Strona główna serwisu
Spotkanie szefów MSZ z Wiktorem Janukowyczem

Spotkanie szefów MSZ z Wiktorem Janukowyczem

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Francji i Niemiec w Kijowie, zaplanowane na czwartkowy ranek, przeniesiono w inne miejsce - poinformował szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski na twitterze.
Radosław Sikorski Radosław Sikorski ()
"Czarny, dym, wybuchy i strzały wokół pałacu prezydenckiego. Spotkanie przeniesione w inne miejsce. Panika wśród władz Ukrainy" - napisał Sikorski na twitterze.

Agencja AFP poinformowała w tym samym czasie o odwołaniu spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski, Francji i Niemiec z "powodów bezpieczeństwa". AFP powołała się na przedstawiciela władz, nie precyzując o kogo dokładnie chodzi.

Spotkanie szefów MSZ z Janukowyczem


Trwa spotkanie Wiktora Janukowycza z ministrami spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Polski - poinformował doradca prezydenta Ukrainy.

Informację tę potwierdziło francuskie ministerstwo spraw zagranicznych - podaje agencja AFP.

Wcześniej szefowie dyplomacji Polski, Francji i Niemiec - Radosław Sikorski, Laurent Fabius i Frank-Walter Steinmeier - spotkali się z przywódcami ukraińskiej opozycji Witalijem Kliczką, Arsenijem Jaceniukiem i Ołehem Tiahnybokiem.


Rzeczniczka Jaceniuka Olha Łappo powiedziała, że omówiono sposoby, które mogą doprowadzić do zakończenia rozlewu krwi i uniknięcia dalszej eskalacji konfliktu.

Jaceniuk miał powiedzieć, że "jedynym sposobem, żeby to zrobić, jest stworzenie strefy zdemilitaryzowanej i przeniesienie konfliktu z ulicy do parlamentu".

Sikorski z misją do Kijowa poleciał na prośbę Wysokiej Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Zagranicznych. Szef polskiego MSZ poinformował o tym wczoraj na twitterze.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (182)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~44 2014-02-20 (10:47) 8 godzin i 7 minut temu

Radek nie patyczkuj się tam to towarzystwo dyplomatycznie rozgoń dość ofiar ten diabeł nakręcił smoły do swego piekła ziemia mu lekką nie będzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~J25 2014-02-20 (14:56) 3 godziny i 58 minut temu

"W ramach gestu solidarności od dzisiejszego wieczoru, gmach Pałacu Kultury i Nauki zostanie podświetlony "na kolory niebieski i żółty, barwy narodowe naszego wschodniego sąsiada". Kto za to będzie płacił!!!!! kto taki solidarny niech tam jedzie!!!!!!!!!!!!!!!TU JEST POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~Gośka 2014-02-20 (14:15) 4 godziny i 39 minut temu

Módlmy się za Wolną i demokratyczną Ukrainę!!Wolna Ukraina to bezpieczna cała Europa!

odpowiedz

zgłoś do moderacji