więcej

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych.

Radio Zet, Dziennik.pl |  dodane 2012-10-16 (16:40) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 22 godziny i 42 minuty temu
drukuj

Wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego - informuje Radio ZET, które zawiadomiło o MSZ i Prokuraturę Generalną o szokujących zdjęciach w sieci.

Zdjęcia te, jako ilustrację do artykułu zamieścił bloger. Są bardzo drastyczne, robione z bliska. Osoba, która je robiła musiała być dopuszczona przez służby na miejsce katastrofy.

Dwa zdjęcia mają przedstawiać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trumnie i na stole sekcyjnym. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Profil założył na początku zeszłego roku. Zdjęcia opublikował miesiąc temu. Mają być dowodem na to, że prezydencki tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl, że zdjęcia z pewnością nie wyciekły z polskiego materiału dowodowego. - Nie ma więc podstaw prawnych do wszczęcia śledztwa w sprawie przecieku - powiedział. Dodał, że "odpowiednie służby" zajmą się sprawą.

Radio ZET wysłało na adres podamy przez blogera, który opublikował drastyczne zdjęcia, pytania: m.in. w jakich okolicznościach dotarł do zdjęć, kto mu je dał, dlaczego je zamieścił w sieci i czy wziął pod uwagę uczucia rodzin? Wróciła informacja, że adres mailowy jest nieaktywny.


(msz, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1136 46.24%
nie 1321 53.76%

Przeczytaj też

Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

dodane 2012-10-19 (17:41) 1 rok 10 miesięcy 3 dni 21 godzin i 41 minut temu

Komitet Śledczy FR: zdjęcia nie pochodzą z materiałów rosyjskiego śledztwa

aktualizacja 2012-10-17 (16:29) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 22 godziny i 53 minuty temu

Utajniono zdjęcia satelitarne z dnia katastrofy pod Smoleńskiem

dodane 2012-10-17 (00:05) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 15 godzin i 17 minut temu

Seremet zapyta Komitet Śledczy Rosji o drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej

dodane 2012-10-16 (20:40) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 42 minuty temu

Pełnomocnik J. Kaczyńskiego: czy to zdjęcia z kancelarii tajnej?

dodane 2012-10-16 (19:46) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

Radosław Sikorski apeluje o niepublikowanie drastycznych zdjęć ze Smoleńska

dodane 2012-10-16 (17:45) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 21 godzin i 37 minut temu

Nie było pewności, że w trumnie prezydenckiej leży Lech Kaczyński

dodane 2012-10-09 (06:33) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 8 godzin i 49 minut temu

"Według rosyjskiej prokuratury do katastrofy doszło 20 kwietnia"

dodane 2012-10-08 (02:23) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 12 godzin i 59 minut temu

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej chce kolejnych ekshumacji

dodane 2012-10-06 (16:40) 1 rok 10 miesięcy 16 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Jan Pospieszalski: w Smoleńsku jest mroczna tajemnica

dodane 2012-10-01 (19:01) 1 rok 10 miesięcy 21 dni 20 godzin i 21 minut temu

materiał foto

Marta Kaczyńska wspomina rodziców

dodane 2012-04-11 (15:43) 2 lata 4 miesiące 11 dni 23 godziny i 39 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1303)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~prawda 2012-10-17 (01:51) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 31 minut temu

Teraz wiecie dlaczego Tusk tak perfidnie was okrada z kazdego grosza?Nie wiecie?Splaca dlug dla putina za POzytywne zalatwienie sprawy 10 kwietnia 2010. Polecam filmik na youyube 10.04.10 - pierwszy film śledczy o tragedii smoleńskiej. Zachowanie tuska tlumaczy te "katastrofe"

odpowiedz

0
0
~Janka 2012-10-17 (01:49) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 33 minuty temu

Jaki jest adres tej strony?

odpowiedz

1
0
~Mamba 2012-10-17 (01:46) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 36 minut temu

