więcej

Arsenij Jaceniuk - prawnik, były bankier i minister na czele rządu.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-02-27 (14:40) 8 miesięcy 27 dni 8 godzin i 29 minut temu
drukuj


Arsenij Jaceniuk opinie video
Arsenij Jaceniuk - 39-letni prawnik, ekonomista, przedsiębiorca i polityk - został nowym premierem Ukrainy. Jeden z liderów dotychczasowej opozycji, prounijny były minister gospodarki, a potem spraw zagranicznych, odegrał ważną rolę w niedawnych protestach.

Pod nieobecność więzionej byłej premier Julii Tymoszenko kierował główną siłą opozycji - partią Batkiwszczyna.

Arsenij Jaceniuk, mający także wykształcenie prawnicze, nie sprawia wrażenia twardego polityka, lecz, jak podkreślają media, twarde stanowisko zajmował w wygłaszanych tubalnym tonem wystąpieniach na Majdanie Niepodległości - w epicentrum ruchu protestu.

Ukraiński tygodnik "Fokus" twierdzi, że Jaceniuk próbował kreować się na "bankiera intelektualistę" i wykorzystywał codzienne wiece jako rodzaj prawyborów na głównego przywódcę opozycji.

W pełnym emocji wystąpieniu w lutym Jaceniuk postawił ówczesnemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi ultimatum w kwestii rozwiązania kryzysu i powiedział, że "jest gotów umrzeć za sprawę".

Zdaniem obserwatorów Jaceniuk sprawnie działa także w polityce zakulisowej jako osoba, która zajmowała wysokie stanowiska w poprzednich rządach. Jaceniuk był bowiem wcześniej wiceszefem sekretariatu prezydenta Wiktora Juszczenki oraz zastępcą szefa Narodowego Banku Ukrainy. W latach 2007-08 był przewodniczącym Rady Najwyższej. Wcześniej, w 2007 roku, kierował resortem spraw zagranicznych, a w latach 2005-06 piastował stanowisko ministra gospodarki.

Znany jest też z tego, że prowadził negocjacje w sprawie członkostwa Ukrainy w Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Arsenij Jaceniuk urodził się 22 maja 1974 roku w Czerniowcach. Jest żonaty, ma dwie córki w wieku szkolnym.


(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 58 40%
nie 87 60%

Przeczytaj też

materiał foto

Na Krymie od kilku dni niespokojnie

dodane 2014-02-27 (09:18) 8 miesięcy 27 dni 13 godzin i 51 minut temu

Witalij Kliczko rozbija jedność Majdanu?

dodane 2014-02-27 (08:21) 8 miesięcy 27 dni 14 godzin i 48 minut temu

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdzi nowy rząd

dodane 2014-02-27 (07:59) 8 miesięcy 27 dni 15 godzin i 10 minut temu

Ukraina: kim są kandydaci na stanowiska w rządzie zaufania narodowego?

dodane 2014-02-27 (00:40) 8 miesięcy 27 dni 22 godziny i 29 minut temu

Bogumiła Berdychowska: boję się, że Arsenij Jaceniuk nie będzie miał wystarczającej siły woli

dodane 2014-02-26 (20:35) 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 34 minuty temu
materiał foto

Główni gracze na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (13:13) 8 miesięcy 28 dni 9 godzin i 56 minut temu

materiał foto

Nowa gwiazda ukraińskiej polityki

dodane 2014-02-19 (16:36) 9 miesięcy 4 dni 6 godzin i 33 minuty temu

BBC chwali rolę Polski w walce o pokój na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (04:53) 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 16 minut temu

Ukraińskie oddziały specjalne milicji Berkut zlikwidowane

dodane 2014-02-26 (01:17) 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 52 minuty temu

Skład rządu zostanie ogłoszony na Majdanie

dodane 2014-02-25 (23:00) 8 miesięcy 29 dni i 9 minut temu

materiał foto

Flota Czarnomorska - rosyjski atut w grze o Ukrainę

dodane 2014-03-01 (15:18) 8 miesięcy 22 dni 7 godzin i 51 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

43
0
~trader 2014-02-27 (22:46) 8 miesięcy 27 dni i 23 minuty temu

Arsenij Jaceniuk - prawnik, były bankier = enough said

odpowiedz

7
13
~janek 2014-02-27 (22:42) 8 miesięcy 27 dni i 27 minut temu

Moze taki lepszy od ukrainca.

odpowiedz

50
1
~Icek 2014-02-27 (22:41) 8 miesięcy 27 dni i 28 minut temu

Teraz trzeba Ukraine natychmiast zadluzyc i bedzie nasza.

odpowiedz

26
5
~janek 2014-02-27 (22:40) 8 miesięcy 27 dni i 29 minut temu

Wyglada jak pani od religi

odpowiedz

51
4
~ICEK 2014-02-27 (22:40) 8 miesięcy 27 dni i 29 minut temu

JACYNIUK NAZWISKO MOWI ZE TO UKRYTY ZYD JASNE CALY CZAS PRZY KORYCIE Z NIEGO TAKI UKRAINIEC JA Z MNIE MURZYN ALBO CHINCZYK WCIAGNIE SWOICH SPRZEDA POL UKRAINY I BEDZIE COOL

odpowiedz

27
1
~Pole "Nick" nie może być puste! 2014-02-27 (22:38) 8 miesięcy 27 dni i 31 minut temu

