więcej

Zdrowa żyrafa zastrzelona w zoo w Kopenhadze.

bbc.co.uk,WP.PL |  dodane 2014-02-10 (13:19) 9 miesięcy 12 dni 13 godzin i 36 minut temu
drukuj


Pracownik zoo ćwiartuje żyrafę na oczach dzieci opinie video
Zdrowa, 18-miesięczna żyrafa została zastrzelona w zoo w Kopenhadze. Później pracownicy, na oczach zwiedzających, poćwiartowali zwierzę na kawałki i rzucili na pożarcie lwom. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci - podaje BBC News.

Przeciwko zabiciu żyrafy protestowali obrońcy praw zwierząt. Pod internetową petycją w tej sprawie podpisało się blisko 30 tys. osób, a brytyjski ogród zoologiczny deklarował, że chętnie przyjmie żyrafę do siebie. Nie przekonało to jednak dyrekcji zoo, która zadecydowała o zabiciu 18-miesięcznego Mariusa.

Żyrafa została zastrzelona w niedzielę rano. Władze zoo nie zdecydowały się się na podanie zastrzyku, gdyż mógłby zatruć mięso, które miało zostać przeznaczone do badań i na karmę dla lwów. Później zwłoki żyrafy zostały publicznie poćwiartowane na oczach zwiedzających gości. Wszystkiemu przyglądały się także dzieci. Niektóre z nich zasłaniały oczy z przerażania.

Tłumacząc swoją decyzję dyrektor naukowy zoo, Beng Holst przekonywał, że w ten sposób dba się o dobrą jakość genów. - Niezbędna jest selekcja zwierząt, w taki sposób, by przekazane zostały najlepsze geny - powiedział agencji AP. Dodał także, że władze zoo są dumne z tego, że mogły przekazać dzieciom istotną wiedzę na temat anatomii żyrafy. - Program telewizyjny nie dostarczyłby im tak szczegółowej wiedzy - uważa Holst. Podkreślił jednocześnie, że dzieci nie zostały zmuszone do uczestnictwa w tym wydarzeniu. - Poinformowaliśmy zwiedzających, ale decyzję pozostawiliśmy rodzicom - zaznaczył.

Źródło: BBC News


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 12 10.26%
nie 105 89.74%

Przeczytaj też

Włamanie do zoo w Elblągu. Dwa kangury nie przeżyły

dodane 2014-02-26 (16:45) 8 miesięcy 27 dni 10 godzin i 10 minut temu

Kolejna żyrafa padła w łódzkim zoo

dodane 2013-07-18 (15:50) 1 rok 4 miesiące 4 dni 11 godzin i 5 minut temu

materiał wideo

Niezwykły poród w zoo w Santa Barbara

dodane 2013-04-22 (09:35) 1 rok 7 miesięcy 17 godzin i 20 minut temu

W innych serwisach


Opinie (144)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
2
~set 2014-02-11 (15:58) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 57 minut temu

Tu nie chodzi o to skąd się bierze mięso, wszyscy są tego mniej lub bardziej świadomi. Chodzi o to że mięsa z żyraf na ogół nie jedzą ludzie. To zwierze zostało zamordowano w bestialski sposób (przez jednego ze swoich opiekunów któremu ufało). W mojej ocenie nie było to humanitarne traktowanie. Jeśli już tak chcieli się go pozbyć trzeba było uśpić, a potem ewentualnie wypreparować kości i organy wewnętrzne, ale nie na oczach dzieci. Zastanawia mnie że ludzi bulwersuje kawałek gołego cycka (zasłania się dzieciom oczy), a ćwiartowanie uśmierconego w tak okrutny sposób zwierzęcia już nie.

odpowiedz

12
5
~Kruszek 2014-02-11 (13:16) 9 miesięcy 11 dni 13 godzin i 39 minut temu

Dla wszystkich 'wielkich odkrywców' ukazujących, skąd się bierze mięso - proponuję mały eksperyment. Kupcie dzieciom psa, poczekacie, aż one go polubią, będą się z nim bawić, a potem zastrzelcie go i poćwiartujcie na ich oczach. Możecie rzucić wtedy jakimś tekstem, na przykład - 'widzicie, stąd się bierze mięso', ewentualnie: "świat jest okrutny, śmierć istnieje, uczcie się życia'. Mogą też być słowa: 'to tylko zwierzę, maszyna bez duszy, wy też jesteście takimi maszynami'. Do wyboru, do koloru. Przecież życie jest ciężkie, trzeba być twardym a nie miętkim. O ile widzę różnicę między tą żyrafą, a cielakiem i kurczakiem wyhodowanym wieki temu specjalnie do jedzenia (chyba nikt nie trzyma takich zwierząt wyłącznie dla przyjemności), to różnica między zwierzęciem z zoo, a psem czy kotem wydaje się o wiele mniejsza.

odpowiedz

8
2
~mayra 2014-02-11 (13:07) 9 miesięcy 11 dni 13 godzin i 48 minut temu

proponuję to samo zrobić dyrektorowi naukowemu zoo (Beng Holst), sama tam pojadę i popatrzę, jak go zabijają i kroją, myślę, że lwy by tego mięsa nie ruszyły... cymbał... jego geny są do...

odpowiedz

8
2
~Bestie 2014-02-11 (10:37) 9 miesięcy 11 dni 16 godzin i 18 minut temu

Argument genetyczny do ubijania zwierzaka, pogratulować, a jakież walory edukacyjne publicznego patroszenia.

odpowiedz

8
6
~luhg;/lk 2014-02-11 (10:15) 9 miesięcy 11 dni 16 godzin i 40 minut temu

Typowe zachowanie lewaków-ateuchów.

