więcej

Zdrowa żyrafa zastrzelona w zoo w Kopenhadze.

bbc.co.uk,WP.PL |  dodane 2014-02-10 (13:19) 10 miesięcy 8 dni 18 godzin i 57 minut temu
drukuj


Pracownik zoo ćwiartuje żyrafę na oczach dzieci opinie video
Zdrowa, 18-miesięczna żyrafa została zastrzelona w zoo w Kopenhadze. Później pracownicy, na oczach zwiedzających, poćwiartowali zwierzę na kawałki i rzucili na pożarcie lwom. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci - podaje BBC News.

Przeciwko zabiciu żyrafy protestowali obrońcy praw zwierząt. Pod internetową petycją w tej sprawie podpisało się blisko 30 tys. osób, a brytyjski ogród zoologiczny deklarował, że chętnie przyjmie żyrafę do siebie. Nie przekonało to jednak dyrekcji zoo, która zadecydowała o zabiciu 18-miesięcznego Mariusa.

Żyrafa została zastrzelona w niedzielę rano. Władze zoo nie zdecydowały się się na podanie zastrzyku, gdyż mógłby zatruć mięso, które miało zostać przeznaczone do badań i na karmę dla lwów. Później zwłoki żyrafy zostały publicznie poćwiartowane na oczach zwiedzających gości. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci. Niektóre z nich zasłaniały oczy z przerażania.

Tłumacząc swoją decyzję dyrektor naukowy zoo, Beng Holst przekonywał, że w ten sposób dba się o dobrą jakość genów. - Niezbędna jest selekcja zwierząt, w taki sposób, by przekazane zostały najlepsze geny - powiedział agencji AP. Dodał także, że władze zoo są dumne z tego, że mogły przekazać dzieciom istotną wiedzę na temat anatomii żyrafy. - Program telewizyjny nie dostarczyłby im tak szczegółowej wiedzy - uważa Holst. Podkreślił jednocześnie, że dzieci nie zostały zmuszone do uczestnictwa w tym wydarzeniu. - Poinformowaliśmy zwiedzających, ale decyzję pozostawiliśmy rodzicom - zaznaczył.

Źródło: BBC News


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 12 10.26%
nie 105 89.74%

Przeczytaj też

Włamanie do zoo w Elblągu. Dwa kangury nie przeżyły

dodane 2014-02-26 (16:45) 9 miesięcy 22 dni 15 godzin i 31 minut temu

Kolejna żyrafa padła w łódzkim zoo

dodane 2013-07-18 (15:50) 1 rok 5 miesięcy 16 godzin i 26 minut temu

materiał wideo

Niezwykły poród w zoo w Santa Barbara

dodane 2013-04-22 (09:35) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 22 godziny i 41 minut temu

W innych serwisach


Opinie (144)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
0
~Maraksss 2014-02-10 (14:15) 10 miesięcy 8 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Rzeczywiście zarzynanie żyrafy nożem i rzucanie lwom na oczach dzieci to genialna lekcja anatomii..... tak jakby dzieci szły do zoo żeby anatomię poznawać....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
0
~szlag 2014-02-14 (19:35) 10 miesięcy 4 dni 12 godzin i 41 minut temu

hodują, więzią, mordują. Panowie życia...

odpowiedz

12
2
~aległupoty... 2014-02-13 (11:24) 10 miesięcy 5 dni 20 godzin i 52 minuty temu

No wyobraź sobie że różni się żyrafa od świń i krów.. Poza tym żyraf ludzie nie jedzą . Uważam że to co zrobili Ci ludzie powinno spotkać sie z surową karą a dyrektor zoo zwolniony z hukiem ! Nie moge pojąć dlaczego go zastrzelili przecież inne zoo chciało je wziaść i wiele innych dla których nie liczyły się slabe geny bardzo mi go szkoda :(

odpowiedz

13
3
~Albrecht 2014-02-10 (20:51) 10 miesięcy 8 dni 11 godzin i 25 minut temu

Eutano-lewacy uważają, że Boga nie ma, więc sami uważają się za bogów, chcą decydować, kto ma żyć, a kto nie. Tylko czekać, kiedy zacznie się mordować ludzi - pod pretekstem czystości genetycznej. Ba, czy to się czasem nie dzieje?

odpowiedz

11
1
~Sowa 2014-02-10 (20:36) 10 miesięcy 8 dni 11 godzin i 40 minut temu

każdy normalny dyrektor Zoo ma za zadanie znalezienie odpowiedniego miejsca dla zwierząt, aby mieć odpowiednie warunki bytowe. dodatkowo miedzy ogrodami zoologicznymi odbywają się wymiany gatunków.-wymiana genów. pracownicy i dyrektor zoo powinien pójść pod sąd wytłumaczyć się ze swojego postępowania - za zabicie zdrowej żyrafy a czy poschodzi z kojarzenia wsobnego to nie istotne. podobno brytyjskie zoo chciało przyjąć małego- dyrektor zoo w Kopenhadze to miał gdzieś. może ten dyrektor naukowy Beng Holst zjadł rozumy. pseudo zoo!!!

