Strona główna serwisu
Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze

Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze

Okręty morskiej służby granicznej Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze - oświadczył przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow. Dodał, że uzbrojeni ludzie zaatakowali oddział straży granicznej.
Wydarzenia na Ukrainie - zobacz relację na żywo

- Państwowa Straż Graniczna Ukrainy informuje, że podejmie wszelkie przewidziane prawem środki, by nie dopuścić do przechwycenia jednostek wojskowych oraz okrętów ochrony, które po ogłoszeniu alarmu bojowego już wypływają w morze - powiedział Astachow.

Dodał, że doszło do próby zajęcia siłą sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej Ukrainy przez grupę uzbrojonych osobników.


- Około godziny 13 uzbrojeni ludzie w liczbie około 300, w mundurach wyglądających na siły specjalne, w 10 samochodach, podjęli próbę siłowego przechwycenia sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej - powiedział Astachow.

Dodał, że podczas rozmów dowódca grupy oświadczył, że wykonuje rozkazy ministerstwa obrony Rosji o przejęciu granicznej jednostki wojskowej.

Astachow powiedział też, że do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym, zbliżają się trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej "Moskwa".


- Zgodnie z operacyjnymi informacjami do grupy jednostek należących do sewastopolskiego oddziału straży przybrzeżnej (Ukrainy), które wypłynęły niedawno z Zatoki Bałakławskiej, zbliżają się trzy kutry rakietowe i krążownik rakietowy "Moskwa" należący do Federacji Rosyjskiej - oświadczył.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (135)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~wiwaldi 2014-03-01 (17:40) 7 godzin i 42 minut temu

i jak zawsze najbardziej poszkodowani zwykli ludzie na moje powinno być tak po 50 polityków z każdego kraju co jest konflikt i na ustawkę nas normalnych ludzi nie mieszajcie do swoich gier biznesowo politycznych...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
26
~Młody 2014-03-01 (16:29) 8 godzin i 53 minut temu

M.in. odpowiedzialne są za to "polskie" media i "polski" rząd. Pokazywaliście jak to Polska nie jest solidarna z ukrainą. CHA CHA CHA!!! DO PIASKOWNICY! Politycy, którzy mieszali się w sprawy Rosji powinni zostać oddani w ręce władz Rosji. A media, które nawoływały do solidarności z ukrainą powinny zostać zdelegalizowany i wypłacić odszkodowania Rosji i ludności ukrainy, za sianie propagandy i podjudzania do przestępstwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
24
~Wojtek 2014-03-01 (15:56) 9 godzin i 26 minut temu