więcej

Obława w Norwegii na polskich przemytników .

WP.PL |  dodane 2013-04-14 (13:15) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 9 godzin i 4 minuty temu
drukuj

W Norwegii zatrzymano konwój 14 polskich samochodów dostawczych załadowanych przemycanym z Polski alkoholem. Policja aresztowała pięciu kierowców, część przemytników uciekła do lasu. Trwa obława.



W trakcie rutynowej kontroli w okolicy lotniska Rygge policjanci zatrzymali samochód dostawczy na polskich numerach – relacjonuje portal norweskiego dziennika "VG". Okazało się, że jest po brzegi wyładowany przemycanym alkoholem. W chwili, gdy trwała kontrola, nadjechały kolejne polskie pojazdy wyglądające na przeładowane. W każdym z nich policjanci odkryli około tony nieoclonego piwa, wódki i wina. W zamieszaniu, jakie zrobiło się podczas kontroli, część polskich kierowców uciekła. Policja podejrzewa, że są to członkowie zorganizowanej siatki przestępczej. Obławę na nich relacjonują czołowe norweskie portale informacyjne oraz stacje radiowe.

"Paragraf mafijny"

Norweska policja za pośrednictwem mediów prosi okolicznych mieszkańców o pomoc w ujęciu zbiegów.
- Mieliśmy dziś od rana dużo pracy - tłumaczył się dziennikowi "Dagbladet" Tom Sandberg z dystryktu policyjnego Oestfold. - Jak na razie zatrzymaliśmy 14 samochodów, ale aresztowaliśmy tylko 5 kierowców, reszta pobiegła do lasu - dodaje.

Dziennik "Aftenposten" informuje, że poszukiwanych jest 9 zbiegów. Tom Sandberg powiedział dziennikarzom, iż nie jest zaskoczony skalą zjawiska. - W tym są wielkie pieniądze - rzucił krótko. Policja podejrzewa, że ma do czynienia z członkami tej samej grupy przestępczej, do której należeli skazani na początku kwietnia w Halden obywatele Polski. Ich wyroki określano jako "historyczne", bowiem zastosowano wobec nich tak zwany "paragraf mafijny". Kurierzy zostali oskarżeni nie tylko o przemyt, ale dodatkowo o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, co sprawiło, iż otrzymali bardziej surowe wyroki skazujące. Sąd uznał, że wszyscy byli zawodowymi przemytnikami, nie trudnili się niczym innym, a cały proceder był wyjątkowo skrupulatnie przygotowany. W więzieniu spędzą od pół do półtora roku.

Fala polskiego alkoholu

Przemyt alkoholu i papierosów to w Norwegii coraz poważniejszy problem. Dane Norweskiego Urzędu Celnego są jednoznaczne - tylko w ostatnim roku ujawniono o 30% więcej przemycanego towaru niż rok wcześniej /-/
Przemyt alkoholu i papierosów to w Norwegii coraz poważniejszy problem. Dane Norweskiego Urzędu Celnego są jednoznaczne - tylko w ostatnim roku ujawniono o 30% więcej przemycanego towaru niż rok wcześniej, co oznacza, że szmuglerzy są coraz aktywniejsi. Na początku 2013 roku przedstawiciel Norweskiego Urzędu Celnego postawił w dzienniku "Aftenposten" tezę, że wznosząca się fala przemytu alkoholu jest związana z rosnącą liczbą Polaków w Norwegii. Jego zdaniem przybysze z Polski przemycają głównie dla swoich. Polskich pracowników nie stać na wyjątkowo drogi norweski alkohol, więc chętnie korzystają z oferty rodaków parających się przemytem.

11 kwietnia jeden z przemytników spowodował tragiczny w skutkach wypadek na trasie E18. Jadąc pod wpływem alkoholu samochodem przeładowanym grubo ponad normę przemycanym alkoholem zawadził o ciężarówkę, czego skutkiem był karambol. W wypadku jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Po próbie ucieczki 41-letni Polak został aresztowany, a dzień później postawiono mu pięć poważnych zarzutów. Można podejrzewać, iż wzmożone kontrole na drogach mają związek z tamta sprawą.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 330 82.71%
nie 69 17.29%

Przeczytaj też

Tragiczny wypadek w Norwegii. Polak z ciężkimi zarzutami

dodane 2013-04-11 (21:05) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Tragiczny wypadek w Norwegii. Sprawcą jest polski kierowca

aktualizacja 2013-04-11 (11:55) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 10 godzin i 24 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (1062)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
~olaf 2013-04-14 (20:39) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 40 minut temu

ja tam nie wierzę że takie ilości alkocholu i petów to wożą dla swoich,przecież norwedzy chleją nie mniej jak nie więcej niż polacy,a teraz się strasznie będą rozpisywać i komentować jacy to jesteśmy. z resztą popiepszą trochę i wszystko ucichnie,pracowałem w belgii i w kamienicy obok mieszkał ten chłopak którego zadzgali nożem na dworcu polacy było kupa szumu i wszystko po czasie ucichło

odpowiedz

6
0
irokez 2013-04-14 (20:39) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 40 minut temu

ŻONA DRZEWIECKIEGO KRADŁA FUTRA W USA O CO CHODZI ????

odpowiedz

4
1
~BA 2013-04-14 (20:29) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Polski alkohol nie nadaje sie do picia, paierosy też zaczynają być podłe. Przemycali samą trucizne dla swoich. A to, ze narobili wstydu to normalne. Czy w tej Norwegi wszyscy są tacy porzadni tylko Polacy są be.

odpowiedz

6
10
~TOM 2013-04-14 (19:10) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 3 godziny i 9 minut temu

