Strona główna serwisu
Wyniki II tury wyborów
1. Andrzej
Duda
52.00%
2. Bronisław
Komorowski
48.00%
Frekwencja
wyborcza
55.50%
Źródło: Ipsos dla TVP, TVN i Polsat
Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje
Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje

Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje

Papież Franciszek ostro wypowiedział się o karierowiczach w Kościele nazywając ich "złodziejami i zbójami", którzy "okradają Jezusa z chwały" i myślą tylko o zyskach dla siebie.
Papież Franciszek Papież Franciszek () Zobacz galerię
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".

Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

- To byłaby religia jak ze sklepu. Ja dam ci chwałę, a ty dasz ją mnie - podkreślił.

Wezwał wszystkich w Kościele, by postępowali zgodnie z błogosławieństwami, wskazanymi przez Jezusa w Kazaniu na Górze: "jesteś pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy".

- Kiedy przedstawiają ci inną propozycję, nie słuchaj jej - apelował papież.

Następnie zauważył: "jest wiele ścieżek, być może bardziej korzystnych, ale nie są one prawdziwe".

- Drogą jest tylko Jezus. Ktoś z was powie: "Ojcze jesteś fundamentalistą". Nie, to po prostu powiedział Jezus: "Ja jestem bramą"- mówił papież Franciszek.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (675)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~wariat 2013-04-22 (15:00) 2 godziny i 24 minut temu

no to wszystkie biskupstwa w polsce to siedziby zbojow i zlodzeii

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
31
~MK 2013-04-22 (14:51) 2 godziny i 33 minut temu

Rydzyk bój się...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
23
~aaaa 2013-04-23 (12:57) 4 godziny i 27 minut temu

Papiez Franciszek jest dla mnie papiezem jakiego potrzebowal swiat. Jest przeciwny przepychu , chciwosci ze strony ksiezy ..ale i politykow. Mysle ze jest wzorem do nasladowania. Zycze mu wytwalosci w realizowaniu planow, zeby sie nie poddal. A wy ateisci lepiej idzcie do diabla z waszymi krytykami. Kosciol moze wyjdzie na prosta. PAPIEZ FRANCISZEK JEST POPROSTU GENIAAALNYYYY !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~łobywatel 2013-04-22 (22:44) 18 godzin i 40 minut temu

Niepoprawny romantyk z tego naszego Frania, obawiam sie że kombinatorzy w kościele nie beda bez odpowiedzi , wydaje mi sie że chłop sam wojuje mając tylko wiernych po swojej stronie niczym Chrystus w Jerozolimie gdzie bali się Go dorwać w obawie przed tłumem za dnia...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
21
~elef 2013-04-22 (18:27) 22 godzin i 57 minut temu

A ilu ich w polityce. Przecież całe PO to złodzieje i zbóje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Aniza 2013-04-22 (17:48) 23 godzin i 36 minut temu

Papież Franciszek ma rację w 100% i dobrze, że o tym mówi. Zobaczycie jak nasi bixskupi będą to komentoważ, a mianowicie, że to dotyczy Amerykanów, Francuzów i Hiszpanów. Polski nie dot. i w najlepsze wystąpią do rządui o teren pod dyskotekę, pralnię i zakład uzdatniania wód termalnych. Tak będzie, bo nasi biskupi są święci i mądrzejsi od papieża.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~kajan 2013-04-22 (16:35) 49 minut temu

Tadziu zbójem i złodziejem? Koniec świata!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~wpkom 2013-04-22 (16:31) 53 minut temu

Kim jesteście ? ? ? Rydzyk, Głódź, Michalik ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Polka 2013-04-22 (16:06) 1 godzinę i 18 minut temu

Zabiją go koledzy po fachu. Ta sekta od lat jest nastawiona na ograbianie swoich owieczek i nie zrezygnuje z tego. BIZNESKLER.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Pokwik 2013-04-22 (15:59) 1 godzinę i 25 minut temu

