więcej

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie .

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-11-30 (20:20) 10 miesięcy 23 dni 22 godziny i 28 minut temu
drukuj


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz opinie
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".

W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 112 14.23%
nie 675 85.77%

Przeczytaj też

Leszek Miller: SLD chce sejmowej debaty o Ukrainie

dodane 2013-12-01 (20:28) 10 miesięcy 22 dni 22 godziny i 20 minut temu

Media: bunt milicji na zachodzie Ukrainy?

dodane 2013-11-30 (18:45) 10 miesięcy 24 dni i 3 minuty temu

10 tysięcy ludzi znowu demonstruje w Kijowie

dodane 2013-11-30 (16:40) 10 miesięcy 24 dni 2 godziny i 8 minut temu

Paweł Kowal zaapelował do ukraińskich posłów o potępienie użycia siły wobec demonstrantów

dodane 2013-11-30 (17:35) 10 miesięcy 24 dni 1 godzinę i 13 minut temu

materiał foto

Milicja rozpędziła kijowski tzw. Euromajdan

dodane 2013-11-30 (08:00) 10 miesięcy 24 dni 10 godzin i 48 minut temu

Szkic deklaracji z Wilna: oferta dla Kijowa w mocy

dodane 2013-11-28 (21:50) 10 miesięcy 25 dni 20 godzin i 58 minut temu

Wiktor Janukowycz: los umowy z UE rozstrzygnie się w grudniu

dodane 2013-11-27 (10:40) 10 miesięcy 27 dni 8 godzin i 8 minut temu

Ukraina: gwałtowny wzrost zapotrzebowania na flagi UE

dodane 2013-11-27 (01:35) 10 miesięcy 27 dni 17 godzin i 13 minut temu

Ukraina: Tymoszenko kontynuuje głodówkę i apeluje o jedność

dodane 2013-11-26 (23:55) 10 miesięcy 27 dni 18 godzin i 53 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (622)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
15
~Numer 7 2013-12-01 (07:11) 10 miesięcy 23 dni 11 godzin i 37 minut temu

Naród Polski zawsze z bratnimi narodami Unii Europejskiej.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
9
ciculajnen 2013-12-01 (08:28) 10 miesięcy 23 dni 10 godzin i 20 minut temu

Jarek pomoże Wam Bracia,on walczy jak lew,on sam pokonał w Polsce komunę?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~Leon Zawodowiec 2013-12-01 (09:21) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 27 minut temu

Zachód liczył, ze co? Że Rasputin ot tak odda Brukseli Ukrainę z jej złożami ropy i gazu?

odpowiedz

4
2
~rumcajs 2013-12-01 (09:20) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 28 minut temu

Janukowycz pęka bo wie że jedzie już do nich nasz supermen " pan premier " (według Posłów Inaczej Sprawnych jak stuknięty Mastalerek ) , Jaro , zaprzysięgły zwolennik Uni Europejskiej (od paru dni ) zwolennik pokojowych rozwiązań konfliktów w kraju , spoiwo różnych odłamów politycznych państwa . Po prostu słońce Żoliborza !!!!!!!!!!!! Janukowycz podobno już zamówił klęcznik , żeby prosić Jara o przebaczenie za Majdan !!!!!!!!!!! Bu ha ha ha !!! . A PAŁY I POGONIĆ TYCH PIS DZIELSKICH OBŁUDNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
2
~zelda 2013-12-01 (09:18) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 30 minut temu

wszyscy wiedzą że za sznurki POciąga putin macie Ukraińcy zero wolności tak jak i my

odpowiedz

0
0
~julek 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 32 minuty temu

ale ściemniacz !

odpowiedz

1
1
~Zygmunt Rabski 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 32 minuty temu

"obiektywne śledztwo" ? a co to takiego ?

odpowiedz

1
2
~Numer 7 2013-12-01 (09:16) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 32 minuty temu

Jak to dobrze, że Polska już należy do Unii, dzięki temu żyjemy w dobrobycie.

odpowiedz

2
1
~babcia 2013-12-01 (09:15) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 33 minuty temu

U nas tez strajkowali, teraz nie mają pracy,do lekarza nie idzie się dostać,dzieci głodne chodzą do szkoły....powodzenia niech im unia powie jak do tego dojść

odpowiedz

0
2
~mk 2013-12-01 (09:14) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 34 minuty temu

Totalna bzdura.Nic nie dzieje się bez wiedzy i zgody ukraińskiego prezydenta.Strach:Zrozumiał że przegra z narodem.

