więcej

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych.

Radio Zet, Dziennik.pl |  dodane 2012-10-16 (16:40) 2 lata 2 miesiące 6 dni 11 godzin i 22 minuty temu
drukuj

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio ZET, które zawiadomiło o MSZ i Prokuraturę Generalną o szokujących zdjęciach w sieci.

Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy.

Dwa zdjęcia mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Profil założył na początku zeszłego roku. Zdjęcia opublikował miesiąc temu. Mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl, że zdjęcia z pewnością nie wyciekły z polskiego materiału dowodowego. - Nie ma więc podstaw prawnych do wszczęcia śledztwa w sprawie przecieku - powiedział. Dodał, że "odpowiednie służby" zajmą się sprawą.

Radio ZET wysłało na adres podamy przez blogera, który opublikował drastyczne zdjęcia, pytania: m.in. w jakich okolicznościach dotarł do zdjęć, kto mu je dał, dlaczego je zamieścił w sieci i czy wziął pod uwagę uczucia rodzin? Wróciła informacja, że adres mailowy jest nieaktywny.


(msz, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1136 46.24%
nie 1321 53.76%

Przeczytaj też

Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

dodane 2012-10-19 (17:41) 2 lata 2 miesiące 3 dni 10 godzin i 21 minut temu

Komitet Śledczy FR: zdjęcia nie pochodzą z materiałów rosyjskiego śledztwa

aktualizacja 2012-10-17 (16:29) 2 lata 2 miesiące 5 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Utajniono zdjęcia satelitarne z dnia katastrofy pod Smoleńskiem

dodane 2012-10-17 (00:05) 2 lata 2 miesiące 6 dni 3 godziny i 57 minut temu

Seremet zapyta Komitet Śledczy Rosji o drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej

dodane 2012-10-16 (20:40) 2 lata 2 miesiące 6 dni 7 godzin i 22 minuty temu

Pełnomocnik J. Kaczyńskiego: czy to zdjęcia z kancelarii tajnej?

dodane 2012-10-16 (19:46) 2 lata 2 miesiące 6 dni 8 godzin i 16 minut temu

Radosław Sikorski apeluje o niepublikowanie drastycznych zdjęć ze Smoleńska

dodane 2012-10-16 (17:45) 2 lata 2 miesiące 6 dni 10 godzin i 17 minut temu

Nie było pewności, że w trumnie prezydenckiej leży Lech Kaczyński

dodane 2012-10-09 (06:33) 2 lata 2 miesiące 13 dni 21 godzin i 29 minut temu

"Według rosyjskiej prokuratury do katastrofy doszło 20 kwietnia"

dodane 2012-10-08 (02:23) 2 lata 2 miesiące 15 dni 1 godzinę i 39 minut temu

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej chce kolejnych ekshumacji

dodane 2012-10-06 (16:40) 2 lata 2 miesiące 16 dni 11 godzin i 22 minuty temu

Jan Pospieszalski: w Smoleńsku jest mroczna tajemnica

dodane 2012-10-01 (19:01) 2 lata 2 miesiące 21 dni 9 godzin i 1 minutę temu

materiał foto

Marta Kaczyńska wspomina rodziców

dodane 2012-04-11 (15:43) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 12 godzin i 19 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1303)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~go 2012-10-16 (19:02) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 1 minutę temu

nie wiem jak można nie uszanować ludzkiej tragedii

odpowiedz

5
2
~ja 2012-10-16 (19:00) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 2 minuty temu

Lepiej nie oglądać, masakra. Chyba dziś nie zasnę

odpowiedz

5
2
~asd 2012-10-16 (18:38) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 24 minuty temu

obrażenia komunikacyjne

odpowiedz

6
3
~zalamany 2012-10-16 (18:32) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 30 minut temu

Ludzie co jest z wami?;/ skąd tyle nienawisci;/ zostawcie to w spokoju.... ich dusze i rodziny.......

odpowiedz

6
3
~WKURZONY 2012-10-16 (18:24) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 38 minut temu

ZNOWU, litości dajcie im SPOCZYWAĆ W POKOJU.

odpowiedz

3
0
~normalny 2012-10-16 (18:11) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 51 minut temu

Widziałem zdjęcia i link na tej stronie z katastrofy śmigłowca. To zamieścił ktoś kto ma do czynienie z katastrofami lotniczymi lub dostęp do materiałów.

odpowiedz

11
8
~shy 2012-10-16 (18:11) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 51 minut temu

Wstrząsające! To nie powinno pojawić się w internecie! nie pompujcie już tego balonu!

odpowiedz

3
0
~no fakt :-( 2012-10-16 (18:05) 2 lata 2 miesiące 6 dni 9 godzin i 57 minut temu

SZOK......... FOTY

odpowiedz

6
3
~te 2012-10-16 (17:56) 2 lata 2 miesiące 6 dni 10 godzin i 6 minut temu

Okropne te zdjęcia są

odpowiedz

3
0
~widz 2012-10-16 (17:49) 2 lata 2 miesiące 6 dni 10 godzin i 13 minut temu

ciała jak po katastrofie....zadnej sensacji....

