więcej

Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-04-22 (13:50) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 11 godzin i 52 minuty temu
drukuj


Papież Franciszek opinie
Papież Franciszek ostro wypowiedział się o karierowiczach w Kościele nazywając ich "złodziejami i zbójami", którzy "okradają Jezusa z chwały" i myślą tylko o zyskach dla siebie.

- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".

Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

- To byłaby religia jak ze sklepu. Ja dam ci chwałę, a ty dasz ją mnie - podkreślił.

Wezwał wszystkich w Kościele, by postępowali zgodnie z błogosławieństwami, wskazanymi przez Jezusa w Kazaniu na Górze: "jesteś pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy".

- Kiedy przedstawiają ci inną propozycję, nie słuchaj jej - apelował papież.

Następnie zauważył: "jest wiele ścieżek, być może bardziej korzystnych, ale nie są one prawdziwe".

- Drogą jest tylko Jezus. Ktoś z was powie: "Ojcze jesteś fundamentalistą". Nie, to po prostu powiedział Jezus: "Ja jestem bramą"- mówił papież Franciszek.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 570 97.6%
nie 14 2.4%

Przeczytaj też

Papież Franciszek wywołuje entuzjazm i jest krytykowany

dodane 2013-05-03 (16:55) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 8 godzin i 47 minut temu

Papież Franciszek do księży: jesteście duszpasterzami, a nie funkcjonariuszami

dodane 2013-04-21 (11:35) 1 rok 8 miesięcy 14 godzin i 7 minut temu

Papież Franciszek cofnął premie dla kardynałów

dodane 2013-04-19 (22:35) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 3 godziny i 7 minut temu

Śledztwo w sprawie znieważenia papieża Franciszka. Odpowie za "ch..."?

dodane 2013-04-19 (17:35) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 8 godzin i 7 minut temu

Papież: "tysiąckrotnie" wolę Kościół narażony na wypadki, niż chory

dodane 2013-04-18 (17:35) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 7 minut temu

"Błogosławieństwo papieża Franciszka" za 60 złotych

aktualizacja 2013-04-18 (04:03) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 21 godzin i 39 minut temu

Papież nie chce windy tylko dla siebie, jeździ z innymi

dodane 2013-04-17 (18:15) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 7 godzin i 27 minut temu

Papież Franciszek: Jezus jest naszym adwokatem, który zawsze nas broni

dodane 2013-04-17 (12:10) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 13 godzin i 32 minuty temu

Papież Franciszek zaczyna wielką rewolucję

dodane 2013-04-15 (08:24) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 18 minut temu
materiał foto

Nawet papież nie może spać spokojnie

dodane 2013-03-20 (09:31) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 11 minut temu

materiał foto

Msza inauguracyjna papieża Franciszka

dodane 2013-03-19 (09:46) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 15 godzin i 56 minut temu
materiał foto

Tak żył Jorge Mario Bergoglio, zanim został Franciszkiem

dodane 2013-03-14 (23:51) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 51 minut temu

W innych serwisach


Opinie (675)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

26
5
~wariat 2013-04-22 (15:00) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 10 godzin i 42 minuty temu

no to wszystkie biskupstwa w polsce to siedziby zbojow i zlodzeii

odpowiedz

31
10
~MK 2013-04-22 (14:51) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 10 godzin i 51 minut temu

Rydzyk bój się...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
3
~aaaa 2013-04-23 (12:57) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 12 godzin i 45 minut temu

Papiez Franciszek jest dla mnie papiezem jakiego potrzebowal swiat. Jest przeciwny przepychu , chciwosci ze strony ksiezy ..ale i politykow. Mysle ze jest wzorem do nasladowania. Zycze mu wytwalosci w realizowaniu planow, zeby sie nie poddal. A wy ateisci lepiej idzcie do diabla z waszymi krytykami. Kosciol moze wyjdzie na prosta. PAPIEZ FRANCISZEK JEST POPROSTU GENIAAALNYYYY !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
0
~łobywatel 2013-04-22 (22:44) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 58 minut temu

Niepoprawny romantyk z tego naszego Frania, obawiam sie że kombinatorzy w kościele nie beda bez odpowiedzi , wydaje mi sie że chłop sam wojuje mając tylko wiernych po swojej stronie niczym Chrystus w Jerozolimie gdzie bali się Go dorwać w obawie przed tłumem za dnia...

odpowiedz

21
1
~elef 2013-04-22 (18:27) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 15 minut temu

A ilu ich w polityce. Przecież całe PO to złodzieje i zbóje

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
0
~Aniza 2013-04-22 (17:48) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 54 minuty temu

Papież Franciszek ma rację w 100% i dobrze, że o tym mówi. Zobaczycie jak nasi bixskupi będą to komentoważ, a mianowicie, że to dotyczy Amerykanów, Francuzów i Hiszpanów. Polski nie dot. i w najlepsze wystąpią do rządui o teren pod dyskotekę, pralnię i zakład uzdatniania wód termalnych. Tak będzie, bo nasi biskupi są święci i mądrzejsi od papieża.