Zgadza się, prezydent jest na dwóch zdjęciach. Jedno zrobiono w prosektorium, ciało jest nagie (okolice intymne zaczernione na zdjęciu), ze szwem po cięciu sekcyjnym wzdłuż całego ciała. Na drugim zdjęciu prezydent jest w trumnie, już nie "ruskiej", widać tylko głowę, reszta osłonięta całunem. Twarz spuchnięta, z licznymi zadrapaniami, ale rozpoznawalna. W sumie zdjęć jest 7. Na jednym z pozostałych jest kilka ciał, ułożonych na folii jeszcze na miejscu katastrofy. I to zdjęcie jest najbardziej drastyczne - u jednej z ofiar widać wnętrzności, które wydostały się z pękniętych powłok brzusznych. Prawdopodobnie to są jedyne ciała, które po katastrofie zachowały się w całości. Makabra...

odpowiedz

4
6
~moher 2012-10-16 (21:58) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 17 godzin i 24 minuty temu

do rozsądnego 250 na godzinę to pryszcz. W samochodzie wyścigowym przy tej prędkości wyleciał Kubica z toru i co,g... wyszedł o własnych siłach i nie miał nawet zadrapania. Droga hamowania była znacznie krótsza bo samochód był lekki i wpadł na trybuny a więc i przeciążenie było znacznie większe. Tak że jesteś rozsądny inaczej. A co do przewrotki Tupolewa to sobie obejżyj w raporcie Millera zapis wysokościomierza radiowego w końcowej fazie, gdyby samolot leciał do góry brzuchem to wysokościomierz pokazałby wysokość nieskończenie dużą ponieważ jego antena była skierowana do góry, a tak pokazuje wysokość malejącą do końca co wskazuje że samolot do końca leciał w pozycji normalnej.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
2
~jula 2012-10-17 (01:40) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Nie jestem zwolenniczką Pisu nigdy nie przepadałam za Kaczyńskimi ale udostępnienie internautom takich zdjęć uważam za coś niewyobrażalnego, Pan Kaczyński jaki by nie był to był Prezydentem naszego kraju, ten kto udostępnił te zdjęcia powinien za to odpowiedzieć:(((

odpowiedz

24
15
~oalalalala 2012-10-16 (23:20) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 2 minuty temu

rzeczywiscie okropne zdjecia;/// sama zaluje ze je szukalam:/ bardzo latwo je znalesc;/ po cholere publikowal te zdjecia;/ ehh

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
1
~Tedi 2012-10-17 (01:40) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 42 minuty temu

W necie jest duzo zdjec z tej katastrofy. Rozpoznalem nawet jedna z osob. Masakra nie bede mogl spac teraz

odpowiedz

49
191
~babcia 2012-10-16 (19:15) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 7 minut temu

Nigdy nie bylam fanką prezydenta Kaczynskiego ale jestem oburzona pokazywaniem nagiego ciala polskiego prezydenta na stole sekcyjnym i w trumnie z workiem na glowie. To wszystko przez jego oblakananego brata,ziejącego nienawiścią .Moze wreszcie Jarus przestanie jątrzyc ,gdy popatrzy na bezczeszczone cialo swojego brata.Ja mysle,ze te zdjecia opublikowali w odwecie za chore urojenia pisuarow.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

6
35
~Miki 2012-10-16 (22:26) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 56 minut temu

do chłopaków z ABW - zablokować wiadomość na poszczególnych polskich serwerach i hołota weźmie się do roboty albo pójdzie spać a nie będzie się podniecać i wymieniać linkiem

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
5
~UWAGA 2012-10-17 (01:33) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 49 minut temu

UWAGA NA TEJ RUSKIEJ STRONIE JEST WIRUS GDZIE SA ZDJECIA

odpowiedz

3
0
noran73 2012-10-17 (01:33) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 49 minut temu

