więcej

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych.

Radio Zet, Dziennik.pl |  dodane 2012-10-16 (16:40) 2 lata 3 miesiące 9 dni 4 godziny i 38 minut temu
drukuj

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio ZET, które zawiadomiło o MSZ i Prokuraturę Generalną o szokujących zdjęciach w sieci.

Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy.

Dwa zdjęcia mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Profil założył na początku zeszłego roku. Zdjęcia opublikował miesiąc temu. Mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl, że zdjęcia z pewnością nie wyciekły z polskiego materiału dowodowego. - Nie ma więc podstaw prawnych do wszczęcia śledztwa w sprawie przecieku - powiedział. Dodał, że "odpowiednie służby" zajmą się sprawą.

Radio ZET wysłało na adres podamy przez blogera, który opublikował drastyczne zdjęcia, pytania: m.in. w jakich okolicznościach dotarł do zdjęć, kto mu je dał, dlaczego je zamieścił w sieci i czy wziął pod uwagę uczucia rodzin? Wróciła informacja, że adres mailowy jest nieaktywny.


(msz, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1136 46.24%
nie 1321 53.76%

Przeczytaj też

Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

dodane 2012-10-19 (17:41) 2 lata 3 miesiące 6 dni 3 godziny i 37 minut temu

Komitet Śledczy FR: zdjęcia nie pochodzą z materiałów rosyjskiego śledztwa

aktualizacja 2012-10-17 (16:29) 2 lata 3 miesiące 8 dni 4 godziny i 49 minut temu

Utajniono zdjęcia satelitarne z dnia katastrofy pod Smoleńskiem

dodane 2012-10-17 (00:05) 2 lata 3 miesiące 8 dni 21 godzin i 13 minut temu

Seremet zapyta Komitet Śledczy Rosji o drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej

dodane 2012-10-16 (20:40) 2 lata 3 miesiące 9 dni i 38 minut temu

Pełnomocnik J. Kaczyńskiego: czy to zdjęcia z kancelarii tajnej?

dodane 2012-10-16 (19:46) 2 lata 3 miesiące 9 dni 1 godzinę i 32 minuty temu

Radosław Sikorski apeluje o niepublikowanie drastycznych zdjęć ze Smoleńska

dodane 2012-10-16 (17:45) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Nie było pewności, że w trumnie prezydenckiej leży Lech Kaczyński

dodane 2012-10-09 (06:33) 2 lata 3 miesiące 16 dni 14 godzin i 45 minut temu

"Według rosyjskiej prokuratury do katastrofy doszło 20 kwietnia"

dodane 2012-10-08 (02:23) 2 lata 3 miesiące 17 dni 18 godzin i 55 minut temu

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej chce kolejnych ekshumacji

dodane 2012-10-06 (16:40) 2 lata 3 miesiące 19 dni 4 godziny i 38 minut temu

Jan Pospieszalski: w Smoleńsku jest mroczna tajemnica

dodane 2012-10-01 (19:01) 2 lata 3 miesiące 24 dni 2 godziny i 17 minut temu

materiał foto

Marta Kaczyńska wspomina rodziców

dodane 2012-04-11 (15:43) 2 lata 9 miesięcy 14 dni 5 godzin i 35 minut temu

W innych serwisach

Andrzej Pągowski

Andrzej Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Zobacz prace naszego rysownika!

zobacz więcej

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1303)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~go 2012-10-16 (19:02) 2 lata 3 miesiące 9 dni 2 godziny i 16 minut temu

nie wiem jak można nie uszanować ludzkiej tragedii

odpowiedz

5
2
~ja 2012-10-16 (19:00) 2 lata 3 miesiące 9 dni 2 godziny i 18 minut temu

Lepiej nie oglądać, masakra. Chyba dziś nie zasnę

odpowiedz

5
2
~asd 2012-10-16 (18:38) 2 lata 3 miesiące 9 dni 2 godziny i 40 minut temu

obrażenia komunikacyjne

odpowiedz

6
3
~zalamany 2012-10-16 (18:32) 2 lata 3 miesiące 9 dni 2 godziny i 46 minut temu

Ludzie co jest z wami?;/ skąd tyle nienawisci;/ zostawcie to w spokoju.... ich dusze i rodziny.......

odpowiedz

6
3
~WKURZONY 2012-10-16 (18:24) 2 lata 3 miesiące 9 dni 2 godziny i 54 minuty temu

ZNOWU, litości dajcie im SPOCZYWAĆ W POKOJU.

odpowiedz

3
0
~normalny 2012-10-16 (18:11) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 7 minut temu

Widziałem zdjęcia i link na tej stronie z katastrofy śmigłowca. To zamieścił ktoś kto ma do czynienie z katastrofami lotniczymi lub dostęp do materiałów.

odpowiedz

11
8
~shy 2012-10-16 (18:11) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 7 minut temu

Wstrząsające! To nie powinno pojawić się w internecie! nie pompujcie już tego balonu!

odpowiedz

3
0
~no fakt :-( 2012-10-16 (18:05) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 13 minut temu

SZOK......... FOTY

odpowiedz

6
3
~te 2012-10-16 (17:56) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Okropne te zdjęcia są

odpowiedz

3
0
~widz 2012-10-16 (17:49) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 29 minut temu

ciała jak po katastrofie....zadnej sensacji....

