Strona główna serwisu
Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje

Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje

Papież Franciszek ostro wypowiedział się o karierowiczach w Kościele nazywając ich "złodziejami i zbójami", którzy "okradają Jezusa z chwały" i myślą tylko o zyskach dla siebie.
Papież Franciszek Papież Franciszek ()
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".

Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

- To byłaby religia jak ze sklepu. Ja dam ci chwałę, a ty dasz ją mnie - podkreślił.


Wezwał wszystkich w Kościele, by postępowali zgodnie z błogosławieństwami, wskazanymi przez Jezusa w Kazaniu na Górze: "jesteś pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy".

- Kiedy przedstawiają ci inną propozycję, nie słuchaj jej - apelował papież.

Następnie zauważył: "jest wiele ścieżek, być może bardziej korzystnych, ale nie są one prawdziwe".


- Drogą jest tylko Jezus. Ktoś z was powie: "Ojcze jesteś fundamentalistą". Nie, to po prostu powiedział Jezus: "Ja jestem bramą"- mówił papież Franciszek.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (675)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~wariat 2013-04-22 (15:00) 20 godzin i 54 minut temu

no to wszystkie biskupstwa w polsce to siedziby zbojow i zlodzeii

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
31
~MK 2013-04-22 (14:51) 21 godzin i 3 minuty temu

Rydzyk bój się...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
23
~aaaa 2013-04-23 (12:57) 22 godzin i 57 minut temu

Papiez Franciszek jest dla mnie papiezem jakiego potrzebowal swiat. Jest przeciwny przepychu , chciwosci ze strony ksiezy ..ale i politykow. Mysle ze jest wzorem do nasladowania. Zycze mu wytwalosci w realizowaniu planow, zeby sie nie poddal. A wy ateisci lepiej idzcie do diabla z waszymi krytykami. Kosciol moze wyjdzie na prosta. PAPIEZ FRANCISZEK JEST POPROSTU GENIAAALNYYYY !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2