odpowiedz

9
0
~Gabriel 2014-02-15 (00:28) 10 miesięcy 4 dni 7 godzin i 48 minut temu

Zwariowana cywilizacja.

odpowiedz

10
2
~set 2014-02-11 (15:58) 10 miesięcy 7 dni 16 godzin i 18 minut temu

Tu nie chodzi o to skąd się bierze mięso, wszyscy są tego mniej lub bardziej świadomi. Chodzi o to że mięsa z żyraf na ogół nie jedzą ludzie. To zwierze zostało zamordowano w bestialski sposób (przez jednego ze swoich opiekunów któremu ufało). W mojej ocenie nie było to humanitarne traktowanie. Jeśli już tak chcieli się go pozbyć trzeba było uśpić, a potem ewentualnie wypreparować kości i organy wewnętrzne, ale nie na oczach dzieci. Zastanawia mnie że ludzi bulwersuje kawałek gołego cycka (zasłania się dzieciom oczy), a ćwiartowanie uśmierconego w tak okrutny sposób zwierzęcia już nie.

odpowiedz

8
0
~kpa2008 2014-02-10 (20:17) 10 miesięcy 8 dni 11 godzin i 59 minut temu

Barbarzyńska nacja, która posiada takich "naukowców". Nadawałby się na zastępcę dra Mengele.

odpowiedz

8
0
~Kkasjan 2014-02-10 (16:25) 10 miesięcy 8 dni 15 godzin i 51 minut temu

Moja o pinia jest taka, że mogli przekazać tą małą do Krakowa.

odpowiedz

9
1
~bolo 2014-02-10 (14:50) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 26 minut temu

to hitler... czy ta swinia za to poniesie odpowiedzialnosc

odpowiedz

9
1
~m 2014-02-10 (14:23) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Dosyć że zabrali jej wolność to jeszcze zabrali życie...

odpowiedz

9
1
~kasik 2014-02-10 (14:10) 10 miesięcy 8 dni 18 godzin i 6 minut temu

debilizm ...

odpowiedz

12
5
~Kruszek 2014-02-11 (13:16) 10 miesięcy 7 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Dla wszystkich 'wielkich odkrywców' ukazujących, skąd się bierze mięso - proponuję mały eksperyment. Kupcie dzieciom psa, poczekacie, aż one go polubią, będą się z nim bawić, a potem zastrzelcie go i poćwiartujcie na ich oczach. Możecie rzucić wtedy jakimś tekstem, na przykład - 'widzicie, stąd się bierze mięso', ewentualnie: "świat jest okrutny, śmierć istnieje, uczcie się życia'. Mogą też być słowa: 'to tylko zwierzę, maszyna bez duszy, wy też jesteście takimi maszynami'. Do wyboru, do koloru. Przecież życie jest ciężkie, trzeba być twardym a nie miętkim. O ile widzę różnicę między tą żyrafą, a cielakiem i kurczakiem wyhodowanym wieki temu specjalnie do jedzenia (chyba nikt nie trzyma takich zwierząt wyłącznie dla przyjemności), to różnica między zwierzęciem z zoo, a psem czy kotem wydaje się o wiele mniejsza.

odpowiedz

8
1
~lew 2014-02-10 (18:34) 10 miesięcy 8 dni 13 godzin i 42 minuty temu

a teraz rzucic dyrektora tego zoo tym lwom na pokarm. ale na zywca

odpowiedz

8
1
~xx 2014-02-10 (16:46) 10 miesięcy 8 dni 15 godzin i 30 minut temu

A czy te dzieci byly tam same? Po co ci rodzice tam stali z nimi? Nie było na co patrzeć? A druga rzecz ze jak już musieli to po zamknięciu zoo można było to zrobić

odpowiedz

8
1
~leszek 2014-02-10 (15:13) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 3 minuty temu

a jak u na sie traktuje zwierzeta ?!!!!

odpowiedz

8
1
~ala 2014-02-10 (14:45) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 31 minut temu

G.B.Shaw- "Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta "

odpowiedz

7
0
~Mieszkałam w Danii 18 lat 2014-02-10 (14:36) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 40 minut temu

Duńczycy bardzo kochają zwierzęta w przeciwieństwie do Polaków. To co zrobił ten dyrektor jest nie do pomyślenia. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Po prostu straszne!

odpowiedz

7
0
~eva 2014-02-10 (14:22) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 54 minuty temu

Łzy plyneły mi strumieniami!!!!! Jestem przekonana że, znalazłyby sie tysiace chetnych na przyjecie zwierzęcia i zapewnienie mu życia po prostu...życia! To barbarzyństwo!!! powinni zamknąć tamtejsze Zoo!!!

odpowiedz

7
0
~K. 2014-02-10 (14:18) 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 58 minut temu

Barbarzyńcy! Coś jednak w germanach skandynawskich pozostało z neandertalczyków!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 21 godzin i 52 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 11 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 22 godziny i 21 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 16 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 19 godzin i 46 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28557