NORWEDZY TO DAWNI VIKINGOWIE.NAJWIEKSI PIJACY NA MORZU .DLATEGO ZYJA JAK W BIG BROTHERS .CHORY KRAJ LUDZIE PODOBNI DO TROLI .KIEDY WYJADA ZA GRANICE POKAZUJA SWOJA TWARZ

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
7
~podstepny_misio 2013-04-14 (14:06) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 8 godzin i 13 minut temu

obława! obława! na młode wilki obława! ... trzyma kciuki żeby się im udało ale jak znam życie Norwedzy nie maja szans, nasi jak zbiegli w las przejdą do partyzantki ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
3
~adolf 2013-04-14 (20:09) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 10 minut temu

dziady jeszcze raz dziady i dziadami zostana Zamknac granice dla bydla !!!!!!!!!

odpowiedz

4
34
~SS 2013-04-14 (18:25) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 3 godziny i 54 minuty temu

ZAPRASZAMY NORWEGOW DO KRAKOWA, BEDA TAK SAMO SCIGANI JAK ZWIERZYNA I JUZ NIE WYJADA. OBIECUJE NA SERCE MATKI.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
4
~JAkat 2013-04-14 (19:59) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 20 minut temu

<<<<< Europa pLUS!!! >>>>>

odpowiedz

11
2
~BRYTANIK 2013-04-14 (19:58) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 21 minut temu

ZAMYKANIE W POLSCE ZAKLADOW PRACY I ZWIEKSZENIE TOLEROWANIA PRZESTEPCZOSCI sprzyja rozwalaniu od wewnatrz gospodarek krajow zachodnich. ( dzialanie specjalne aby europa dorownala poziomem ROSJANOM )

odpowiedz

29
6
~No for BURAKI 2013-04-14 (19:51) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 28 minut temu

Norwedzy ! Dowalcie im tak , zeby popamietali. Bez taryfy ulgowej !

odpowiedz

22
2
~Ja 2013-04-14 (19:48) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 31 minut temu

Ale wstyd !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

61
59
~Pracuje w Norwegii 2013-04-14 (16:34) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 5 godzin i 45 minut temu

Jak się zapieprza na budowie po 12 godzin dziennie to na weekend trzeba się zrelaksować, a tu litr wódki kosztuje 200 zł!!! Szkoda tak bardzo przepłacać, lepiej odkładać pieniądze, za godzinę netto do reki nie ma kokosów tylko 30 z, a życie tu jest bardzo drogie. ł

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

8
0
~jarazz 2013-04-14 (19:38) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 41 minut temu

Mogli wypic szybko dowody:DDDD

odpowiedz

6
7
~fere 2013-04-14 (19:38) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 41 minut temu

Dał nam przykład Dorn i Karski jak chlać mamy. A Kruk co pić. Bolszewicki pisuar!!!

odpowiedz

44
4
~xxx 2013-04-14 (17:59) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 4 godziny i 20 minut temu

kupowalem regularnie alk od chlopakow, ale po wypadku jaki spowodowal pijany przemytnik, w ktorym zginal czlowiek, nie kupie od nich nigdy wiecej zadnego piwa ani wodki.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
23
~LOLO 2013-04-14 (18:34) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 3 godziny i 45 minut temu

5 KOLUMNA TUSKA W AKCJI

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
4
~"Nie"dla PO 2013-04-14 (19:33) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 46 minut temu

Wyłapać i ukamienować swołocz dla przykładu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

21
54
~Zenek 2013-04-14 (18:05) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 4 godziny i 14 minut temu

Sam bym chętnie pohandlował.Niestety mam kolegów lamusów,boją się i wolą z....dalać w fabrykach.Najmniejszy handel,lepszy niż najlepsza robota.Pozdrowienia dla handlarzy z Norwegii.Nie dajcie się tym frajerom.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

64
12
~Gina 2013-04-14 (17:27) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 4 godziny i 52 minuty temu

Oficjalnie wyjeżdżają do pracy za granicę. A w kraju jeżdżą dobrymi samochodami i dodatkowo handlują narkotykami i lewym spirytusem. Ich żony nigdzie nie pracują bo od czasu do czasu "pomagają" w handlu krajowym. Jak długo jeszcze polscy przemytnicy i handlarze narkotyków będą ulgowo traktowani przez polską policję ? Przecież to trwa już kilka lat i nikt ich w kraju nie kontroluje i nie rozlicza. Jeszcze mają czelność narzekać na brak pracy i pieniędzy. Co na to minister finansów ? Skoro potrafi ściągać podatki od biednych emerytów to dlaczego nie zrobi porządku z przemytnikami, z których może ściągnąć czterokrotnie więcej ???

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

15
7
~perle 2013-04-14 (19:14) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 3 godziny i 5 minut temu

W POLSCE JUŻ NIE MA POLSKIEGO ALKOHOLU 100% NALEŻY DO OBCYCH GŁÓWNIE ŻYDÓW I CYGANÓW.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Będą kłopoty z wynikami wyborów? PKW znów przetestuje system
dodane 2014-11-24 (14:37) 7 godzin i 42 minuty temu

materiał wideo

Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka
dodane 2014-11-24 (11:47) 10 godzin i 32 minuty temu

Prawie 40 proc. Niemców za uznaniem aneksji Krymu przez Rosję
dodane 2014-11-24 (11:19) 11 godzin i 1 minutę temu

Andrzej Biernat: PiS uzna wybory dopiero, jak je wygra
dodane 2014-11-24 (08:47) 13 godzin i 32 minuty temu

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 1 dzień 7 godzin i 45 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.