więcej

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie .

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-11-30 (20:20) 11 miesięcy 23 godziny i 11 minut temu
drukuj


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz opinie
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".

W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 112 14.23%
nie 675 85.77%

Przeczytaj też

Leszek Miller: SLD chce sejmowej debaty o Ukrainie

dodane 2013-12-01 (20:28) 10 miesięcy 29 dni 23 godziny i 3 minuty temu

Media: bunt milicji na zachodzie Ukrainy?

dodane 2013-11-30 (18:45) 11 miesięcy 1 dzień i 46 minut temu

10 tysięcy ludzi znowu demonstruje w Kijowie

dodane 2013-11-30 (16:40) 11 miesięcy 1 dzień 2 godziny i 51 minut temu

Paweł Kowal zaapelował do ukraińskich posłów o potępienie użycia siły wobec demonstrantów

dodane 2013-11-30 (17:35) 11 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 56 minut temu

materiał foto

Milicja rozpędziła kijowski tzw. Euromajdan

dodane 2013-11-30 (08:00) 11 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 31 minut temu

Szkic deklaracji z Wilna: oferta dla Kijowa w mocy

dodane 2013-11-28 (21:50) 11 miesięcy 2 dni 21 godzin i 41 minut temu

Wiktor Janukowycz: los umowy z UE rozstrzygnie się w grudniu

dodane 2013-11-27 (10:40) 11 miesięcy 4 dni 8 godzin i 51 minut temu

Ukraina: gwałtowny wzrost zapotrzebowania na flagi UE

dodane 2013-11-27 (01:35) 11 miesięcy 4 dni 17 godzin i 56 minut temu

Ukraina: Tymoszenko kontynuuje głodówkę i apeluje o jedność

dodane 2013-11-26 (23:55) 11 miesięcy 4 dni 19 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach


Opinie (622)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
15
~Numer 7 2013-12-01 (07:11) 10 miesięcy 30 dni 12 godzin i 20 minut temu

Naród Polski zawsze z bratnimi narodami Unii Europejskiej.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
9
ciculajnen 2013-12-01 (08:28) 10 miesięcy 30 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Jarek pomoże Wam Bracia,on walczy jak lew,on sam pokonał w Polsce komunę?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~Leon Zawodowiec 2013-12-01 (09:21) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 10 minut temu

Zachód liczył, ze co? Że Rasputin ot tak odda Brukseli Ukrainę z jej złożami ropy i gazu?

odpowiedz

4
2
~rumcajs 2013-12-01 (09:20) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 11 minut temu

Janukowycz pęka bo wie że jedzie już do nich nasz supermen " pan premier " (według Posłów Inaczej Sprawnych jak stuknięty Mastalerek ) , Jaro , zaprzysięgły zwolennik Uni Europejskiej (od paru dni ) zwolennik pokojowych rozwiązań konfliktów w kraju , spoiwo różnych odłamów politycznych państwa . Po prostu słońce Żoliborza !!!!!!!!!!!! Janukowycz podobno już zamówił klęcznik , żeby prosić Jara o przebaczenie za Majdan !!!!!!!!!!! Bu ha ha ha !!! . A PAŁY I POGONIĆ TYCH PIS DZIELSKICH OBŁUDNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
2
~zelda 2013-12-01 (09:18) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 13 minut temu

wszyscy wiedzą że za sznurki POciąga putin macie Ukraińcy zero wolności tak jak i my

odpowiedz

0
0
~julek 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 15 minut temu

ale ściemniacz !

odpowiedz

1
1
~Zygmunt Rabski 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 15 minut temu

"obiektywne śledztwo" ? a co to takiego ?

odpowiedz

1
2
~Numer 7 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 15 minut temu

Jak to dobrze, że Polska już należy do Unii, dzięki temu żyjemy w dobrobycie.

odpowiedz

2
1
~babcia 2013-12-01 (09:15) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 16 minut temu

U nas tez strajkowali, teraz nie mają pracy,do lekarza nie idzie się dostać,dzieci głodne chodzą do szkoły....powodzenia niech im unia powie jak do tego dojść

odpowiedz

0
2
~mk 2013-12-01 (09:14) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 17 minut temu

Totalna bzdura.Nic nie dzieje się bez wiedzy i zgody ukraińskiego prezydenta.Strach:Zrozumiał że przegra z narodem.

odpowiedz

2
0
~w 2013-12-01 (09:14) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 17 minut temu

