Strona główna serwisu
Ukraina: koncentracja wojsk rosyjskich i ukraińskich
Ukraina: koncentracja wojsk rosyjskich i ukraińskich

Ukraina: koncentracja wojsk rosyjskich i ukraińskich

Na Krymie sytuacja wciąż bardzo napięta. Żołnierze w mundurach bez oznakowań wyszli poza Krym. Taką informację podają niektóre rosyjskie media. Radio Echo Moskwy twierdzi, że uzbrojeni ludzie weszli do miasteczka Czonhar w obwodzie chersońskim. Tymczasem rosyjskie władze upierają się, że ani na Krymie, ani w żadnym innym miejscu na Ukrainie nie ma rosyjskich wojsk - za wyjątkiem Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu.
Zobacz galerię
Według świadków cytowanych przez rosyjskie i ukraińskie media, uzbrojeni ludzie zaminowali pola w pobliżu miasteczka Czonhar na południu Ukrainy. Mieli również wykopać doły pod przyszłe słupy graniczne. Z informacji rozgłośni Echo Moskwy wynika, że Ukraińcy mieszkający w Czonharze na znak protestu wywiesili na swoich domach ukraińskie flagi.

W okolicach Symferopola wojska rosyjskie koncentrują swoje jednostki, które biorą udział w operacji na Krymie. Wczoraj do bazy wojskowej nieopodal Symferopola wjechał konwój z setkami rosyjskich żołnierzy. Rosjanom podróżującym w 50 wojskowych ciężarówkach towarzyszyło osiem opancerzonych pojazdów, dwie karetki pogotowia, dwie cysterny z benzyną oraz inne pojazdy. Według informacji Polskiego Radia, Rosjanie chcą wziąć pod pełną kontrolę stolicę Autonomii przed zapowiadanym na 16 marca referendum w sprawie włączenia półwyspu do Federacji Rosyjskiej. Oddziały rosyjskie umacniają się także na granicy Krymu z - tak zwaną - kontynentalną Ukrainą.

Rosyjskie ministerstwo obrony nie przyznaje się tymczasem do prowadzenia jakichkolwiek operacji wojskowych na terytorium Ukrainy. Jednocześnie wicepremier Dmitrij Rogozin zapowiedział, że w związku z ukraińskim kryzysem Rosja jest zmuszona dozbroić swoją armię i dofinansować przemysł zbrojeniowy. Obecnie na południu Rosji trwają manewry wojsk obrony powietrznej z udziałem wojsk rakietowych.

Kijów podaje, że na Krymie przebywa 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy, Pentagon szacuje ich liczbę na 20 tysięcy.

Sytuacja ciągle się zaostrza

Na Ukrainie zaobserwowano ruchy tamtejszych wojsk. Ukraiński resort obrony nie chce ujawniać, jaki jest cel tych działań. Jednocześnie Rosja zwiększa swoją obecność wojskową na Krymie.

Informacje o przemieszczaniu się kolumn ukraińskich wojskowych pojawiły się w mediach. Dotyczy to co najmniej dwóch jednostek - z Żytomierza i Lwowa. Dowódcy nie chcą tłumaczyć, jaki jest cel ich działań albo mówią lakonicznie o "manewrach".
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (564)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~bodo 2014-03-09 (13:05) 7 godzin i 10 minut temu

jeśli Putin twierdzi że ludzie w nieoznaczonych mundurach to nie jego żołnierze i publicznie wypiera się ich a na harcerzy też nie wyglądają to można uznać ich za terrorystów więc dziwi mnie że władze Ukrainy UE i reszta świata pozwala im na takie bezkarne działania (a ponoć wszyscy tępią terroryzm?!) Trzeba im natychmiast spuścić porządne lanie to wtedy się okaże skąd ich nagle tylu się wzięło , skąd mają tyle i takiego wyposażenia , no i co najważniejsze to

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
22
~romek 2014-03-09 (13:29) 6 godzin i 46 minut temu

skoro to nie Rosjanie ani Ukraincy to jedynie moga byc terorysci wytluc ich moga wojska ukrainskie a rosja nic nie powie przeciez wyparla sie tego ze to jej obywatele...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
~dziadek 2014-03-09 (12:52) 7 godzin i 23 minut temu

Wystarczy odstrzelić kilku tych nieoznakowanych a zobaczycie, że ich właściciel się odnajdzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
26
~polak 2014-03-09 (12:16) 7 godzin i 59 minut temu

obecna poltyka rzadu Polskiego jest sprzeczna z moja wola.Nie mam zamiaru walczyc o Ukraine i nic mnie nie obchodzi co tam sie dzieje.Ukraina nigdy nie byla nam Polakom przychylna.Mordowali Polakow ,gwalcili,torturowali.Za komuny tez nas wykorzystywali.Niech sobie rzad zrobi wojsko z siebie samych.Np jeden oddzial z tych poslow z sejmu,drugi z europarlamentarzystow,dalej Tusk ,Komorowski,Jarek,palikot i reszta tych tam....dac im w paly bron i niech pokazuja co potrafia....Po co tylko strzelac z ryja.Niech postrzelaja z karabinu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
31
~treo 2014-03-09 (11:42) 8 godzin i 33 minut temu