odpowiedz

22
2
~kajan 2013-04-22 (16:35) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 7 minut temu

Tadziu zbójem i złodziejem? Koniec świata!

odpowiedz

20
0
~wpkom 2013-04-22 (16:31) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 11 minut temu

Kim jesteście ? ? ? Rydzyk, Głódź, Michalik ! ! !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
0
~Polka 2013-04-22 (16:06) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 36 minut temu

Zabiją go koledzy po fachu. Ta sekta od lat jest nastawiona na ograbianie swoich owieczek i nie zrezygnuje z tego. BIZNESKLER.

odpowiedz

20
0
~Pokwik 2013-04-22 (15:59) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Bardzo lubię tego papieża. Nie zależy mu na sławie czy bogactwie. I to jest prawdziwy człowiek oddany Bogu ;) Pozdrawiam polskich księży...

odpowiedz

19
0
~Jan 2013-05-03 (21:28) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 4 godziny i 14 minut temu

Super !. Właściwy człowiek na właściwym miejscu !.

odpowiedz

28
9
~feror 2013-04-22 (18:23) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 19 minut temu

Co na to Rydzyk i Głódź?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
0
~bravo 2013-04-22 (17:39) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 3 minuty temu

No normalnie nie wierzę ! Bravo PAPA !

odpowiedz

23
4
~xxx 2013-04-22 (17:15) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 27 minut temu

BRAWO OJCZE ŚWIĘTY-ZRÓB PORZĄDEK - NIE KTORZY KSIĘŻA NAPRAWDĘ NIE WIĘDZĄ ILE ZA CO KASOWAĆ ZA USŁUGI W KOŚCIELE.KWOTA CZASAMI PRZEKRACZA DZIESIĄTKI RAZY WIĘCEJ. DLACZEGO OJCIEC ŚWIETY POTRAFI SKROMNIE ŻYĆ!! NIECH WIELE KSIĘZY ZEJDZIE NA ZIEMIĘ I ŻYJĄ JAK BOG PRZYKAZUJE...ZYJĄ WEDŁUG DEKALOGU-TAK JAK UCZĄ INNYCH. Papież mieszka w domu św. Marty i nie chce przeprowadzić się do apartamentu papieża, bo żle się czuje w takich luksusach. Stara się żyć skromnie, napewno żyje skromniej niż wielu kardynałów i biskupów.Może skromniej zyje jak Ty..skromny człowiek..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
1
~witcher 2013-04-22 (17:01) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 41 minut temu

Toć to perfidny atak na polski,katolicki kościółek !,co na to obwieszony biżuterią Głódź,z pałacykiem i 10 tys.emweryturki,Rydzyk z Mybachem i reszta tej tłustej menażerii,zamieszkałej w pałacach z limuzynami i liczną służbą?

odpowiedz

19
0
~John 2013-04-22 (16:32) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 10 minut temu

I bardzo dobre słowa Franek , Ciekawe czy polski kler jest z powołania Bożego i odda sakwy np. na ratowanie dzieci lub tym pd. Powołanie Boże to nie biznes i bogactwo jak się wybiera tą drogę powinno się o tym wiedzieć RYDZYKI i wszyscy mu podobni a szpitale leki pomoc biednym anie pałace , to nie droga do świętości , pokarzcie serca jak wybraliście tą drogę a nie błogosławieństwo i mamonę w własną kieszeń . To samo politycy ,polityka to nie biznes na własnym narodzie bo on was karmi .

odpowiedz

20
1
~kenzo32 2013-04-22 (16:06) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 36 minut temu

Nie wiem czy uda sie Papieżowi wyprostować to wszystko co zostało wykrzywione przez Kościół. Szczerze mu tego życzę. Zastanawiam sie tylko gdzie był Papież Franciszek jak to wszystko się działo na jego oczach!.Chyba jest za póżno na oddzielanie ziarna od plewu. No, ale przynajmniej coś w tym kierunku robi. W Polsce trzeba by było zacząć od Rydzyka !!! Papież Franciszek gdyby zobaczył wybudowane sanktuarium w Licheniu i inne kościoły to znając jego skromność nie pochwaliłby tego luksusu.

odpowiedz

20
1
~ja 2013-04-22 (15:53) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 49 minut temu

oj Franciszku , życzę Ci długiego panowania bo jeden jesteś w tym stadzie wilków godny chwały .

odpowiedz

20
1
~dzadek 2013-04-22 (15:41) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Bawooo, Papa Franuś ! ! !

odpowiedz

22
4
~bib 2013-04-22 (17:49) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 7 godzin i 53 minuty temu

ubogi rydzyk, pokorny..az trudno sobie wyobrazic;)

odpowiedz