więcej

Arsenij Jaceniuk - prawnik, były bankier i minister na czele rządu.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-02-27 (14:40) 5 miesięcy 30 dni 20 godzin i 9 minut temu
drukuj


Arsenij Jaceniuk opinie video
Arsenij Jaceniuk - 39-letni prawnik, ekonomista, przedsiębiorca i polityk - został nowym premierem Ukrainy. Jeden z liderów dotychczasowej opozycji, prounijny były minister gospodarki, a potem spraw zagranicznych, odegrał ważną rolę w niedawnych protestach.

Pod nieobecność więzionej byłej premier Julii Tymoszenko kierował główną siłą opozycji - partią Batkiwszczyna.

Arsenij Jaceniuk, mający także wykształcenie prawnicze, nie sprawia wrażenia twardego polityka, lecz, jak podkreślają media, twarde stanowisko zajmował w wygłaszanych tubalnym tonem wystąpieniach na Majdanie Niepodległości - w epicentrum ruchu protestu.

Ukraiński tygodnik "Fokus" twierdzi, że Jaceniuk próbował kreować się na "bankiera intelektualistę" i wykorzystywał codzienne wiece jako rodzaj prawyborów na głównego przywódcę opozycji.

W pełnym emocji wystąpieniu w lutym Jaceniuk postawił ówczesnemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi ultimatum w kwestii rozwiązania kryzysu i powiedział, że "jest gotów umrzeć za sprawę".

Zdaniem obserwatorów Jaceniuk sprawnie działa także w polityce zakulisowej jako osoba, która zajmowała wysokie stanowiska w poprzednich rządach. Jaceniuk był bowiem wcześniej wiceszefem sekretariatu prezydenta Wiktora Juszczenki oraz zastępcą szefa Narodowego Banku Ukrainy. W latach 2007-08 był przewodniczącym Rady Najwyższej. Wcześniej, w 2007 roku, kierował resortem spraw zagranicznych, a w latach 2005-06 piastował stanowisko ministra gospodarki.

Znany jest też z tego, że prowadził negocjacje w sprawie członkostwa Ukrainy w Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Arsenij Jaceniuk urodził się 22 maja 1974 roku w Czerniowcach. Jest żonaty, ma dwie córki w wieku szkolnym.


(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 58 40%
nie 87 60%

Przeczytaj też

materiał foto

Na Krymie od kilku dni niespokojnie

dodane 2014-02-27 (09:18) 6 miesięcy 1 godzinę i 31 minut temu

Witalij Kliczko rozbija jedność Majdanu?

dodane 2014-02-27 (08:21) 6 miesięcy 2 godziny i 28 minut temu

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdzi nowy rząd

dodane 2014-02-27 (07:59) 6 miesięcy 2 godziny i 50 minut temu

Ukraina: kim są kandydaci na stanowiska w rządzie zaufania narodowego?

dodane 2014-02-27 (00:40) 6 miesięcy 10 godzin i 9 minut temu

materiał foto

Główni gracze na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (13:13) 6 miesięcy 21 godzin i 36 minut temu

materiał foto

Nowa gwiazda ukraińskiej polityki

dodane 2014-02-19 (16:36) 6 miesięcy 7 dni 18 godzin i 13 minut temu

BBC chwali rolę Polski w walce o pokój na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (04:53) 6 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 56 minut temu

Ukraińskie oddziały specjalne milicji Berkut zlikwidowane

dodane 2014-02-26 (01:17) 6 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 32 minuty temu

Skład rządu zostanie ogłoszony na Majdanie

dodane 2014-02-25 (23:00) 6 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 49 minut temu

materiał foto

Flota Czarnomorska - rosyjski atut w grze o Ukrainę

dodane 2014-03-01 (15:18) 5 miesięcy 25 dni 19 godzin i 31 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

43
0
~trader 2014-02-27 (22:46) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Arsenij Jaceniuk - prawnik, były bankier = enough said

odpowiedz

7
13
~janek 2014-02-27 (22:42) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 7 minut temu

Moze taki lepszy od ukrainca.

odpowiedz

50
1
~Icek 2014-02-27 (22:41) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 8 minut temu

Teraz trzeba Ukraine natychmiast zadluzyc i bedzie nasza.

odpowiedz

26
5
~janek 2014-02-27 (22:40) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 9 minut temu

Wyglada jak pani od religi

odpowiedz

51
4
~ICEK 2014-02-27 (22:40) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 9 minut temu

JACYNIUK NAZWISKO MOWI ZE TO UKRYTY ZYD JASNE CALY CZAS PRZY KORYCIE Z NIEGO TAKI UKRAINIEC JA Z MNIE MURZYN ALBO CHINCZYK WCIAGNIE SWOICH SPRZEDA POL UKRAINY I BEDZIE COOL

odpowiedz

27
1
~Pole "Nick" nie może być puste! 2014-02-27 (22:38) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 11 minut temu

Ukraińscy krzykacze, nagonieni przez UE oraz Stany, zrobili rozpierduchę i mają nowego premiera. Żeby nie było - sami tego chcieli. Czas pokaże, czy Janukowycz był zły. A tak naprawdę mam to gdzieś, bo póki co mieszkam w Polsce i dynda mi ta dziadowska Ukraina, zwłaszcza ci śmieszni nacjonalistyczni bojówkarze, którzy mają tam teraz dobry PR.