odpowiedz

2
0
~w 2013-12-01 (09:14) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 34 minuty temu

Nie życzę sobie by Polska wtrącała się w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Dziennikarskie hasło "Popieramy Ukrainę" jest tak samo głupie jak większość "dziennikarzy" Na Ukrainie były demokratyczne wybory. Ukrainą nie są uczestnicy juwenaliów na majdanie

odpowiedz

8
0
~jezy 2013-12-01 (09:07) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 41 minut temu

To są jakieś KOSMICZNE JAJA. PiS i oosobiście Kaczyński WRÓG nr 1 UE, Tępi Unię, porozumienia z Lizbony, popiera Wkl. Brytanię, która chce wyść z Unii. Nagle chce aby Ukraina weszła do unii.,,,,MEGA HIPOKRYZJA...

odpowiedz

29
7
~cytat 2013-12-01 (08:54) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 54 minuty temu

Ukraińcy opamiętajcie się !!! Unia da wam na początek kasę na drogi i infrastrukturę aby mieć wygodniej wozić do was towary. Im chodzi o nowe nienasycone rynki zbytu ! Zniszczą wasze miejsca pracy i każą harować w swoich supermarketach za nędzne grosze. Nic was nie nauczyła sytuacja w Polsce ??? Nie bądźcie ślepi, markety to nie wolność i demokracja, to niewolnictwo w białych rękawiczkach ! Nie dajcie się otumanić jak nasz głupi polski naród ! Unia to bagno i wyzysk. Pod petekstem niesienia pomocy na rozwój niszczą rodzimą gospodarkę i opanowują dla siebie rynek zbytu ! .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~jurek 2013-12-01 (09:03) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 45 minut temu

HIPOKRYTA! Sam wydł rozkaz, a teraz potępia!

odpowiedz

1
1
~Winford 2013-12-01 (09:03) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 45 minut temu

Bo niby milicja działa bez wiedzy prezydenta???!!! Co za obłuda!

odpowiedz

8
0
~cytat 2013-12-01 (08:59) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 49 minut temu

Na miejscu fabryki, gdzie pracował mój tata i skąd szły maszyny na całą Europę - dzisiaj stoją 4 markety, parking i galeria handlowa z idiotycznymi sklepami typu X & X, gdzie kupisz jedynie obcisłe długie gacie udające spodnie. yhm...rozwój jak diabli :) Dam Ci przykłady : Ile masz polskich sieci handlowych we Francji i Niemczech ? A ile niemieckich w Polsce ? No właśnie. Ile masz za granicą zachodnią polskich przewoźników kolejowych ? Jakie polskie banki działają na rynku angielskim, francuskim, niemieckim ?.

odpowiedz

2
5
~1/2013 2013-12-01 (08:57) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 51 minut temu

tak to tylko mówią dyktaorzy , przecież takie słowa często słyszeliśmy z ust tow, JARUZELSKIEGO !!!!!!!!!

odpowiedz

7
5
~kolec 2013-12-01 (08:55) 10 miesięcy 23 dni 9 godzin i 53 minuty temu

Putinonukowycz,czego sie spodziewać ,jedynie tego że chce wprowadzić dyktaturę.Ukraincy trzymajcie się bo jak ulegniecie to następnym krajem będzie Polska.

odpowiedz

1
6
~pop 2013-12-01 (08:48) 10 miesięcy 23 dni 10 godzin i 1 minutę temu

.. nu wot padalec

odpowiedz

40
7
~Sacha 2013-12-01 (08:18) 10 miesięcy 23 dni 10 godzin i 30 minut temu

Panowie pijacy , nieroby agencji i szpicle czyli poprostu solidaruchy trzymajcie swe lapska z dala od UKRAJNY.Przez dwie dekady waszych rzadow swoj wlasny kraj doprowadziliscie do kleski , klapy i niewolnictwa , stworzyliscie w Europie pustynie gospodarcza, bo to pozostalo po waszej Ojczyznie.Wasze nieskalane lapska zadna porzadna praca nadaja sie jedynie to tegfo co robiliscie przez przemianami9 do flachy i kelicha.Prawda Leszku?? .Trzymajcvie zatem sie z dala od Ukrajny , kraju suwerennego i nie potrzebujacego zadnych doradcow jak podniec flache i duc z gwinta.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 11 godzin i 13 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 12 godzin i 24 minuty temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 10 godzin i 14 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 9 godzin i 53 minuty temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 12 godzin i 22 minuty temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 13 godzin i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 11982