więcej

Według radarów zaginiony Boeing 777 leciał ku Andamanom.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-14 (11:22) 7 miesięcy 6 dni 21 godzin i 42 minuty temu
drukuj


Dane z radarów wojskowych sugerują, że zaginiony samolot linii Malaysia Airlines obrał celowo kierunek nad Półwyspem Malajskim ku archipelagowi Andamanów - poinformowały źródła zaznajomione ze śledztwem, cytowane przez agencję Reutera.

Zobacz także: Ekspert dla WP.PL: wszystko wskazuje na celowe działanie pilota Boeinga 777

Według informacji, niezidentyfikowany samolot leciał trasą między dwoma punktami nawigacyjnymi w chwili, gdy po raz ostatni został uchwycony przez radary wojskowe na północno-zachodnim wybrzeżu Malezji. Śledczy uważają obecnie, że był to zaginiony Boeing 777, kierujący się trasą między nawigacyjnymi punktami orientacyjnymi.

Jak przekazało trzecie źródło, wyższy rangą przedstawiciel policji malezyjskiej, śledczy koncentrują się na teorii, że ktoś, kto umie pilotować, rozmyślnie skierował samolot na inny kurs. - Możemy powiedzieć, że badamy sabotaż z prawdopodobnym porwaniem - powiedział przedstawiciel policji malezyjskiej.

W rezultacie, jak poinformowano, nasilono poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Oceanu Indyjskiego. Malezja zwróciła się o nieprzetworzone dane z radarów do sąsiednich krajów: Tajlandii, Indonezji i Indii, które mają bazę lotniczą na Andamanach.

W czwartek "Wall Street Journal" poinformował, że według podejrzeń amerykańskich śledczych Boeing 777 mógł lecieć po utracie kontaktu z kontrolerami lotów jeszcze przez cztery godziny. Jednak minister transportu Malezji Hishammuddin Hussein uznał, że te doniesienia są fałszywe.

Boeing 777 wyleciał do Pekinu ze stolicy Malezji Kuala Lumpur w sobotę. Godzinę po starcie zniknął z cywilnych radarów nad Morzem Południowochińskim między Malezją a Wietnamem. Na pokładzie było 239 osób.


(mg, meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 20 31.75%
nie 43 68.25%

Przeczytaj też

Tajlandia wykryła na radarach poszukiwanego Boeinga 777? Informację ujawniono po 10 dniach

dodane 2014-03-18 (18:20) 7 miesięcy 2 dni 14 godzin i 44 minuty temu

USA: satelity odbierały sygnały z zaginionego malezyjskiego samolotu

dodane 2014-03-14 (01:41) 7 miesięcy 7 dni 7 godzin i 23 minuty temu

USA: mamy nowe informacje ws. zaginionego malezyjskiego samolotu

aktualizacja 2014-03-14 (05:45) 7 miesięcy 7 dni 3 godziny i 19 minut temu

Ekspert dla WP.PL: wszystko wskazuje na celowe działanie pilota Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-14 (13:51) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 13 minut temu

System chińskich satelitów będzie szukał Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-12 (09:06) 7 miesięcy 8 dni 23 godziny i 58 minut temu

W innych serwisach


Opinie (116)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

31
42
~des 2014-03-14 (12:33) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 31 minut temu

Wysłać tam Maciarewicza z jego ekspertami!!! To oczywista oczywistość, że to wina Tuska i Putina.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
4
~sjuyt 2014-03-14 (13:42) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Wpadł do kosmicznej waginy. Pochłonęła go na zawsze.

odpowiedz

6
9
~Ho Cu Ming 2014-03-14 (13:31) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Lecieli nim zagorzali przeciwnicy tego KGBandyty i to musiało sie tak skończyć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~vvv 2014-03-14 (13:38) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 26 minut temu

NIE UWIERZĘ, ŻE TAK TRUDNO ZNALEŹĆ RACJONALNE WYTŁUMACZENIE ZNIKNIĘCIA SAMOLOTU I USTALENIE JEGO MIEJSCA. NAWET DZIECI NIE UWIERZĄ W TAKIE BZDURY.

odpowiedz

3
0
~lotnik niee 2014-03-14 (13:36) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 28 minut temu

w mordę , w zyciu nie wsiąde do samolotu !!!

