Strona główna serwisu
Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie
Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz () Zobacz galerię
W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.
Źródło: PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (622)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~j23 2013-12-01 (08:09) 2 godziny i 14 minut temu

Ukraina, biedna PANNA, ani ładna, ani brzydka, Nic szczególnego, która nie może się zdecydować za kogo wyjśc za mąz i komu dawć d. Czy Rosjaninowi czy Europejczykowi... W konsekwencji daje obu. kto akurat ma wiexej kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
kam176 2013-12-01 (07:59) 2 godziny i 24 minut temu

jeśli Ukraina chce stracić własny kraj niech przyłączy się do Europy. Polska jest tego przykładem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Siergiej 2013-12-01 (01:17) 9 godzin i 6 minut temu

Aferzystka Tymoszenko już się cieszyj , ale nie tak prędko, hola. Unia i Polska łapy precz od Ukrainy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~dfv 2013-12-01 (00:45) 9 godzin i 38 minut temu

piszemy piszemy a i tak pokazuja to co chca

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~von styropianom 2013-11-30 (21:11) 13 godzin i 12 minut temu

Człowieku,czy wiesz jak zyje sie zwykłym Polakom w styropianowej Polsce? Czy wiesz,jak pracuje sie za 5 zł/godz. na zlecenie,albo za najnizszą krajową w obozach pracy ? Czy wiesz,jak czuje się 4 mln okradzionych waloryzacyjnie emerytów w 2012r, ? Czy wiesz jak czuje sie 700 tys. Polakow zadłużonych we frankach ? Czy wiesz,co czuje Polak na wygnaniu za chlebem ? Czy wiesz,co jedzą zwykli Polacy ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
~radzias 2013-11-30 (21:01) 13 godzin i 22 minut temu

Szanowny Panie Janukowycz! Łżesz Pan jak pies. Bez Pana rozkazu czy po prostu akceptacji takiego rozwiązania nikt milicji w takiej ilości z drugiego końca kraju by nie ściągnął. Tak czy inaczej sam wystawił Pan sobie świadectwo, zarówno w o czach swoich rodaków jak i całego cywilizowanego świata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
ciculajnen 2013-12-01 (09:25) 58 minut temu

Tylko Jarek zbawi Ukrainę? Buuuuuhaaaaaaaa.!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~fanka 2013-12-01 (07:50) 2 godziny i 33 minut temu

Euromajdan i Euromajdan. A kiedy coś o Eurododzie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
16
~polak 2013-12-01 (04:42) 5 godzin i 41 minut temu

wszyscy wokoło są winni tylko nie on skąś ja to znam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~dodda 2013-12-01 (01:26) 8 godzin i 57 minut temu

Czy Radek Majdan też bił się na EuroMajdanie ? Bo pamiętam kiedyś nad morzem też był nerwowy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
15
~Voltage 2013-11-30 (22:45) 11 godzin i 38 minut temu

Chyba dobrze robi Ukraina...nie chce byc niewolnikiem UE jak Polska

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
mqy1 2013-11-30 (20:54) 13 godzin i 29 minut temu

Niedawno rozmawiałem przez Skypa z moim znajomym na wschodniej Ukrainie i wyrazil zdziwienie tym co dzieje się na Majdanie w Kijowie twierdząc że tylko mogli tam protestować płatni protestujący bo od nich nikt nie wybierał się na Majdan w celu protestu i jak stwierdził dalej wschodnia Ukraina jest za wejściem w struktury Rosyjskie i o wejściu do UE nie chcą słyszeć. Jeśli chcesz i możesz pomóc wpisz do wyszukiwarki: Małe lotnictwo paraplany

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
20
~Slask 2013-12-01 (08:44) 1 godzinę i 39 minut temu

Sluchalam dzisiaj wypowiedz posla PISU w TVP Info..Ciekawy co za plan ma P Kaczynski. Po pierwszy on nie ma uprawnien do przedstawienia zadnego planu przewodzcom Ukrainy, bo brak mu niestety kompetensje do zalatwienia takich spraw.Po drugie znowu Swiat bedzie mial ubaw z jego poczynan. Po trzecie kto zaplaci za ten jego glupi wyjazd na Ukraine i jego swity i GORYLI> Po czwarte jestem tylko ciekawa czy Ukraina wpuszczy go na swoje tetrytorium, bo jego zabawa polega na tym zeby w kurzyc P Putina.Ale co zadac od czlowieka ktory ma maciupenki MOZDZEK?Nie jestem zlosliwa ale naprawde poczynania tego Pana mnie wkurzaja. Zajal by sie lepiej sprawami dla naszego narodu a nie duzo gada medzi i kreci a na koncu powiada MAM PLAN ALE NIE POWIEM! To jest dziecinada dla przedszkolakow.8.44

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~polki 2013-12-01 (06:35) 3 godziny i 48 minut temu

brawo janukowicz,media łżą jak psy.wczoraj w internecie pokazali jednego bałwana z Polski pobitego.Łysy w szaliku z godłem i napisem Polska.dzisiaj rano w tv info wywiad z tym głupkiem.Stoi już bez szalika i opowiada jak to ze spotkania biznesowego wracał.He,to na ukrainie na spotkania biznesowe idzie się w szaliku kibiców?dobre.I dobrze się stało że Janukowicz nie dał Ukrainy w łapy Brukseli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~mix 2013-12-01 (06:29) 3 godziny i 54 minut temu

Ciężko się Wam Ukraińcy żyje bez składek do eurokołchozu, kar za dym z elektrowni i dyrektyw o ślimaku który jest rybą ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~Ja 2013-12-01 (01:21) 9 godzin i 2 minuty temu

Jarosław już jest w drodze???...........śpicie redaktorzy i fotografowie ( tak po polsku napisał ).Co??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
wojpiega 2013-11-30 (22:54) 11 godzin i 29 minut temu

No cóz, dla jednych jest jest to ważne, a dla innych co innego. Powstanie Listopadowe dotyczy to rocznica ważna wyłącznie dla Polaków. Niektórzy politycy może i historią żyją nawet u nas. Jakoś rocznicy bitwy pod Cedynią jakoś uroczyscie się nie obchodzi. A na Ukraine mają raczej raczej małe pojecie o tych datach. Może warto zauważyć, że Polacy nie są pępkiem świata. To co dzieje się u sąsiadów za miedzą tez ma spory wpływ na nas.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~KLEMENS 2013-11-30 (22:37) 11 godzin i 46 minut temu

Najlepsza jazda w całym artykule jest ze związkiem frazeologicznym "obiektywne śledztwo". Brzmi to tak jakby prezydent Janukowycz zażądał w przeciwieństwie do innych śledztw aby to odbyło się według normalnych, przyzwoitych, rzetelnych, bezstronnych procedur. Taki apel sam w sobie grubo trąci groteską.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
Stu 2013-11-30 (22:17) 12 godzin i 6 minut temu

dobrego słowa uzył: obiektywnego śledztwa. Ale co to na Ukrainie znaczy obiektywne. Tyle co w Polsce sprawiedliwe.

odpowiedz