

Tajlandzka policja: dowody, że zaginiony samolot nie został porwany

aktualizacja 2014-03-11 (07:22) 7 miesięcy 11 dni 22 godziny i 23 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (350)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
3
~olo101 2014-03-17 (23:40) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 5 minut temu

mogą go sobie szukać. stoi u mnie w garażu.

odpowiedz

23
4
~Rurek 2014-03-17 (23:38) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 7 minut temu

A w celi Trynkiewicza sprawdzali ?

odpowiedz

8
4
~polak 2014-03-17 (23:11) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 34 minuty temu

a ja nadal od 7 lat zarabiam najniższą krajową ...

odpowiedz

2
1
~juzeff 2014-03-17 (23:01) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 44 minuty temu

na pewno wyladowal u ruskich

odpowiedz

24
24
~rafał 2014-03-17 (21:55) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 50 minut temu

Może jest w smoleńsku

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
1
~XX 2014-03-17 (23:00) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 45 minut temu

Diego Garcia. Dobre miejsce?

odpowiedz

28
12
~xyz 2014-03-17 (22:41) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 4 minuty temu

ruski go porwali by manipulowac Pekinem

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

77
21
~wrr 2014-03-17 (19:47) 7 miesięcy 5 dni 9 godzin i 58 minut temu

na któryś z biegunów sobie poleciał, jejku 63 metry maszyny i znaleźć nie mogą, to jakaś parodia normalnie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
14
~A 2014-03-17 (22:55) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 50 minut temu

taki latajacy titanic. Zreszta w ogole te samoloty boeinga, to jest badziewie, byle co i strach nimi latac. Pewnie jak w niejednym samolocie boeinga ( a byly juz takie, ze pasazerowie wraz z siedzeniami powypadali ) robila sie tam dziura poteznej wielkosci i spadl i lezy wraz z tymi biednymi ludzmi gdzies na dnie oceanu indyjskiego. No oczywiscie klamcy nie chca ani sie za szukanie zabrac, bo wiadomo nowy samolot, to w koncu ten boeing zakichany musialby porzadne odszkodowania placic za te gnioty, ktore produkuje.

odpowiedz

7
7
~ewa 2014-03-17 (22:55) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 50 minut temu

nalezy szukac w tych okolicach gdzie byly plamy ropy samolot jest na dnie oceanu plamy ropy uniosły sie na wodzie a samolot poszedl na dno

odpowiedz

59
4
~rob 2014-03-17 (21:55) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 50 minut temu

Co to znaczy że mógł wylądować na wyspie Nikobar???? Tzn nie mogą jeszcze tam dolecieć, żeby sprawdzić???!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
1
~alka 2014-03-17 (22:53) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 52 minuty temu

tiaaaaaaa , wystarczy wylaczyc transporder czy jak mu tam i du.a blada ! ot 21 wiek !

odpowiedz

17
4
~łokitoki 2014-03-17 (22:51) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 54 minuty temu

z takim sprzętem w tych czasach by już znaleźli. Sytuacja tak naprawdę zostanie do końca tajemnicą . Ale to co się stało z tą maszyną na pewno jest po za siłą i technologią LUDZKĄ.

odpowiedz

14
2
~Warszawiak 2014-03-17 (22:50) 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 55 minut temu

To są skutki pracy Zderzacza Hedronów ze Szwajcarii,czarne dziury.

odpowiedz

83
6
~Enmerkar 2014-03-17 (21:45) 7 miesięcy 5 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Może przyleciał zgodnie z planem, tylko nikt nie zwrócił uwagi? Może to tylko opóźnienie i lada chwila doleci? Zaskakuje jedno: jak samolot może "zniknąć z radarów"? Nagle staje się dla radarów niewidzialny? Jak wojsko/lotnictwo/obrona przeciwlotnicza może stracić z oczu wielki samolot? Czy to oznacza, że każdy może niezauważony przez radary latać jak chce i gdzie chce?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