Rosja to demokratyczny i miłujący pokój kraj, mordują, zniewalają narody obce i swoich obywateli - wszystko w imię pokoju. Wpis z rosyjskiego portalu - " Jak Europie mało światła i ciepła z rosyjskiego gazu i ropy, możemy dostarczyć jeszcze więcej energii w postaci od 100 kiloton wzwyż". Przynajmniej 80% komentarzy na polskich stronach pochodzi od naszych braci ze wschodu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
26
radvisual 2014-03-09 (10:55) 9 godzin i 20 minut temu

ukraincy nie maja jaj ;p potrafia zabijac tylko cywili ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
26
~NIEMCY I ROSJA SIE DOGADALI PONOWNIE ??? 2014-03-09 (11:33) 8 godzin i 42 minut temu

Jesli na Ukrainie nie ma Rosyjskich zołnierzy , to jeśli Ukraina ciągle prosi Europę o pomoc : DLACZEGO NIKT NIE ROZSTRZELA TYCH NIBY NIEISTNIEJĄCYCH ŻOŁNIERZY ?????? A MOŻE W TO ZMAIESZANE SĄ NIEMCY ???? MOZE TO POCZĄTEK III WOJNY I NASTĘPNEGO ROZBIORU POLSKI PRZEZ NIEMCY I ROSJĘ ??????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
94
~rus 2014-03-09 (09:46) 10 godzin i 29 minut temu

Na szczęście jak dotąd obyło się bez rozlewu krwi. Uważam, że wynika to z faktu że zwykli Ukraińcy (włączając w to żołnierzy) zdają sobie sprawę jakiego pokroju ludzie zajęli najwyższe stanowiska w państwie i, tak dalece jak tylko jest to możliwe, starają się unikać konfliktów, podobnie jak siły samoobrony Krymu. Należy teraz spokojnie oczekiwać na wynik referendum na Krymie, oraz "trzymać kciuki" że wybory w maju nie będą ustawione przez uzurpatorów-banderowców.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
21
~max 2014-03-09 (11:50) 8 godzin i 25 minut temu

Jak sie ruscy nie przyznają że to ich wojska to znaczyże to śa terrorysci i należy icvh zlikwidować ciekawe na co czekaja Ukraińcy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Gość 2014-03-09 (12:24) 7 godzin i 51 minut temu

Najgorsza w tym konflikcie jest Polska telewizja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~oburzony 2014-03-09 (11:57) 8 godzin i 18 minut temu

Ruscy łżą jak psy, a za Ukraine nikt nie rozpocznie walki o ich wolnosc Oni muszą zrobić to pierwsi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~z 2014-03-09 (11:16) 8 godzin i 59 minut temu

Skoro to nie wojska cara P to trzeba to wystrzelac jak terrorystów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~wr 2014-03-09 (11:06) 9 godzin i 9 minut temu

Żołnierze w mundurach bez oznakowań wyszli poza Krym. - więc bandytów zamaskowanych należy odstrzelic

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
61
Zgadzam się z opinią
74
~zada 2014-03-09 (11:01) 9 godzin i 14 minut temu

Widać po wpisach że wp uaktywnili się i opanowali rosyjscy szpiony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
24
fructo 2014-03-09 (12:41) 7 godzin i 34 minut temu

Sowieci to złodzieje,bandyci i gwałciciele. Wiemy co robili w czasie II wojny światowej.Jak brakowało rąk na zegarki to zakładali na nogach.Pamiętaj czerwona zarazo że jak podniesiesz łapę na społeczność międzynarodową to będziesz miała ją odrąbaną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
20
~POLAK 2014-03-09 (12:23) 7 godzin i 52 minut temu

masoneria podpuszcza do nienawisci do Rosjan a wy myslicie ze to ruskie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~ctx 2014-03-09 (11:58) 8 godzin i 17 minut temu

Lepiej niech taki Achmetow ( ok.15 mld dolarów w/g Forbsa) wraz z innymi achmetowami ,których jest ok.100 , zrzuci się na swoją biedną ukraińską ziemlię, w celu jej ratowania i będą mieli ok.100 mld dolarów.Reszta Ukraińców -drobnych ciułaczy zbierze ok.5 mld dolarów.Jak się zechce ,to można coś zrobić.A najlepiej to czępić od innych narodów,bo przecież dla Ukrainy swoich pieniędzy szkoda !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~xxxx 2014-03-09 (11:15) 9 godzin temu

Jeżeli po terytorium Ukrainy chodzą ludzie ubrani w stroje wojskowe z bronią ale bez naszywek i zastraszają ludzi, hm wygląda mi to na terrorystów, powinni być natychmiast aresztowani a w razie stawiania oporu zastrzeleni i po sprawie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~arni90 2014-03-09 (11:06) 9 godzin i 9 minut temu

Skoro to nie są wojska rosyjskie, chodzą po ulicach z bronią to powinno się ich wyłapać a w razie oporu odstrzelić. Ciekawe co by wtedy Rosja zrobiła?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
16
~Seba 2014-03-09 (11:23) 8 godzin i 52 minut temu

Co by było gdyby Wojska Ukrainy zabrały się za przeganianie z Krymu, nieoznakowanych mundurowych? Czy do walk włączyłaby się Rosja? Myślę, że tak, a słowa Putina , że nie są to żołnierze Rosji to obłuda.

odpowiedz