odpowiedz

5
2
~gruby 2012-10-16 (17:37) 2 lata 3 miesiące 9 dni 3 godziny i 41 minut temu

puti i donio to siebie warcji

odpowiedz

7
5
~Endrju 2012-10-23 (20:53) 2 lata 3 miesiące 2 dni i 25 minut temu

Nie przyjemna jest sprawa z tymi zdjęciami z katastrofy smoleńskiej,ale.....czytam różne rzeczy na internecie różne rzeczy na temat katastrofy smoleńskiej i przykuła moją uwagę jedna rzecz jak twierdzą ludzie,że:katastrofa była zaplanowana,a co ja o tym sądzę?Być może,są to tylko przypuszczenia,śp.L.Kaczyński(niech mu ziemia lekką będzie)trudnił się i rozdrapywał rany sprawy w Katyniu co zginęli Polacy,bywał w Katyniu na uroczystościach,różne wygłaszał przemówienia,które mogłyby Rosjan poddenerwować,Rosjanie mieli Kaczyńskiego w ręku,tzn.samolot od nich,który bywał i na przeglądach w Rosji........a teraz znowu jest i cały czas o Smoleńsku nawijane,te zdjęcia,itd.....:LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ,BO ŻEBY JAKIEJŚ WOJNY NIE BYŁO........CZY NIE MA INNYCH SPRAW O KTÓRYCH MOŻNA PISAĆ,ROZMAWIAĆ?

odpowiedz

6
4
~Gonzo 2012-10-20 (22:02) 2 lata 3 miesiące 4 dni 23 godziny i 16 minut temu

Żałuje, że to coś zobaczyłem, straszne..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~witeck 2012-10-18 (15:42) 2 lata 3 miesiące 7 dni 5 godzin i 36 minut temu

jakie tłumaczenie wymyśli TUSK na wybuch ? co staje się już bardzo wiarygodne !!

odpowiedz

6
4
~? 2012-10-17 (23:06) 2 lata 3 miesiące 7 dni 22 godziny i 12 minut temu

Dodam orędzie do narodu Komorowskiego, umieszczone prawie 3 godz. przed zamachem " W TYCH TRUDNYCH DNIACH BĄDŹMY RAZEM " - osobiście widziałem i czytałem czas dodania, 10.04. 2010 godz. 5 - ta z minutami, kiedy to jeszcze nie nastąpił nawet wylot z Polski.

odpowiedz

6
4
~chudy 2012-10-17 (22:29) 2 lata 3 miesiące 7 dni 22 godziny i 49 minut temu

o2.pl

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~jaja 2012-10-17 (22:08) 2 lata 3 miesiące 7 dni 23 godziny i 10 minut temu

A gdzie one są??? Pokazać a nie pieprzyć trzy po trzy???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~dsad 2012-10-17 (11:30) 2 lata 3 miesiące 8 dni 9 godzin i 48 minut temu

oglądałem... coż tu powiedzieć, mamy film Pokłosie finansowany przez Rosyjską Akademię Filmowę, mamy spotkanie w Rosji zarządu firmy energetycznej, czego nastepstwem jest blokada budowy elektorwni w Ostrołęce, mamy utopione 1,5mld zł na platformie na Morzu Północnym....... Amber Gold, Lenin w Gdańsku..... mozna wymieniać - POpaprańcy rządzą, Popaprańcy zdradzą, Popaprańcy władzy nie oddadzą.

odpowiedz

5
3
~Polak Mały 2012-10-17 (11:23) 2 lata 3 miesiące 8 dni 9 godzin i 55 minut temu

"Proszę pana, proszę pana, Zaszła u nas wielka zmiana: Marszałkowa ta od Donka Co w Smoleńsku niby stonka Ziemię na dwa metry ryła Mówi, że się pomyliła "Pomyśl tylko, co ty pleciesz! To zwyczajne kłamstwa przecież." "Proszę pana, proszę pana, Rzecz się stała niesłychana: Pomylili w trumnach ciała Ona mówi, że nie chciała, Że jak mogła pomagała Co się dało ukrywała, dokumenty fałszowała "To nie wszystko, proszę pana! W Sejmie nawet tak mówiła, że pół Polski omamiła. "To dopiero jest kłamczucha!" "Fe, nieładnie! Któż tak kłamie? Zaraz się poskarżę mamie!"

odpowiedz

2
0
~swój 2012-10-17 (09:58) 2 lata 3 miesiące 8 dni 11 godzin i 20 minut temu

Rząd dobrze wiedział o tych zdjęciach, a Sikora nawet nie wystosował nakazu zawieszenia tych zdjęć bo po co to tylko śp. prezydent i reszta watahy. jakby to by było za PISU już by byli dani pod Trybunał jak leci

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ławrow: za zaostrzenie sytuacji odpowiada Ukraina
dodane 2015-01-25 (16:25) 4 godziny i 53 minuty temu

materiał wideo

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 1 dzień 10 godzin i 58 minut temu

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 1 dzień 12 godzin i 43 minuty temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 1 dzień 8 godzin i 56 minut temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 2 dni i 48 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 14094