26
1
~fg 2014-03-17 (22:27) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 18 minut temu

nastepnym razem jak bede gdzies leciec najpierw sie dowiem czy jakies zlote bedzie na pokladzie samolotu. Jesli tak - odwoluje lot i przesiadam sie na statek, pks albo pkp.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~Sandewila 2014-03-17 (22:45) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Ten samolot z takim dodatkowym obciążeniem 10 ton nie wystartuje . Jak by je załadowali , aby nikt nie widział

odpowiedz

8
2
aaaaaeeeeee 2014-03-17 (22:45) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 1 minutę temu

No pomyślcie - gdzie mógł polecieć taki samolot jeżeli ktoś celowo go uprowadził, żeby przejąć 10 ton złota. Na tej wyspie jest baza, ktoś by zauważył, gdzie indziej też są ludzie... wytropili by porywaczy... chyba że... a niech mnie, eureka - czy wy tego nie widzicie? Jest tylko jedne miejsce gdzie samolot mógł wylądować niezauważony, a zorganizowana grupa mogła nie wzbudzając podejrzeń wyeliminować świadków i uciec ze złotem. Na prawdę nie widzicie tego miejsca? A przecież było w zasięgu tego samolotu! Tak, tak - dokładnie - samolot lądował na specjalnie przygotowanym pasie na Antarktydzie. Wieczna zmarzlina jest twarda jak beton, złoczyńcy przy pomocy specjalnych maszyn wyrównali teren i oznaczyli pas. Lądowanie było ryzykowne, ale możliwe - ale dla takiej fortuny piloci podjęli ryzyko. Możliwe, że samolot podczas tego manewru uległ uszkodzeniu, ale dobrze pilotowany na pewno nie roztrzaskał się w drobny mak. Możliwe nawet, że wszyscy to twarde lądowanie przetrwali bez większego szwanku. Po wylądowaniu do samolotu podjechała grupa uzbrojonych mężczyzn, przy pomocy ciężkiego sprzętu załadowali złoto do innego samolotu lub przewieźli na statek, a pasażerów zostawili na miejscu na śmierć na mrozie. Wokół lodowa pustka, żadnych świadków, nic.... Scenariusz niczym z filmu. Pozostaje tylko kwestia kto mógł za tym stać.... hmmm.... moim zdaniem zorganizowanie takiej roboty to grubsza sprawa i niewykluczone, że odpowiada za to jakieś państwo. Zapewne biedne i izolowane przez resztę świata... No i pewnie leżące gdzieś w regionie... Chyba jasne, że stoi za tym Korea Północna. Ja cię kręcę ten młody Kim to ma wyobraźnię, żeby taką akcję zorganizować. Pewnie jak siedział na tych studiach w Europie to się za dużo kapitalistycznych filmów naoglądał :P

odpowiedz

2
9
~Figa 2014-03-17 (22:43) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 2 minuty temu

...a może piloci dogadali się z pasażerami przy pomocy złota na pokładzie samolotu...???...

odpowiedz

5
2
~porwany 2014-03-17 (22:43) 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 2 minuty temu

Już nie mogę się doczekać 2-giej części Bliskich Spotkań 3-go Stopnia ,bo wtedy wszystko dla nas już będzie jasne ,przejrzyste i wyjaśnione .

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 12 godzin i 20 minut temu

materiał wideo

Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz
dodane 2014-10-22 (16:36) 13 godzin i 9 minut temu

Jest decyzja: obserwatorzy OBWE zostają na granicy
dodane 2014-10-22 (18:35) 11 godzin i 10 minut temu

Prasa: Michael Brown mógł próbować odebrać broń policjantowi
dodane 2014-10-22 (17:35) 12 godzin i 10 minut temu

Państwo Islamskie przejęło zrzut broni dla Kurdów
dodane 2014-10-22 (14:31) 15 godzin i 14 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 4108