odpowiedz

9
6
~ALE JAJA 2014-02-10 (14:15) 9 miesięcy 12 dni 12 godzin i 40 minut temu

Kto następny szympansy czy od razu ludzie.Szwecja to chory kraj.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
2
~lilu 2014-02-11 (03:02) 9 miesięcy 11 dni 23 godziny i 53 minuty temu

Skandal sadysci. Zwierze ufalo czlowiekowi to dostalo zaplate. Gdzie mozna sie podpisac pod wnioskiem o ukaranie odpowiedzialnych za to?

odpowiedz

5
2
~Me 2014-02-10 (23:43) 9 miesięcy 12 dni 3 godziny i 12 minut temu

Wyobrażacie sobie jak zostałyby osądzone osoby, które teraz wzięłyby tego dyrektora czy osobę odpowiedzialną za tą sytuację i wrzuciły tym lwom na pożarcie? ;/

odpowiedz

6
3
~lipi 2014-02-10 (22:43) 9 miesięcy 12 dni 4 godziny i 12 minut temu

To był klasyczny eksperyment społeczny, jaka będzie reakcja społeczeństwa i jak daleko można się posunąć w hartowaniu od dziecka postaw okrutnych. Chodzi o ćwiczenie ludzi od małego, efektem czego ma być obniżenie progu tolerancji na zachowania bezwzględne i eliminacyjne, na początek w stosunku do zwierząt. Każda prawidłowo ukształtowana dorosła osoba instynktownie chroni dzieci przed takimi scenami, naturalne reakcje dzieci było widać na filmie. Dodanie do tego jeszcze wszystkich fałszywych komentarzy o rzekomej konieczności takiego działania przyniesie efekty społeczne jakich jeszcze nie było .

odpowiedz

8
2
~grek 2014-02-10 (22:13) 9 miesięcy 12 dni 4 godziny i 42 minuty temu

Segregacje zaczynaja od zwierzat, ...na kim skoncza?

odpowiedz

13
3
~Albrecht 2014-02-10 (20:51) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 4 minuty temu

Eutano-lewacy uważają, że Boga nie ma, więc sami uważają się za bogów, chcą decydować, kto ma żyć, a kto nie. Tylko czekać, kiedy zacznie się mordować ludzi - pod pretekstem czystości genetycznej. Ba, czy to się czasem nie dzieje?

odpowiedz

6
4
~Niezadowolony 2014-02-10 (20:06) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 49 minut temu

Nie dalej jak wczoraj brytyjscy książęta apelowali doświata o ochronę zwierząt. Ten dyrektor to jakiś faszysta chyba gdzie tu edukacja wrażliwości młodych pokoleń?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
1
~Sowa 2014-02-10 (20:36) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 19 minut temu

każdy normalny dyrektor Zoo ma za zadanie znalezienie odpowiedniego miejsca dla zwierząt, aby mieć odpowiednie warunki bytowe. dodatkowo miedzy ogrodami zoologicznymi odbywają się wymiany gatunków.-wymiana genów. pracownicy i dyrektor zoo powinien pójść pod sąd wytłumaczyć się ze swojego postępowania - za zabicie zdrowej żyrafy a czy poschodzi z kojarzenia wsobnego to nie istotne. podobno brytyjskie zoo chciało przyjąć małego- dyrektor zoo w Kopenhadze to miał gdzieś. może ten dyrektor naukowy Beng Holst zjadł rozumy. pseudo zoo!!!

odpowiedz

6
0
~inbred 2014-02-10 (20:33) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 22 minuty temu

chów wsobny, śmiechu warte,a czy oni nie wiedzieli,że jak w klatce on i ona to dzieci będą i taki Mariusa może się urodzić,zwierzaki na pokrewieństwo nie patrzą,szlak !!!!

odpowiedz

8
0
~kpa2008 2014-02-10 (20:17) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 38 minut temu

Barbarzyńska nacja, która posiada takich "naukowców". Nadawałby się na zastępcę dra Mengele.

odpowiedz

1
13
~mj 2014-02-10 (19:36) 9 miesięcy 12 dni 7 godzin i 19 minut temu

ona musiala tak zginac,nie sluchaliscie wiadomosci,maja nadmiar zyraf,ponadto to byl owoc 'milosci' kazirodczej,szkoda ze do TEGO wlasnie dopuscili

odpowiedz

12
1
~gogo 2014-02-10 (19:24) 9 miesięcy 12 dni 7 godzin i 31 minut temu

Nienormalna hołota !!!! tego dyrektora poćwiartować i rzucić lwom na pożarcie !!!

odpowiedz

14
1
~... 2014-02-10 (19:21) 9 miesięcy 12 dni 7 godzin i 34 minuty temu

Zande zwierze nie zrobi czlowiekowi takiej krzywdy jak czlowiek czlowiekowi... Ludzie to najgorsza rasa jaka powstala na tym swiecie. !!

odpowiedz

12
1
~gość 2014-02-10 (19:02) 9 miesięcy 12 dni 7 godzin i 53 minuty temu

Ale kawał dziada i sk........na sam niech idzie do lwów jako karma........

odpowiedz

8
1
~lew 2014-02-10 (18:34) 9 miesięcy 12 dni 8 godzin i 21 minut temu

a teraz rzucic dyrektora tego zoo tym lwom na pokarm. ale na zywca

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 18 godzin i 14 minut temu

materiał wideo

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 1 dzień 13 godzin i 15 minut temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 4 godziny i 5 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 1 dzień 13 godzin i 53 minuty temu

Paweł Kowal: Putin za często mówi o broni nuklearnej; błąd krymski może być powtórzony
dodane 2014-11-21 (12:40) 1 dzień 14 godzin i 15 minut temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 19 godzin i 42 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.