Bardzo lubię tego papieża. Nie zależy mu na sławie czy bogactwie. I to jest prawdziwy człowiek oddany Bogu ;) Pozdrawiam polskich księży...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~Jan 2013-05-03 (21:28) 19 godzin i 56 minut temu

Super !. Właściwy człowiek na właściwym miejscu !.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
28
~feror 2013-04-22 (18:23) 23 godzin i 1 minutę temu

Co na to Rydzyk i Głódź?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~bravo 2013-04-22 (17:39) 23 godzin i 45 minut temu

No normalnie nie wierzę ! Bravo PAPA !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
23
~xxx 2013-04-22 (17:15) 9 minut temu

BRAWO OJCZE ŚWIĘTY-ZRÓB PORZĄDEK - NIE KTORZY KSIĘŻA NAPRAWDĘ NIE WIĘDZĄ ILE ZA CO KASOWAĆ ZA USŁUGI W KOŚCIELE.KWOTA CZASAMI PRZEKRACZA DZIESIĄTKI RAZY WIĘCEJ. DLACZEGO OJCIEC ŚWIETY POTRAFI SKROMNIE ŻYĆ!! NIECH WIELE KSIĘZY ZEJDZIE NA ZIEMIĘ I ŻYJĄ JAK BOG PRZYKAZUJE...ZYJĄ WEDŁUG DEKALOGU-TAK JAK UCZĄ INNYCH. Papież mieszka w domu św. Marty i nie chce przeprowadzić się do apartamentu papieża, bo żle się czuje w takich luksusach. Stara się żyć skromnie, napewno żyje skromniej niż wielu kardynałów i biskupów.Może skromniej zyje jak Ty..skromny człowiek..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~witcher 2013-04-22 (17:01) 23 minut temu

Toć to perfidny atak na polski,katolicki kościółek !,co na to obwieszony biżuterią Głódź,z pałacykiem i 10 tys.emweryturki,Rydzyk z Mybachem i reszta tej tłustej menażerii,zamieszkałej w pałacach z limuzynami i liczną służbą?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~John 2013-04-22 (16:32) 52 minut temu

I bardzo dobre słowa Franek , Ciekawe czy polski kler jest z powołania Bożego i odda sakwy np. na ratowanie dzieci lub tym pd. Powołanie Boże to nie biznes i bogactwo jak się wybiera tą drogę powinno się o tym wiedzieć RYDZYKI i wszyscy mu podobni a szpitale leki pomoc biednym anie pałace , to nie droga do świętości , pokarzcie serca jak wybraliście tą drogę a nie błogosławieństwo i mamonę w własną kieszeń . To samo politycy ,polityka to nie biznes na własnym narodzie bo on was karmi .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~kenzo32 2013-04-22 (16:06) 1 godzinę i 18 minut temu

Nie wiem czy uda sie Papieżowi wyprostować to wszystko co zostało wykrzywione przez Kościół. Szczerze mu tego życzę. Zastanawiam sie tylko gdzie był Papież Franciszek jak to wszystko się działo na jego oczach!.Chyba jest za póżno na oddzielanie ziarna od plewu. No, ale przynajmniej coś w tym kierunku robi. W Polsce trzeba by było zacząć od Rydzyka !!! Papież Franciszek gdyby zobaczył wybudowane sanktuarium w Licheniu i inne kościoły to znając jego skromność nie pochwaliłby tego luksusu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~ja 2013-04-22 (15:53) 1 godzinę i 31 minut temu

oj Franciszku , życzę Ci długiego panowania bo jeden jesteś w tym stadzie wilków godny chwały .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~dzadek 2013-04-22 (15:41) 1 godzinę i 43 minut temu

Bawooo, Papa Franuś ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
22
~bib 2013-04-22 (17:49) 23 godzin i 35 minut temu

ubogi rydzyk, pokorny..az trudno sobie wyobrazic;)

odpowiedz