odpowiedz

37
5
~JJJ 2014-02-27 (22:37) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 12 minut temu

A KIM MOZE BYC , HA ??? CHINCZYKIEM ? INDIANINEM ? NIEEEEE .... ON JEST .....??? WLASNIE, TYM ESKIMOSEM Z PEJSAMI. INACZEJ NIE BYLBY W TYM MIEJSCU GDZIE JEST, TAK SAMO JAK JULKA ZLODZIEJKA I KLITSCHKO BEZMOZG I RESZTA TEJ BANDY, SAMI ... ESKIMOSKOWIE Z GOR SYNAJ :)))))

odpowiedz

36
2
~J 23 2014-02-27 (22:37) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 12 minut temu

FIZJONOMIA I SPOSÓB W JAKI ZDOBYWA WŁADZĘ WSKAZUJE ,ŻE TO MUTANT GIEREMKA I MICHNIKA ZRESZTĄ ICH RODAK

odpowiedz

24
0
~misza 2014-02-27 (22:36) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 13 minut temu

Od jesieni w internecie krąży lista 50 najbardziej wpływowych ukraińskich Żydów, na której nieszczęsny Jaceniuk się znalazł. Pod koniec października w telewizji wystąpił niejaki Jurij Dubiński, który przedstawił się jako lider mniejszości żydowskiej w Charkowie, i ogłosił, że w imieniu wszystkich Żydów na świecie popiera kandydaturę Jaceniuka, ponieważ jeden z przodków jego matki był współautorem Talmudu.

odpowiedz

10
1
~zenon 2014-02-27 (22:34) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 15 minut temu

umieraj cieciu..! ...postawił ówczesnemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi ultimatum w kwestii rozwiązania kryzysu i powiedział, że "jest gotów umrzeć za sprawę".

odpowiedz

34
1
~wilczarz 2014-02-27 (22:26) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 23 minuty temu

Dlaczego WP nie dodaje wszystkich opinii???Czyżby była tubą Usraela???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~żal Ukrainy 2014-02-27 (22:31) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 18 minut temu

Agencja odnotowuje też, że nie ma na razie reakcji Moskwy, ale że nagranie na YouTube wyraźnie współbrzmi z rosyjskimi oskarżeniami, że Zachód ingeruje w sprawy Ukrainy. "Myślę, że (Jaceniuk, b. ukraiński minister gospodarki) jest facetem z doświadczeniem ekonomicznym, z doświadczeniem w rządzeniu" - mówi Nuland w rozmowie z ambasadorem i wyraża opinię, iż Kliczko i Tiachnybok powinni pozostać "na zewnątrz.

odpowiedz

6
1
~bolo 2014-02-27 (22:30) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 19 minut temu

janukowycz jest premierem

odpowiedz

25
2
~Konstanty Goj 2014-02-27 (22:28) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 21 minut temu

Jeszcze jedna, choć nieistotna informacja, jest 100% jewrejem

odpowiedz

21
2
~okrongły stół 2014-02-27 (22:25) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 24 minuty temu

kim jest?starym złodziejem i obłudnikiem

odpowiedz

63
6
~pk 2014-02-27 (22:07) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 42 minuty temu

Czystej wody żyd!!!Można znalezc na przeglądarkach jego prawdziwy życiorys

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

34
1
~Oooo! 2014-02-27 (22:23) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 26 minut temu

ale zydowskie ryło, Ukraińcy mają przechlapane!

odpowiedz

17
0
~jkltitui 2014-02-27 (22:21) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 28 minut temu

jedne s#%nie odwlekli zeby sie drugie mogły przyssac do koryta.nic dodac nic ujac

odpowiedz

22
0
~parobek 2014-02-27 (22:21) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 28 minut temu

zydy tu i tam a PO to ze niewolnictwo daja nam....sama radosc i madrosc..

odpowiedz

32
2
~Michal Kupiec 2014-02-27 (22:18) 5 miesięcy 30 dni 12 godzin i 31 minut temu

podajcie ile posiada milionów dolarów na koncie i nie mowcie o jakimkolwiek przwrocie ... w miejsce prawowicie i demokratycznie wybranego Prezydenta usuniętego nielegalnie przez 3% ludzi podburzonych przez finansistów ... wsadzili sobie nowego kumpla bo Janukowycz zagrażał ich fortunom gdy zrozumiał że ludzie żyją tak jak on kiedyś jak drobni złodzieje z biedy ... i zaczął zmieniac Ukarine ... co wkurzylo oligarchów !

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

NATO będzie mieć szpicę
dodane 2014-08-27 (09:00) 1 godzinę i 49 minut temu

MON: ruszyła pomoc humanitarna dla ukraińskich żołnierzy
dodane 2014-08-27 (07:40) 3 godziny i 9 minut temu

25-latka zginęła w szybie windy w Szczecinie
dodane 2014-08-27 (08:42) 2 godziny i 7 minut temu

61-latek wyszedł z pogotowia na własne życzenie i zmarł
dodane 2014-08-27 (08:23) 2 godziny i 26 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy turyści powinni płacić za pomoc ratowników górskich?

liczba oddanych głosów: 5688