Nie życzę sobie by Polska wtrącała się w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Dziennikarskie hasło "Popieramy Ukrainę" jest tak samo głupie jak większość "dziennikarzy" Na Ukrainie były demokratyczne wybory. Ukrainą nie są uczestnicy juwenaliów na majdanie

odpowiedz

8
0
~jezy 2013-12-01 (09:07) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 24 minuty temu

To są jakieś KOSMICZNE JAJA. PiS i oosobiście Kaczyński WRÓG nr 1 UE, Tępi Unię, porozumienia z Lizbony, popiera Wkl. Brytanię, która chce wyść z Unii. Nagle chce aby Ukraina weszła do unii.,,,,MEGA HIPOKRYZJA...

odpowiedz

29
7
~cytat 2013-12-01 (08:54) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 37 minut temu

Ukraińcy opamiętajcie się !!! Unia da wam na początek kasę na drogi i infrastrukturę aby mieć wygodniej wozić do was towary. Im chodzi o nowe nienasycone rynki zbytu ! Zniszczą wasze miejsca pracy i każą harować w swoich supermarketach za nędzne grosze. Nic was nie nauczyła sytuacja w Polsce ??? Nie bądźcie ślepi, markety to nie wolność i demokracja, to niewolnictwo w białych rękawiczkach ! Nie dajcie się otumanić jak nasz głupi polski naród ! Unia to bagno i wyzysk. Pod petekstem niesienia pomocy na rozwój niszczą rodzimą gospodarkę i opanowują dla siebie rynek zbytu ! .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~jurek 2013-12-01 (09:03) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 28 minut temu

HIPOKRYTA! Sam wydł rozkaz, a teraz potępia!

odpowiedz

1
1
~Winford 2013-12-01 (09:03) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 28 minut temu

Bo niby milicja działa bez wiedzy prezydenta???!!! Co za obłuda!

odpowiedz

8
0
~cytat 2013-12-01 (08:59) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 32 minuty temu

Na miejscu fabryki, gdzie pracował mój tata i skąd szły maszyny na całą Europę - dzisiaj stoją 4 markety, parking i galeria handlowa z idiotycznymi sklepami typu X & X, gdzie kupisz jedynie obcisłe długie gacie udające spodnie. yhm...rozwój jak diabli :) Dam Ci przykłady : Ile masz polskich sieci handlowych we Francji i Niemczech ? A ile niemieckich w Polsce ? No właśnie. Ile masz za granicą zachodnią polskich przewoźników kolejowych ? Jakie polskie banki działają na rynku angielskim, francuskim, niemieckim ?.

odpowiedz

2
5
~1/2013 2013-12-01 (08:57) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 34 minuty temu

tak to tylko mówią dyktaorzy , przecież takie słowa często słyszeliśmy z ust tow, JARUZELSKIEGO !!!!!!!!!

odpowiedz

7
5
~kolec 2013-12-01 (08:55) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 36 minut temu

Putinonukowycz,czego sie spodziewać ,jedynie tego że chce wprowadzić dyktaturę.Ukraincy trzymajcie się bo jak ulegniecie to następnym krajem będzie Polska.

odpowiedz

1
6
~pop 2013-12-01 (08:48) 10 miesięcy 30 dni 10 godzin i 43 minuty temu

.. nu wot padalec

odpowiedz

40
7
~Sacha 2013-12-01 (08:18) 10 miesięcy 30 dni 11 godzin i 13 minut temu

Panowie pijacy , nieroby agencji i szpicle czyli poprostu solidaruchy trzymajcie swe lapska z dala od UKRAJNY.Przez dwie dekady waszych rzadow swoj wlasny kraj doprowadziliscie do kleski , klapy i niewolnictwa , stworzyliscie w Europie pustynie gospodarcza, bo to pozostalo po waszej Ojczyznie.Wasze nieskalane lapska zadna porzadna praca nadaja sie jedynie to tegfo co robiliscie przez przemianami9 do flachy i kelicha.Prawda Leszku?? .Trzymajcvie zatem sie z dala od Ukrajny , kraju suwerennego i nie potrzebujacego zadnych doradcow jak podniec flache i duc z gwinta.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 12 godzin i 26 minut temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 10 godzin i 46 minut temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 11 godzin i 46 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 10 godzin i 25 minut temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 5 godzin i 24 minuty temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 14 godzin i 36 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 750