widzialem te zdjecia,i ciala wygladaja okaleczone w podobny sposob,wspolna cecha(dla cial na zdjeciach )sa zmiazdzone glowy oraz utrata konczyn dolnych.trudno okreslic slady wybuchu-nadpalenia wystepuja czesto podczas katastrof lotniczych.autor zdjec sfotografowal tylko czesc ofiar ppodobnie przebywajacych w jednej czesci samolotu.utrata wierzchniego ubioru czesto wskazuje na rozczlonkowanie badz rozpadniecie sie samolotu w powietrzu,obuwie odziela sie od stop na skutek skurczu miesni,wlasnie w chwili zejscia.wiec nie mozna powiedziec,iz ktos wlasnie ta czesc ofiar ze zdjec-mogl dobijac jako zyjace.to niemoziwe po prostu.cokolwiek tam sie stalo-ci ludzie nie mieli szansy przezyc.pozostale szczatki ofiar sa nie ujawnione,na zdjeciach,natomiast cialo prezydenta RP.rowniez mozna stwierdzic iz posiada cechy uszkodzenia ciala typowe dla zderzenia samolotu z ziemia przy danej predkosci.strona dziala caly czas,ale proponuje nie ogladac zdjec,jesli ktos nie ma wyraznej potrzeby ku temu.moralne przeslanki sa zawsze gora,jednak wszyscy maja prawo wiedziec co spotkalo tych ludzi.tam i wtedy.ja skladam jeszcze raz wyrazy wspolczucia rodzinom ofiar oraz hold tym,ktorzy tam zgineli.niewazne sa uczucia polityczne.to ludzie to polacy-jest mi niezmiernie przykro.

odpowiedz

92
11
~Polak 2012-10-16 (18:27) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 55 minut temu

Dopiero po obejrzeniu tych zdjęć uświadomiłem sobie, co tam się wydarzyło... Straszne.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
0
~dsa 2012-10-17 (01:32) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 50 minut temu

sikorski to ci sie nie uda wielu juz widzialo te zdjecia i iwyciagnelo wnioski odpowiednie

odpowiedz

8
0
~dxsza 2012-10-17 (01:31) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 51 minut temu

Sikorski czego sie boisz co chcesz ukryc czemu chcaesz zablokowac te zdjecia ?

odpowiedz

3
1
~Abram243 2012-10-16 (17:50) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 21 godzin i 32 minuty temu

No dobra, dosyć p.....nia. Płacę stówę za linka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
41
~MAGIK GRANICZNY 2012-10-16 (23:56) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 15 godzin i 26 minut temu

Kto za PO KCIUK w GÓRĘ!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Cardi 2012-10-17 (01:22) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 14 godzin i 1 minutę temu

nudzę się i wstawiłem takie fotki...nie spodziewałem się takiego rozgłosu ojjjjjjjjjjjjjjjjj Każdą fotkę,nawet fałszywy nevs bierzecie za prawdę? Kto potwierdził że to prawdziwe? Idzcie spać a rano do pracy...

odpowiedz

0
3
~min 2012-10-17 (01:21) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 14 godzin i 1 minutę temu

chce zobaczyc fotki

odpowiedz

4
1
~on 2012-10-16 (23:54) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 15 godzin i 28 minut temu

widzialem te zdjecia Prezydenta Kaczynskiego bez nog i reki masakra

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
28
~Marcysia 2012-10-16 (22:32) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 50 minut temu

Jakim prawem martwego, ukrzyżowanego Jezusa pokazuje się? Więcej szacunku dla zmarłych, jestem oburzona

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Angela Merkel w Kijowie: granica z Rosją będzie kontrolowana
dodane 2014-08-23 (11:17) 4 godziny i 5 minut temu

Atom pola walki. Nowy pocisk Pakistanu zwiększa ryzyko wojny jądrowej z Indiami
dodane 2014-08-23 (12:55) 2 godziny i 27 minut temu

Ekolodzy: dopóki ostatni konny zaprzęg nie zniknie z trasy nad Morskie Oko...
dodane 2014-08-23 (07:24) 7 godzin i 58 minut temu

Amerykański senator ostrzega: Państwo Islamskie szykuje atak w USA
dodane 2014-08-23 (09:34) 5 godzin i 48 minut temu

Polscy turyści nie mogą wrócić do kraju z Portugalii. Awaria samolotu
dodane 2014-08-23 (12:11) 3 godziny i 11 minut temu

Pościg w Szczecinie. Policja złapała uciekinierów
dodane 2014-08-23 (10:14) 5 godzin i 8 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 9400