Strona główna serwisu
Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ()
W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (622)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~j23 2013-12-01 (08:09) 17 godzin i 16 minut temu

Ukraina, biedna PANNA, ani ładna, ani brzydka, Nic szczególnego, która nie może się zdecydować za kogo wyjśc za mąz i komu dawć d. Czy Rosjaninowi czy Europejczykowi... W konsekwencji daje obu. kto akurat ma wiexej kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
kam176 2013-12-01 (07:59) 17 godzin i 26 minut temu

jeśli Ukraina chce stracić własny kraj niech przyłączy się do Europy. Polska jest tego przykładem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Siergiej 2013-12-01 (01:17) 8 minut temu

Aferzystka Tymoszenko już się cieszyj , ale nie tak prędko, hola. Unia i Polska łapy precz od Ukrainy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~dfv 2013-12-01 (00:45) 40 minut temu

piszemy piszemy a i tak pokazuja to co chca

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~von styropianom 2013-11-30 (21:11) 4 godziny i 14 minut temu

Człowieku,czy wiesz jak zyje sie zwykłym Polakom w styropianowej Polsce? Czy wiesz,jak pracuje sie za 5 zł/godz. na zlecenie,albo za najnizszą krajową w obozach pracy ? Czy wiesz,jak czuje się 4 mln okradzionych waloryzacyjnie emerytów w 2012r, ? Czy wiesz jak czuje sie 700 tys. Polakow zadłużonych we frankach ? Czy wiesz,co czuje Polak na wygnaniu za chlebem ? Czy wiesz,co jedzą zwykli Polacy ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
~radzias 2013-11-30 (21:01) 4 godziny i 24 minut temu

Szanowny Panie Janukowycz! Łżesz Pan jak pies. Bez Pana rozkazu czy po prostu akceptacji takiego rozwiązania nikt milicji w takiej ilości z drugiego końca kraju by nie ściągnął. Tak czy inaczej sam wystawił Pan sobie świadectwo, zarówno w o czach swoich rodaków jak i całego cywilizowanego świata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
ciculajnen 2013-12-01 (09:25) 16 godzin temu

Tylko Jarek zbawi Ukrainę? Buuuuuhaaaaaaaa.!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~fanka 2013-12-01 (07:50) 17 godzin i 35 minut temu

Euromajdan i Euromajdan. A kiedy coś o Eurododzie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
16
~polak 2013-12-01 (04:42) 20 godzin i 43 minut temu

wszyscy wokoło są winni tylko nie on skąś ja to znam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~dodda 2013-12-01 (01:26) 23 godzin i 59 minut temu

Czy Radek Majdan też bił się na EuroMajdanie ? Bo pamiętam kiedyś nad morzem też był nerwowy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
15
~Voltage 2013-11-30 (22:45) 2 godziny i 40 minut temu

Chyba dobrze robi Ukraina...nie chce byc niewolnikiem UE jak Polska

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
mqy1 2013-11-30 (20:54) 4 godziny i 31 minut temu

Niedawno rozmawiałem przez Skypa z moim znajomym na wschodniej Ukrainie i wyrazil zdziwienie tym co dzieje się na Majdanie w Kijowie twierdząc że tylko mogli tam protestować płatni protestujący bo od nich nikt nie wybierał się na Majdan w celu protestu i jak stwierdził dalej wschodnia Ukraina jest za wejściem w struktury Rosyjskie i o wejściu do UE nie chcą słyszeć. Jeśli chcesz i możesz pomóc wpisz do wyszukiwarki: Małe lotnictwo paraplany

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
20
~Slask 2013-12-01 (08:44) 16 godzin i 41 minut temu

Sluchalam dzisiaj wypowiedz posla PISU w TVP Info..Ciekawy co za plan ma P Kaczynski. Po pierwszy on nie ma uprawnien do przedstawienia zadnego planu przewodzcom Ukrainy, bo brak mu niestety kompetensje do zalatwienia takich spraw.Po drugie znowu Swiat bedzie mial ubaw z jego poczynan. Po trzecie kto zaplaci za ten jego glupi wyjazd na Ukraine i jego swity i GORYLI> Po czwarte jestem tylko ciekawa czy Ukraina wpuszczy go na swoje tetrytorium, bo jego zabawa polega na tym zeby w kurzyc P Putina.Ale co zadac od czlowieka ktory ma maciupenki MOZDZEK?Nie jestem zlosliwa ale naprawde poczynania tego Pana mnie wkurzaja. Zajal by sie lepiej sprawami dla naszego narodu a nie duzo gada medzi i kreci a na koncu powiada MAM PLAN ALE NIE POWIEM! To jest dziecinada dla przedszkolakow.8.44

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~polki 2013-12-01 (06:35) 18 godzin i 50 minut temu

brawo janukowicz,media łżą jak psy.wczoraj w internecie pokazali jednego bałwana z Polski pobitego.Łysy w szaliku z godłem i napisem Polska.dzisiaj rano w tv info wywiad z tym głupkiem.Stoi już bez szalika i opowiada jak to ze spotkania biznesowego wracał.He,to na ukrainie na spotkania biznesowe idzie się w szaliku kibiców?dobre.I dobrze się stało że Janukowicz nie dał Ukrainy w łapy Brukseli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~mix 2013-12-01 (06:29) 18 godzin i 56 minut temu

Ciężko się Wam Ukraińcy żyje bez składek do eurokołchozu, kar za dym z elektrowni i dyrektyw o ślimaku który jest rybą ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~Ja 2013-12-01 (01:21) 4 minuty temu

Jarosław już jest w drodze???...........śpicie redaktorzy i fotografowie ( tak po polsku napisał ).Co??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
wojpiega 2013-11-30 (22:54) 2 godziny i 31 minut temu

No cóz, dla jednych jest jest to ważne, a dla innych co innego. Powstanie Listopadowe dotyczy to rocznica ważna wyłącznie dla Polaków. Niektórzy politycy może i historią żyją nawet u nas. Jakoś rocznicy bitwy pod Cedynią jakoś uroczyscie się nie obchodzi. A na Ukraine mają raczej raczej małe pojecie o tych datach. Może warto zauważyć, że Polacy nie są pępkiem świata. To co dzieje się u sąsiadów za miedzą tez ma spory wpływ na nas.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~KLEMENS 2013-11-30 (22:37) 2 godziny i 48 minut temu

Najlepsza jazda w całym artykule jest ze związkiem frazeologicznym "obiektywne śledztwo". Brzmi to tak jakby prezydent Janukowycz zażądał w przeciwieństwie do innych śledztw aby to odbyło się według normalnych, przyzwoitych, rzetelnych, bezstronnych procedur. Taki apel sam w sobie grubo trąci groteską.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
Stu 2013-11-30 (22:17) 3 godziny i 8 minut temu

dobrego słowa uzył: obiektywnego śledztwa. Ale co to na Ukrainie znaczy obiektywne. Tyle co w Polsce sprawiedliwe.

odpowiedz