odpowiedz

4
2
~Krzys 2014-03-14 (13:34) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 30 minut temu

Mówie wam to wszystko wina Brzozy!!!!!!!

odpowiedz

3
3
~gosia 2014-03-14 (13:31) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 33 minuty temu

moja siostra mowiła ze trójkąt bermudzki

odpowiedz

30
0
~lolo 2014-03-14 (13:01) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 3 minuty temu

XXI wiek ,a oni samolotu nie umieją znalejść.To po co tyle złomu jest w kosmosie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
5
~POLAK 2014-03-14 (13:28) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

ODRADZAM WSIADANIE DO SAMOLOTÓW ......TO KONIEC LOTÓW .....BĘDĄ GINĄĆ JAK KACZKI !!!

odpowiedz

5
0
~taa 2014-03-14 (13:27) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 37 minut temu

może leciał tu może leciał tam , może jest tu może tam , może ktoś może coś , może wiem, może nie powiem i tak powstało gdybanie , przypuszczam , że gdyby jakaś armia z poza strefy infiltrująca akwen coś widziała to się nie przyzna że tam była tajemnica nade wszystko

odpowiedz

13
2
~D. 2014-03-14 (13:23) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 41 minut temu

A może są w innym wymiarze ?

odpowiedz

13
2
~expert 2014-03-14 (13:12) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Wyjasnienie zagadki: samolot wlecial w wietnamska przestrzen powietrza, Wietnamczycy mysleli ze to atak ze strony Chin i zestrzelili samolot a teraz boja sie do tego przyznac.

odpowiedz

27
10
~zgłoszenie 2014-03-14 (13:12) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Ten samolot wylądował u mnie na podwórku jakieś trzy dni temu! Zgłaszałem sprawę sołtysowi ale on ciągle nabzdryngolony, pijany jak gęś, więc nie idzie się z nim dogadać. Potem zgłaszałem to służbom specjalnym RP ale powiedzieli, że są obecnie w trakcie przygotowywań do wojny z Rosją i żeby im d.... nie zawracać jakimś samolocikiem. No w każdym razie pasażerowie mają się dobrze, trzy razy dziennie podaję im picie i jedzenie na drągu przez okienko samolotowe ale zabierzta mi wreszcie w cholerę ten samolot z podwórka!!! Nie dość, że przy lądowaniu całą elewację budynku mi okopcił, to jeszcze muszę latać teraz trzy razy na dzień do Biedronki po żarcie dla pasażerów. Coś się zablokowało w drzwiach i nie mogą ich otworzyć.

odpowiedz

2
2
~xyz 2014-03-14 (13:11) 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 53 minuty temu

pewnie teraz opalają się na ancymonach

odpowiedz

15
0
~sledzący 2014-03-14 (13:00) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 4 minuty temu

Rada na przyszłość: jeśli artykuł dotyczy Boeinga 777 to niech na zdjęciu będzie ten samolot, a nie 737

odpowiedz

16
0
~qweq 2014-03-14 (12:50) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 14 minut temu

Szkoda mi tylko rodzin zaginionych. Informacje którymi żywią się media, niezdrowo podbijając sobie słupki oglądalności, kosztem pompowania nadziei w bliskich ofiar tej katastrofy. Jest niemal pewne że samolot uległ zniszczeniu i spadł do oceanu, natomiast gadanie o możliwym porwaniu... gdzie tu sens? Porywacze dawno by się ujawnili.

odpowiedz

39
1
~jaroslaw 2014-03-14 (12:48) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 16 minut temu

Juz widze ta radosc bliskich,kiedy sie okaze,ze wszyscy zyja.Zycze im tego z calego serca.

odpowiedz

4
6
~ja 2014-03-14 (12:41) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 23 minuty temu

Porwali Obcy,zniknęli w Trójkącie Bermudzkim albo po prostu załoga,w porozumieniu z pasazerami obrała kurs do lepszego świata.

odpowiedz

7
5
~motyl 2014-03-14 (12:35) 7 miesięcy 6 dni 20 godzin i 29 minut temu

zestrzelony

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 3 godziny i 41 minut temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 11 godzin i 26 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 6 godzin i 27 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 23 godziny i 29 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 23 godziny i 34 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 30235