Ukraińscy krzykacze, nagonieni przez UE oraz Stany, zrobili rozpierduchę i mają nowego premiera. Żeby nie było - sami tego chcieli. Czas pokaże, czy Janukowycz był zły. A tak naprawdę mam to gdzieś, bo póki co mieszkam w Polsce i dynda mi ta dziadowska Ukraina, zwłaszcza ci śmieszni nacjonalistyczni bojówkarze, którzy mają tam teraz dobry PR.

odpowiedz

37
5
~JJJ 2014-02-27 (22:37) 8 miesięcy 27 dni i 32 minuty temu

A KIM MOZE BYC , HA ??? CHINCZYKIEM ? INDIANINEM ? NIEEEEE .... ON JEST .....??? WLASNIE, TYM ESKIMOSEM Z PEJSAMI. INACZEJ NIE BYLBY W TYM MIEJSCU GDZIE JEST, TAK SAMO JAK JULKA ZLODZIEJKA I KLITSCHKO BEZMOZG I RESZTA TEJ BANDY, SAMI ... ESKIMOSKOWIE Z GOR SYNAJ :)))))

odpowiedz

36
2
~J 23 2014-02-27 (22:37) 8 miesięcy 27 dni i 32 minuty temu

FIZJONOMIA I SPOSÓB W JAKI ZDOBYWA WŁADZĘ WSKAZUJE ,ŻE TO MUTANT GIEREMKA I MICHNIKA ZRESZTĄ ICH RODAK

odpowiedz

24
0
~misza 2014-02-27 (22:36) 8 miesięcy 27 dni i 33 minuty temu

Od jesieni w internecie krąży lista 50 najbardziej wpływowych ukraińskich Żydów, na której nieszczęsny Jaceniuk się znalazł. Pod koniec października w telewizji wystąpił niejaki Jurij Dubiński, który przedstawił się jako lider mniejszości żydowskiej w Charkowie, i ogłosił, że w imieniu wszystkich Żydów na świecie popiera kandydaturę Jaceniuka, ponieważ jeden z przodków jego matki był współautorem Talmudu.

odpowiedz

10
1
~zenon 2014-02-27 (22:34) 8 miesięcy 27 dni i 35 minut temu

umieraj cieciu..! ...postawił ówczesnemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi ultimatum w kwestii rozwiązania kryzysu i powiedział, że "jest gotów umrzeć za sprawę".

odpowiedz

34
1
~wilczarz 2014-02-27 (22:26) 8 miesięcy 27 dni i 43 minuty temu

Dlaczego WP nie dodaje wszystkich opinii???Czyżby była tubą Usraela???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~żal Ukrainy 2014-02-27 (22:31) 8 miesięcy 27 dni i 38 minut temu

Agencja odnotowuje też, że nie ma na razie reakcji Moskwy, ale że nagranie na YouTube wyraźnie współbrzmi z rosyjskimi oskarżeniami, że Zachód ingeruje w sprawy Ukrainy. "Myślę, że (Jaceniuk, b. ukraiński minister gospodarki) jest facetem z doświadczeniem ekonomicznym, z doświadczeniem w rządzeniu" - mówi Nuland w rozmowie z ambasadorem i wyraża opinię, iż Kliczko i Tiachnybok powinni pozostać "na zewnątrz.

odpowiedz

6
1
~bolo 2014-02-27 (22:30) 8 miesięcy 27 dni i 39 minut temu

janukowycz jest premierem

odpowiedz

25
2
~Konstanty Goj 2014-02-27 (22:28) 8 miesięcy 27 dni i 41 minut temu

Jeszcze jedna, choć nieistotna informacja, jest 100% jewrejem

odpowiedz

21
2
~okrongły stół 2014-02-27 (22:25) 8 miesięcy 27 dni i 44 minuty temu

kim jest?starym złodziejem i obłudnikiem

odpowiedz

63
6
~pk 2014-02-27 (22:07) 8 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

Czystej wody żyd!!!Można znalezc na przeglądarkach jego prawdziwy życiorys

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

34
1
~Oooo! 2014-02-27 (22:23) 8 miesięcy 27 dni i 46 minut temu

ale zydowskie ryło, Ukraińcy mają przechlapane!

odpowiedz

17
0
~jkltitui 2014-02-27 (22:21) 8 miesięcy 27 dni i 48 minut temu

jedne s#%nie odwlekli zeby sie drugie mogły przyssac do koryta.nic dodac nic ujac

odpowiedz

22
0
~parobek 2014-02-27 (22:21) 8 miesięcy 27 dni i 48 minut temu

zydy tu i tam a PO to ze niewolnictwo daja nam....sama radosc i madrosc..

odpowiedz

32
2
~Michal Kupiec 2014-02-27 (22:18) 8 miesięcy 27 dni i 51 minut temu

podajcie ile posiada milionów dolarów na koncie i nie mowcie o jakimkolwiek przwrocie ... w miejsce prawowicie i demokratycznie wybranego Prezydenta usuniętego nielegalnie przez 3% ludzi podburzonych przez finansistów ... wsadzili sobie nowego kumpla bo Janukowycz zagrażał ich fortunom gdy zrozumiał że ludzie żyją tak jak on kiedyś jak drobni złodzieje z biedy ... i zaczął zmieniac Ukarine ... co wkurzylo oligarchów !

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 8 godzin i 35 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 14 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 1 dzień 14 godzin i 28 minut temu

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 2 dni 9 godzin i 29 minut temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 1 dzień i 19 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 2 dni 10 godzin i 7 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.