odpowiedz

5
2
~gruby 2012-10-16 (17:37) 2 lata 2 miesiące 6 dni 10 godzin i 25 minut temu

puti i donio to siebie warcji

odpowiedz

7
5
~Endrju 2012-10-23 (20:53) 2 lata 1 miesiąc 29 dni 7 godzin i 9 minut temu

Nie przyjemna jest sprawa z tymi zdjęciami z katastrofy smoleńskiej,ale.....czytam różne rzeczy na internecie różne rzeczy na temat katastrofy smoleńskiej i przykuła moją uwagę jedna rzecz jak twierdzą ludzie,że:katastrofa była zaplanowana,a co ja o tym sądzę?Być może,są to tylko przypuszczenia,śp.L.Kaczyński(niech mu ziemia lekką będzie)trudnił się i rozdrapywał rany sprawy w Katyniu co zginęli Polacy,bywał w Katyniu na uroczystościach,różne wygłaszał przemówienia,które mogłyby Rosjan poddenerwować,Rosjanie mieli Kaczyńskiego w ręku,tzn.samolot od nich,który bywał i na przeglądach w Rosji........a teraz znowu jest i cały czas o Smoleńsku nawijane,te zdjęcia,itd.....:LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ,BO ŻEBY JAKIEJŚ WOJNY NIE BYŁO........CZY NIE MA INNYCH SPRAW O KTÓRYCH MOŻNA PISAĆ,ROZMAWIAĆ?

odpowiedz

6
4
~Gonzo 2012-10-20 (22:02) 2 lata 2 miesiące 2 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Żałuje, że to coś zobaczyłem, straszne..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~witeck 2012-10-18 (15:42) 2 lata 2 miesiące 4 dni 12 godzin i 20 minut temu

jakie tłumaczenie wymyśli TUSK na wybuch ? co staje się już bardzo wiarygodne !!

odpowiedz

6
4
~? 2012-10-17 (23:06) 2 lata 2 miesiące 5 dni 4 godziny i 56 minut temu

Dodam orędzie do narodu Komorowskiego, umieszczone prawie 3 godz. przed zamachem " W TYCH TRUDNYCH DNIACH BĄDŹMY RAZEM " - osobiście widziałem i czytałem czas dodania, 10.04. 2010 godz. 5 - ta z minutami, kiedy to jeszcze nie nastąpił nawet wylot z Polski.

odpowiedz

6
4
~chudy 2012-10-17 (22:29) 2 lata 2 miesiące 5 dni 5 godzin i 33 minuty temu

o2.pl

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~jaja 2012-10-17 (22:08) 2 lata 2 miesiące 5 dni 5 godzin i 54 minuty temu

A gdzie one są??? Pokazać a nie pieprzyć trzy po trzy???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~dsad 2012-10-17 (11:30) 2 lata 2 miesiące 5 dni 16 godzin i 32 minuty temu

oglądałem... coż tu powiedzieć, mamy film Pokłosie finansowany przez Rosyjską Akademię Filmowę, mamy spotkanie w Rosji zarządu firmy energetycznej, czego nastepstwem jest blokada budowy elektorwni w Ostrołęce, mamy utopione 1,5mld zł na platformie na Morzu Północnym....... Amber Gold, Lenin w Gdańsku..... mozna wymieniać - POpaprańcy rządzą, Popaprańcy zdradzą, Popaprańcy władzy nie oddadzą.

odpowiedz

5
3
~Polak Mały 2012-10-17 (11:23) 2 lata 2 miesiące 5 dni 16 godzin i 39 minut temu

"Proszę pana, proszę pana, Zaszła u nas wielka zmiana: Marszałkowa ta od Donka Co w Smoleńsku niby stonka Ziemię na dwa metry ryła Mówi, że się pomyliła "Pomyśl tylko, co ty pleciesz! To zwyczajne kłamstwa przecież." "Proszę pana, proszę pana, Rzecz się stała niesłychana: Pomylili w trumnach ciała Ona mówi, że nie chciała, Że jak mogła pomagała Co się dało ukrywała, dokumenty fałszowała "To nie wszystko, proszę pana! W Sejmie nawet tak mówiła, że pół Polski omamiła. "To dopiero jest kłamczucha!" "Fe, nieładnie! Któż tak kłamie? Zaraz się poskarżę mamie!"

odpowiedz

2
0
~swój 2012-10-17 (09:58) 2 lata 2 miesiące 5 dni 18 godzin i 4 minuty temu

Rząd dobrze wiedział o tych zdjęciach, a Sikora nawet nie wystosował nakazu zawieszenia tych zdjęć bo po co to tylko śp. prezydent i reszta watahy. jakby to by było za PISU już by byli dani pod Trybunał jak leci

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 13 godzin i 7 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 14 godzin i 33 minuty temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 13 godzin i 48 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 16 godzin i 7 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 17 godzin i 11 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 17 godzin i 36 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32509